Ralph Hasenhuttl Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ralph Hasenhuttl Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Ralph Hasenhuttl ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja, Fëmijët, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Shtë një prezantim konciz i historisë së jetës së Ralph Hasenhutt që nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm. Për t'ju dhënë një shije të natyrës tërheqëse të bios, këtu është një përmbledhje piktoreske e jetës së tij dhe përparimit të karrierës.

Shih edhe
Antonio Conte Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Historia e jetës së Ralph Hasenhuttl
Historia e jetës së Ralph Hasenhuttl

Po, të gjithë e dinë për fitoren e tij kundër Liverpool që bëri Klopp i zemëruar me 11-të e tij. Sidoqoftë, jo shumë e kanë lexuar biografinë e tij, e cila është mjaft tërheqëse. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Ralph Hasenhuttl Historia e Fëmijërisë:

Si fillim, atij nuk i pëlqen pseudonimi "Klopp i alpeve". Ralph Hasenhuttl lindi më 9 gusht 1967 në qytetin Graz në Austri. Ai lindi nga nëna e tij, Ingrid dhe nga babai i tij, Gilbert.

Shih edhe
Santiago Solari Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Njihuni me prindërit e Ralph Hasenhuttl
Njihuni me prindërit e Ralph Hasenhuttl.

Origjina Familjare Ralph Hasenhuttl:

Djali i Ingrid dhe Gilbert është austriak. Gjithashtu, Kërkimet e kryera për të përcaktuar origjinën e tij familjare tregojnë se ai vjen nga zona gjermane-folëse e Austrisë e quajtur Graz (qyteti i tij i lindjes).

Vitet e rritjes:

Si fëmijë, vendasja në Graz praktikonte shumë sporte dhe vallëzim. Në fakt, ai ndonjëherë kërcente me motrën e tij. Interesante, prindërit e Hasenhuttl menduan se ai ishte dembel sepse ai fillimisht nuk donte të angazhohej për ndonjë nga interesat e tij të fëmijërisë.

Shih edhe
Louis van Gaal Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Ralph Hasenhuttl u rrit në qytetin e Graz.
Ralph Hasenhuttl u rrit në qytetin e Graz.

Historiku i familjes Ralph Hasenhuttl:

Moskryerja e detyrës së të riut në atë kohë i shqetësoi prindërit e tij. Prandaj, ata shpesh i bënin pyetje në lidhje me planet e tij për të ardhmen. Në të vërtetë, paratë nuk ishin një problem për prindërit e Hasenhuttl që jetonin një mënyrë jetese të klasës së mesme. Ata vetëm donin të siguronin që ai të bëhej një individ i suksesshëm.

Ralph Hasenhuttl Duke luajtur Karrierë:

Për fat të mirë, djali multi-sportiv u angazhua në futboll. Në fakt, ai u bë një pjesë e klubit lokal GAK para moshës 10 vjeç. Ishte me ekipin që ai u ngrit në radhët dhe bëri debutimin e tij në ekipin e parë në sezonin 1985–86. Më pas, Hasenhuttl kishte një magji produktive në FK Austria Wien.

Shih edhe
Tregime Quique Setien Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold
Shihni detajet e paraqitjes së atëhershme në GAK.
Shihni detajet e paraqitjes së atëhershme në GAK.

Ai vazhdoi të merrte tregtinë e tij si një sulmues i Austrisë Salzburg para se të luante për palët belge, Mechelen dhe Lierse. Më në fund, ai u kthye në gjermanisht për të parë stacione me FC Koln, Greuther Fürth dhe Bayern Munich II para se të varej çizmet.

Ralph Hasenhuttl Vitet e Hershme në Menaxhimin e Futbollit:

Ashtu si shumica e menaxherëve, Hasenhuttl filloi karrierën e tij si trajner nga poshtë. Ai filloi me një veshje 3 Bundesliga Unterhaching si menaxher i të rinjve. Më pas, ai u bë një ndihmës trajner dhe më në fund kryetar trajner me Unterhaching, me të cilin pati pak sukses.

Shih edhe
Brendan Rodgers Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Ai filloi nga fundi me skuadra që ishin larg suksesit.
Ai filloi nga fundi me skuadra që ishin larg suksesit.

Biografia e Ralph Hasenhuttl - Historia e rrugës për në famë:

Në vitet që pasuan, trajneri i ri bëri të pamundurën për të bërë emër. Së pari, me VfR Aalen, të cilin ai ndihmoi në ngritjen në 2 Bundesliga. Nuk kaloi shumë dhe Hasenhuttl ishte sëmurë me Hantavirus.

Për fat të mirë, ai u shërua brenda tre javësh dhe u kthye në promovimin e mënyrave. Flisni për cilën, a jeni i vetëdijshëm se ai udhëhoqi ekipin e tij të ardhshëm FC Ingolstadt 04 për të arritur ngritjen në Bundesliga për herë të parë? Tani ju e dini.

Shih edhe
Dean Smith Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë
Shikoni se kush e ndihmoi Ingolstadt për të arritur promovimin në Bundesliga për herë të parë
Shikoni kush e ndihmoi Ingolstadt për të arritur ngjitjen në Bundesliga për herë të parë.

Ralph Hasenhuttl Bio - Ngritja në famë histori:

Në kulmin e karrierës së tij menaxheriale, trajneri punëtor u bashkua me RB Leipzig të sapo-promovuar. Interesante, ai i pa ata që të përfundonin në vendin e 2-të në sezonin e tyre debutues në krye të fluturimit. Pasi kaloi një sezon tjetër me ekipin gjerman, Hasenhuttl u largua në 2018 për t'iu përgjigjur thirrjes së Southampton.

Shenjtorët ishin të lumtur që e bënë atë menaxherin e tyre në 2018.
Shenjtorët ishin të lumtur që e bënë atë menaxherin e tyre në 2018.

Hasenhuttl ka ecur në mënyrë mbresëlënëse që kur mbërriti në Bregun e Jugut për të pasuar Mark Hughes. Megjithëse ekipi i tij pësoi një humbje historike në shtëpi me rezultatin 9-0 ndaj Leicester në tetor 2019, ai në mënyrë të vazhdueshme ua riktheu besimin dhe i drejtoi ato tek ekspertët rikthimi më i madh i Premier League.

Përpjekjet e tij për të mbajtur The Saints në Premier League e kanë parë atë të shënojë fitore mbresëlënëse. Fitorja më e fundit e tillë ishte fitorja e pabesueshme e Saints 1-0 ndaj Liverpool në St Mary's. Si pasojë, trajneri punëtor u emocionua pas ndeshjes sepse mundja e Liverpool ishte një ëndërr e realizuar. Ai pa dyshim është një bekim për Shenjtorët dhe padyshim do t'i çojë ata në lartësi më të mëdha.

Shih edhe
Carlo Ancelotti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kush është Gruaja Ralph Hasenhuttl?

Pas çdo menaxheri të shkëlqyer qëndron një partner jete. Siç mund ta keni menduar, Hasenhuttl nuk mungon në atë departament. Emri i gruas së tij është Sandra, dhe ata janë çifte për shumë vite. Sandra duhet të ketë qenë e dashura e tij para se ajo të pranonte të ishte gruaja e tij.

Ralph Hasenhuttl me gruan e tij Sandra.
Ralph Hasenhuttl me gruan e tij Sandra.

Për më tepër, ajo shpesh është në krah të menaxherit kur ai nuk është në detyrë zyrtare. E fundit por jo më e rëndësishmja, martesa e tyre është e bekuar me dy fëmijë. Ata janë Patrick dhe Philip. Patrick është pak popullor sepse ai luan futboll për ekipin gjerman 3. Liga - SpVgg Unterhaching si sulmues.

Shih edhe
Diego Simeone Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Ralph Hasenhuttl duket se po i jep djalit të tij Patrick këshilla mbresëlënëse këtu.
Ralph Hasenhuttl duket se po i jep djalit të tij Patrick këshilla mbresëlënëse këtu.

Jeta Familjare Ralph Hasenhuttl:

Menaxherët e aftë nuk bëhen në Mars. Ata kanë familje me prejardhje të gjurmueshme. Ne ju sjellim fakte rreth prindërve të Ralph Hasenhuttl. Ne gjithashtu do të vëmë në dispozicion këtu detaje për vëllezërit e motrat e tij.

Rreth babait të Ralph Hasenhuttl:

Siç u përmend më herët, emri i babait të trajnerit është Gilbert. A jeni në dijeni që ai ishte një balerin? Përveç kësaj, Gilbert është një piktor i arritur. Ai është 80-të vjeç në kohën e shkrimit të kësaj biografie. Pavarësisht, ai ende duket i aftë dhe i gatshëm për të jetuar për më shumë dekada.

Shih edhe
Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth Nënës Ralph Hasenhuttl:

Nga ana tjetër, nëna e menaxherit quhet Ingrid. Ashtu si burri i saj, ajo ishte një valltare. Përveç vallëzimit, Ingrid ka interes në pjekje dhe modë. Hasenhuttl e vlerëson atë për bërjen e biskotave më të mira në vendlindjen e tij.

Ralph Hasenhuttl me prindërit e tij.
Ralph Hasenhuttl me prindërit e tij.

Rreth motrës Ralph Hasenhuttl:

Larg prindërve të tij, është një person tjetër me të cilin trajneri është afër. Sistershtë motra e tij pak e njohur me të cilën ai u rrit. Përveç saj, nuk ka pasur asnjë përmendje tjetër të vëllezërve dhe motrave të tjera.

Shih edhe
Histori të Fëmijërisë së Fredi Ljungberg Faktet e Biografisë së Untold

Për marrëdhëniet e Ralph Hasenhuttl:

A po kërkoni gjyshërit e menaxherit? Kështu jemi edhe ne. A dëshiron të kesh të dhëna për xhaxhallarët, hallat dhe kushërinjtë e tij? Mirë se erdhe në klub. Shpresojmë, nipi dhe mbesat e tij do të identifikohen me të një ditë. Kështu shpresojmë.

Jeta personale e Ralph Hasenhuttl:

Kush është menaxheri jashtë futbollit? A është ai vërtet 'Alpine Klopp' që pranon se është paksa i çmendur? Uluni ngushtë si fakte të zbardhura për personalitetin e tij. Për të filluar, Hasenhuttl nuk është fjalë për fjalë pak i çmendur. Ai është më pak i çuditshëm. Me çuditshëm, nënkuptojmë se ai nuk përshtatet në fotografinë tuaj të rregullt për një trajner.

Shih edhe
Antonio Conte Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Ai është admirueshëm i qetë, i disiplinuar dhe preferon qumështin ndaj verës. Hasenhuttl pëlqen të luajë në piano, një aktivitet i cili shkon mirë me natyrën e tij të qetë. Herë të tjera ai luan tenis, merret me ski, hokej mbi akull dhe madje edhe shkallëzimin e mureve të kanionit.

Ai nuk është shumë i moshuar për të shijuar gjithashtu bouldering.
Ai nuk është shumë i moshuar për të shijuar gjithashtu bouldering.

Ralph Hasenhuttl Stili i jetës:

Ju duhet të jeni këtu për të marrë informacione se si menaxheri i bën dhe si i shpenzon paratë e tij. Le të fillojmë me fitimet e tij. Ai merr në shtëpi 6 milion £ çdo vit dhe renditet në mesin e 10 menaxherëve më të mirë të paguar në Premier League.

Shih edhe
Tregime Quique Setien Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Ne të gjithë jemi të vetëdijshëm për stilin e jetës së bollshme që vjen me menaxhimin e futbollit. Të kesh makina ekzotike dhe të jetosh në shtëpi madhështore janë shqetësimet më të vogla të tij. Në fakt, ka dispozita për të gjitha ato që do t'i duhen ndonjëherë (përfshirë pushimet) për t'u siguruar që ai e bën punën e tij mirë.

Fakte rreth Ralph Hasenhuttl:

Për ta përmbledhur këtë pjesë në historinë dhe biografinë e fëmijërisë së menaxherit, këtu janë fakte që nuk i dini për të.

Shih edhe
Diego Simeone Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakt #1 - Paga dhe fitimi për sekonda:

BANESORE / FITIMIFitimet në paund ().
Në vit£ 6,000,000.
Per Muajit£ 500,000.
Në javë£ 115,207.
Në ditë£ 16,458.
Në orë£ 686.
Për minutë£ 11.
Për sekonda£ 0.18.

Që nga shikimi i Ralph Hasenhuttl Bio, kjo është ajo që ai ka fituar me Southampton.

£ 0

Fakt #2 - Spiuni:

Kur Jurgen Klopp ishte menaxher i Dortmund, ai kishte një turne para-sezonal në Austri. Ishte një kohë që Hasenhuttl ishte shkarkuar vetëm kohët e fundit nga klubi i parë që ka menaxhuar Unterhaching. Kështu, ai kishte kohë të kursejë dhe hipi në një biçikletë malore për të vëzhguar seancën stërvitore të Dortmundit. Askush nuk e dinte kush ishte sepse mbante përkrenare.

Shih edhe
Brendan Rodgers Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Fakt #3 - Marrëdhënia me Klopp:

Pak njerëz janë në dijeni të faktit që Hasenhuttl dhe menaxheri i Liverpool kanë lindur me shtatë javë diferencë. Gjithashtu, ata filluan rrugët e tyre të trainimit në të njëjtën kohë. Për më tepër, Hasenhuttl admiron gjermanin. Sidoqoftë, ai nuk kënaqet kur krahasohet me të. Ai është i veçantë dhe i pakrahasueshëm në mënyrën e tij të vogël.

Austriaku admiron dhe respekton homologun e tij gjerman.
Austriaku admiron dhe respekton homologun e tij gjerman.

Fakt #4 - Ndikimi:

Mes rritjes së tij për t'u bërë një trajner i shkëlqyeshëm, Hasenhuttl ishte gjithashtu thelbësor për rritjen e disa të rinjve. Në fakt, ai bëri yje nga Timo Werner, Naby Keita, dhe Emil Forsberg.

Shih edhe
Carlo Ancelotti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakt #5 - Feja:

Menaxheri nuk ka bërë asnjë shenjë apo gjest që zbulon pozicionin e tij në çështjet e besimit. Sidoqoftë, ka tregues se ai është i krishterë. Merrni emrin e tij të parë (Ralph) për shembull, dhe atë të babait të tij (Gilbert). A i keni harruar kaq shpejt ata nga djemtë e tij? Shkoni lart për të konfirmuar.

Përfundim:

Faleminderit për leximin e kësaj pjese informuese mbi historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Ralph Hasenhuttl. Ne shpresojmë që historia se si ai 'erdhi për të revolucionarizuar' dhe tronditi Shenjtorët ju ka frymëzuar të besoni se ne jemi ajo që bëjmë vazhdimisht. Ashtu si Hasenhuttl kishte revolucionarizuar skuadrat e tjera para se të mbërrinte në Southampton.

Shih edhe
Santiago Solari Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Na mbetet tani të përgëzojmë prindërit e menaxherit për mbështetjen e tyre në karrierën e tij të futbollit dhe menaxherit me fjalë dhe vepra. Në burgjet e shpëtimit, ne krenohemi me shpërndarjen e historive të fëmijërisë dhe fakteve të biografisë me saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni ndonjë gjë që nuk duket si duhet, bëni mirë të na kontaktoni ose të lini një mesazh më poshtë.

Wiki:

PYETJET BIOGRAFIKEPërgjigjet WIKI
Emrat e Plotë:Ralph Hasenhuttl.
pseudonimi:"Klopp i alpeve".
Mosha:53 vjeç dhe 10 muajsh.
Data e lindjes:Dita e 9 e gushtit 1967.
Vendi i lindjes:Qyteti i Grazit në Austri.
prindërit:Ingrid (nënë), Gilbert (babai).
Vëllezërit e motrat:Nje moter.
Lartësia në këmbë:6 këmbë, 2 inç.
Lartësia në cm:191 cm.
HobbiesDuke luajtur piano, tenis, ski, hokej mbi akull dhe madje edhe duke shkallëzuar muret e kanionit.
ZodiakLuan.
Origjina Familjare:Austri
Te ardhura netoNën rishikim
Rrogë 6 milion £
Shih edhe
Louis van Gaal Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet