Leon Bailey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Leon Bailey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Leon Bailey ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e hershme, Prindërit, Familja, e dashura / gruaja që duhet të jetë, fëmija, mënyra e jetesës, vlera neto dhe jeta personale.

Me pak fjalë, kjo është një Histori e Jetës e futbollistit Xhamajkan. Lifebogger fillon nga ditët e fëmijërisë së tij deri kur u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, ne kemi përgatitur momentin e tij më të hershëm deri në moshën e rritur - një përmbledhje e përsosur e Bio e Leon Bailey.

Like Raheem Sterling - përsëri në ditë - ai është një nga futbollistët e rinj më të përfolur të Evropës. Sidoqoftë, vetëm disa janë të vetëdijshëm për ato të Leon Bailey ngritje kaotike nga Kingston në Leverkusen. Ne kapëm historinë e tij të jetës dhe pa zhurmë të mëtejshme, le ta fillojmë.

Leon Bailey Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin 'Chippy'. Leon Patrick Bailey Butler lindi në ditën e 9-të gushtit 1997 në Kingston City në Xhamajka. Xhamajkani ka lindur nga një baba pak i njohur, një nënë e ngjashme me të dhe ka një baba birësues - Craig Butler.

Njihuni me babanë adoptues të Leon Bailey, Craig Butler dhe nënën e tij.
Njihuni me babanë adoptues të Leon Bailey, Craig Butler dhe nënën e tij.

Duke u rritur:

Leon Bailey i kaloi vitet e fëmijërisë në Cassava Piece, një zonë e konsideruar si një nga lagjet më të dhunshme në Kingston, Xhamajka. Në ato ditë, Varfëria mbretëronte e larta dhe ishte e lehtë për fëmijë si Bailey të bëheshin shitës droge.

Për fat të mirë, futbolli i ofroi atij një arratisje nga shthurja e përhapur. Leon Bailey e donte aq shumë sportin dhe kurrë nuk kujdesej për asgjë, përfshirë urinë. Ai kurrë nuk e dëshironte ushqimin e nënës së tij për sa kohë që ka një top në këmbët e tij. Sipas tij:

“Futbolli më zgjodhi mua. Që kur kam lindur, gjithçka që doja të bëja ishte të godisja gjithçka - gjithçka që më vini përpara.

Unë gjithmonë u them njerëzve se kam filluar në barkun e mamasë time, pasi që kur kam dalë, unë kam goditur gjithçka. "

Historia e Familjes Leon Bailey:

Historia e jetës së futbollistit është një nga shembujt e shumtë të një përrallë leckash në pasuri. Për shkak se prindërit e tij ishin të varfër, Leon pësoi mungesë në pjesën më të madhe të fëmijërisë dhe rinisë. E vërteta është, ishte vullneti i pastër dhe asnjëherë nuk hiqte dorë nga mentaliteti që e mbajti atë të shkonte. Ai dikur kujtoi se:

“Kur shikoj jetën time në Cassava Piece nuk ishte e lehtë, por as nuk ishte keq. Shtë një zonë e varfër, por më ktheu në dikë që nuk e kisha menduar kurrë se do të bëhesha.

Unë jam shumë i zgjuar në rrugë. Unë mund ta kuptoj jetën në aspekte të ndryshme dhe jam shumë mirënjohës që kam kaluar nëpër një mjedis të tillë ”.

Origjina e Familjes Leon Bailey:

Ne jemi të vetëdijshëm se ai është një shtetas i Xhamajkës. Sidoqoftë, rrënjët e tij shtrihen përtej Karaibeve. Interesante, hulumtimi ynë tregon se ai ka prejardhje familjare angleze, një zhvillim i cili sugjeron se ai mund të jetë biracial.

I riu Leon Bailey u rrit në lagjen Kingston të Xhamajkës.
I riu Leon Bailey u rrit në lagjen Kingston të Xhamajkës.

Si filloi futbolli i karrierës për Leon Bailey:

Në kohën kur Bailey ishte gjashtë vjeç, ai u bashkua me Akademinë All-Star të Phoenix në Kingston. Akademia ishte në pronësi dhe drejtohej nga Craig Butler, një njeri që më vonë do të bëhej babai Adoptive i Bailey.

Edhe pse i ri, Bailey ishte serioz në lidhje me futbollin dhe dinte se çfarë dëshironte. Ata që e njohën - thellë te prindërit e tij - do të dëshmonin dy fakte. Së pari, ngasja e tij ishte e dyta për asnjë dhe së dyti, vizioni i tij ishte i qartë.

Foto e fëmijërisë së talentit mahnitës të futbollit gjatë ditëve të tij në akademinë Phoenix.
Foto e fëmijërisë së talentit mahnitës të futbollit gjatë ditëve të tij në akademinë Phoenix.

Futboll i hershëm në karrierë:

Falë makinës së djaloshit, babai i tij birësues Craig u inkurajua ta merrte atë për prova në Evropë. Bailey nuk ishte vetëm në udhëtim. Ai shkoi me dy vëllezër të tjerë që përfshijnë Kyle Butler (djali biologjik i Craig) dhe Kevaughn Atkinson (një fëmijë tjetër birësues).

Kur mbërritën në Evropë, ishte dimër, një gjendje atmosferike e huaj për të dhe vëllezërit e tij. Sidoqoftë, Kevaughn, Kyle dhe Bailey u përshtatën. Ndërsa regjistruan të riun në një klub austriak Liefering, Kevaughn Atkinson u regjistrua në USK Anif. Kyle Butler gjithashtu u vendos me një palë austriake.

Njihuni me Leon dhe me vëllezërit e tij në Evropë.
Njihuni me Leon dhe me vëllezërit e tij në Evropë.

Biografia e Leon Bailey - Rruga drejt famës:

Shpejtësi nuk po shënonte fitime progresive në Liefering sepse rregullat e FIFA ndalojnë nënshkrimin e lojtarëve jo-BE nën 18 vjeç. Kështu, ai u zhvendos në anën sllovake AS Trencin, ku mbajti gjallë aspiratat e tij të futbollit derisa të mbushte 18 në 2015.

A e keni parë këtë foto të yongsterit gjatë kohës që ishte në AS Trencin.
A e keni parë këtë foto të të riut gjatë kohës që ishte në AS Trencin?

Ishte po atë vit që ai nënshkroi për klubin belg Genk dhe bëri debutimin e tij në krye të fluturimit. Në fund të fushatës së tij të parë në 2015/16, ai ishte tashmë diçka si një hero kulti pasi shënoi një nga golat më të rëndësishëm të Genk gjatë vitit të tyre kalendarik.

Biografia e Leon Bailey - Rise To Fame Story:

I armatosur me një rekord të shkëlqyeshëm dhe moshë të re, Bailey ishte në radarin e shumë klubeve të mëdha. Megjithatë, ai u bashkua me Bayer Leverkusen sepse kishte një vend të butë për sulmuesit e rinj të mrekullueshëm si Kai Havertz.

Në kohën e bashkimit me Bayer Leverkusen në 2017.
Në kohën e bashkimit me Bayer Leverkusen në 2017.

Kur u vendos në rrethinën e tij të re, 'Chippy' gradualisht i gjeti këmbët në BayArena. Përparimi i tij erdhi gjatë vitit të futbollit 2017/18 kur ai regjistroi gjashtë asistime dhe nëntë gola për të ndihmuar Die Werkself të përfundojë i pesti dhe të kualifikohet në Europa League.

Për sa kohë që Leon mbetet një pjesë aktive e ekipit, ka pa kufij për Bayer Leverkusen. E gjitha falë krijimtarisë së shpejtë që ai injekton, pjesa tjetër që themi është histori.

Kush është Leon Bailey Takim?

Chippy është i dashuruar. Jo vetëm me lojën, por me të dashurën dhe gruan e tij. Emri i saj është Stephanie Hope. Nuk do të ishte e vështirë të dallosh të dashurën e tij sepse Bailey shpesh e merr atë me vete për të dhënë netë dhe pushime. Me dalje të tilla, ai deklaron me delikatesë qëllimin e tij për t'u prekur nga bukuroshja në një kohë të largët.

Leon Bailey me të dashurën e tij Stephanie Hope.
Leon Bailey me të dashurën e tij Stephanie Hope.

A e dini?… Stephanie Hope nuk është vetëm një e dashur por një nënë për djalin e Bailey, Leo Cristiano. Mos e shtrembëro, Bailey nuk ia vuri emrin djalit të tij pas Lionel Messi Cristiano Ronaldo. "Leo" është nga Leon ndërsa "Cristiano" u shtua sepse Bailey mendon se rimon mirë me "Leo".

Leon Bailey po kalon kohë cilësore me Leo Cristiano.
Leon Bailey po kalon kohë cilësore me Leo Cristiano.

Leon Bailey Jeta Familjare:

A mund të përmendni ndonjë gjeni futbolli që nuk ka një njësi bërthamore të njerëzve që kujdesen për të më shumë sesa njerëzit e tjerë? Jo sigurisht. Ata të gjitha familjet, dhe Jamacian nuk është një përjashtim. Ne ju sjellim fakte rreth prindërve dhe vëllezërve dhe motrave të Leon Bailey. Gjithashtu, ne do të bëjmë të disponueshme këtu fakte për të afërmit e Bailey.

Rreth Leon Bailey Babai Adoptive:

Përsëri, nuk ka të dhëna për babin biologjik të dribluesit Teknik. Në këtë shënim, figura e vetme e babait në jetën e tij është një baba birësues - Craig Butler. Ai është themeluesi i Phoenix All-Star Academy në Kingston, Jamiaca.

Një foto e rrallë e Leon Bailey me babanë e tij birësues
Një foto e rrallë e Leon Bailey me babanë e tij birësues, Craig Butler.

Craig Butler ka sakrifikuar shumë për të siguruar që Bailey dhe vëllezërit e tij birësues Kyle Butler (djali biologjik i Craig) dhe Kevaughn Atkinson të bëhen të suksesshëm në jetë. Edhe kur gjërat nuk po funksiononin siç ishte planifikuar, forca e Craig frymëzoi djemtë për të ruajtur dhe përfundimisht triumfuan mbi fatkeqësitë.

Rreth Nënës Leon Bailey:

Nëna e shpejtuesit është mbështetëse dhe e dashur. Kjo shpjegon pse Bailey vazhdimisht përpiqet ta shpërblejë atë me udhëtime të hollë me pushime. Shpejtësi është i vetëdijshëm se është e pamundur ta shlyejë plotësisht nënën e tij. Pavarësisht, ai aspiron ta bëjë këtë.

Leon Bailey me pushime me nënën e tij.
Leon Bailey me pushime me nënën e tij.

Rreth vëllezërve dhe motrave Leon Bailey:

Xhamajka e lindur ka vetëm vëllezër birësues. Më herët përmendëm emrat e tyre si Kyle dhe Atkinson. Ata janë fort besnikë ndaj njëri-tjetrit dhe ndajnë lidhje të fuqishme. Nuk ka të dhëna për vëllezërit e motrat e tij biologjike.

Rreth të afërmve të Leon Bailey:

Dribluesi me shpejtësi ka gjyshërit anglezë. Yetshtë ende e paqartë se cili nga prindërit e Leon Bailey pretendon pronësinë mbi prejardhjen e Anglisë. Ka gjithashtu një qefin errësire mbi identitetet e xhaxhallarëve, tezeve, kushërinjve, nipave dhe mbesave të tij.

Leon Bailey Jeta personale:

Kush është Chippy përtej të qenit driblues teknik që ndihmon Leverkusen gjuan në krye të tabelës? E para dhe më e rëndësishmja, Biografia jonë flet mirë për të si një individ i gëzuar, punëtor dhe me këmbë në tokë, i cili është i mirë në balancimin e karrierës me argëtimin.

Ai nuk i mohon vetes luksin e pushimeve.
Ai nuk i mohon vetes luksin e pushimeve.

Futbollisti i pëlqen të festojë dhe të pushojë i madh në ujëra. Gjithashtu, ai është i madh në paraqitjet madhështore në ngjarje. Gjithashtu, ai nuk humbet të kalojë kohë cilësore me familjen, veçanërisht djalin e tij.

Jetesa e Leon Bailey:

Le të flasim rreth asaj se si shpejtësi i bën dhe i shpenzon paratë e tij. Si fillim, ai fiton një pagë javore prej 75,000 €. Gjithashtu, vlera e tij neto qëndron në 2.3 milion € (vlerësimi i vitit 2020).

Me një pagë kaq të konsiderueshme mujore, Bailey nuk i mohon vetes kënaqësinë e jetës. A i keni parë makinat në garazhin e shtëpisë së tij të shtrenjtë? Ato janë spektakolare. Ai nuk ka dyshime se jeton stilin e jetës që ëndërrojnë futbollistët e rinj.

Shihni anësorin që del nga makina e tij super ekzotike.
Shikoni anësorin që del nga makina e tij super ekzotike.

Fakte rreth Leon Bailey:

Për të përmbledhur këtë artikull në historinë dhe biografinë e tij të fëmijërisë, këtu janë pak të vërteta rreth tij.

Fakt #1 - Paga dhe fitimi për sekonda:

FITIMET / TENURAFitimet në Euro (€).
Në vit:€ 3,900,000
Për muaj:€ 325,000
Në javë:€ 75,000
Në ditë:€ 10,714
Në orë:€ 446.
Për Minutë:€ 7.43
Për sekondë:€ 0.12

Që kur keni filluar të shikoni Leon Bailey's Bio, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

Fakt #2 - Për nofkën e tij:

Keni menduar ndonjëherë pse anësori quhet Chippy? Babai i tij i dha pseudonimin sepse ai dukej si personazhi Alvin nga filmi Chipmunks. Interesante, është vetëm familja dhe miqtë e afërt me të që e thërrasin me atë pseudonim.

Fakt #3 - Vlerësimet e FIFA 2020:

Like Lutja e Alassane, Leon vuan nga një vlerësim i dobët i përgjithshëm - një arritje e cila nuk flet mirë për forcën goditëse të Bundesligës. Potenciali i tij prej 85 është pak i drejtë për një anësor i cili është i mirë në të dyja këmbët, i shpejtë, i aftë, i mprehtë. Ne besojmë se 84/90 do të pasqyronte realitetin aktual në lidhje me aftësitë e tij mahnitëse.

Pak e drejtë, por mund të bëhet më mirë.
Pak e drejtë, por mund të jetë më mirë.

Fakt #4 - Feja:

Bailey nuk ka lënë asnjë të dhënë për fenë e tij. Ai nuk kryqëzohet kur futet në fushë dhe nuk është parë të lutet duke mërmëritur. Sidoqoftë, ekziston një mundësi e madhe që prindërit e Leon Bailey janë të krishterë, veçanërisht pasi ai e quajti djalin e tij Cristiano.

Fakt #5 - Miqësia me Usain Bolt:

Chippy dhe Usain Bolt janë të dy Xhamajkanë. Përveç kësaj, të dy atletët janë afër, dhe Bailey nuk ngurron të vërejë se sa mbështetës është ish-vrapuesi. Ata të dy janë atletët më të mirë që kanë dalë nga ishulli i Karaibeve.

“Unë do të thoja se jemi vërtet, vërtet të afërt. Usain Bolt ishte gjithmonë aty për mua. EDHE, Ai ka dhënë shumë mësime të jetës. Bolt është një djalë mahnitës dhe argëtues për të qenë me të. ”

Futbollisti krahas sprinterit fitues të medaljes, Usain Bolt.
Futbollisti krahas sprinterit fitues të medaljes, Usain Bolt.

Shënim:

Faleminderit për leximin e kësaj pjese informuese mbi historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Leon Bailey. Shpresojmë që t'ju ketë frymëzuar të besoni se këmbëngulja është çelësi i triumfimit mbi fatkeqësinë. Ashtu si Bailey kurrë nuk hoqi dorë nga ndryshimi i karrierës së tij që përfshinte 6 vende.

Na mbetet tani të përgëzojmë prindërit e mesfushorit. Kjo përfshin babanë e tij birësues Craig Butler, vëllezërit e tij dhe anëtarët e tjerë të familjes për mbështetjen e tyre në karrierën e tij me fjalë dhe vepra.

Në burgjet e shpëtimit, ne krenohemi me shpërndarjen e historive të fëmijërisë dhe fakteve të biografisë me saktësi dhe drejtësi. Nëse vëzhgoni ndonjë gjë që nuk duket si duhet, bëni mirë të na kontaktoni ose të lini një koment më poshtë në lidhje me mendimet tuaja për Xhamajkanin.

Wiki i Leon Bailey:

Për të shuar oreksin tuaj për historinë e jetës, ne kemi përmbledhur Biografinë e tij në një tabelë.

Kërkimet e biografisëTë dhënat Wiki
Emrat e Plotë:Leon Patrick Bailey Butler.
pseudonimi:"Chippy".
Mosha:23 vjeç dhe 8 muajsh.
Data e lindjes:Dita e 9 e gushtit 1997.
Vendi i lindjes:Qyteti Kingston në Xhamajkë.
Lartësia në këmbë:5 këmbë, 8 inç.
Lartësia në Cm:178 CM.
Pozicioni i luajtur:Anësor
prindërit:Craig Butler (babai birësues).
Vëllezërit e motrat:Kyle dhe Atkinson (vëllezër birësues).
E dashura:Stephanie Hope.
Zodiaku:Luan.
Hobbies:Festa dhe kalimi i një kohe cilësore me familjen dhe miqtë.
Te ardhura neto:2.3 milion € (vlerësimi i vitit 2020).

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet