Carlo Ancelotti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Carlo Ancelotti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; 'Carletto'.

Historia jonë e fëmijërisë Carlo Ancelotti plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe fakteve pak të njohura për të.

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij menaxheriale, por pak e konsiderojnë Bio-në e Carlo Ancelotti-t, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Juan Bernat Plus Fakte të paqarta të biografisë

Carlo Ancelotti Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Carlo Ancelotti lindi më 10 qershor 1959 nga Z. dhe Znj. Giuseppe Ancelotti të cilët ishin fermerë të Djathit. Ai u rrit në Reggiolo, i cili është një qytet rurale për prodhimin e djathit në zemrat e Italisë Veriore.

Qyteti është i famshëmjo vetëm për djathin e tij të parmesanës, por për një ngritje të vetullit të një futbollisti dhe menaxheri të klasit botëror në emër të Carlo Ancelotti.

Ai kishte gjithmonë, personalitetin e tij të gëzuar që nga koha e tij e fëmijërisë. Carlo Ancelotti, ndërsa u rrit, mori pas babait të tij. Babai i tij Giuseppe ishte dikush që është i lehtë për t'u bashkuar me të dhe posaçërisht poshtë në tokë. Ai i dha Carlo një edukim të sinqertë dhe tradicional italian.

Shumica e viteve të hershme të fëmijërisë u shpenzuan duke punuar në fermë me babanë, nënën dhe vëllain e tij. Carlo u rrit duke u mësuar me punën dhe disiplinën nga prindërit dhe mësuesit e tij.

Ndërsa po rritej, ai u shqetësua nga një gjë. Fakti që 'Bujqësia nuk ishte e mjaftueshme për të ngritur familjen e tij nga varfëria'. Kjo çoi në një pikë kthese në përpjekjen e tij për të vendosur se çfarë do të bëhej në të ardhmen. 

Carlo Ancelotti Fakte të patreguara të biografisë - Vendimi për të qenë futbollist:

Që nga mosha e hershme, ai zhvilloi ambicien për të bërë diçka më shumë nga jeta e tij pasi e kishte parë babanë dhe nënën e tij skllavin e përditshme, duke punuar tokën e tyre bujqësore për shpërblim të vogël. Kjo ishte arsyeja pse ai vendosi të fillojë një karrierë në futboll. 

Në një intervistë, Carlo Ancelotti tha;  "Futbolli nuk është vetëm një punë. U rrita në një fermë, futbolli është një jetë më e mirë ". Ishte puna e Ançelotit për të qenë diçka më shumë që e çoi atë nga ferma në ekipin rinor të Reggiolo, ku ai ishte i ndotur nga Parma dhe këput.

Prandaj, ëndrra e një djali të vendit që preku qiellin me një futboll u bë.

LEXO
Pep Guardiola Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Carlo Ancelotti Fakte të patreguara të biografisë - Përshtatja me një jetë tjetër:

Ishte një tronditje për të riun Karlo duke shkuar nga qyteti i qetë rural bujqësor i fëmijërisë së tij në qytetin me zë të lartë dhe aktiv në ndjekje të futbollit. Ai përshtatur si ai do të bëjë aq shumë herë më shumë në të ardhmen. Carlo e pa veten si një djalë i ri i cili ishte i aftë të jetonte dhe të merrte frymë futbollit. Ai ishte një dëgjues i mirë dhe i durueshëm dhe nxënës i cili e mori kohën e tij për të parë dhe mësuar nga lojtarët e lartë.

LEXO
Michael Essien Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Ancelotti do të dilte nga të qenit një 15-vjeçar i frikësuar në një ikonë italiane, duke fituar një Scudetto dhe katër Coppa Italia me Roma, për të qenë pjesë e asaj skuadre të Milanit, e menaxhuar nga Arrigo Sacchi - skuadra e fundit që fitoi dy Kupa Evropiane radhazi. 

I riu Carlo ishte një yll i madh në AC Milan mbrapa ditëve. Një mesfushor luftarak për Parma, AS Roma dhe AC Milan, ai ndihmoi Romën të fitonte titullin 1983 Serie A dhe katër Kupat e Italisë përpara se të bashkohej me AC Milan në 1986 ku shtoi edhe dy kampionate të ligës, si dhe triumfet e Kupës Evropiane. në 1989 dhe 1990.

LEXO
Massimiliano Allegri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në të katërtin, Ancelotti fillon stërvitjen. Ai bën promovimin në Serie A me skuadrën e tij Reggiana, bën një hap përpara në Juventus dhe më pas në AC Milan, nga ku zhvendoset në Chelsea të Abramovich përpara se të bashkohet me PSG të Al Khelaifi. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Carlo Ancelotti Dashuria e Jetës:

A keni takuar të dashurën e trajnerit të Real Madridit, Carlo Ancelotti? ndoshta jo, jo Luisa, ish-gruaja e tij dhe jo Marine Cretu ose kjo është ish-e dashura e tij.

LEXO
Julian Nagelsmann Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ancelotti aktualisht po takon një bjonde mahnitëse të identifikuar si Mariann Barrena McClay. Më poshtë është fotografia mahnitëse e gruas së tij të nxehtë kanadeze.

Ajo e do shumë Carlo-n sepse është kënaqësi të jesh me të. Më poshtë është një foto e tyre që marrin pjesë në Oktoberfest (Oktoberfest është Volksfest më i madh në botë. Mbahet çdo vit në Mynih, Bavari, Gjermani).

Mariann lindi në Vancouver, Kanada nga María Concepción Gutiérrez dhe Antonio Barrena. Ajo është shumë e arsimuar. 

LEXO
Historia e fëmijërisë së zotit Goretzka Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ajo ka një MBA në Marketing nga Thunderbird School of Global Marketing, një MBA në biznesit ndërkombëtar dhe një doktoraturë, në Financë nga Cass Business. Ajo gjithashtu mban një BBA në administratën e biznesit nga Simon Fraser Universiteti.

Ajo ishte dikur këshilltare në Barclays Banka në Londër. Gjatë asaj kohe, në 2011, ajo u takua me Carlo Ancelotti i cili ishte duke punuar me Chelsea. Ancelotti dhe Barrena McClay u martuan në Vancouver në korrik 2014.

LEXO
Jose Mourinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Aw! Ata duken kaq të lumtur dhe ne nuk e dimë se fëmija i të cilit po mban në atë kohë. Ishte martesa e tyre e dytë për të dy ata dhe Mariann ka një vajzë shumë të bukur adoleshente, Chloe McClay.

Para saj, Carlo ishte martuar me gruan e tij Luisa për më shumë se dy dekada. Meqë shikoj foton e tyre më poshtë, një gjë është e zakonshme. Carlo me siguri ka një sy për gratë e bukura.

LEXO
Klaas-Jan Huntelaar Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pasi u nda me Luisën, ai u takua me gal Marina Cretu e cila është 13 vjet më e re se ai. Ancelotti dhe gruaja e tij x Luisa Gibellini kanë dy fëmijë Davide, i cili është një trajner fitnesi i Real Madrid.

Ashtu si Harry Redknapp, Steve Bruce dhe Zinedine Zidane u kanë dhënë djemve të tyre mundësi në futboll, Carlo Ancelotti gjithashtu ka bërë të njëjtën gjë. Ai dikur emëroi djalin e tij pa përvojë, Davide si ndihmës trajner të Bayern Munchen ndërsa ishte në Allianz Arena.

LEXO
Brendan Rodgers Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Carlo Ancelotti ka një vajzë të quajtur Katia nga ish-gruaja e tij. Më poshtë është një foto e shikuesit Katia dhe babait të saj.

Katia është fëmija dhe vajza e tij e parë, e lindur në 18th të prillit 1984. Ajo u martua në 2014 me partnerin e saj, Mino Fulco.

Carlo Ancelotti Jeta Personale:

Carlo ka atributin e mëposhtëm për personalitetin e tij.

Pikat e forta të Carlo Ancelotti: Ai është i butë, i dashur, i adaptueshëm, i aftë për të mësuar shpejt dhe për të shkëmbyer ide

LEXO
Ashley Cole Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Dobësitë e Carlo Ancelotti: Ai mund të jetë nervoz, i paqëndrueshëm dhe i pavendosur.

Çfarë i pëlqen Carlo Ancelotti: Muzika, libra, revista, biseda me gati të gjithë dhe që kanë udhëtime të shkurtra rreth çdo qyteti apo qyteti që ai viziton.

Çfarë Carlo Ancelotti nuk i pëlqen: Të qenit i vetëm, duke u mbyllur, përsëritur dhe rutinë.

Në thelb, Karlo është shumë i hipnotizuar nga bota e tij. Ai zakonisht merr këtë ndjenjë të vazhdueshme që nuk ka kohë të mjaftueshme për të përjetuar gjithçka që ai dëshiron të shohë.

LEXO
Chris Wilder Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Zakon i pirjes së duhanit Carlo Ancelotti:

Diçka që vjen si një gjë e rrallë është se sapo ai vuri çizmet si lojtar, Carlo filloi pirjen e duhanit i cili deri më sot vazhdon në ciklin e tij të jetës. Ti, ai pretendon se është e rastit.

Kur u pyetën së fundmi, "Carletto" (pasi ai thirret nga dashuria nga anëtarët e familjes së tij) vendosmërisht e ka deklaruar atë "Ai po përpiqet të lë".

Carlo Ancelotti Fakte të pathëna - Vetulla e tij e majtë:

Pas një përplasjeje në Vespa si adoleshent, vetulla e majtë e Carlo u la e harkuar përgjithmonë. Ndonjëherë ai harkon vetullën e tij të djathtë me qëllim, për tu dukur simetrik.

LEXO
Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jeta Familjare Carlo Ancelotti:

Siç u tha më parë, Carlo erdhi nga një sfond i varfër familjar para se investimi i futbollit të paguhej.

Në sezonin e tij të fundit me Chelsea, Ancelotti duhej të udhëtonte rregullisht në Itali për të vizituar babanë e tij 87-vjeçar i cili ishte me shëndet të dobët me diabet dhe çështje të tjera.

Për këtë çështje, ai tha, “Nuk e kam problem të menaxhoj ekipin për këtë arsye. Difficultshtë e vështirë, emocionalisht, kur është babai yt ... por kjo është jeta. Unë duhet të bëj çmos për të qëndruar afër tij, por kjo është jeta. " Babai i tij vdiq më 29 shtator 2010, në moshën 87 vjeç. Carlo Ancelotti ka një motër të quajtur Angela Ancelotti.

LEXO
Steven Gerrard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Carlo Ancelotti Fakte të patreguara të biografisë - Historia e Suksesit në Champions League:

Carlo Ancelotti mban 5 medaljen e artë të UEFA Champions League.
Dy të parët e tij erdhën kur ai ishte një lojtar me AC Milan, duke fituar turneun atëherë e quajti Kupa Evropiane dy herë mbrapa në vitet e 1989 dhe 1990.
 
Si menaxher Ancelotti fitoi Ligën e Kampionëve dy herë më shumë me Milanin në 2003 dhe 2007, dhe përsëri me Real Madrid vetëm këtë vit.
 
Në 1984 (megjithëse jo në formacion atë ditë) Ancelotti dhe AS Roma ishin gjuajtje penalltish larg fitimit të turneut gjithashtu, por përfundimisht humbën 4-2 në goditje nga vendi ndaj Liverpool pas rezultatit 1-1.
 

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Carlo Ancelotti plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !. 

LEXO
Marcelo Bielsa Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Regjistrohu
Njoftoni
1 koment
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
muaj 7 më parë

Një nga menaxherët më të mirë gjatë gjithë kohës në Euro!