Sergio Oliveira Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sergio Oliveira Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Sergio Oliveira ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja (Cristiana Gonçalves Pereira), Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Vlera Neto.

Me pak fjalë, ne paraqesim historinë e plotë të futbollistit, atë që eliminoi E Cristiano Ronaldos Juventus nga Champions League 2020/2021. Kjo histori fillon nga ditët e fëmijërisë së tij deri kur ai arriti sukses në lojë.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë në natyrën tërheqëse të Sergio Oliveira's Bio, ne kemi përgatitur galerinë e tij të hershme dhe ngritjes. Pa pyetje, ai tregon Historinë e tij të Futbollit.

Shih edhe
Renato Sanches Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Biografia e Sergio Oliveira. Vini re Jeta e Hershme dhe Ngritja e futbollistit të FC Porto.
Biografia e Sergio Oliveira. Vini re Jeta e Hershme dhe Ngritja e futbollistit të FC Porto.

Po, ju dhe unë e mbajmë mend Sergio Oliveira për atë lojtar të FC Porto që u kthye në një dragua në Torino. Atë natë, ai shënoi një gol që eliminoi Juventusin nga fazat e eliminimit të Champions League 2021.

Pavarësisht nga nderi i jashtëzakonshëm i emrit të tij, ne e kuptojmë se vetëm disa e njohin Biografinë e Sergio Oliveira. Ne kemi marrë kohë për ta përgatitur atë për ju. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Shih edhe
Nuno Mendes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sergio Oliveira Historia e Fëmijërisë:

Sergio Oliveira ishte vetëm disa muajsh në këtë foto. Fytyra e tij nuk ndryshoi aspak.
Sergio Oliveira ishte vetëm disa muajsh në këtë foto. Fytyra e tij nuk ndryshoi aspak.

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin - Torino's Dragon. Sérgio Miguel Relvas de Oliveira lindi në ditën e 2-të të Qershorit 1992 nga nëna e tij, Rosália Oliveira dhe babai, Manuel Oliveira. Vendlindja e mesfushorit është Paços de Brandão, një komunë në Portugali.

Sipas hulumtimit, Sergio Oliveira është më i ri midis dy djemve (ai dhe Victor Hugo Oliveira), i lindur nga bashkimi midis prindërve të tij me pamje të lumtur. Nëna dhe babai i tij janë martuar së bashku dhe jetojnë në paqe për më shumë se 30 vjet.

Shih edhe
Rui Patricio Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Njihuni me prindërit e Sérgio Oliveira - nënën e tij gjithnjë të qeshur, Rosália dhe babanë, Manuel Oliveira.
Njihuni me prindërit e Sérgio Oliveira - nënën e tij gjithnjë të qeshur, Rosália dhe babanë, Manuel Oliveira.

Duke u rritur:

Sergio i kaloi vitet e fëmijërisë së bashku me vëllain e tij të madh, Victor Hugo Oliveira. Ai jo vetëm që grumbulloi kujtime rinore me vëllain ose motrën e tij të madhe. Portugezi gjithashtu kishte një edukatë të lumtur me më shumë anëtarë të kësaj strukture të plotë familjare.

Këta njerëz - anëtarët e shtëpisë së tij - e bëjnë atë të plotë.
Këta njerëz - anëtarët e shtëpisë së tij - e bëjnë atë të plotë.

Historia e Familjes Sergio Oliveira:

Shumë futbollistë, të cilët ne i kemi shkruar Bio-t e tyre, përjetuan ndonjë nga tre siguritë e jetës. Ata janë; një edukatë e përulur, e lumtur ose e përafërt. Sergio Oliveira nuk ka histori të leckave të pasurisë. Ai vjen nga një familje e rehatshme portugeze e klasës së mesme.

Origjina e Familjes Sergio Oliveira:

Mesfushori ka jetuar pjesën më të madhe të jetës së tij rreth zonës së Portos. Qyteti është më i afërti me vendin e origjinës së tij familjare. Sergio Oliveira është një vendas i Paços de Brandão, një qytet që është 24 minuta ose 26 km larg nga Porto.

Shih edhe
Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Familja Sergio Oliveira janë vendas të Paços de Brandão, një qytet afër Portos.
Familja Sergio Oliveira janë vendas të Paços de Brandão, një qytet afër Portos.

Ndërtimi i arsimit dhe karrierës:

Sergio Oliveira shkoi në një shkollë modeste në Paços de Brandãos. Zona Metropolitane e Portos është vendndodhja e shkollës së tij. Kërkimet tregojnë se ai u arsimua deri në vitin e tij të 12-të. Në atë kohë, një angazhim total për karrierën e tij akademike mori përsipër.

Historia e Futbollit Sergio Oliveira:

Ne mund ta dallojmë atë në mes të fotos, të bërë gjatë ditëve të tij rinore.
Ne mund ta dallojmë atë në mes të fotos, të bërë gjatë ditëve të tij rinore.

Udhëtimi filloi kur ai ishte tetë vjeç, në prag të mijëvjeçarit të ri. Fillimi i viteve 2000 ishte një vit i lumtur për familjen Oliveira. Një si një nga pranimet e tyre me siguri të suksesshme për të luajtur me ekipin lokal të Paços de Brandão.

Shih edhe
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke njohur ambicien e tij të vetme në jetë ishte të bëhej një futbollist, të gjithë në familje, përfshirë të afërmit, dhanë ndihmë për të parë ëndrrat e tij të bëra realitet. Midis atyre ishin vëllai i tij i madh, Vítor dhe xhaxhai, Agostinho.

Sergio Oliveira kujton gjallërisht se si ata e transportuan atë (andej e këndej) nga shtëpia e tyre familjare në qendrën e trajnimit të Paços de Brandão, e vendosur në Santa Maria da Feira, rrethi i Aveiro.

Jeta e hershme me futbollin e akademisë:

Duke mos ditur se si të arrinte veten në fushën e stërvitjes (vetëm) NUK ia hoqi pjekurinë në fushë. Në ato ditë, Sergio Oliveira ishte më i ndritshmi midis kolegëve të tij.

Shih edhe
Ricardo Pereira Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Shpesh i quajtur një punëtor artistik në fushë, djali kishte një normë pune për dikë shumë më të vjetër se mosha e tij. Në një intervistë, Manuel, babai i tij një herë tha;

Sérgio po vrapon gjithmonë jashtë kufijve të asaj që pritej nga Luís André, psikologu i klubit.

Ti shkoi në këshillën që i dha, por më e rëndësishmja, e ndihmoi atë të kishte qëndrueshmëri dhe këmbët në tokë.

Zbulimet e Ligës së Kampionëve:

Sapo Porto me 10 burra të Sergio Oliveira dështoi Juventusin nga eliminimi në Ligën e Kampionëve 2021, klubi i tij i vjetër lëshoi ​​një video. Përmbajtja shpjegon ditët e mrekullueshme të fëmijërisë së Sergio. Fatmirësisht, kjo na ka ndihmuar të mbështesim historinë tonë për të. Këtu është video më poshtë.

Shih edhe
Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e Sergio Oliveira - Rruga drejt famës:

Talenti i mesfushorit e çoi atë shpejt në FC Porto në vitin 2002 - 10 vjeç. Hulumtimi ynë zbuloi se Sporting CP gjithashtu luftoi për nënshkrimin e Sergio, i cili nuk u materializua pas disa përpjekjeve.

Pas disa lutjeve, prindërit e Sergio Oliveira refuzuan masën. Ata e bënë këtë sepse Alcochete, e cila është vendndodhja Academia Sporting, është shumë larg (2 orë 46 min ose 309 km) nga shtëpia e tyre e familjes.

Shih edhe
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Diplomimi i Akademisë FC Porto:

Pas një periudhe të shkurtër huazimi të të rinjve me Padroense (hua), Sergio u kthye në rininë e Portos, ku u diplomua me sukses nga akademia e tyre.

Në ditën e 17-të tetor 2009, ai u bë lojtari më i ri i klubit që doli për ekipin e parë. Sergio e arriti këtë arritje mbresëlënëse në moshën 17 vjeç, katër muaj dhe 15 ditë.

Vitet zhgënjyese të huasë:

Pavarësisht se tregoi kaq shumë premtime gjatë karrierës së tij të hershme në moshë të lartë, trajneri i FC Porto (Jesualdo Ferreira) nuk e pa atë të denjë për të qenë një lojtar i ekipit të parë. Për këtë arsye, i varfëri Sergio filloi udhëtimin me një periudhë të gjatë huazimi.

Shih edhe
Ricardo Pereira Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Sergio kaloi disa kohë zhgënjyese në vitet e hershme të karrierës së tij të lartë.
Sergio kaloi disa kohë zhgënjyese në vitet e hershme të karrierës së tij të lartë.

Mërgimi i Porto i Sergio Oliveira e pa atë duke kaluar kohën më të re të karrierës së tij të moshuar në klube të ndryshme. Edhe pëlqimet e André Villas-Boas dhe një mori menaxherësh të tjerë të FC Porto që erdhën pasi Jesualdo Ferreira e dërgoi përsëri në huazim.

Për t'i bërë gjërat më keq, Sergio luajti për më shumë se katër klube përmes huazimit para se të kthehej, në 2012, në FC Porto B në vend të ekipit të tyre të moshuar. Të luash për anën rezervë të FC Porto dhe jo me djemtë e mëdhenj u bë shumë zhgënjyese.

Shih edhe
Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Përparësia e huasë përfundimtare:

Ende duke ndjerë talentin e tij ka nevojë për më shumë hapësirë ​​për t'u rritur, djali i varfër ende u etiketua si një tepricë ndaj kërkesave të ekipit të vjetër. Ishte në këtë kohë që Sergio ndjeu se ishte grumbulluar mjaftueshëm. Ai u largua nga FC Porto dhe nënshkroi për Paços de Ferreira.

Në klubin e tij të ri, ylli i mesfushës përjetoi përparimin e parë në karrierën e tij të moshuar. Ne kemi një nga qëllimet e tij në videon më poshtë. Gjatë kësaj kohe, FC Porto filloi të kërkonte falje.

Shih edhe
Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sergio Oliveira Bio - Historia e Suksesit:

FC Porto pretendoi se ata kurrë nuk e humbën nga sytë e tij edhe kur e konsideruan atë tepricë të kërkesave të tyre. Dy vjet më vonë, Sergio Oliveira u kthye në ish-klubin e tij - këtë herë, si një shef.

Duke arritur në FC Porto, ai u bë lojtari kryesor në fitimin e trofeut prestigjioz Primeira Liga. Sergio e mban mend këtë fitore ndërsa e festoi para familjes së tij, e cila është paraqitur më poshtë.

Shih edhe
Joao Moutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Suksesi i futbollistëve vazhdoi pasi Sergio, në asnjë kohë, thirri një ekip kombëtar portugez nga menaxheri Fernando Santos.

Në anën tjetër të punëve, ai filloi të vendoste cilësi udhëheqëse - një që e ndihmoi ekipin e tij të çimentonte titujt Taça de Portugal dhe Supertaça Cândido de Oliveira.

Sergio Oliviera ka arritur kaq shumë për FC Porto.
Sergio Oliviera ka arritur kaq shumë për FC Porto.

A e dini?… Gati të gjitha të dhënat e tij janë relativisht të panjohura për shumë tifozë të futbollit jo-portugez. E vërteta është, Oliveira arriti më të mirën në karrierën e tij në sezonin 2020 - 2021.

Shih edhe
Renato Sanches Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kjo ndodhi në një ditë të bekuar, pikërisht në ditën e 9 Marsit 2021. Në atë ditë, ai shpalli emrin e tij në botën globale të futbollit. Sérgio Oliveira fundos burrat e Pirlos duke shënuar një mrekulli për të siguruar që Porto i tij me dhjetë vetë të eliminojë Juventusin nga nokauti i Ligës së Kampionëve në 2021.

Golat e Sergio Oliveira panë Cristiano Ronaldon të paketonte çantat për t'u bashkuar Lionel Messi - pasi që të dy pësuan dalje të papritura në fazën e nokautit të raundit të 2021 në Ligën e Kampionëve.

Shih edhe
Diogo Jota Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Sergio Oliviera eliminoi FC Porto nga Champions League.
Sergio Oliviera eliminoi FC Porto nga Champions League.

Deri më tani, kjo është arritja më e rëndësishme në karrierën e tij evropiane. Kujtimet e natës së tij në Torino do të mbeteshin përgjithmonë në zemrën e tij për këtë njeri. Pjesa tjetër, siç themi, e Biografisë së tij është histori.

Jeta e Dashurisë e Sergio Oliveira me Cristiana Gonçalves Pereira:

Njihuni me Gruan e Sergio Oliviera, Cristiana Gonçalves Pereira.
Njihuni me Gruan e Sergio Oliviera, Cristiana Gonçalves Pereira.

Pas futbollistit të suksesshëm Portugez qëndron një grua e bukur me një personalitet të shkëlqyeshëm. Ajo nuk është askush tjetër përveç se e dashura e tij u bë grua, Cristiana Gonçalves Pereira. Ajo feston ditëlindjen e saj çdo 22 gusht.

Shih edhe
Nuno Mendes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kush është Cristiana Gonçalves Pereira, Gruaja e Sergio Oliveira:

Ajo është një katolike e lindur në Porto dhe u rrit së bashku me vëllain e saj, Tatiana Gonçalves Pereira. Cristiana është një avokate Portugeze me një diplomë në Universitetin Katolik të Porto.

Ajo njihet nga adhuruesit e saj si dikush me bukuri dhe mend. Përveçse ka një diplomë juridike, Cristiana Pereira gjithashtu ka një diplomë master në korporatat dhe të drejtën e biznesit dhe Universitetin Katolik të Portos.

Shih edhe
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Cristiana Gonçalves Pereira nuk është thjesht një grua me bukuri por edhe me mend.
Cristiana Gonçalves Pereira nuk është thjesht një grua me bukuri por edhe me mend.

Të dy zogjtë e dashurisë (të cilët janë në moshë të ngjashme) janë aq shumë me njëri-tjetrin, dhe vetë Sergio nuk i fsheh ndjenjat e tij - të cilat ai i derdh rregullisht në mediat e tij sociale. Njeriu nga FC Porto pretendon se puthja dhe pishtari i butë i Cristianës ia mbush zemrën.

Cristiana Gonçalves Pereira ka sjellë kaq shumë gëzim në jetën e tij.
Cristiana Gonçalves Pereira ka sjellë kaq shumë gëzim në jetën e tij.

Pasi u shoqërua për tre vjet e gjysmë, djali ynë më në fund bëri pyetjen. Rreth qershorit 2019, Cristiana dhe Oliveira u martuan. Ceremonia masive e dasmës ndodhi në kishën katolike, në të cilën morën pjesë prindërit e saj - António Gonçalves Pereira. Super yje Rúben Neves Bruno Fernandes ishin mysafiri më i madh në futboll i pranishëm.

Foto e dasmës Sergio Oliveira.
Foto e dasmës Sergio Oliveira.

Sergio Oliveira Jeta Personale:

Ju ndoshta e keni njohur atë kur ai u mor me Juventusin në nokautin e Ligës së Kampionëve në 2021. Në këtë pjesë, ne do t'i përgjigjemi pyetjes; Kush është Sergio Oliveira i FC Porto?

Shih edhe
Ricardo Pereira Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

E para dhe më e rëndësishmja, mesfushori, përveç se është një njeri me një klub, gjithashtu e do një qytet. Sergio i është kushtuar pothuajse gjithë jetën e tij jetesës në qytetin e tij të lindjes (Paço de Brandão) ndërsa luante për klubin më të shquar të rajonit (FC Porto).

Do të të interesojë. Sergio Oliveira lindi, u rrit dhe ende jeton në Paço de Brandão - një komunë që ai e quan si më e mira në botë.

Shih edhe
Renato Sanches Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në vend që të jetonte në Porto, ku ai luan futboll, ai do të preferonte të ngiste makinën e tij nga Paço de Brandão në Porto, e cila është afërsisht 20 kilometra.

Një tjetër gjë interesante për t'u shënuar në lidhje me jetën personale të Sergio Oliveira është mënyra e tij e çuditshme për të hequr qimet e fytyrës. Siç vërehet në videon më poshtë, ai me siguri e njeh AZ-në e mashtrimeve të prerjes së flokëve duke përdorur gërshërët.

Shih edhe
Nuno Mendes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sergio Oliveira Stili i jetës:

Mesfushori portugez i sheh peisazhet e thata si frikshme si bregdet. Për këtë arsye, shpenzimi i parave të futbollit për të bërë pushime në këto destinacione është gjithmonë një domosdoshmëri.

Ne mund të dallojmë zogjtë e dashurisë - Sergio dhe Cristiana - duke shijuar atë që quhet një mënyrë jetese ekzotike.

Stili i jetës së Sergio Oliveira përbëhet nga Pushimet me gruan e tij, Cristiana.
Stili i jetës së Sergio Oliveira përbëhet nga Pushimet me gruan e tij, Cristiana.

Në vend që të tregojë makinat e tij ekzotike dhe pallate të mëdha (shtëpi) të mëdha, njeriu nga FC Porto preferon të zbulojë detaje të jetës së tij të pushimeve. Profesioni i dashurisë për njëri-tjetrin në bregdet zë një vend kaq të veçantë në zemrat e Sergio Oliveira dhe gruas së tij, Cristiana.

Sergio Oliveira Jeta Familjare:

Për pjesën më të madhe të karrierës së tij, vendasja e Paços de Brandão ka zgjedhur të jetojë në vendlindjen e tij. Vendimi i Sergio është rezultat i lidhjes së tij të ngushtë me familjen e tij. Në këtë pjesë të Bio-s tonë, ne do t'ju zbulojmë më shumë fakte rreth familjes së tij.

Shih edhe
Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth babait të Sergio Oliveira:

Futbollisti e përcakton babanë e tij si një person të diferencuar. Ky njeri është një shembull i përsosur i përulësisë dhe një karakter i dëshirueshëm.

Në qytetin e tij (Paços de Brandão), të gjithë e njohin z. Manuel Oliveira si dikë që është gjithmonë në disponimin më të mirë. Siç vërehet në fotografi, të dy gëzojnë një marrëdhënie solide babë-bir.

Të gjithë ëndërrojnë të kenë një baba si Manuel.
Të gjithë ëndërrojnë të kenë një baba si Manuel.

Rreth Nënës së Sergio Oliveira:

Gratë e mëdha kanë prodhuar djem të suksesshëm futbolli dhe vetë Rosália nuk është një përjashtim. Ashtu si burri i saj Manuel, ajo thjesht nuk ndryshon për sa i përket përulësisë dhe mirësisë së zemrës. Nuk është çudi që Sergio ka frikë nga mallëngjimi.

Shih edhe
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

""

Vëllai dhe motra e Sergio Oliveira:

Mesfushori e konsideron Victor Hugo Oliveira, vëllain e tij të madh si një person të veçantë që kujdeset për të. Victor punon me Gestifute për të menaxhuar karrierën e vëllait të tij. Ekziston një marrëdhënie e madhe vëlla-motër midis të dyve.

Njihuni me Viktor Hugo Oliveira. Ai është vëllai i madh i Sergios.
Njihuni me Viktor Hugo Oliveira. Ai është vëllai i madh i Sergios.

Gjyshërit e Sergio Oliveira:

Të gjithë e dinë që gjyshet janë një burim i vlefshëm sepse ata gjithmonë kanë për të treguar shumë histori, të cilat vijnë nga vetë jeta e tyre.

Shih edhe
Joao Moutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sergio është ndër të paktët futbollistë që kemi shkruar Biografitë e tyre - të cilët kanë prindërit e tyre aktivë në mediat sociale.

Paços de Brandão (nga vjen familja e Sergio Oliveira) në Estádio do Dragão (terreni i shtëpisë së FC Porto) është vetëm 23 km. Nuk është çudi, është shumë lehtë që Granddad të vijë të bëjë qejf me futbollistët e FC Porto.

Shih edhe
Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Sergio Oliveira është me fat që ka një Babagjysh kaq plot jetë dhe energji.
Sergio Oliveira është me fat që ka një Babagjysh kaq plot jetë dhe energji.

Fakte të pathëna Sergio Oliveira:

Në këtë fazë përmbyllëse të Bio-s tonë, ne do të zbulojmë më shumë të vërteta në lidhje me lojtarët e FC Porto-së, shkëlqimi i të cilëve eliminoi Juventusin nga nokauti i Ligës së Kampionëve në 2021.

Fakti # 1 - Krahasimi i pagës së tij me qytetarin mesatar:

Që kur keni filluar të shikoni Sergio OliveiraBio, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0
BANESOREFITIMI
Në vit:€ 1,562,400
Për muaj:€ 130,200
Në javë:€ 30,000
Në ditë:€ 4,285
Çdo orë:€ 178
Cdo minute:€ 2.9
Çdo sekond:€ 0.05
Shih edhe
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

A e dini?… Mbajtësit të diplomës mesatare të Universitetit që bën 46,410 € (çdo vit) do t'ju duhen 33.6 vjet për të bërë pagën vjetore të tij në FC Porto.

Fakti # 2 - Tattoo i Sergio Oliveira:

Krahu portugez i djathtë dhe i majtë përmbajnë arte trupore (shkrime dhe vizatime), që përshkruajnë dhe simbolizojnë gjëra të ndryshme në lidhje me historinë e tij.

Sergio ka artin trupor të fotos së tij të fëmijërisë dhe më pas tatuazhin e një anëtari të familjes pranë tij. Gjithashtu, rrotat dhe kuotat. Të bësh këto tatuazhe është një mënyrë për të vlerësuar të kaluarën e tij.

Shih edhe
Diogo Jota Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Tatuazhet Sergio Oliveira dhe kuptimi i tyre.
Tatuazhet Sergio Oliveira dhe kuptimi i tyre.

Fakti # 3 - Vlera neto dhe agjenti:

Me më shumë se dhjetë vjet përvojë profesionale (që nga viti 2009) nën rripin e tij, është e drejtë të konkludojmë se Sergio ka bërë disa para të mira në futboll. Pasuria e tij neto vlerësohet të jetë rreth 12 milion euro.

Gestifute menaxhon Sergio, një kompani e drejtuar nga super-futbollisti Jorge Mendes. Ky agjent gjithashtu merret me punët e Cristiano Ronaldos, Ricardo Pereira, Gonçalo Guedes, Helder Costa, Andre Silva Ruben Dias etj.

Shih edhe
Nelson Semedo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti # 4 - Profili i Sergio Oliveira - FIFA:

Sipas statistikave të tij, ai renditet ndër më të mirët në Botë me fuqi të shkurtër dhe goditje të gjata. Nuk është çudi që shkëlqimi i tij i Ligës së Kampionëve në 2021 kundër Torinos dëshmon këtë.

Sa i përket Portugalisë, Sergio Oliveira dhe Ruben Neves mbeten rekreativët më të mirë me distancë të gjatë të brezit të tyre. Në mënyrën e karrierës FIFA, Sergio patjetër do të luante.

Shih edhe
Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Profili i Sergio Oliveira në FIFA duket mahnitës.
Profili i Sergio Oliveira në FIFA duket mahnitës.

Fakti # 5 - Feja e Sergio Oliveira:

Në rast se nuk e dini, feja më mbizotëruese në Portugali është krishterimi, kryesisht katolikë. Siç ishte shkruar më parë, Sergio dhe Cristiana u martuan në një kishë katolike. Bazuar në këtë premisë, shanset e tij për të qenë një katolik dhe krishterim nga feja janë shumë të larta.

Përfundim:

Ndërsa shkruajmë Biografinë e Sergio Oliveira, ne kuptojmë kuptimin e vërtetë të fjalëve; Qëndrimi Fuqia. Dikush që i mungon nuk ka gjasa të ketë sukses në futboll.

Shih edhe
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Siç mund ta keni vërejtur, Sergio shfaqi një rezistencë mendje-ngushtë për të mos pëlqyer FC Porto-n e tij të dashur edhe kur ishte i përjashtuar nga planet e disa menaxherëve. Falë veprimeve të tij, klubi më vonë e kuptoi gabimin e tyre.

Jeta do të kishte qenë më sfiduese nëse nuk do të ishin prindërit, vëllezërit e motrat dhe partneri i Sergio Oliveira. Ata panë luftërat brenda tij. Jo vetëm që ata zgjodhën të qëndronin, por e ndihmuan atë të luftojë dhe të kapërcejë.

Shih edhe
Renato Sanches Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Mund ta imagjinoni ndjenjën e gëzueshme të familjes së tij në ditën kur ai nokautoi Ronaldon në Juventus nga nokauti i Ligës së Kampionëve në 2021 Pa dyshim, Sergio Oliveira është njihet si simbol i FC Porto.

Faleminderit që qëndruat me ne në historinë e Jetës së një prej xhevahireve më të çmuar të Dragoit. Në Lifebogger, ekipi ynë përpiqet për saktësi dhe drejtësi në punën e shpërndarjes së Tregimeve në vazhdim Futbollistë portugezë.

Ju lutemi na kontaktoni nëse dalloni diçka që nuk duket bukur në versionin tonë të Biografisë së Sergio Oliveira. Ne do të jemi të kënaqur nëse na njoftoni se çfarë mendoni për mesfushorin në pjesën e komenteve.

Shih edhe
Joao Moutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Wiki:

Kjo tabelë jep përgjigje për të gjitha pyetjet biografike në lidhje me Sergio Oliveira.

Kërkimet e biografisëPërgjigjet e Wiki
Emrat e Plotë:Sérgio Miguel Relvas de Oliveira CvIH
Data e lindjes:Dita e 2 e Qershorit 1992
Mosha:29 vjeç dhe 1 muajsh.
Vendi i lindjes: Paços de Brandão
Kombësia: Portugali
prindërit:Rosália Olivera (Nëna) dhe Manuel Olivera (Babai)
Vëllezërit e motrat: Viktor Hugo Oliveira
gruaja:Cristiana Gonçalves Pereira
Të afërmit:Tatiana Gonçalves Pereira (Vëllai Inlaw)
Te ardhura neto:12 milion Euro (Statistikat 2021)
Feja:Krishterimi (Katolik)
Zodiaku:Kancer
Gjatesia:1.81 m (5 ft 11 ⁄ in)
Edukimi për të Rinjtë:Paços Brandão (2000–2002), Porto (2002–2010) dhe Padroense (2007–2008)
Pozicioni i luajtur:Mesfusha
Shih edhe
Nuno Mendes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet