Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet historinë e plotë të një gjeniu të Futbollit me pseudonimin "Portugez Lampard". Historia jonë e fëmijërisë Bruno Fernandes plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, prejardhjen familjare, jetën personale, faktet familjare, stilin e jetës dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

Po, të gjithë e dinë aftësinë e tij për të krijuar shanse për shokët e skuadrës, si dhe për të shënuar gola. Megjithatë vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Bruno Fernandes e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Shih edhe
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Duke filluar, Bruno Miguel Borges Fernandes u lind në ditën e 8th të shtatorit 1994 në Maia, në zonën metropolitane të Porto, Portugali. Ai ka lindur për prindërit për të cilët pak dihet.

Shtetasi portugez i etnisë së bardhë me rrënjë evropiane vjen nga një familje e klasës së mesme dhe u rrit në qytetin e tij të lindjes në Maia, ku ai u rrit bashkë me një vëlla më të madh, Ricardo.

Bruno Fernandes u rrit në Maia në Porto. Kredite: Instagram dhe Google Maps.
Bruno Fernandes u rrit në Maia në Porto.

I rritur në komunën e Mai, Fernandes ishte një lloj i rrallë fëmijësh që zeroi të bëhej një futbollist, një zhvillim të cilin vëllai i tij i madh, Ricardo e përshkruan me vend si "pa plan B".

Shih edhe
Pedro Goncalves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për këtë qëllim, prodigi i futbollit nuk kishte frikë nga asgjë që mund të vinte midis tij dhe ëndrrës së tij, pasi ai luante futboll me dhe kundër kujtdo të çdo madhësie.

Bruno Fernandes luajti futboll me djem të moshave dhe madhësive të ndryshme gjatë jetës së tij të hershme. Kredite: Instagram dhe The Guardian.
Bruno Fernandes luajti futboll me djem të moshave dhe madhësive të ndryshme gjatë jetës së tij të hershme.

Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë - Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës:

Për një fëmijë që kishte premtuar në mënyrë të pakthyeshme të bëhej lojtar futbolli, nuk kishte asnjë masë për atë që Fernandes mund të sakrifikonte duke përfshirë akademikët, pasi i riu braktisi shkollën përpara se të përfundonte klasën 11th.

Shih edhe
Pedro Neto Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ndryshe nga shumica e rasteve të braktisjes së shkollës, Fernandes nuk ishte as numerikisht as verbalisht i dobët. Në fakt, ai ishte një nxënës mesatar i cili ishte më i shqetësuar me ndërtimin e një karriere në futboll në Boavista FC, pasi kishte një periudhë një vjeçare në FC Infesta.

Bruno Fernandes (djathtas) duke luajtur një lojë video me shokun e tij para një seance stërvitore në Boavista FC. Kredia: Instagram.
Bruno Fernandes (djathtas) duke luajtur një lojë video me mikun e tij para një seance stërvitore në Boavista FC.

Biografia e Bruno Fernandes - Jeta e hershme në karrierë dhe Historia e rrugës për në famë:

Ishte në Boavista FC që Fernandes kishte shumicën e viteve të karrierës së tij rinore. Ndërsa ishte në klub, Fernandes u ngrit përmes gradave dhe aftësive të përsosura që janë karakteristikat e stilit të tij të tanishëm të lojës. Përpjekjet e mëpasshme të futbollit panë që Fernandes fitoi një lëvizje në Novara Calcio ku ai u promovua në ekipin e parë të klubit në Serie B pasi kaloi vetëm disa javë me ekipet e të rinjve.

Sidoqoftë, përparimi i Fernandes me klubin nuk ishte pa disa sfida. 17-vjeçari i atëhershëm, i cili e kishte të vështirë të komunikonte në italisht u bë i përmalluar dhe gati sa hoqi dorë nga kërkimi i tij për t'u bërë një futbollist profesionist. 

Shih edhe
Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sidoqoftë, ai më vonë e gjeti këmbën në tokën italiane, falë ndërhyrjeve nga miqtë dhe familja e tij, veçanërisht e dashura e tij që la shkollën dhe filloi të jetonte me të në Itali.

Bruno Fernandes fillimisht kishte një përvojë sfiduese futbolli në Itali.
Bruno Fernandes fillimisht kishte një përvojë sfiduese futbolli në Itali.

Faktet e Biografisë Bruno Fernandes - Ngritja e famës:

Duke u nisur, Fernandes u nënshkrua te Udinese Calcio në një marrëveshje bashkëpronarie dhe bëri debutimin e tij të Serie A në 3rd të nëntorit 2013. Pas shpenzimeve trevjeçare me klubin, Fernandes iu huazua UC Sampdoria ku ai mori më shumë veprimtari në ekipin e parë për një vit dhe u bë një perspektivë e kërkuar nga shumë skuadra.

Shih edhe
Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fernandes i dha hua firmën e tij palës Portugeze, Sporting CP në një marrëveshje 5-vjeçare dhe deri më tani është vendosur si mesfushor i kërkuar duke shënuar gola dhe duke mbajtur një formë të impresionuar që e pa atë të quhej Lojtari i Vitit i Ligës Portugeze në korrik 2018 Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Bruno Fernandes e ka vendosur veten si një tifoz i preferuar në Sporting CP dhe një nga mesfushorët më të kërkuar. Kredia: SportWitness.
Bruno Fernandes e ka vendosur veten si një tifoz të preferuar në Sporting CP dhe një nga mesfushorët më të kërkuar.

Bruno Fernandes Dashuria e Jetës me Ana Pinho:

Bruno Fernandes është një burrë i martuar në kohën e shkrimit. Ne ju sjellim fakte rreth historisë së tij të takimeve dhe statusit aktual të marrëdhënies. Si fillim, Fernandes nuk dihet të ketë pasur ndonjë të dashur para se të takonte gruan e tij, Ana Pinho.

Çiftet u takuan dhe filluan të takoheshin në një kohë kur Ana po shkollonte në Portugali. Disa muaj më vonë, Fernandes e ftoi atë të jetojë me të dhe ta ndihmojë atë të arrijë ëndrrat e tij në Itali.

Shih edhe
Fabio Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Bruno Fernandes me të dashurën e tij u kthye gruaja Ana Pinho. Kredia: Instagram.
Bruno Fernandes me të dashurën e tij u kthye në gruan Ana Pinho.

2015 ishte viti ku morën marrëdhëniet e tyre në nivelin e ardhshëm duke u martuar në 23rd të dhjetorit. Martesa e tyre është e bekuar me një vajzë të bukur Matilde (e lindur Janar 31st 2017). Mund të mos jetë shumë e gjatë para se të mirëpresin shtimin e një djali në familjen e tyre.

Bruno Fernandes vajza e bukur Matilde. Kredia: Instagram.
Bruno Fernandes vajza e bukur Matilde.

Jeta familjare Bruno Fernandes:

Bruno Fernades ka lindur në një familje pak të njohur sportive. Ne ju sjellim fakte për anëtarët e familjes së tij. Po fillojmë nga Bruno Fernandes Prindërit.

Shih edhe
Nuno Mendes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth babait të Bruno Fernandes: Babai i Fernandes është një ish-futbollist i cili u largua nga sporti në mënyrë që të siguronte një jetë më të mirë për familjen e tij. Kështu, Bruno vesh fanellën me numrin 8 për të nderuar babanë e tij i cili mbante të njëjtin numër Jersey. Numri 8 është gjithashtu simbolik i ditëlindjes së Fernandes pasi ai lindi në ditën e 8 të shtatorit.

Rreth Nënës së Bruno Fernandes: Nëna e Fernandes është një mom e futbollit dhe një tifoz i FC Porto. Ajo u bë një tifoz i pasionuar i Sporting CP pas transferimit të djalit të saj në klub, një zhvillim i cili është tregues i mbështetjes së përhershme që ajo i ka dhënë Fernandes nga jeta e tij e hershme deri tani.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Bruno Fernandes: Fernandes u rrit me një numër vëllezërish dhe një motër për të cilën dihet pak përveç vëllait të tij më të madh, Ricardo Fernandes. Ricardo dhe Fernandes u rritën duke luajtur futboll së bashku me miqtë e ish-it.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Helder Costa Plus Fakte të paqarta të biografisë

Rreth të afërmve të Bruno Fernandes: Larg nga familja e afërt e Fernandes, ai ka një kushëri me emrin Vitor Borges i cili dikur luajti për Boavista. Përveç Vitor pak dihet për anëtarët e familjes Fernandes zgjeruar duke përfshirë gjyshërit e tij atdhet, si dhe gjyshi dhe gjyshja e nënës. Në mënyrë të ngjashme, xhaxhallarët e Fernandes, hallat, nipërit dhe mbesat nuk janë identifikuar në ngjarje të dukshme të historisë së tij të fëmijërisë deri më sot.

Shih edhe
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Bruno Fernandes ulur në një tavolinë nisjeje me anëtarë të paidentifikuar të familjes së tij të menjëhershme dhe të zgjeruar. Kredia: Instagram.
Bruno Fernandes i ulur në një tryezë nisje me anëtarë të paidentifikuar të familjes së tij të ngushtë dhe të gjerë.

Jeta personale e Bruno Fernandes:

Çfarë e bën Bruno Fernandes të shënojë? rrini ulur ndërsa ne ju sjellim krijime të personalitetit të Fernandes për t'ju ndihmuar të merrni një pamje të plotë të tij. Për të filluar personin e Fernandes është një përzierje e tipareve të zodiakut të Virgjëreshës. Ai është tepër punëtor, bujar dhe nuk tregon shumë për jetën e tij personale dhe private.

Përveç kësaj, Fernandes është i njohur për inteligjencën e tij dhe pëlqen të fitojë njohuri për çdo çështje. Hobi dhe interesat e tij përfshijnë ushqimin e mirë, shikimin e të gjitha llojeve të shfaqjeve televizive, filmave dhe madje edhe lojrave të futbollit. Përveç kësaj, ai e do kohën e shpenzimit të cilësisë me miqtë dhe familjen.

Shih edhe
Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Bruno Fernandes e do ushqimin e mirë duke përfshirë sushi të përgatitur mirë. Kredia: Instagram.
Bruno Fernandes pëlqen ushqimin e mirë duke përfshirë edhe sushi të përgatitur mirë.

Bruno Fernandes Stili i jetës:

Bruno Fernandes ka një vlerë neto prej $ 2 milion dhe një vlerë tregu prej £ 31.50m si në kohën e shkrimit. Ndërsa origjina e pasurisë së tij rrjedh kryesisht nga paga e tij javore në futboll, Fernandes gëzon dhe fiton nga marrëveshja e tij e miratimit me markat e ndryshme duke përfshirë Nike.

Si rezultat, gjeniu i futbollit jeton një mënyrë jetese luksoze që e sheh atë të përzënë makina të shtrenjta dhe të jetojnë në shtëpi të shtrenjta. Përveç kësaj, Fernandes e bën atë një pikë kënaqësie për të vizituar mjediset skenike dhe vendpushimet luksoze gjatë pushimeve.

Shih edhe
Nuno Mendes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Bruno Fernandes ka një kohë të mirë pranë një plazh, Credit: Instagram.
Bruno Fernandes ka një kohë të mirë pranë një plazh, Credit: Instagram.

Bruno Fernandes Fakte të pathëna:

Për të përfunduar biografinë tonë të fëmijëve të Bruno Fernandes këtu janë fakte pak të njohura që rrallë përfshihen në biografinë e tij.

A e dini?

  • Bruno Fernandes ka vetëm një tatuazh të shquar në krahun e tij të majtë. Në njërën anë, arti i trupit reflekton numrin 8, i cili është simbolik i datës së tij të lindjes. Në anën tjetër, ajo pasqyron shkronjën "F" të emrit të tij të parë Fernandes.
Shih edhe
Francisco Trincao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Imazhet e Bruno Fernandes duke treguar tatuazhet e tij të shquara të krahut. Kreditë: minutat 90 dhe talkSport.
Imazhet e Bruno Fernandes që tregojnë tatuazhet e tij të shquar të krahut.
  • Mesfushori i talentuar i cili është i aftë në portugalisht dhe di bazat e gjuhës angleze dhe italiane nuk është parë ndonjëherë pirja e duhanit dhe pirja.
  • Fernandes është në kohën e këtij posti duke u kërkuar shumë nga treshja e Manchester City, Manchester United dhe Athletico Madrid. Megjithatë, palët angleze kanë më shumë shanse për të siguruar shërbimet e tij.

Bruno Fernandes mund të jetë afër transferimit në një anë angleze. Kredia: TalkSport.

  • Përsa i përket çështjeve të besimit, Fernandes nuk ka lënë asnjë ide për fenë e tij. Sidoqoftë, mosmarrëveshjet janë në favor të të qenit i krishterë.
Shih edhe
Pedro Goncalves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përmbledhja e videos së biografisë së Bruno Fernandes:

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove të YouTube për këtë profil. me mirësi Vizito dhe Regjistrohu të tanë Youtube Channel për Më shumë Video.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijëve të Bruno Fernandes dhe fakte të pambaruara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet