Aaron Ramsdale Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Aaron Ramsdale Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Biografia jonë e Aaron Ramsdale ju tregon Fakte për Historinë e Fëmijërisë, Jetën e Hershme, Prindërit (Nick dhe Caroline), Familja dhe Vëllezërit (Edward dhe Oliver). Përveç kësaj, mënyra e jetesës, jeta personale dhe vlera neto e Aaron Ramsdale.

Me pak fjalë, ky kujtim përmban historinë e jetës së një portieri në rritje të shpejtë. Refuzimi që ai përjetoi si fëmijë nxiti kërkimin e tij aktual për të pasur sukses. Ne e fillojmë historinë e Ramsdale që nga ditët e tij të fëmijërisë (siç vërehet këtu) deri në momentet kur ai arriti famën.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Faktet e Biografisë së Untoldold Emilyo Martinez Childhood Story Plus Untold
Aaron Ramsdale si fëmijë - aq i adhurueshëm.
Aaron Ramsdale si fëmijë - aq i adhurueshëm.

Për të stimuluar oreksin tuaj të autobiografisë në natyrën tërheqëse të Bio të Aaron Ramsdale, Lifebogger e ka konsideruar të nevojshme të portretizojë Galerinë e tij të Jetës së Hershme dhe Ngritjes. Ja trajektorja e jetës së Aaronit.

Biografia e Aaron Ramsdale - Shikoni Galerinë e tij të Jetës së Hershme dhe Ngritjes.
Biografia e Aaron Ramsdale - Shikoni Galerinë e tij të Jetës së Hershme dhe Ngritjes.

Po, të gjithë e dinë se ai duroi një fushatë jokonsistente 2020/21 - ajo që bëri që Sheffield United të pësonte rënie. Përsëri, shumë tifozë të Arsenalit nuk e pëlqyen vendimi i klubit të tyre për të nënshkruar me të për 30 milionë funte - të cilat ata i konsiderojnë aq shumë për një portier normal.

Për shkak të kësaj, disa tifozë të Gunners bënë abuzime në llogarinë e tij në mediat sociale. Pavarësisht negativitetit, ne vumë re një anë të mirë të karrierës së tij. Për më tepër, ne e kuptojmë se pak fansa kanë lexuar Biografinë e Aaron Ramsdale. Tani, pa u zgjatur më tej, le të zbulojmë Historinë e tij të Jetës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Ben White Plus Fakte të patreguara të biografisë

Aaron Ramsdale Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin - Ramsey. Aaron Christopher Ramsdale lindi në ditën e 14 -të të majit 1998, nga nëna e tij, Caroline Ramsdale dhe babai, Nick Ramsdale. Vendlindja e tij është Stoke-on-Trent, një qytet në Anglinë qendrore.

Aaron Ramsdale është i fundit i lindur në familjen e tij - i përbërë nga meshkuj. Të gjithë vëllezërit dhe motrat erdhën në botë - falë bashkimit martesor të lumtur midis prindërve të tyre. Thellësia e dashurisë që Caroline dhe Nick kanë për djalin e tyre është e pamatshme. Shikoni prindërit e Aaron Ramsdale.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Faktet e Biografisë së Untold
Njihuni me prindërit e Aaron Ramsdale - nënën e tij, Caroline dhe babanë e ngjashëm, Nick Ramsdale.
Njihuni me prindërit e Aaron Ramsdale-nënën e tij, Caroline dhe babanë e ngjashëm, Nick Ramsdale.

Duke u rritur:

Portieri profesionist i kaloi ditët e fëmijërisë së bashku me dy vëllezërit e tij më të mëdhenj -Edward dhe Oliver. Vëllezërit dhe motrat më të mëdhenj të Aaronit janë shumë përgjegjës. Edhe sot e kësaj dite, Edward dhe Oliver (fotografia më poshtë) nuk e lejojnë kurrë vëllain e tyre të vogël të endet vetëm në errësirë.

Njihuni me vëllezërit më të mëdhenj të Aaron Ramsdale - Edward dhe Oliver.
Njihuni me vëllezërit më të mëdhenj të Aaron Ramsdale - Edward dhe Oliver.

Caroline dhe Nick (prindërit e tij) rritën Aaronin dhe vëllezërit e motrat e tij në fshatin Chesterton. Siç vërehet nga harta, kjo është një makinë 10-minuta nga vendlindja e tij-Stoke-on-Trent.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold
Harta që përshkruan Chesterton - ku prindërit e Aaron Ramsdale e rritën atë.
Harta që përshkruan Chesterton - ku prindërit e Aaron Ramsdale e rritën atë.

Si djalë, Aaroni i vogël kishte një dashuri të madhe për sportet e futbollit - veçanërisht aktin e portierëve. I nxitur nga një pasion për lojën, i riu idolizoi një nga portierët kryesorë të Anglisë - Ben Foster. Krahas legjendës, ai kishte një admirim të fortë për West Bromwich Albion.

Aaroni i vogël e adhuroi Ben Fosterin kur ishte fëmijë.
Aaroni i vogël e adhuroi Ben Fosterin kur ishte fëmijë.

Sfondi i Familjes Aaron Ramsdale:

Nga sa kemi mbledhur, prindërit e Portierit, Caroline dhe Nick, janë njerëz miqësorë dhe vetëmohues.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Hector Bellerin Plus Fakte të paqarta të biografisë

Pa pyetje, dashuria që Caroline dhe Nick i kanë treguar djalit të tyre Aaron - e ka ndihmuar atë të notojë nëpër ujërat më të turbullt. Shikoni të dashuruarit - në momentin e tyre argëtues.

Mund t’i quani njerëz të thjeshtë. Caroline dhe Nick kanë qenë miqtë më të mirë të njëri -tjetrit që nga dita e parë.
Mund t’i quani njerëz të thjeshtë. Caroline dhe Nick kanë qenë miqtë më të mirë të njëri -tjetrit që nga dita e parë.

Të dy prindërit e Aaron Ramsdale kanë një histori sportive. Babai i tij, Nick, ishte një pengesë 400 metra. Ai kandidoi dy herë për Britaninë e Madhe në një ngjarje ndërkombëtare.

Nga ana tjetër, nëna e Aaron Ramsdale është një profesioniste e futbollit në pension. Ashtu si burri i saj, ajo gjithashtu kishte sprova me Anglinë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
William Saliba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Me të vërtetë, të kesh një familje të lumtur është si të përjetosh parajsën e mëparshme. Familja e Aaron Ramsdale është testi i lirisë.

Në foton më poshtë janë njerëzit që sjellin më shumë gëzim në zemrën e tij. Me ta në krah, Aaroni mund të kapërcejë refuzimin - nga Bolton (shiko historinë më poshtë).

Për Portierin, të kesh këta persona në jetën e tij është si të përjetosh parajsën e hershme.
Për Portierin, të kesh këta persona në jetën e tij është si të përjetosh parajsën e hershme.

Origjina e familjes Aaron Ramsdale:

Shtë një fakt - që Portieri është me kombësi britanike nga lindja. Për sa i përket përkatësisë etnike, Ramsdale i përket grupit britanik të bardhë. Njerëzit nga kjo origjinë racore përbëjnë përqindjen më të madhe të popullsisë në Angli - (80.5%).

Në rast se nuk jeni në dijeni, nga vjen familja e Aaron Ramsdale, (Stoke-on-Trent) është një qytet në Anglinë qendrore i njohur për industrinë e qeramikës. Qyteti i Aaron Ramsdale është 1 orë 5 minuta me makinë në Birmingham dhe 1 orë 24 minuta me makinë në Manchester.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Serge Gnabry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Chesterton është një fshat i vogël që kufizohet me qytetin Stoke-on-Trent. Ne i lidhim rrënjët e Familjes së Aaron Ramsdale me këtë fshat të vogël minierash - që ka një popullsi prej 7,421 persona (regjistrimi i vitit 2011). Mos harroni, kjo është ajo ku Anglia Stopper kaloi fëmijërinë e tij.

Ndërtimi i Arsimit dhe Karrierës Aaron Ramsdale:

Falë prejardhjes së tyre të fortë në sport, Caroline dhe Nick miratuan arsimin total për fëmijët e tyre. Shtë një lloj shkollimi që përfshin zhvillimin e personalitetit - si mendjen ashtu edhe trupin përmes sportit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Në vitin 2016, babai i Aaron Ramsdale Nick shpjegoi për Sentinel (një gazetë e qytetit) se djali i tij filloi të mësonte aktin e portierëve në moshën shtatë e gjysmë. Një burrë, me emrin Keith Griffiths meriton një përmendje të madhe në këtë Biografi.

Kjo ndodh sepse ai inkurajoi prindërit e Aaron Ramsdale që të lejonin djalin e tyre të ndiqte shkollën e portierëve Fred Barber. Edhe kur ishte i ri (aspironte të bëhej profesionist), Aaroni vazhdoi shkollimin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Ramsdale ndoqi shkollën e mesme Sir Thomas Boughey - ku shkëlqente në futboll. Në vitin 2014, mediat angleze e identifikuan atë si një perspektivë të ardhshme të portierëve. Kjo erdhi pasi ai ndihmoi shkollën e tij të arrinte në gjysmëfinalen e FA Cup të Shkollave Angleze. Këta ishin shokët e tij.

Arsimi Aaron Ramsdale - SHPJEGUAR. Ai është fotografuar së bashku me shokët e tij të skuadrës duke u argëtuar.
Arsimi Aaron Ramsdale - SHPJEGUAR. Ne e fotografojmë atë së bashku me shokët e tij të skuadrës duke u argëtuar.

Historia e Futbollit Aaron Ramsdale:

Përveç shkollës së portierëve Fred Barber, Portieri aspirues gjithashtu kishte një karrierë të suksesshme me Marsh Town. Kjo është një akademi me bazë në Newcastle nën Lyme që përdor trajnerë të licencuar nga UEFA B për të mbajtur seancat e tyre të trajnimit.

Në Akademinë Marsh, Aaron Ramsdale shijoi shkollimin dhe programin e Akademisë së Futbollit të institucionit. Akademia, e drejtuar nga Stuart Farlow, u jep studentëve të saj një mundësi unike për të ndjekur ëndrrat e tyre përmes një kurrikule futbolli.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold
Aaron Ramsdale në Marsh Town - prapa në vitin 2008. Djemtë nga rreshti i pasmë - (nga e majta në të djathtë) përfshijnë: Jack Lehan, Richard Ryder, Jack Millington, Aaron Ramsdale, Callum Lovatt dhe Isaac Springett. Djemtë nga rreshti i parë (nga e majta në të djathtë): Tom Morgan, Conah Maidment, Daniel Griffiths dhe Tom Flattley.
Aaron Ramsdale në Marsh Town-prapa në vitin 2008. Djemtë nga rreshti i pasmë-(nga e majta në të djathtë) përfshijnë; Jack Lehan, Richard Ryder, Jack Millington, Aaron Ramsdale, Callum Lovatt dhe Isaac Springett. Djemtë nga rreshti i parë (nga e majta në të djathtë): Tom Morgan, Conah Maidment, Daniel Griffiths dhe Tom Flattley.

Udhëtimi në Bolton:

Çdo futbollist aspirues me Marsh Town ka ëndrrën për të luajtur në një klub më të madh. Pasi arriti sukses me Marsh Town, prindërit e Aaron Ramsdale e detyruan atë të regjistrohej në akademinë Bolton.

Regjistrimi i suksesshëm në akademi erdhi përmes një rekomandimi nga ish -akademia e Ramsdale - shkolla e portierëve Fred Barber. Në kohën kur ai u bashkua me Bolton, akademia kishte yje të mëdhenj si ajo e Liverpoolit të ardhshëm Nat Phillips.

A keni vënë re diçka në foton më poshtë? Shtë fakt se të dy portierët (Aaron Ramsdale dhe partneri i tij) ishin më të shkurtër në skuadër. Për mungesën e lartësisë së dëshiruar për një portier, u bë e qartë se Aaron kishte probleme në rritje.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Hector Bellerin Plus Fakte të paqarta të biografisë
Të shfaqesh më e shkurtër se pjesa tjetër e kolegëve të tij do të thotë telashe.
Të shfaqesh më e shkurtër se pjesa tjetër e kolegëve të tij do të thotë telashe.

Historia e Refuzimit të Aaron Ramsdale:

Për shkak se ai nuk arriti të plotësonte lartësinë e kërkuar për një portier, djali i varfër pagoi çmimin. Ai u lirua nga akademia Bolton Wanderers - në kohën kur ai kishte më shumë nevojë për ta. Duke folur për historinë e tij të refuzimit, Aaron u tha gazetarëve të AFC Bournemouth;

Në adoleshencën time, Bolton më liroi. Ata më thanë që isha shumë i vogël dhe nuk mund ta godisja.

Në atë kohë, ata kishin të drejtë, por nuk më dhanë një shans për t'u rritur.

Disa klube të tjera shikuan madhësinë time dhe gjithashtu thanë jo.

Kam kaluar pesë vjet në Bolton dhe ata - lirimi i mua nga futbolli ishte i vështirë për tu marrë.

Edhe pse kërkimi i Ramsdale për madhështinë ka hasur në pengesa, refuzimi i Boltonit nuk e mundi atë. Të gjithë në familjen e tij - Caroline (nëna e tij), Nick (babai i tij), Oliver dhe Edwards (vëllezërit më të mëdhenj) e ngushëlluan. Falë kësaj, djali i tyre vazhdoi.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
William Saliba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Familja mbështetëse e Aaron Ramsdale ndihmoi në zbutjen e goditjes. Me këtë, ai mblodhi guximin për të vazhduar pasionin e tij. Gjatë asaj kohe, Aaroni i vogël merrte pjesë në ushqime dhe shtesa për të përballuar problemet e tij të rritjes.

Biografia e Aaron Ramsdale - Rruga drejt historisë së famës:

Në fillim, Huddersfield dhe Sheffield United iu drejtuan atij - me qëllim pranimin e tij në akademitë e tyre. Duke kërkuar bekimet e prindërve të tij, i riu u bashkua me Sheffield përmes një programi bursash. Blades mundi rivalët e Yorkshire Huddersfield për të marrë nënshkrimin e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Serge Gnabry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Ramsdale, pasi u diplomua nga akademia e Sheffield United, vazhdoi bursën e tij me klubin. Pasi u bë portier profesionist, agjenti i tij (World in Motion) ra dakord të përcaktonte një udhërrëfyes të qartë për të.

Herët, ylli i Sheffield United u shfaq në Chris Wilder ekip që kishte yje të ardhshëm si John LundstramMe Kjo ishte para se ai të binte dakord se do të bashkohej me një klub tjetër përmes huazimit. Rreth atij viti - 2016, Aaron Ramsdale kishte kapërcyer vështirësitë e tij në lartësi.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Faktet e Biografisë së Untoldold Emilyo Martinez Childhood Story Plus Untold

Për gëzimin e familjes së tij, djali i tyre arriti lartësinë mesatare të portierit prej 6.2 këmbë - brenda pak muajsh nga largimi nga shkolla. Pas rimëkëmbjes së lartësisë, gjithçka që Ramsdale kishte në mendje ishte të provonte dyshuesit e tij të gabuar.

AFC Bournemouth dhe Anglia:

31 Janari 2017 ishte kur Aaron Ramsdale u largua nga Sheffield për t'u bashkuar me Qershitë për një tarifë prej rreth 800,000. Ai u bë anëtar i rregullt i ekipit të Eddie Howe - ai që kishte yje si Nathan Aké, Jordon Ibe, Jack Wilsheredhe Lily mousset.

Gjashtë muaj më vonë-në gusht 2016, prindërit e Aaron Ramsdale morën lajmin e mirë të thirrjes së djalit të tyre në Angli U19 në Angli. Ai do të përfaqësonte Anglinë në Kampionatin Evropian UEFA 2017. Finalja ishte kundër E Rafael Leaos Portugalia dhe Anglia.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Faktet e Biografisë së Untold

Me pesë ndeshje dhe tre porta të pastra, skuadra e Aaron Ramsdale fitoi turneun. Të njohur në mesin e skuadrës fituese përfshijnë emra si - Reece James (Chelsea) Trevoh Chalobah (Chelsea) Ryan Sessegnon  Mason Mount (Chelsea).

Aaron Ramsdale ndihmoi Anglinë të ngrinte Kampionatin UEFA nën 19 vjeç.
Aaron Ramsdale ndihmoi Anglinë të ngrinte Kampionatin UEFA nën 19 vjeç.

Biografia e Aaron Ramsdale - Histori suksesi:

Për të mbledhur përvojë, Eddie Howe miratoi lëvizjen e tij të huasë në Chesterfield. Aaron kaloi pjesën tjetër të sezonit 2017-18 atje. Ai pastaj vazhdoi si huazim në AFC Wimbledon - një klub që dikur mburrej se kishte Futbollistin më të fortë në botë - Adebayo Akinfenwa.

Aaron Ramsdale gjithashtu fitoi BIG në AFC Wimbledon.
Aaron Ramsdale gjithashtu fitoi BIG në AFC Wimbledon.

Përparimi i Ligës Premier:

Pas kthimit nga huazimi, Ramsdale u vendos si zgjedhja e parë e Bournemouth-për sezonin 2019-20. Me disa pritje fituese të ndeshjeve, ai fitoi një kontratë afatgjatë. Tjetra, Portieri i ri fitoi çmimet lojtari i muajit dhe lojtari i vitit 2019.

Më shumë fitore me Sheffield United:

Me largimin e Dean Henderson, Chris Wilder hyri në kërkim të një portieri që ai e dha një herë. Aaron Ramsdale u bë i zgjedhuri. Ajo periudhë pa gjithashtu një negociatë transferimi që solli Rhian Brewster te Sheffield.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Edhe pse Blades e tij e dashur zbriti nga rënia, Aaron Ramsdale prapë bëri një emër për veten duke fituar dy çmime. Përkatësisht, Ramsdale fitoi çmimin Lojtari i Vitit i Sheffield United 2020/2021 - dhe çmimet Lojtari i Ri i Vitit i klubit.

Blerja e Arsenalit dhe kërkimi për të provuar tifozët që gabojnë:

Në 20 gusht 2021, Të Mikel Artetës Arsenali njoftoi blerjen e Aaron Ramsdale me një kontratë afatgjatë nga Sheffield United. Ai vendim - i marrë nga Edu dhe bordi nuk shkoi mirë me shumë tifozë të Arsenalit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ndërsa shumica e fansave miratuan Albert Sambi Lokonga Nuno tavaresnënshkrimi, një numër i madh i mbështetësve të Gunners u zemërua nga vendimi i klubit për të nënshkruar me Ramsdale. Madje E Ben White -it duke ardhur dhe E Martin Odegaard ri-përfshirja e përhershme mori më shumë vlerësime.

Për shumë tifozë të Topçinjve, nënshkrimi i një portieri nga Sheffield United është një humbje totale parash. Për t'i bërë gjërat më keq, shumë tifozë kujtuan vendimin e mëparshëm të gabuar për të shitur Emiliano Martinez.

Një gjë është e sigurt,… Aaron Ramsdale tani është në një mision të ri për të provuar dyshuesit e tij të gabuar. Bernd Leno mund të ketë luftuar kundër konkurrencës kundër Mathew Ryan - ish -portieri i tyre i huazuar. Me shumë mundësi, Leno mund të mos e mbijetojë atë me Aaron Ramsdale - numri 1 i vërtetë i Arsenalit.

E thënë thjesht, thashethemet përreth portierit të Arsenalit janë të ligjshme. Kjo video është një provë që shpjegon pse Arsenali nënshkroi me Ramsdale. Pjesa tjetër, siç themi, është histori.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Aaron Ramsdale e do jetën - e dashura, gruaja, fëmija?

Pyesni Emiliano Martinez, ai do t'ju tregojë se të jetosh jetën e një portieri të zgjedhur për një klub si Arsenali është e vështirë. Sidoqoftë, gjetja e dashurisë në këtë proces do të ishte - vërtet - një burim ngushëllimi.

Aaron Ramsdale Love Life (E dashura/Gruaja) - Shpjeguar.
Aaron Ramsdale Love Life (E dashura/Gruaja) - Shpjeguar.

Në kohën e shkrimit të Biografisë së Aaron Ramsdale, ai ende nuk ka zbuluar identitetin e të dashurës së tij. As fansat nuk janë të vetëdijshëm për ndonjë zonjë që ka të ngjarë të jetë gruaja e tij. Ndoshta, prindërit e Aaron Ramsdale duhet ta kenë këshilluar që të mbetet beqar - të paktën tani për tani.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Hector Bellerin Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ndërsa shkruajmë këtë Bio, vërejmë - se Aaroni i jep më shumë përparësi Caroline - nënës së tij. Nga pamja e gjërave, ajo (dashuria e tij e parë) vjen e para para një të dashurës (të paktën tani për tani).

Nëna e Aaron Ramsdale (Caroline) do të marrë më shumë nga dashuria e tij - në pritje të ardhjes së të dashurës së tij.
Nëna e Aaron Ramsdale (Caroline) do të marrë më shumë nga dashuria e tij - në pritje të ardhjes së të dashurës së tij.

Jeta personale e Aaron Ramsdale:

I durueshëm, i besueshëm, i përkushtuar, i përgjegjshëm, i qëndrueshëm dhe i bazuar mirë. Këto fjalë përshkruajnë personalitetin e Ramsdale. E thënë thjesht, djali është një person që largohet dhe ka dëshirë të madhe për jetën.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Ben White Plus Fakte të patreguara të biografisë

Asgjë nuk e trondit fytyrën e buzëqeshur të Portierit të Anglisë. Në fakt, buzëqeshja e Ramsdale është dehëse dhe një armë për armaturën e tij mashkullore.

Jeta personale e Aaron Ramsdale - Shpjeguar.
Jeta personale e Aaron Ramsdale - Shpjeguar.

Gjithashtu në personalitetin e tij, Aaron Ramsdale ka një anë serioze. Nuk është tjetër veçse dëshira e zjarrtë që ai ka për të pasur sukses - e cila nxitet nga refuzimi me të cilin ai u përball si i ri.

Hobi i Aaron Ramsdale:

Gjëja e parë së pari, ai i do aventurat e xhirimit në natyrë. Kjo është një lojë në natyrë ku kundërshtarët ndahen dhe përballen me njëri-tjetrin-të shtënat në stilin ushtarak.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Serge Gnabry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Hobi i Aaron Ramsdale. Ai i do lojërat e xhirimit në natyrë.
Hobi i Aaron Ramsdale. Ai i do lojërat e xhirimit në natyrë.

Stili i jetesës i Aaron Ramsdale:

Në një botë me paga të mëdha, futbollistë të pasur dhe shkëlqim, disa futbollistë vendosën ritmin për të tjerët. Për Ramsdale, të jetosh një mënyrë jetese mesatare do të thotë të kesh një makinë të mirë, të vishesh për t'u dukur i zgjuar - me aq shumë sharm për personin e tij.

Kjo është Makina e Aaron Ramsdale. Këtu, ai bën një fotografi me shokun e tij para se të niset për një rast.
Kjo është Makina e Aaron Ramsdale. Këtu, ai bën një fotografi me shokun e tij para se të niset për një rast.

Ndërsa paratë që paguhen për futbollistët e Premier League rriten, kështu rritet prirja për atë që ato para mund të blejnë. Për shembull, David de Gea, i cili fiton 375,000 £ në javë dhe 19.5 milion GBP, mund të jetojë një mënyrë jetese ekzotike - shtëpi të mëdha (pallate), orë flash, makina, etj.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Aaron Ramsdale është njësoj si Dean HendersonMe Për sa i përket financave, ai nuk është në këtë nivel të portierëve të klasit botëror - David de Gea, Thibaut Courtois, etj. E vërteta mbetet, ai (që nga viti 2021) është një antidot për të jetuar një mënyrë jetese të ndezur.

Mënyra e jetesës e Aaron Ramsdale shpjegohet.
Mënyra e jetesës e Aaron Ramsdale shpjegohet.

Jeta familjare e Aaron Ramsdale:

Portieri gjithmonë mbështetet tek prindërit dhe vëllezërit dhe motrat tuaj, veçanërisht kur gjërat bëhen të vështira. Gjithashtu, Ramsdale është një person i madh i familjes që vështirë se merr mallin për shtëpinë. Tani le t'ju tregojmë më shumë për familjen e tij.

Rreth Atit të Aaron Ramsdale:

Nick është emri i tij, dhe ai është pjesë e ekipit menaxhues të djalit të tij. Babai i tre fëmijëve është shtylla e mirëqenies emocionale të Aaronit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Gjatë bllokimit të COVID-19, Nick Ramsdale siguroi vazhdimin e stërvitjeve të portierit të djalit të tij-madje edhe marrjen e një dëmtimi në proces. Rareshtë e rrallë të shohësh një baba duke stërvitur djalin e tij dhe i gatshëm të vazhdojë edhe kur është i plagosur - gjatë procesit.

Gjithashtu për të vënë në dukje, Nick Ramsdale ishte shumë i rëndësishëm për të siguruar që Aaron të kishte një kontratë të mirë me Arsenalin. Ndërsa shumë tifozë të Gunners kritikuan vendimin e klubit të tyre për të nënshkruar me Ramsdale, babai i tij (Nick) u bë burimi i ngushëllimit të tij. Ai qëndroi pranë tij. Çfarë burri!

LEXO TREGIMIN E PLOT:
William Saliba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Vetë Aaron Ramsdale ra dakord se ishte "me fat" të ketë një baba në Nick. Ky është një njeri që mësoi stërvitjet e portierëve për shkak të djalit të tij. Tani është pjesë e ushtrimit të tij të përditshëm.

Këto ditë, është shumë e vështirë të gjesh një njeri si Nick. Kjo është ajo që tha Aaron për ndikimin e Nick në karrierën e tij.

Në mënyrë serioze, babai im humbi punën për të më çuar në gjyqe.

Gjithashtu, nuk do të harroj të fle në stacionet e shërbimit të autostradës midis shkuarjes në klube të ndryshme.

Rreth Nënës së Aaron Ramsdale:

Së bashku me burrin e saj (Nick), Caroline gjithashtu merr pjesë në stërvitjet e portierit të djalit të saj - të cilat ai i pëlqen. Kjo është arsyeja pse djalit të saj të dashur (Aaronit) nuk i mungon kurrë shtëpia. Shtë gjithashtu arsyeja pse ai e etiketon veten si një person i familjes dhe, natyrisht, djali i mamisë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold
Ai është padyshim djali i mamisë. Po shfaqet në fytyrën e Aaron Ramsdale.
Ai është padyshim djali i mamisë. Po shfaqet në fytyrën e Aaron Ramsdale.

Gjatë bllokimit të COVID, Caroline ndihmoi Nick (burrin e saj) të pikturonte gardhin për të formuar një shtyllë goli. Ajo e bëri atë në mënyrë që djali i saj të stërvitej. Vetëm brenda dy ditësh, Caroline përfundoi të gjithë murin. Ajo dhe Nick bënë stërvitje portierësh - duke gjuajtur topa ndaj djalit të tyre.

Vëllezërit dhe motrat Aaron Ramsdale:

Për aq sa mund të tregojnë hulumtimet, Portieri i Anglisë ka dy vëllezër e motra. Më e vjetra quhet Edward. Vëllai tjetër i madh mban emrin - Oliver. Tani le t'ju tregojmë më shumë për vëllezërit dhe motrat e Aaronit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së David Luizit Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth Oliver Ramsdale:

Nofka e tij është Ollie, dhe ai është vëllai i madh i Aaronit. Ansambli Oliver Ramsdale (emri i tij i plotë) është një aktor, Artist i Teatrit i trajnuar mirë me profesion. Fotografuar këtu, vëllai i Aaron Ramsdale një herë Ai ka vizituar një herë muzikën e mrekullueshme-Dirty Dancing.

Ollie Ramsdale mban një kanellë Pachanga, Lizzie Ottley (në mes) është me një Margarita Shalqi dhe Austin Wilks (djathtas) është me një pije freskuese Candy
Oliver (Ollie) Ramsdale mban një kanellë Pachanga, Lizzie Ottley (në mes) është me një Margarita Shalqi dhe Austin Wilks (djathtas) është me një pije freskuese Candy

Në rast se nuk jeni të vetëdijshëm, Dancing Dirty është një histori klasike në skenë - një shfaqje që u mbajt në Teatrin e Madh të Wolverhampton. Gjithmonë ka një ovacion në këmbë për shfaqjet e Oliver. Në rast se akoma pyesni veten, kështu duket Dirty Dancing.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Faktet e Biografisë së Untoldold Emilyo Martinez Childhood Story Plus Untold

Aaron Ramsdale gëzon një marrëdhënie të mirë me vëllain e tij - veçanërisht Oliver. Kjo ndodh sepse Oliver ka kaluar më shumë kohë me të dhe prindërit e tyre. Gjithashtu për të vënë në dukje, të dy djemtë duan të luajnë kriket së bashku në kopshtin e tyre të familjes.

Rreth Edward Ramsdale:

Ai është vëllai më i madh i Aaronit dhe oficer burgu me profesion. Edward është shumë aktiv në mediat sociale, veçanërisht Twitter - me një dorezë @EdwardRamsdaleMe Në raste të rregullta, ai bën cicërima që tregojnë mbështetje për vëllain e tij të vogël, Aaron.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Ben White Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ndërsa shkruaj këtë Bio, Edward jeton në Newcastle-under-Lyme, Angli-ndoshta qyteti ku ai punon. Dy vëllezërit e tij më të vegjël (Aaron dhe Oliver) jetojnë në Londër - që nga viti 2021.

Rreth gjyshërve Aaron Ramsdale - Gjyshi:

A e dini?… Babai i Nick ishte një portier i cili luajti në nivelin e të rinjve para se të hiqte dorë nga karriera e tij. Me përjashtim të prindërve të Ramsdale, ne vërejmë se gjyshi i tij nuk donte që ai të bëhej një futbollist profesionist. Aaroni tha këtë për të;

Ai më tha se duhet të gjej një punë të duhur.

Në atë kohë - në ditët e tij - paratë e paguara nuk ishin të mëdha dhe ai kurrë nuk arriti të luante në mënyrë profesionale.

Gjyshi im u bë i paqëndrueshëm financiarisht. 

Hulumtimet thonë se Gjyshi i Aaron Ramsdale përfundoi duke u bërë mësues i matematikës dhe më vonë, drejtor i një shkolle.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Faktet e Biografisë së Untold

Që Aaroni të vazhdojë futbollin, ai kishte një marrëveshje me gjyshin e tij që nëse puna e tij në shkollë të binte, prindërit e tij duhet ta hiqnin atë nga futbolli derisa të përmirësonte notat.

Gjyshja e Aaron Ramsdale:

Ndërsa ka shumë dokumentacione për gjyshin e tij, ne dimë pak për gjyshen e tij. E fotografuar këtu, ajo duket jo shumë e shëndetshme, por e lumtur që është në shoqërinë e Caroline - nënës së Aaron Ramsdale.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
William Saliba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Njihuni me gjyshen e Aaron Ramsdale.
Njihuni me gjyshen e Aaron Ramsdale.

Aaron Ramsdale tezja:

Si fëmijë, ai gjithmonë kishte një top në duar - me mirësjellje nga tezja e tij. Qoftë në kopsht apo thjesht për të bartur, Aaron Ramsdale nuk e lëshoi ​​kurrë topin e tij të futbollit.

Ishte tezja e tij që e bleu atë top - si një dhuratë që iu paraqit Caroline për Aaron - në ditën kur ai lindi. Të ngjashme me Marcus Rashford, ishte si ta lidhte me fatin e tij. Edhe pse tezja e tij nuk e dinte që nipi i saj do të bëhej portier profesionist.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Serge Gnabry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Xhaxhai i Aaron Ramsdale:

Ai shkon me emrin Chris Hemming - ndoshta i lidhur me nënën e tij. Xhaxhai i Aaron Ramsdale është një futbollist në pension i cili dikur ka luajtur për Stoke dhe Hereford. Në fakt, ai është futbollisti i parë profesionist në familjen e tij.

Fakte të patreguara të Aaron Ramsdale:

Duke përmbledhur Biografinë tonë, ne do ta përdorim këtë seksion për të zbuluar më shumë të vërteta në lidhje me Portierin Chesterton 6 këmbë 2 inç. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Hector Bellerin Plus Fakte të paqarta të biografisë

Fakti #1 - Hiri i gjyshit Aaron Ramsdale:

Portieri bëri një ritual gjatë zbulimit të tij me Arsenalin. Ramsdale mori Hirin e Gjyshit të Vonë në stadiumin e Emirateve. Kur u pyet pse e bëri këtë, Portieri tha - gjyshi i tij vdiq kur nëna e tij (Caroline) vuri re se ajo ishte shtatzënë me të.

Për shkak të kësaj, njerëzit mendojnë se Aaroni është një rimishërim i Gjyshit të tij. Ai u bë një bestytni ndërsa ai u rrit - vendimi për të marrë hirin e gjyshit të tij të ndjerë kudo me vete.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pasi bëri atë që ai e konsideron një ritual, portieri vulosi transferimin e tij prej 30 milionë funtesh në Arsenal.

Fakti #2 - Qeni i familjes Aaron Ramsdale:

Duke filluar, prindërit e tij e konsiderojnë Labradorin e zi si një nga fëmijët e tyre. Emri i qenit të Ramsdale është Archie, dhe ai është miqësor.

Ne kemi dëshmi për këtë. Nëna e Aaron Ramsdale - në Biografinë e saj në Twitter - thotë se ajo u martua me Nick (burrin e saj), dhe ajo është nëna e Archie - Qeni i familjes.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
William Saliba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Këtu keni prova që tregojnë se sa miqësore mund të jetë Archie. Në këtë video, Babai i Aaron Ramsdale - Nick u argëtua me Labradorin e Zi.

Fakti 3: Aaron Ramsdale Tattoos:

Edhe pse nuk shihet kur e shikoni, Portieri Chesterton ka një art të fshehur të trupit në kyçin e këmbës. Tatuazhi i vetëm i Ramsdale është shkronja 'U' e cila nënkupton bashkimin mes tij dhe katër djemve të tjerë - shokëve të tij më të mirë të vjetër.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Serge Gnabry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Dikur, ishin pesë prej tyre që formuan një grup - së bashku në Sheffield United. Për shkak se ata e shihnin veten si një grup vëllezërish, të gjithë djemtë bënë një tatuazh që ilustron dhe forcon miqësinë e tyre.

Fakti 4: Feja e Aaron Ramsdale:

Duke gjykuar nga emri i tij i parë dhe i mesëm, shanset tona janë që ai të jetë i krishterë. Sidoqoftë, Ramsdale nuk është i madh në ndarjen e informacionit në lidhje me besimet e tij fetare në domenin publik. Prandaj, mënyra e jetesës së Krishterizmit është e rëndësishme për portierin e Anglisë. 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Hector Bellerin Plus Fakte të paqarta të biografisë

Përmbledhje e biografisë:

Tabela më poshtë zbulon informacion konciz rreth Aaron Ramsdale. Shikoni atë - për të kuptuar Profilin e Portierit.

PYETJA E BIOGRAFISPërgjigjet WIKI
Emri i plotë:Aaron Christopher Ramsdale
pseudonimi:Rams
Data e lindjes:14 May 1998
Vendi i lindjes:Stoke-on-Trent, Angli
prindërit:Nick Ramsdale (Babai) dhe Caroline Ramsdale (Nëna)
Vëllezërit e motrat:Edward Ramsdale (Vëllai më i madh) dhe Oliver Ramsdale (Vëllai i Madh i Menjëhershëm)
Profesioni i vëllait:Edward Ramsdale (oficer i burgut) dhe Oliver Ramsdale (Artist i Teatrit)
Origjina Familjare:Fshati Chesterton, Mbretëria e Bashkuar
Lartësia (këmbët dhe inçët):6 metra 2 inç OSE 1.88 metra.
Edukimi:Shkolla e mesme Sir Thomas Boughey
Edukimi i Futbollit:Marsh Town, Bolton Wanderers dhe Sheffield United
Zodiaku:Demi
Feja:Krishterimi
Kombësia:Angli
Vlera neto (2021):3 milion paund
Agjenti:Bota në Lëvizje
Përkatësia etnike:Britanike e bardhë
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Faktet e Biografisë së Untold

Përfundim:

Shumë tifozë të Arsenalit e quajtën Aaron Ramsdale emra të tmerrshëm, e kërcënuan atë - vetëm sepse klubi i tyre e nënshkroi atë nga Sheffield i rrëzuar. Pak e dinin - se Aaroni i merr këto abuzime për të nxitur suksesin e tij. Që nga ditët e tij të Boltonit, refuzimi e ka ushqyer jetën e tij.

Për tronditjen e kritikëve, portieri mbajti një fletë të pastër në ndeshjen e tij të parë kundër West Brom - një shenjë se ai do të ishte numri 1 i Gunnerit. Edouard Mendy rrëzoi Kepa Arrizabalaga.

Biografia e Aaron Ramsdale na bën të kuptojmë kuptimin e vërtetë të të pasurit një familje të lidhur ngushtë. Gjithashtu na mëson - që ne duhet të përpiqemi të kemi sukses - aq keq sa duam të marrim frymë. Prindërit e Aaron Ramsdale ndihmuan djalin e tyre ta arrinte atë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Faleminderit që kaluat kohë për të tretur kujtimet tona mbi historinë e jetës së portierit të lindur në Stoke-on-Trent. Në Lifebogger, ne përpiqemi për saktësinë në detyrën e përditshme të dhënies së tregimeve të Biografisë së Fëmijërisë rreth Lojtarët e Futbollit Britanik.

Ju lutemi na kontaktoni (përmes faqes sonë të kontaktit) nëse vëreni diçka që nuk duket si duhet në këtë Biografi. Përndryshe, ju lutemi vendosni një koment për të na dhënë perspektivën tuaj në lidhje me Aaron Ramsdale.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet