Brahim Diaz Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë

2
2849
Brahim Diaz Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet historinë e plotë të një Genius të futbollit i cili njihet më së miri me pseudonimin "T"ai Messi formon Malaga". Historia e fëmijërisë sonë Brahim Diaz plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhëniet dhe jetën personale etj.

Po, të gjithë e dinë për prekjen e tij të mrekullueshme, vizionin, aftësinë kaluese dhe syrin për qëllimin. Megjithatë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Brahim Diaz, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Brahim Diaz Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Jeta e hershme

Duke filluar, emrat e tij të plota janë Brahim Abdelkader Diaz. Brahim Diaz pasi ai njihet si i lindur në 3 Gusht 1999 për prindërit e tij z. Dhe znj. Abdelkader Diaz në Malaga, Spanja jugore. Më poshtë është një foto e bukur e babait të tij dhe të nënës.

Prindërit e Brahim Diaz-z. Dhe znj. Abdelkader Diaz

Sfondi i Familjes:

Brahim Diaz ka origjinën e tij familjare nga Maroku përmes gjyshit të tij, i cili dikur emigroi nga Maroku në Spanjë përmes bregut të Mesdheut Afrikan të paraqitur më poshtë.

Origjina e Brahim Diaz

Migrimi nga Maroku për të kërkuar një jetë më të mirë, familja e Brahim Diaz u vendos në Melilla, një qytet spanjoll autonom para se të nisej në Malaga ku Abdelkader u takua me gruan e tij dhe djali i tyre Brahim u lind më vonë.

Vitet e rritjes:

Historia e hershme e jetës së Brahim Diaz

Siç shihet nga fotografia e mësipërme, Brahim Diaz është ndoshta fëmija i parë i lindur dhe djali i vetëm për familjen e tij, i përbërë nga shumë motrat e tij të bukura, emrat e të cilëve mbeten të panjohur. Të dy Brahimi dhe vëllezërit e motrat e tij u rritën në Málaga, një qytet portik spanjoll i cili ende është shumë i gjallë me mbetjet e sundimit musliman që favorizon kulturën muslimane në Spanjë.

Fillimisht, Brahimi u rrit me futboll të dashur dhe mësoi si të luante ndeshjen në fushat lokale me miqtë. Ishte zgjedhja e tij për t'u bërë një futbollist profesionist që e drejtoi atë nga zgjedhjet e tjera të karrierës që ai do ta kishte bërë si fëmijë. Mbrëmjet duke luajtur futboll në fushat lokale të Malagas me siguri kanë paguar dividentët, pasi ajo çoi në një regjistrim në karrierë.

Brahim Diaz Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Jeta e hershme e karrierës

Dashuria e Brahim Diazit për futbollin bëri që prindërit e tij të regjistrojnë djalin e tyre në listën e klubit të akademisë së qytetit të tij, Malaga, i cili i dha atij mundësinë për të hedhur një themel të mirë për karrierën e të rinjve.

Jeta në një akademi është e bukur dhe pak Brahimi duhej të bënte shumë sakrifica në formësimin e personalitetit të tij të futbollit si fëmijë.

Brahim Diaz Vitet e karrierës së hershme

Fillimisht në karrierën e tij të të rinjve, Brahimi krijoi një personalitet unik. Ai ishte ky djalë i përulur dhe i tërhequr, aftësia e të cilit për të marrë seriozitet në fushë ishte në proporcion me mënyrën se si trajtoi topin.

Brahim Diaz Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Rruga për famë

Ndërsa Brahimi vazhdoi të zhvillohej, ai e pa veten duke u bërë më i miri midis kolegëve të tij. Ky sukses solli një presion të vazhdueshëm për të kryer atë që ai ishte në gjendje për të trajtuar. Për shkak se ai ishte më i miri, Brahim iu dorëzua triko Nr. 10 i cili ishte veshur ekskluzivisht nga lojtarët më të mirë në Akademinë e Malaga.

Rruga e Brahim Diazit për Fame Story

Numri i skuadrës emblematike solli një fat të mirë ndërsa përparoi me sukses nëpër grupmoshat. Brahim u bë një njeri i famshëm në fëmijëri, pas shënimit të qëllimeve të rëndësishme.

Brahim Diaz Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Ngrihu në famë

Lëvizja nga Zona e Ngushëllimit:

Klubet e Ligës së Kampioneve kanë sjellë rregullisht disa nga lojtarët më premtues të Evropës dhe njëri prej tyre ishte Brahim Diaz. Në 2015, ai mori të gjitha këputur nga Malaga nga Manchester City FC në moshën e 16 për një tarifë £ 200,000.

Thjesht duke u kërkuar është një nxitje e besimit për spanjollin e ri që ndjeu nevojën për t'u ekspozuar ndaj një kulture të re, metodën e trajnimit dhe zakonin.

Në 21 shtator 2016, Díaz bëri debutimin e tij në ekipin e parë për qytetin, të cilin ai realizoi me habinë e turmave. Pesë ditë më vonë, Brahim nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me City, për tre vjet. Ai u bë një subjekt i spekulimeve të forta të transferimit pasi nuk iu dha një siguri e parë nga ekipi Pep Guardiola.

"Kjo është dita më e rëndësishme në jetën time më në fund ka ndodhur. Dita e Messi i Malaga e realizoi ëndrrën e tij duke nënshkruar për Real Madridin.

Rritja e Brahim Diaz në Fame Story

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Brahim Diaz Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Kush është vajza e Brahim Diaz?

Vajza e Brahim Diaz

Megjithëse mund të jetë vetëm 19 me një karrierë të re (si në kohën e shkrimit), romancat ndoshta të fshehura të Brahim Diazit janë ato që i ikin shqyrtimit të syrit publik thjesht sepse jeta e tij e dashurisë është shumë private dhe pa dramë.

E vërteta është, Brahim Diaz ka mbajtur një profil të ulët takim pasi nuk ka spekulime online të mediave se ai është në një marrëdhënie ose që ka një WAG.

Brahim Diaz Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Jeta personale

Njohja me jetën personale të Brahim Diaz do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij.

Tiparet e personalitetit të Brahim Diazit të një Tigre:

Personaliteti i Brahim Diaz-it

Është provuar nga ai Llogari Instagram. Sipas TCG, Tigrat janë mësuar të banojnë në toka të mëdha. Kjo ishte arsyeja pse Brahim Diaz u largua nga Spanja Jugore (zonën e tij të rehatisë) në Anglinë Veri-Perëndimore në të tjera për të marrë një kulturë të re, metodën e trajnimit dhe zakonin.

Tigrat janë të fortë. Sapo të krijojnë mendjen, ata nuk do ta ndryshojnë lehtë. Kjo shpjegoi arsyen pse Brahim Diaz ishte i pandalshëm nga Pep Guardiola në kërkimin e tij për të shkuar në Madrid.

Brahim Diaz Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- LifeStyle

E verteta eshte; Brahim Diaz nuk është lloji i futbollistit që jeton Lifestyle bujar lehtësisht i dukshëm nga një grusht makina mjaft impresionuese. Edhe në kopshtin e shtëpisë së luksit të tij, Brahim bën një punë të madhe për të marrë këmbët e tij të rehatshme me topin në ajër dhe në tokë.

Përkufizimi i një mënyre jetese për Brahimin do të thotë fjalë për fjalë të ketë një fushë basketbolli për qëllimin e futbollit në shtëpinë e tij.

Brahim Diaz Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Jeta familjare

Brahim Abdelkader Diaz vjen nga një sfond i përulur familjar, një anëtar i të cilit e sheh veten të bekuar që të kenë Brahimin në jetën e tyre.

Familja Brahim Diaz

Megjithëse nuk ishte financiarisht i shëndoshë në fillim, prindërit e Brahim Diaz së bashku me vëllezërit, motrat, xhaxhain dhe tezen e të gjithëve kontribuan në nxjerrjen më të mirë të tij.

Pas lëvizjes së Diazit në Madrid, është e mundur që disa anëtarë të familjes së tij të largohen nga Malaga për të qëndruar me të në Madrid.

Brahim Diaz Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte- Fakte të patreguara

Klauzola për kontratën e tij të vërtetë:

Fakte të panjohura të Brahim Diaz

Kontrata e Brahim Diaz me Real Madridin, e cila zgjat derisa 2025 ka një klauzolë të pabesueshme për të. Kjo klauzolë përcaktonte një tarifë 40 për shiten për t'u pranuar nga Qyteti IF Diaz nis Madridin dhe transferohet te Manchester United.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë së Brahim Diazit plus fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

KOMENTE 2

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu