Cristiano Ronaldo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Cristiano Ronaldo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Biografia jonë e Cristiano Ronaldos ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e hershme, Prindërit, Familja, Të dashurat e kaluara, Partneri, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, ne ndajmë ngjarje të rëndësishme në jetën e legjendës së Futbollit Portugez. Lifebogger fillon nga ditët e tij të hershme deri kur u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, shihni galerinë e tij të fëmijërisë tek të rriturit - një përshkrim i qartë i biografisë së Cristiano Ronaldos.

Po, ti dhe unë dimë për rivalitetin e tij afatgjatë me të Lionel Messi - sa i përket kush është DHI në futboll. Pavarësisht nga vlerësimi, vetëm disa tifozë kanë lexuar një version të përmbledhur të historisë së tij të jetës së Cristiano Ronaldos. Ne e kemi atë, të gjithë të përgatitur për ju. Tani, pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Shih edhe
Goncalo Guedes Childhoood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Historia e Fëmijërisë Cristiano Ronaldo:

Për fillestarët e Biografisë, pseudonimi i tij i preferuar mbetet 'SHQIPI'. Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro lindi në ditën e 5-të të shkurtit 1985 nga nëna e tij, Maria Dolores dos Santos Aveiro dhe babai i tij i ndjerë, José Dinis Aveiro.

Me lindjen e tij, babai i tij e quajti 'Ronaldo' - në admirim për ish-presidentin amerikan Ronald Reagan, i cili sapo u betua për mandatin e tij të dytë në SHBA. Gjithashtu, vendi i lindjes së Ronnie është Funchal, i vendosur në Ishujt Madeira. Në rast se nuk e dini, kjo nuk është toka kryesore e Portugalisë, por një nga ishulli i pretenduar nga vendi.

Shih edhe
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Cristiano Ronaldo është fëmija i fundit i tre fëmijëve të lindur nga bashkimi midis prindërve të tij, Maria Dolores (një kuzhinier) dhe José Dinis Aveiro (një ish-ushtar, kopshtar dhe njeri i pajisur). Vini re, një nga fotot më të hershme të legjendës së Futbollit së bashku me nënën dhe babanë e tij pasi sapo u kthyen formuan një kishë katolike - famullia civile Funchal e Santo António.

Duke u rritur si foshnja e shtëpisë së tij:

Ronnie u rrit së bashku me vëllain e tij të madh, Hugo dhe dy motrat më të mëdha, Elma dhe Katia. Si një fëmijë i fundit i familjes së tij, media thotë se mamaja dhe babai e përkëdhelën shumë atë.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në atë kohë, Cristiano iku pa skoqe sa herë që kryente një shkelje në shtëpi. Në vend që të zotëronte veprimet e tij, ai bënte sikur qante para prindërve të tij. Pas së cilës, vëllezërit e motrat e tij më të vjetër (Hugo, Elma dhe Katia) marrin fajin për shkeljen e tij.

Njihuni me Motrat dhe Motrat e Cristiano Ronaldos: Vëllai i tij është Hugo (mes). Motrat - Elma (majtas) dhe Katia (djathtas).
Njihuni me Motrat dhe Motrat e Cristiano Ronaldos: Vëllai i tij është Hugo (mes). Motrat - Elma (majtas) dhe Katia (djathtas).

Ndryshe nga pleqtë e tij, duke qenë fëmijë dhe i prishur ia hoqi presionin. Hugo, Emla dhe Katia duhej të përmbushnin pritjen e prindërve të tyre. Si djalë, Ronaldo vendosi një pjesë për të arritur suksesin në mënyrën e tij. Ai mori një shans unik në jetë sesa Hugo, vëllai i tij i madh.

Mund t’ju ​​interesojë të dini se ndërsa u rrit, Cristiano nuk mbaroi kurrë nga rrobat. Që nga fillimi, Maria Dolores dos Santos dhe burri i saj, José Dinis, siguruan që ai të merrte dhe të vishte koleksione të mrekullueshme të veshjeve. Ata e përdorin atë për të hije faktin se ai ishte nga një shtëpi e varfër.

Shih edhe
Ruben Neves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Historia e Familjes Cristiano Ronaldo:

Të gjithë e dinë se DHURA e Vetëdeklaruar është Miliarderi i Parë i Futbollit. Interesante, CR7 vjen nga fillimet modeste. Familja e Cristiano Ronaldos nuk ishte e pasur dhe ai përjetoi varfëri ekstreme në fëmijërinë e tij.

Shtëpia ku ai u rrit pasqyronte varfërinë me të cilën përballej familja e tij në atë kohë. Shërben si një mësim për përulësinë që ai nuk do ta harrojë kurrë. Cristiano u rrit në një shtëpi të varfër dhe ai ndau një dhomë me të gjithë vëllezërit e motrat.

Shih edhe
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për shkak të varfërisë ekstreme në familjen e tij, nëna e tij një herë u tha mediave se donte të abortonte Ronaldon kur ajo ishte shtatzënë me të. Një pjesë e këtij vendimi erdhi për shkak të problemit të alkoolizmit të burrit të saj. Gjithashtu, frika e të pasurit shumë fëmijë.

Pasi shkuan në spital, mjekët nuk pranuan të kryenin abortin. Kur kërkesa e Maria Dolores u refuzua, ajo shkoi AWOL. Mamaja e CR7 filloi të pinte birrë të ngrohtë. Ajo gjithashtu vrapoi furishëm, duke shpresuar se djali i saj do të vdiste në bark. Fatmirësisht, kjo nuk ndodhi. Cristiano lindi hale dhe i përzemërt.

Shih edhe
Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Origjina e Familjes Cristiano Ronaldo:

Pa dyshim, të gjithë mendojnë se CR7 vjen nga Portugalia ose nga një ishull i saj. Kjo nuk eshte e vertete. Hulumtimi i Lifebogger mbi Gjenealogjinë e Cristiano zbulon fakte që tregojnë prejardhjen e tij ose rrënjët e familjes që gjurmohen në Praia. Ky është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Cape Verde - një vend ishull në Afrikën Perëndimore. Sipas nënkuptimeve, Cristiano Ronaldo është nga Afrika Perëndimore.

A e dini… familja e Isabel Rosa da Piedade - nëna e Humberto Cirilo Aveiro - i cili është gjyshi nga babai i Cristiano Ronaldos - vjen nga Praia, Kryeqyteti i Kepit të Verde.

Shih edhe
Fabio Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në moshën 16 vjeç, familja e saj u largua nga vendlindja e tyre Praia për të mbijetuar në një ishull tjetër Atlantik të quajtur 'Madeira'. Këtu lindi tre brezat e ardhshëm. Ja, një nga pasardhësit e saj është Cristiano Ronaldo, DITA e Futbollit. Kjo do të thotë që Legjenda i ka rrënjët nga Afrika Perëndimore.

Historia e Futbollit Christiano Ronaldo:

Kur Ronaldo ishte në moshë shkollimi, ai u regjistrua në Escola Basha e Secundária Gonçalves Zarco, ku filloi arsimin fillor. Ndërsa ishte i ri, Ronnie nuk ishte i interesuar të studionte. Ai ishte më i shqetësuar për shoqërimin e babait të tij në klubin e futbollit Andorinha në Funchal. Kjo ishte ajo ku José Dinis Aveiro mori një punë të dytë si një njeri i veshur me rroba.

Shih edhe
Nuno Mendes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përçmimi i Ronaldos për shkollën u bë aq i fortë sa ai u rrit. Ai kurrë nuk do të bënte detyrat e shtëpisë, por përkundrazi do të kënaqej me pasionin e tij të shpejtë për futbollin. Në moshën tetë vjeç, ai nënshkroi për akademinë e futbollit Andorinha.

Për ta vëzhguar nga afër, babai i tij (José Dinis Aveiro) vendosi të merrte një punë me kohë të plotë si kit kitar në akademi. Ndihma për djalin e tij për të hedhur një themel të fortë për karrierën ishte një rol i rëndësishëm për José Aveiro.

Shih edhe
Diogo Jota Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Shoku i tij i fëmijërisë së Ronaldos, Ricardo Santos, (tani trajneri i Andorinha) kujton se ai ishte tepër ambicioz dhe i brishtë emocionalisht ndërsa ishte në Andorinha FC. Sipas Ricardos;

“C RONALDO FITIMI G REZUAR ME T VRTET. Kur kjo nuk ndodhi, RONALDO do të qaj. Ai qau aq shumë sa e mori pseudonimin 'CRYBABY'. "

Rritja e niveleve të të rinjve:

Pasi kaloi dy vjet me CF Andorinha, CR7 vazhdoi të provonte me Nacional, një tjetër akademi në ishullin e Madeira. Ndërsa luante atje, njerëzit vunë re se ai kishte një talent të veçantë.

Kjo ishte e dukshme në trofetë dhe nderimet që ai fitoi për ta. Vini re, një foto e të riut ndërsa feston një fitore në turne me prindërit e tij, stafin e klubit dhe disa anëtarë të familjes. Në atë kohë, askush nuk e dinte se ai do të bëhej futbollisti më i madh i planetit.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Largimi i Prindërve dhe Anëtarëve të Familjes për në Lisbonë:

Në një përpjekje për të përmirësuar aftësitë e tij në futboll dhe për të shpëtuar prindërit e tij nga varfëria, Cristiano mori vendimin më të madh të rinisë së tij. Ai u largua nga familja e tij në Madeira për në Lisbonë në moshën 12 vjeç.

Atë vit 1997, Ronnie shkoi në një gjyq tre-ditor me Sporting CP, i cili e nënshkroi atë për një tarifë prej 1,500 £ - pasi ai kaloi provat e tyre.

Shih edhe
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Largimi nga prindërit dhe anëtarët e familjes nuk ishte një vendim i lehtë pasi ai qante çdo ditë. Në fakt, kjo ishte hera e dytë që Ronaldo jetoi me pseudonimin e tij të fëmijërisë "Cry Baby". Përkundër vetmisë, ai ngulmoi dhe vazhdoi të punonte shumë.

Qëllimi më i Lartë dhe kërkimi për të braktisur shkollën:

Në moshën 14 vjeç, Ronaldo filloi të kishte atë mentalitet të çmendur për ta shtyrë veten të bënte gjëra të jashtëzakonshme me topin e futbollit. Këtë ai e bëri, të gjitha në emër të mbajtjes së një qëndrimi pozitiv për të kapërcyer vetminë e të qenit larg familjes.

Shih edhe
Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ndërsa koha kalonte, ai filloi të mos e pëlqente idenë e përzierjes së arsimit me futbollin. Në përpjekjen e tij për t'u përqëndruar plotësisht në lojë, Ron u pajtua me nënën e tij për të ndaluar shkollimin. Megjithëse i popullarizuar në mesin e studentëve në klasën e tij, Ronnie i varfër kurrë nuk kaloi shumë mirë me mësuesit e tij.

Historia e Dëbimit të Shkollës së Cristiano Ronaldos:

A e dini?… Ai një herë u përjashtua pasi i hodhi një karrige mësuesit të tij, për të cilin ai pretendoi se e kishte “mosrespektuar”.

Pas dëbimit të tij nga shkolla, Ronaldo u zotua të provojë që mësuesi i tij gaboi. Ai reagoi ndaj dhimbjeve të dëbimit duke ngrënë dhe duke jetuar futboll. Në atë kohë, ai punoi në shpejtësinë dhe ndërtimin e tij. Sidoqoftë, fitimi i një shpejtësie të tepruar u konsiderua shumë për moshën e tij të butë.

Shih edhe
Ruben Neves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Problemi i zemrës Cristiano Ronaldo:

Pasja e një shpejtësie të tepruar si fëmijë i dha trupit të tij të stresuar një përgjigje të fortë emocionale, përfshirë ankthin. Kjo çoi në Cristiano që kishte një sëmundje të zemrës. Ky ishte një ndërlikim shëndetësor që gati e detyroi atë të hiqte dorë nga futbolli.

Në përgjigje të zemrës së tij të dështuar, stafet mjekësore të Sporting CP kërkuan miratimin nga prindërit e Cristiano Ronaldos për të bërë një operacion mbi të.

Për gëzimin e anëtarëve të familjes së tij, një lazer u përdor për të përmirësuar rrugët e tij kardiake. Kjo bëri që qarkullimi i gjakut në zemrën e tij të bëhej normal. Fatmirësisht, futbolli vazhdoi pasi Mjekët e pastruan atë nga spitali.

Shih edhe
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia e Cristiano Ronaldo - Historia e Rrugës drejt Famës:

Në moshën 16 vjeç, CR7 vendosi të transformonte veten e tij - duke u bërë shumë ambicioz për shkak të stërvitjes së vazhdueshme të vështirë. Në asnjë kohë, menaxheri i ekipit të parë të Sporting, László Bölöni i ofroi atij një mundësi para-sezonale për skuadrën e të moshuarve. Kjo erdhi pasi ai u impresionua me driblimet e tij.

Në vitin 2003, pikërisht në ditën e 12-të gushtit, Ronnie pati shansin të takonte fatin. Atë ditë, Sporting Lisbon dhe Manchester United patën një ndeshje miqësore para-sezonale dhe László Bölöni zgjodhi Ronaldon. A e dini? Br Shkëlqimi i tij ndihmoi që Sporting të mundë United 3-1.

Shih edhe
Fabio Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pas ndeshjes, lojtarët e United sidomos Patrice Evra dhe Rio Ferdinand kërkoi Sir Alex Ferguson për të nënshkruar të riun. Të them të drejtën, ish-shefi i United u impresionua me talentin e madh të Ronaldos për driblime dhe goditje të fuqishme. Këtu është pika kryesore e Ndeshjes që ndryshoi fatin e tij.

Shih edhe
Nuno Mendes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përfundimisht, Cristiano u bashkua me United për një tarifë (12.24 milion £) që e bëri atë adoleshentin më të shtrenjtë në historinë e futbollit anglez.

Me t'u bashkuar me United, ai kërkoi fanellën me numrin 28 - ngjashëm me atë që kishte veshur në Sporting. Për fat të mirë, Ronnie mori këmishën me numrin 7 në vend. Të mëdhenjtë e bashkuar si George Best, Eric Cantona David Beckham më parë kishte veshur numrin e fanellës. Veshja e fanellës së 7-të u bë një burim shtesë motivimi për Portugezët.

Christiano Ronaldo Bio- Historia e Suksesit:

Në United, Ronny jo vetëm që mbajti formën e tij të mrekullueshme, por përmirësoi aftësitë e tij dhe filloi të provojë se ai mund të jetë futbollisti më i mirë në botë.

Shih edhe
Nuno Mendes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pas Kupës së Botës FIFA 2006, ai u përfshi në një incident ku bashkëlojtari i klubit Wayne Rooney u dërgua jashtë. Për shkak të kësaj, Ronaldo u tall me të gjatë gjithë sezonit 2006-07.

 

Si një mënyrë për të heshtur anglezët dhe disa tifozë të United, CR7 u zotua të vazhdonte të shënonte gola. Në pak kohë, ai theu pengesën me 20 gola për herë të parë dhe fitoi titullin e tij të parë në Premier League. Pasuan disa suksese kolektive dhe individuale, duke përfshirë Topin e Artë të tij të parë FIFA.

Përpara sezonit 2009-10, CR7 u bashkua me Real Madrid për një tarifë transferimi rekord botëror në atë kohë - 80 milion £ (94 milion €) me një klauzolë blerjeje prej 1 miliard €. Në Los Blancos, ai u kthye në formën e tij fituese të Topit të Artë - të cilën e fitoi radhazi.

Duke shënuar 451 herë në 438 ndeshje me një mori trofesh dhe nderimesh e kthyen Ronnie në një SHQIP të vetë-vlerësuar.

Shih edhe
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pas një përplasje me presidentin e Los Blancos, Florentino Perez, Cristiano mendoi se ai nuk ishte më i domosdoshëm. Kjo e bëri atë të numërojë ditët e tij me Real Madrid.

Massimiliano Allegri provoi fatin e tij dhe në mënyrë tronditëse fitoi çmimin e parë duke nënshkruar Legjendën te Juventus. Në Juve, Cristiano filloi të thyejë rekorde të kombëtarëve dhe të klubeve duke shënuar gol Për të unifikuar nderin e tij, ai madje e udhëhoqi Portugalinë për të mbledhur më shumë trofe dhe nderime kombëtare në kabinetin e tij.

Shih edhe
Goncalo Guedes Childhoood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Në kohën e vendosjes së këtij Bio, Cristiano Ronaldo tani është në mesin e Shtatë Top Sportive të Botës. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Cristiano Ronaldo Dashuria e Jetës:

Që kur u ngrit në yllin e futbollit, Portugezi ka mbetur relativisht i fshehtë në lidhje me çështjet e zemrës së tij. Lifebogger shikon historinë e marrëdhënieve me Cristiano Ronaldo nga tre këndvështrime. Së pari janë datat e tij të konfirmuara, së dyti janë takimet, dhe e treta është lista e lidhjeve CR7.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

31 të dashurat e kaluara të Cristiano Ronaldos:

Publikisht, marrëdhëniet e tij të konfirmuara përfshijnë, (1) Jordana Jardel (2003 - 2004), (2) Merche Romero (2005 - 2006), (3) Gemma Atkinson (2007), (4) Nereida Gallardo (2008) dhe (5) Irina Shayk (2010 - 2015)

Takimet e Takimit me Cristiano Ronaldo:

Thashethemet thonë se Ron dilte rastësisht me gratë e mëposhtme; (7) Mia Judaken (2006), (8) Bipasha Basu (2007), (9) Raffaella Fico (2009), (10) Paris Hilton (2009) dhe (11) Olivia Saunders (2009).

Grupi i dytë i takimeve takimesh CR7 përfshin; (12) Kim Kardashian West (2010), (13) Andressa Urach (2013), (14) Alesia Riabenkova (2014) (15) Daniella Chavez (2014), (16) Jordana Jardel (2003 - 2004) dhe (17) Alessia Tedeschi (2015) .

Grupi i tretë i takimeve takimesh CR7 përfshin: (18) Maja Darving (2015), (19) Alessandra Ambrosio (2015), (20) Daniella Grace (2016), (21) Paula Suarez (2016), (22) Cristina Buccino ( 2016) dhe (23) Cassandre Davis (2016).

Shih edhe
Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Lidhjet e Cristiano Ronaldos:

Ne e dimë që Sulltani i Ndërprerjes ka marrëdhënie të përkohshme me femrat e mëposhtme; (24) Rita Pereira (2012), (25) Elisa De Panicis (2012), (26) Amal Saber (2014), (27) Diana Morales (2014), (28) Melanie Martins (2015), (29) Lucia Villalon (2015), (30) Nataly Rincon (2015), (31) Nikoleta Lozanova (2016) dhe (32) Desiree Cordero (2016).

E dashura aktuale e Cristiano Ronaldo:

Ajo është Georgina Rodriguez. E dashura e Cristiano Ronaldo është nga qyteti verilindor spanjoll i Jaca, i vendosur afër kufirit francez, rreth 450 km nga Madridi. Ajo filloi jetën si kamariere në vendlindjen e saj para se të transferohej në një familje në Bristol, Angli.

Shih edhe
Diogo Jota Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Si u takua Georgina Rodriguez me Cristiano Ronaldon?

Sipas AS Sports News, ajo u takua me yllin e Juve në një dyqan Gucci në Madrid, në një kohë që po punonte si ndihmëse e dyqanit. Duke folur për shikimin e saj të parë të tij, Georgina rrëfeu një herë;

“TRUPI, LARTIGHSIA DHE SHIKON TIJ KUJDES TUAJ. MENjëherë, unë po trembem para tij dhe një shkëndijë e ndezur midis nesh.

Unë jam shumë i ndrojtur dhe mendon se kjo më ka lodhur më shumë para tij, i cili, me një vështrim, më kishte prekur në mënyrë të veçantë.

ATENHERE PAS, MNYRA E RONNIE MRE TRAJTON, KUJDESET P MER MUA DHE MOV DASHUR M D BN TJETR. ”

Fëmijët e Cristiano Ronaldos:

Vendësi në Madeira u bë baba në moshën 25 vjeç kur lindi fëmija i tij i parë, Cristiano Jr - në ditën e 17-të qershorit 2010. CR7 kurrë nuk ka zbuluar publikisht identitetin e nënës biologjike të Cristiano Jr, të cilën ai e ka mbajtur të fshehtë që prej tij lindja në Shtetet e Bashkuara.

Cristiano Jr është një figurë e shquar në jetën e babait të tij dhe ai shpesh shfaqet pranë tij në ceremonitë e ndarjes së çmimeve. Ashtu si babai i tij, ai ëndërron të bëhet një futbollist i shkëlqyeshëm.

Shih edhe
Ruben Neves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kapiteni i Portugalisë gjithashtu ka binjakë, një djalë dhe një vajzë - Mateo dhe Eva. Të dy fëmijët erdhën me ndihmën e një nëne zëvendësuese - në verën e vitit 2017.

Pas lindjes së binjakëve të tij, dikur ka pasur murmuritje se Ronaldo do të mirëpresë shtesë të katërt në familjen e tij. Ky u bë fëmija i tij i parë me të dashurën, Georgina Rodriguez. Ajo lindi një vajzë të cilën ata e quajnë Alana Martina.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Cristiano Ronaldo Stili i jetesës:

Pra, në çfarë shpenzon Ronnie paratë e tij? Një nga hobet më të mëdha të Ronaldos është blerja e makinave dhe shtëpive. Ai drejton një Lamborghini Aventador 300,000 dollarë (207,000), së bashku me Maserati-n e tij. Cristiano zotëron gjithashtu një Bentley, një Porsche, një Mercedes, ndër të tjera.

Shtëpia e Cristiano Ronaldos:

Ndërsa shkruajmë Bio-n e tij, Cristiano Ronaldo jeton në një pallat mjaft modest prej 1.6 milion dollarësh të ndërtuar nga Otero Group, një zhvillues vilash luksoze. Ti paratë mund të duken si një shifër mjaft e vogël për një futbollist i cili ka qenë i zakonshëm në Forbes.

Shih edhe
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Gjithashtu për të theksuar, shtëpia e pushimeve formon vetëm një pjesë të vogël të portofoleve të pronës prej 47 milion dollarësh që ai zotëron. Kjo përfshin një shtëpi në Torino, një apartament në Kullën Trump të New York-ut dhe një bllok në La Finca, Spanjë. Në mesin e të gjitha shtëpive të CR7, ai vështron më shumë nga ai i sipërm.

Shëtitje familjare:

 

Edhe ti futbolli e çove atë në Itali, zemra e Ronaldos për pushime qëndron qartë në gadishullin Iberik. Për shkak të kësaj, ai bleu një bllok të ri për të pritur familjen e tij në pushimet e tyre në vijën bregdetare spanjolle.

Faktet e jetës personale:

Për të shpjeguar personalitetin e tij, ne kemi mbështetur një raport të BBC. Kompania Transmetuese zbuloi një herë pse rivalët e mëdhenj Ronaldo dhe Messi janë më të ngjashëm sesa mendojmë. Në këtë moment, ne kemi zgjedhur dy gjëra në lidhje me personalitetin e CR7.

Shih edhe
Goncalo Guedes Childhoood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Së pari, makina e Qëllimit është përgjithmonë krenare për prejardhjen e tij të përulur. Së dyti, ai është plot vetëbesim. Si në, Ronnie e di se ai ka fatin për madhështi.

Jeta Familjare Cristiano Ronaldo:

Një ndjenjë e bashkimit është dhurata më e çmuar që Ronnie i ka dhënë çdo anëtari të familjes së tij që nga koha e famës. Kjo ka krijuar një rrjet të pathyeshëm dashurie. Këtu, ne do t'ju tregojmë më shumë rreth prindërve të tij dhe anëtarëve të tjerë të familjes.

Shih edhe
Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth babait të Christiano Ronaldo:

José Dinis Aveiro lindi në ditën e 30-të shtatorit 1953 nga nëna e tij, Filomena Aveiro. Përveç se ishte një kitman dhe kopshtar, babai i Cristiano Ronaldo dikur ishte një ushtar që zhvilloi një luftë popullore për Portugalinë.

Ndërsa ishte në ushtri, José Dinis Aveiro mori pjesë në ndihmën e Portugalisë për të parandaluar Angolën që të fitonte pavarësinë e saj. Mjerisht, ai dhe njerëzit e tij humbën luftën, një në të cilën ai pa ushtarë të tjerë kundërshtarë duke kryer mizori. Lufta i la një njollë mendore dhe kjo ishte mënyra se si José Dinis u bë një Alkoolist kronik.

Shih edhe
Fabio Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ronaldo nuk pi dhe arsyeja kryesore për këtë është për shkak të babait të tij. José Dinis Aveiro ishte një alkoolist i pa penduar para vdekjes së tij më 6 shtator 2005. Ai vdiq nga dështimi i mëlçisë, kur Ronaldo ishte vetëm dy vjet në karrierën e tij në Old Trafford. Vdekja e José Dinis Aveiro ishte si rezultat i problemeve të mbledhura nga mbingarkesa e alkoolit.

Shih edhe
Diogo Jota Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth Nënës së Christiano Ronaldo:

Maria Dolores dos Santos Aveiro lindi më 31 dhjetor 1954 nga nëna e saj, Matilde dos Santos da Viveiros dhe babai i tij, Jose Vivieros (një pastrues). Nëna e Ronaldos është kuzhiniere nga profesioni.

Maria nuk u martua përsëri pas vdekjes së José Dinis Aveiro në 2005. Sipas një raporti, ajo vazhdoi të fillonte shoqërinë me një burrë të quajtur Jose Andrade. Njihuni me të dashurin e Maria Dolores që ka të ngjarë të jetë njerku i Cristiano Ronaldos.

Shih edhe
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Këto ditë, Maria jeton një jetë luksoze. Ajo kënaqet të kalojë kohë me djalin dhe nipërit e saj fitues të bukës. Mamaja e CR7 ka një tifoz masiv në mediat sociale - më shumë se 1.7 milion ndjekës të Instagram - statistikat e vitit 2020.

Për familjen e saj, një herë erdhi një moment i trishtuar kur Maria Dolores dos Santos u diagnostikua me kancer të gjirit në 2007. Për fat të mirë, ajo u shërua plotësisht pas disa cikleve të terapisë rrezatuese. Deri më sot, ajo merr ilaçe kundër kancerit për të mbajtur larg sëmundjen.

Shih edhe
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në vitin 2015, autoritetet spanjolle e akuzuan atë për pastrim parash. Ata ndaluan në aeroportin 'Barajas' të Madridit - për bartjen e 55,000 € në çantën e saj të dorës. Maria nuk kishte arritur të plotësonte formularin e deklaratës dhe paratë e saj u konfiskuan nga autoritetet spanjolle.

Rreth vëllait të Christiano Ronaldo:

Hugo dos Santos Aveiro, i lindur në 1975, është 10 vjeç më i madh në CR7. Në vitet e fundit, jeta ka qenë më sfiduese për të - një njeri që shumë e konsiderojnë se po jeton në hijen e vëllait ose motrës së tij super yll.

Në ato ditë, vëllai i Cristiano Ronaldos ishte një futbollist premtues. Mjerisht, ai ra në jetën e pirjes dhe përdorimit të drogës në fund të viteve 1990. Siç e keni menduar, ajo pjesë e pirjes ishte një gjen varësie që zhvillohej në familjen Aveiro.

Shih edhe
Ruben Neves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Falë mbështetjes së Ronnie, Hugo, tani i rikuperuar merr bekime nga dashuria dhe mbështetja e Cristianos. Ndërsa shkruaj Bio-n e Cristiano Ronaldos, Hugo është menaxheri i muzeut CR7 në Madeira, Portugali.

Rreth Katia Aveiro:

Lindur në ditën e 5 të tetorit 1976 (nëntë vjet më e madhe se ai), ajo është motra e menjëhershme e madhe e Cristiano Ronaldos. Katia Aveiro është një këngëtare Portugeze me një karrierë të suksesshme falë popullaritetit të vëllait të saj.

Ndër të gjitha motrat e Ronaldos, ajo është më e afërta me të. Kieta merr një kohë të mjaftueshme për të mbrojtur vëllain e saj kur ai tërhiqet nga fansat. Ajo godet fort tifozët kryesisht Anti-Messi ose ata që kanë ndonjë gjë kundër CR7. Kjo është kënga jonë më e mirë e Katia Aveiro që njohim.

Shih edhe
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Rreth Elma dos Santos Aveiro:

Lindur më 10 mars të vitit 1973, ajo është më e madhja e motrës së Cristiano Ronaldos. Gjithashtu fëmija i parëlindur i familjes. Edhe pse më pak e njohur se Katia, Elma është marrë me modelim. Ajo shkoi në shkollë në Peru para se të transferohej në Shtetet e Bashkuara për të ndjekur Universitetin e Cincinnati.

Elma e etiketon vëllain e saj fëmijë si 'më të mirën ndonjëherë'. Ashtu si Katia, ajo është e pamëshirshme ndaj fansave që tërheqin CR7. Këto ditë, ajo e çon betejën e saj drejtpërdrejt te rivali i vëllait të saj Lionel Messi. Një herë Elma postoi imazhin e yllit të Barcelonës duke adhuruar vëllain e tij.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gjyshërit e Cristiano Ronaldos:

Nga ana e nënës së tij, ekzistojnë informacione thelbësore për të afërmit portugezë. Gjyshërit e Cristiano Ronaldos (Jose Vivieros dhe Maria-Angela Spinola) përbëjnë numrin e madh të Portugezëve që jetojnë në periferinë e Perth, Yangebup, Australia Perëndimore.

Të dy gjyshet u larguan nga Funchal (në Madeira) në Australi rreth vitit 2000 - të gjitha në emër të kërkimit të një jete tjetër. Gjatë asaj kohe, nëna e Ronaldos, Maria Dolores, vendosi të qëndronte në Portugali për të monitoruar nga afër ngjitjen e djalit të saj në Sporting të Lisbonës.

Shih edhe
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Maria Dolores ka shumë të afërm në Australi. Me të vërtetë, nëse fati do të kishte shkuar në një mënyrë tjetër, edhe Ronaldo mund të ishte zhvendosur në Australi për t'u bashkuar me ta. Jose Vivieros, nipi i CR7, është krenar për Marinë që kujdeset për nipin e tij i cili po bën valë në futbollin botëror.

Nga ana e babait të tij, Filomena Aveiro është (fotografuar më poshtë) gjyshja e Cristiano Ronaldos. Nëna e babait të CR7 (i ndjeri José Dinis Aveiro) vdiq në një spital në Portugali në ditën e 8-të korrikut 2014 pasi u pranua disa javë. Ekziston një mungesë dokumentacioni në lidhje me gjyshin atëëror të Cristiano Ronaldos.

Shih edhe
Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Të afërmit e Cristiano Ronaldos:

Vajza e parë e José Dinis Aveiro dhe Maria Dolores (Elma dos Santos Aveiro) ka një vajzë të rritur me emrin Eleonor Caires. Ajo është sensacioni i parë i bukur i Cristiano Ronaldos dhe gjithashtu një media sociale. Bukuroshja Eleonor Caires lindi nga Elma dhe Edgar (babai i saj).

Një tjetër i afërm i Cristiano Ronaldos është Alicia Beatriz Aveiro - vajza e vëllait të tij të madh, Hugo dos Santos Aveiro. Ashtu si Eleonor Caires, ajo është një yll në Instagram që përdor platformën për të postuar në lidhje me familjen e saj dhe udhëtimet.

Shih edhe
Fabio Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Së treti është José Dinis Pereira Aveiro, djali i Katia Aveiro dhe ish-partneri i saj, José Pereira. Ashtu si Cristiano Jr, nipi i Ronaldos (José Dinis Pereira Aveiro) është gjithashtu një futbollist në proces. Të dy kushërinjtë duket se janë shumë afër këtu.

Së katërti, te familjarët e Cristiano Ronaldos është Rodrigo Pereira Aveiro, nipi i tij. Lindur në ditën e 4 të gushtit 2000 - ai është një tjetër bir i Katia Aveiro. Ne shohim këtu të bukur duke kërkuar Rodrigo Pereira Aveiro me dikë që duket si e dashura e tij.

I fundit por jo i fundit është Hugo Tomás i cili është djali i Hugo dos Santos Aveiro. Ashtu si José Dinis Pereira Aveiro, ai është gjithashtu afër kushëririt të tij Cristiano Jr. Me sa dimë, Hugo Tomas feston ditëlindjen e tij çdo shtator.

Shih edhe
Nuno Mendes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Cristiano Ronaldo Fakte të pathëna (Jo-Karrierë):

Pasi kemi dëgjuar shumë për kujtimet e tij, ne ju paraqesim disa të vërteta që mbase nuk i dini për të. Së pari, nga pikëpamja joprofesionale.

Fakti # 1: Shakaja:

Njëherë e një kohë, Cristiano Ronaldo një herë ka mashtruar vendasit Madrid duke u veshur si një njeri i pastrehë në rrugë. Pavarësisht se tregoi aftësitë e tij famëkeqe të topit, shumica e tifozëve të tij e injoruan atë thjesht sepse ai dukej si një person i pastrehë. Deri më sot, ata pendohen për veprimin e tyre. Videoja me shaka e Ronaldos këtu.

Shih edhe
Ruben Neves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti # 2: Feja:

Megjithëse, sulmuesi i Juventus u zotua për respekt për IIslam, duke thënë se ajo është feja më e bukur në botë. Sidoqoftë, Cristiano Ronaldo ende e konsideron veten si një katolik i pastër Romak. Kur ishte fëmijë, prindërit e tij biseduan që të bëhej një djalë alter në famullinë civile Funchal të Santo António.

Fakti # 3: Përplasja Budiste:

Njëherë e një kohë, Ronaldo u kritikua rëndë për mosrespektimin e njerëzve të Budizmit. Ata e akuzuan atë se qëndronte në mënyrë të paligjshme me duar në xhepa dhe më e keqja, vunë këmbën në statujën e Gautam Buda. E vërteta është, Ronnie refuzoi të fshijë foton nga mediat e tij sociale, dhe kjo e bëri atë të lirojë shumë tifozë nga feja.

Shih edhe
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti # 4: Nuk ka fakte për tatuazhe:

Ju do të gjeni shumë futbollistë që së paku kanë një art trupor. Ronaldo është një nga të paktët atletë pa tatuazh vetëm sepse dhuron rregullisht gjak. Kohët e fundit, CR7 u bë një dhurues i palcës së kockave.

Fakti # 5: A është Cristiano Ronaldo një homoseksual?

Vite më parë, ata ishin pretendime se sulmuesi i Portugalisë ishte në një lidhje homoseksuale me një kikboksier marokenë të quajtur Badr Hari. Raporti i çuditshëm u shfaq pasi historitë dolën në shtypin spanjoll se ai po bënte udhëtime të rregullta në Marok për ta parë. Edhe Badr Hari dikur kishte fotografinë e të dashurit të tij të pretenduar me shkrimin duke thënë:

'Te sapomartuar. Hahahaha

Fakti # 6: Sulmi i Mayorga:

A keni shkuar ndonjëherë thellësi në pretendimet e përdhunimit të Cristiano Ronaldos? Vite më parë, lojtari i Portugalisë u padit nga Mayorga, një Amerikan nga Nevada. Ajo pretendoi se ai e sulmoi seksualisht në një hotel në Las Vegas në 2009 - pak pasi ata u takuan në një klub nate.

Shih edhe
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sipas saj, Ronnie dërgoi një ekip "rregulluesish" për të penguar hetimin penal. Mayorga më pas pretendoi se ai më vonë e manipuloi atë për të heshtur për 375,000 dollarë.

Kur u pyet, Ronaldo ka mohuar akuzat, duke këmbëngulur se ndërgjegjja e tij është e pastër. Që atëherë, Mayorga ende nuk do të dalë me historinë e saj duke thënë se i trembet fuqisë imponuese të markës Ronaldo

Cristiano Ronaldo Fakte të pathëna (Karriera):

Fakti # 1: Krahasimi i pagës së Ronaldos me njeriun e zakonshëm:

mbajtjeFitimet në Euro (€)
Në vit:€ 31,000,000
Për muaj:€ 2,583,333
Në javë:€ 595,238
Në ditë:€ 85,034
Në orë:€ 3,543
Për Minutë:€ 59
Për sekondë:€ 0.98
Shih edhe
Fabio Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ne kemi ndërmjetësuar strategjikisht fitimet e CR7. Këtu do t'ju zbulojmë se çfarë fitoi legjenda e Futbollit që nga koha kur filluat të tretni Historinë e tij të Jetës.

Që kur keni filluar shikimin Bio e Cristiano Ronaldos, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

A e dini?… Një personi që fiton sa 4,035 € në muaj do të duhet të punojë për 645 muaj (54 vjet) për të fituar atë që Ronnie mbledh në një muaj për Juventusin.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Andre Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 2: Dobësia e Cristiano Ronaldos:

Ju dhe unë e dimë që ai është lojtari perfekt në realitet dhe gjithashtu në FIFA. Sidoqoftë, ka gjëra në të cilat ikona e nderuar nuk është e veçantë. Ato përfshijnë; agresiviteti dhe përgjimi.

Fakti # 3: Historia e Cristiano Ronaldo dhe Albert Fantrau:

Tifozët janë të vetëdijshëm se ai ka luajtur në Sporting para një transferimi në United. A e dini?… Ekziston një histori e pabesueshme e miqësisë se si Ronnie u fut për herë të parë në Sporting të Lisbonës.

Shih edhe
Goncalo Guedes Childhoood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Një ditë të bekuar, një skaut erdhi duke vizituar një fushë futbolli ku CR7 dhe shoku i tij i ngushtë, Albert Fantrau luanin. Para lojës, sportperson tha;

"Unë do të induktoj cilindo që shënon më shumë gola në akademinë e Sporting Lisbonës."

Skuadra e Ronaldos fitoi ndeshjen 3-0. Ai shënoi të parën para se shoku i tij Albert të shtonte të dytin.

Për golin e tretë, Albert shkoi një për një me portierin, mori topin rreth tij dhe më pas ia kaloi topin Ronaldos për të tretin. E vërteta është, ai thjesht mund ta kishte goditur vetë topin në rrjetën e zbrazët, por nuk e bëri. Kur u pyet pse nuk shënoi për të marrë mundësinë e jetës, Albert Fantrau u përgjigj:

"SEPSE RONALDO ISSHT M B I MIR TH SE MUA".

Albert humbi mundësinë për tu bërë i madh duke lejuar vetëm Ronaldon që të vazhdonte me fatin e tij. Një gazetar së fundmi e vizitoi atë dhe zbuloi se ishte i papunë, por megjithatë jeton në një shtëpi të bukur. Albert tani gëzon një mënyrë jetese luksoze me familjen e tij falë Cristiano që i ktheu favorin.

Shih edhe
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Fakti # 4: Fakte Muzeu:

Ronaldo aktualisht ka muzeun e tij në qytetin e tij të lindjes, Madeira. Shtë një muze i menaxhuar nga vëllai i tij i madh, Hugo dos Santos Aveiro.

Galeria përmban të gjitha çmimet dhe trofetë e tij - që numërojnë mbi 150 - me dhoma shtesë në dispozicion për trofetë e ardhshëm, të cilat ai pret të fitojë.

Përfundim:

Pa dyshim, historia e Ragjeve të Pasurisë së Cristiano Ronaldos nuk është një përrallë që mund të zgjasë vetëm një dritë hëne. Biografia e CR7 na bën të kuptojmë atë një gjë në lidhje me botën tonë. Ky fakt që shumë nga dështimet e jetës u ndodhin atyre që nuk e kuptuan se sa afër suksesit ishin kur u dorëzuan.

Shih edhe
Ruben Neves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pavarësisht se vinin nga një familje e varfër, prindërit e Cristiano Ronaldos treguan se mund ta përballonin atë që nuk mund të blinin para. Karriera e tij e hershme e futbollit nuk do të kishte filluar mirë nëse babai i tij - José Dinis Aveiro - nuk do të kishte lënë punën e tij të vjetër si një njeri i veshur në klubin që luante djali i tij. Ai

Nga ana tjetër, Maria Dolores dos Santos Aveiro qëndroi në Portugali për të parë përparimin e djalit të saj ndërsa gjyshërit dhe të afërmit e djalit të saj u zhvendosën në Australi. Hugo dos Santos Aveiro u bë figura e babait në mungesë të babait të tyre të ndjerë.

Shih edhe
Nuno Mendes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Më në fund, motrat e mëdha - Katia Aveiro dhe Elma dos Santos Aveiro - në disa raste kanë treguar dashurinë e tyre përmes mbrojtjes së vëllait të tyre të vogël nga rivalët e karrierës. Shkoj te di më shumë për Kathryn Mayorga - Gruaja që Akuzon Ronaldon për Përdhunim.

Faleminderit që qëndruat me ne deri tani në CR7's Bio. Na njoftoni me mirësi në seksionin e komenteve nëse sportoni diçka që nuk duket si duhet në këtë shkrim. Për të vazhduar të zgjoni oreksin tuaj të autobiografisë, përdorni tryezën tonë Wiki të Cristiano Ronaldo.

Shih edhe
Diogo Jota Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Kërkimi biografik:Përgjigjet e Wiki:
Emrat e Plotë:Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro GOIH ComM.
pseudonime:SHQIP, C. Ronaldo, CR, CR7, Cris, Ronnie, Ron dhe Sulltani i stepover.
Data e lindjes:36 vjeç dhe 5 muajsh.
Vendi i lindjes:Spitali Dr. Nélio Mendonça, Funchal, Madeira, Portugali.
prindërit:José Dinis Aveiro (Babai) dhe Maria Dolores dos Santos Aveiro (Nëna).
Profesioni i babait:Një ish-ushtar, kopshtar dhe njeri i pajisur.
Profesioni i nënës:Nje gatim.
Vëllezërit e motrat:Elma dos Santos Aveiro (Motra), Katia Aveiro (Motra) dhe Hugo dos Santos Aveiro (Vëllai).
Pozicioni në familje:Lindur së fundmi.
Origjina Familjare:Praia, Kryeqyteti i Kepit të Verdës.
E dashura:Georgina Rodríguez.
Partneri Formar:Irina Shayk
Fëmijët:Cristiano Ronaldo Jr (Djali), Eva Maria Dos Santos (Bija), Alana Martina dos Santos Aveiro (Bija) dhe Mateo Ronaldo (Bija).
Gjyshërit e nënës: Jose Vivieros (Gjyshi i Nënës), Matilde dos Santos da Viveiros (Gjyshja nga Nëna).
Gjyshërit e babait:Filomena Aveiro (gjyshja atërore),
Nipat:José Dinis Pereira Aveiro (djali i Katia Aveiro), Rodrigo Pereira Aveiro (djali i Katia Aveiro) dhe Hugo Tomás (djali i Hugo dos Santos Aveiro).
Mbesat:Eleonor Caires (vajza e Elma dos Santos Aveiro) dhe Alicia Beatriz Aveiro (vajza e Hugo dos Santos Aveiro).
Edukimi:Shkolla Fillore dhe e Mesme Gonçalves Zarco, Funchal, Portugali.
Lartësia në këmbë dhe inç:6 ft 2 in
Lartësia në metra:1.87 m.
Zodiaku:Ujori.
Feja:Krishterimi (Katolik).
Shih edhe
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Regjistrohu
Njoftoni
1 Koment
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
Fonkem primus Antepioh
vjet 4 më parë

Fantastike ai mbetet futbollisti më i mirë për momentin. E dua ate shume. Ai do të udhëheqë Real Madridin përmes Xalum 2016 / 2017 dhe kampionit të kampionatit të kampionatit të UEFA 2017. Perëndia do të vazhdojë t'i japë atij hirin.