Carlos Bacca Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 

Carlos Bacca Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli i cili njihet me pseudonimin 'Paruke'. Our Carlos Bacca Childhood Story plus Untold Biography Facts brings to you a full account of notable events from his childhood time to date.

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes familjare, jetës në marrëdhënie dhe shumë fakteve të tjera jashtë fushe (pak të njohura) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për formën e tij të shënuar në shënimin e golave, por vetëm disa e konsiderojnë Carlos Bacca Bio që është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Carlos Bacca Childhood Story – Early Life and Family Background:

Duke filluar, Carlos Arturo Bacca Ahumada lindi në ditën e 8-të shtator 1986 në Puerto, Kolumbi. Ai lindi nga babai i tij, Gilberto Bacca (një peshkatar në kohën e lindjes së Carlos) dhe nga nëna e tij Eloisa Ahumada (e cila ndihmoi në shitjen e peshkut).

Duke u rritur në Puerto, Karlos i ri kishte një fillim sfidues në jetë, për shkak të faktit se prindërit e tij ishin të varfër, si rezultat i kësaj, ai duhej të kontribuonte me kuotën e tij për të siguruar mirëqenien e familjes së tij duke shoqëruar babanë e tij për peshkim.

Although Gilberto acknowledged Young bacca early sense of responsibility, he desired that his son focuses on football, a sport that came naturally to him in his early childhood.

Nga ana e saj, nëna e Carlos vëzhgoi prirjen e tij për futboll muaj pasi ai bëri hapat e tij të parë. 28 vjet më vonë, ajo dha një intervistë duke kujtuar se si fati i bëri djalit të saj:

"Që kur ishte tre ishte topi i futbollit, vetëm topi. Ne i bëmë atij makina, por ai nuk i donte ata, ai vetëm donte topin, "

Duke pasur një të dhënë të asaj që e ardhmja kishte në magazinë për fëmijën e tyre ishte e rëndësishme, kështu që ishte e pozicionuar atë për të siguruar që kjo mundësi plotëson gatishmërinë. Për këtë qëllim, ata u regjistruan në shkollë, por Carlos gjithmonë gjeti një mënyrë për të dhënë pjesën më të mirë të kohës së tij për të luajtur futboll.

Carlos Bacca Biography – Career Buildup:

Prindërit e Carlos Bacca më në fund e regjistruan atë në një akademi lokale të futbollit kur ai ishte nëntë vjeç. Prirja e tij për futboll në akademi ishte e jashtëzakonshme që tërhoqi vëmendjen e instruktorit të tij, Rafael Reyes i cili vite më vonë detajoi pasionin e Carlos për futbollin në akademi:

"Ai do të qëndronte me një çift fëmijë të tjerë dhe ata do të kryqëzonin, do të fillonin gërshërët ... ai u stërvit për vete".

Pasioni i Carlos u rrit intensiv vetëm për 7 vitet e ardhshme, duke prodhuar rezultate të jashtëzakonshme që e panë atë të siguruar hyrjen në Atlético Junior në 2006. Lëvizja i gëzoi prindërit e tij që gjithmonë kishin dashur më të mirën për djalin e tyre.

Carlos Bacca Bio – Rise To Fame:

Carlos foray into the youth side of Atlético Junior did not take off well as he expected. Faced with a lack of enough playtime, he resorted to working as a bus driver assistant (a side job), in order to address his fast dwindling finances as well as take care of his parents who had done enough to support him. At some point, things got hard that he reverted back to fishing.

Vitet e mëvonshme kaluan në Atlético Junior e pa atë të huazohej në klube të ndryshme duke përfshirë Barranquilla FC dhe Minervén, ku ai u dëshmua si një sulmues i lartë për të parë.

Në kthimin e tij në Atlético Junior, ai u ngrit në ekipin e parë të klubit ku mori më shumë kohë loje, u bë golashënuesi më i lartë i vitit 2009 Copa Kolumbi, si dhe golashënuesi më i lartë i 2010 dhe 2011 Kategoría Primera A që i dha Atlético Junior titujt e saj të gjashtë dhe të shtatë kolumbian. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

About Carlos Bacca’s Wife – Shariya Santiago:

Carlos has not had past relationships for reasons not far from his religious disposition. His beliefs could also explain the reason why his first relationship led him to marry his wife Shariya Santiago, in 2010. Although the couples did not take pictures of their weddings public, they don’t shy away from taking photo shots during outings.

Nuk është për t'u habitur që gjeniu i futbollit, i cili është i njohur për vullnetin e tij absolut dhe vendosmërinë, ka mbetur i martuar për vite të 8 pa kundërshtime. Martesa e tij është e bekuar me dy fëmijë, një vajzë, Karla Valentina Bacca dhe djalin, Carlos Daniel Bacca.

Carlos Bacca’s Aggression against Neymar:

An event that conveyed the indication that Carlos was raised in a disciplined manner by his parents occurred at the end of a 2015 Copa América game between Brazil and Colombia.

Neymar ishte përpjekur të godiste kokën Jeison Murillo (për arsye më të njohura nga Brazilliani) pasi u dëgjua fishkëllima e fundit në humbjen e Brazilit me Kolumbinë 1-0. Në një reagim të shpejtë, Carlos shtyu Neymar poshtë në shenjë proteste kundër sjelljes së tij të pabindur (Neymar).

Pak çaste më vonë, nëna e Carlos reagoi ndaj sherrit në një mënyrë që jepte njohuri për rritjen e djemve të saj. Por së pari, ajo mori anën me Carlos:

“Ndjeva zemërim dhe pafuqi, nëse do të kisha qenë në stadium do të hiqja thembrën e lartë dhe do të godisja Neymar; E di që shumë gra në stadium do të më ishin bashkuar ”

Pastaj erdhi njohuri për edukimin e Karlos:
"Unë nuk i mësova atij gjëra të tilla ... Unë kam qenë me të vërtetë i mërzitur për shkak se unë kurrë nuk kam parë këtë qëndrim të Carlos në lojë më parë dhe kështu i kam dërguar atij një mesazh duke i thënë atij, sepse ai nuk kishte nevojë për të reaguar në këtë mënyrë. "

Carlos Bacca Self Comparison:

Personalisht, Carlos krahason stilin e tij të lojës me atë të legjendës braziliane, Ronaldo i cili është edhe idhulli i tij i futbollit.

Një zonë e veçantë që Carlos admiron Ronaldo i cili duhej të përfundonte për t'i dhënë fund karrierës së tij në futboll pasi ai pësoi një dëmtim të gjurit në ligamentin e kryqëzuar në 2008 është aftësia e Amerikës së Jugut për të thyer mbrojtjen.

“Ronaldo më magjeps, fatkeqësisht, ai ishte i pafat dhe u desh ta përfundonte karrierën e tij shumë shpejt. Por mbase jam i ngjashëm me të në gjakftohtësinë time. Ronaldo ishte i ftohtë, i fuqishëm dhe një përfundues i shkëlqyeshëm. Ai do të bënte gjëra që nuk i prisnit. Ai do të bënte një hile të shkëlqyeshme për t'u liruar dhe për të shënuar. "

Carlos Bacca Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Arsyeja prapa pseudonimit

Carlos Bacca ka një pseudonim qesharake që mbërthen me të drejtë që nga ditët e tij të fëmijërisë. Më poshtë është ajo që ai ka për të thënë në lidhje me pseudonimin e tij të pazakontë:

“Nofka ime 'El Peluca' (Parukë)? Ishte sepse koka ime ishte plot me flokë kur isha fëmijë. Nëse më referoni si Carlos në qytetin tim, askush nuk do ta dinte se jam unë, por nëse do të kërkonit 'El Peluca' të gjithë do t'ju tregonin tek unë ".

Carlos Bacca Fëmijëria Story Plus Yndyra të patreguara të biografisë -Faktet e personalitetit

Personaliteti i Carlos Barca-s është ai që nënvizon virtytet e përulësisë, durimit dhe vendosmërisë përballë vështirësive.

Në fillim, Futbolli nuk më ofroi mundësi. Kam luajtur dhe kam luajtur, por mundësia nuk ishte e afërt. 

Kolumbiani i cili kishte ndeshjen e tij të parë profesionale në moshën 23 kurrë nuk arrin të kujtojë ditët e fillimit të përulur dhe që e bëri të mundur.

Pastaj erdhi dita e debutimit tim unë u booed kur subbed in. Askush nuk më njihte, por dy topat e parë që prekja ishin gola dhe atë ditë më ndryshuan jetën. Unë besoj në Zot dhe e dua me gjithë zemër. Ai më dha cilësi për të luajtur futboll dhe për këtë, sa herë që shënoj ngre duart në qiell.

Pasi ka arritur shumë në jetë për shkak të aftësive të tij futbollistike, veçanërisht ritmit të tij të njohur, agresionit, syrit për gol dhe vendosmërisë si sulmues, Carlos jeton një mënyrë jetese të hollë dhe të thjeshtë pa asnjë krenari.

Ai është gjithashtu fetarisht tolerant, siç dëshmohet nga dëshira e tij një herë për t'u bashkuar me klubin italian të Romëve, në mënyrë që të jetë afër Papës pavarësisht se ka një besim të ndryshëm fetar (Evangelica Christain Faith).

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Carlos Bacca plus Fakte të patreguara të Biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet