Matheus Cunha Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Matheus Cunha Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Matheus Cunha ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, e dashura / gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Shtë një prezantim konciz i historisë së jetës së Matheus Cunha që nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm. Për t'ju dhënë një shije të natyrës tërheqëse të bios, këtu është një përmbledhje piktoreske e jetës së tij dhe përparimit të karrierës.

Histori jete e Matheus Cunha.
Histori jete e Matheus Cunha.

Po, të gjithë e dinë se ai është lojtari më i mbarë i Hertës. Sidoqoftë, pak persona e kanë lexuar biografinë e tij, e cila është mjaft tërheqëse. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Matheus Cunha Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët bio, pseudonimi i tij është Mateo. Matheus Santos Carneiro da Cunha lindi në ditën e 27-të majit 1999 në João Pessoa në Brazil. Ai lindi nga nëna e tij, Luziana Cunha dhe nga babai i tij, Carmelo Cunha.

Njihuni me prindërit e Matheus Cunha
Njihuni me prindërit e Matheus Cunha.

Origjina e Familjes Matheus Cunha:

Djali i Luziana dhe Carmelo është një brazilian me gjak të plotë. Në fakt, ai ka rrënjë familjare të vendosura në vendin e Amerikës së Jugut, i cili është i njohur më shumë për festivalin e tij karnaval portreti dhe yjet e talentuar të futbollit si Pele Ronaldo De Lima.

Vite në rritje Matheus Cunha:

Banori i João Pessoa u rrit në idhullin e vendlindjes Ronaldinho dhe Podolski. Interesante, ai shikoi mjaft lojëra për një jetë si fëmijë dhe kishte një gjë për të luajtur Futsal.

Ai është një vendas i João Pessoa.
Ai është një vendas i João Pessoa.

Historia e Familjes Matheus Cunha:

Prindërit e Mateo ishin të lumtur me angazhimin e tij të hershëm në futboll. Sidoqoftë, ata siguruan që kjo të mos e pengonte zhvillimin e tij në aspekte të tjera të jetës. Mënyra sesi e kuptuan familjet e Cunha-s, një edukim i shkëlqyeshëm për Mateo dhe motrën e tij Mariah ishin po aq të rëndësishëm sa zhvillimi në futboll.

Foto e fëmijërisë së Matheus Cunha me motrën e tij Mariah.
Foto e fëmijërisë së Matheus Cunha me motrën e tij Mariah.

Përveç kësaj, familja e klasës së mesme jetonte mirë dhe kërkonte interesin më të mirë të Matheus Cunha dhe motrës së tij. Në të vërtetë, sulmuesi nuk po gënjente kur vuri në dukje se:

"Unë isha një fëmijë që u rrita me gjithçka që kisha nevojë, nuk më mungonte asgjë."

Si filloi futbolli në karrierë për Matheus Cunha:

Përkundër keqinformimit të përhapur, udhëtimi i sulmuesit nuk filloi në Coritiba. Në fakt, ai filloi me klubin lokal Cabo Branco. Interesante, Ishte një klub për të cilin luante edhe babai i tij! Pas kësaj, Cunha shkoi në klubin me qendër në Recife - CT Barão.

Ai kishte mbështetjen e të gjithëve gjatë ditëve të para të karrierës.
Ai kishte mbështetjen e të gjithëve gjatë ditëve të para të karrierës.

Matheus Cunha Vitet e hershme në futbollin e karrierës:

Vetëm derisa sulmuesi mbushi 14 vjeç u bashkua me Coritiba. Duke kujtuar se si ai arriti në klub, Cunha vëren se:

"Një biznesmen i pëlqente futbolli im dhe së bashku me babanë tim, më çuan në Coritiba."

Ndërsa ishte në klubin me bazë në Parana, Cunha kaloi katër vjet duke u ngritur në radhë dhe duke lidhur çizmet në përgatitjen e një karriere që do ta çonte përtej brigjeve të Brazilit.

Shihni adoleshentin e atëhershëm duke bërë atë që di të bëjë më mirë.
Shihni adoleshentin e atëhershëm duke bërë atë që di të bëjë më mirë.

Biografia e Matheus Cunha - Historia e rrugës drejt famës:

Në të vërtetë, përgatitjet u paguan kur përfaqësuesit nga klubi zviceran, Sion vuri në dukje talentet e sulmuesit dhe bëri kontakte për transferimin e tij.

“Kur menaxheri im foli për propozimin dhe mundësinë e fillimit të karrierës time në Evropë, nuk mendova dy herë. në fakt, unë kisha një dëshirë të madhe për të luajtur në futbollin evropian. ”

Fillimisht, vendosja në një kontinent të ri ishte e vështirë për 17-vjeçarin e atëhershëm. Megjithatë, ai ishte i shpejtë për t'u përshtatur dhe filloi të kërkonte një konkurrencë më të ashpër. Në fakt, Cunha kaloi vetëm një vit me Sion para se të bashkohej me Rb Leipzig në 2018.

Ai mezi priste të përjetonte një konkurrencë më të ashpër në Red Bull Leipzig.
Ai mezi priste të përjetonte një konkurrencë më të ashpër në Red Bull Leipzig.

Biografia e Matheus Cunha - Historia e ngritjes në famë:

Për fat të mirë, Rb Leipzig ka një filozofi të basteve shumë për të rinjtë, dhe Mateo nuk ishte përjashtim. Ata i dhanë atij një platformë për të provuar veten e tij dhe dolën shkëlqyeshëm me qëllimet e bukura për meritat e tij. Në fakt, përfundimi i tij fantastik kundër Bayer Leverkusen në 2019 ishte goli i Bundesligës i vitit 2020. Gjithashtu, ishte midis nominimeve për çmimin FIFA Puskas.

Në kohën e shkrimit të kësaj pjese në historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Matheus Cunha, sulmuesi është me Hertha BSC ku vazhdon formën e tij të mirë. Në skenën ndërkombëtare, ai ka sukses për Brazilin ku sulmuesit Firmino dhe Jesus kanë dështuar. Goesshtë e vetëkuptueshme që ai është një pasuri për klubin dhe vendin dhe do të vazhdojë të bëjë mrekulli. Sido që të anojnë gjërat për të, pjesa tjetër, siç thonë ata, do të jetë histori.

Kush është e dashura / gruaja e Matheus Cunha? 

Sulmuesi është një nga gjenitë e paktë që fiton si në fushë ashtu edhe në fushë. Ai ka një të dashur shumë të bukur të bërë të fejuar. Emri i saj është Gabriela Nogueira. Ajo është me origjinë nga Rio de Janeiro dhe punon si avokate. Gabriela ka qenë me Cunha për aq sa mbajmë mend. Në fakt, ajo ishte një nga ata që e ndihmuan atë të vendoset kur ai mbërriti në Evropë.

Nuk ka asnjë pyetje në lidhje me vërtetësinë e dashurisë së tyre. Ata shkojnë kudo dhe bëjnë praktikisht gjithçka së bashku. Ata kanë një djalë - Levi i lindur në vitin 2020. Supozoni se kush e mori një propozim martese per Krishtlindje? Gabriela natyrisht. Amazingshtë e mahnitshme që sulmuesi planifikon ta bëjë atë gruan e tij.

Matheus Cunha me të fejuarën e tij Gabriela dhe djalin Levi.
Matheus Cunha me të fejuarën e tij Gabriela dhe djalin Levi.

Jeta familjare Matheus Cunha:

Djali i Luziana dhe Carmelo nuk ka dyshim se është i dashur për të qenë një futbollist i mahnitshëm. Sidoqoftë, ka vetëm disa persona që e duan përtej asaj që bën. Ata janë familja e tij. Ne ju sjellim fakte rreth familjes Matheus Cunha. Ne gjithashtu do të bëjmë të disponueshme këtu fakte për vëllezërit e motrat e tij.

Rreth Matheus Cunha Babai:

Carmelo Cunha është emri i babait të mrekullueshëm mbështetës. Ai vjen nga Paraiba. Siç u tha më parë, ai dikur ishte një futbollist. Ai gjithashtu ka histori duke punuar si mësues. Cunha i beson babait të mrekullueshëm që e motivon dhe inkurajon gjithmonë. Ai është një model ideal i një babai.

Foto e fëmijërisë së Matheus Cunha me babanë e tij.
Foto e fëmijërisë së Matheus Cunha me babanë e tij.

Rreth Matheus Cunha Nëna:

Luziana Cunha është emri i nënës së maestros në grevë. Ajo vjen nga Pernambuco në Brazil. Në vitin 2019, ajo ishte e privilegjuar të shikonte djalin e saj që shfaqej për ekipin kombëtar në Brazil. Si çdo anëtar tjetër i familjes së Cunha, ajo ishte e lumtur të vinte në dukje se djali i saj kishte një normë më e mirë midis lojtarëve të ekipit kombëtar. Cunha e do atë shumë, dhe ata kanë kujtime të mrekullueshme së bashku.

Foto e fëmijërisë së Matheus Cunha me nënën e tij.
Foto e fëmijërisë së Matheus Cunha me nënën e tij.

Rreth vëllezërve dhe motrave Matheus Cunha:

Sulmuesi ka vetëm një motër. Ajo është vëllai i tij i vetëm dhe quhet Mariah. Ju duhet ta keni parë foton e saj të fëmijërisë me sulmuesin sipër. Ata janë shumë të afërt dhe kanë interesat më të mira për njëri-tjetrin.

LR: Carmelo, Mariah, Luziana, Mateo dhe gjyshja.
LR: Carmelo, Mariah, Luziana, Mateo dhe gjyshja.

Rreth të afërmve të Matheus Cunha:

Larg familjes së ngushtë të Mateos, nuk dihet shumë për jetën e tij të gjerë familjare. Ju me siguri keni pikasur një foto të gjyshes së tij dhe duhet të jeni kurioz të dini nëse ajo është gjyshja e tij atërore apo nëne. Kështu jemi edhe ne. Për më tepër, do të na pëlqen që ai të na tregojë për gjyshërit, xhaxhallarët, hallat, kushërinjtë, nipat dhe mbesat e tij.

Matheus Cunha Jeta Personale:

Kush është Matheus Cunha larg fushës? A vërtitet jeta e tij vetëm rreth lojës në supe të mbrojtësit të fundit? Uluni ndërsa ne ju sjellim fakte në lidhje me sulmuesin për t'ju mundësuar që të keni një pamje të plotë të tij.

Për të filluar, Matheus Cunha është një fat i lumtur me vetëm qëndrimin e duhur. Ai ka një pikëpamje pozitive për çdo çështje të jetës dhe rrezaton dridhje të mira. Gjithashtu, sulmuesi nuk është sekret. Ai është i hapur për të zbuluar fakte në lidhje me jetën e tij personale dhe private. Ashtu si një gjen gjeniu për të cilin kemi shkruar, Matheus pëlqen notin. Ai kalon një kohë cilësore në plazh dhe udhëtimet i ka bërë hobi të tij.

Shikoni përpara duke angazhuar një nga hobet e tij të preferuara.
Shikoni përpara duke angazhuar një nga hobet e tij të preferuara.

Matheus Cunha Stili i jetës:

Cila është fuqia blerëse e një page jave 58,349 €? Si do të ndihej të kishit një vlerë neto prej 7.5 Milionë Euro? Ju duhet të keni një pamje mendore të asaj që mund të merret me pagesa të tilla. Goesshtë përtej të kesh makina dhe shtëpi në Gjermani dhe Brazil.

Cunha i ka të gjitha të lartpërmendurat dhe duhet të jetë në humbje në lidhje me atë që të bëjë me të gjitha paratë në posedim të tij. Sidoqoftë, ai e kupton që jeta duhet të shijohet dhe nuk i mohon vetes kënaqësitë e të qenit gjallë.

Ne nuk mund të mos admirojmë fotot e tij të ulur në avionë privatë me gruan dhe fëmijën e tij ndërsa ai u tregon atyre botën. Ai padyshim që po jeton jetën e qytetarëve të klasës së lartë, dhe ne dëshmojmë për të gjitha.

Jo askush që mund të përballojë një udhëtim me avion privat si ai.
Jo të gjithë mund të përballojnë një udhëtim me një avion privat si ai.

Fakte rreth Matheus Cunha:

Për të përfunduar këtë artikull mbi historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Mateo, këtu janë fakte pak të njohura ose të pathëna për të.

Fakti # 1 - Paga dhe fitimi për sekonda:

BANESORE / FITIMIFITIMET N IN EURO (€)
Në vit:€ 3,034,148.
Në muaj:€ 252,846.
Në javë :€ 58,349.
Në ditë:€ 8,336.
Në orë:€ 347.
Për Minutë:€ 5.78
Për sekondë:€ 0.09

Që kur keni filluar të shikoni Matheus Cunha's Bio, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

Fakt #2 - Feja:

Përpara është një i krishterë. Konkretisht, një katolik praktikues. Kur u pyet nëse kishte ndonjë bestytni, Cunha u përgjigj se:

“Sa herë që futem në fushë, unë prek barin dhe bëj shenjën e kryqit. Gjithashtu, unë puth tatuazhin e Marisë, nënës së Jezusit. Të gjitha këto janë gjurmë të kulturës dhe fesë sime. ”

Fakti # 3 - Vlerësimet e FIFA 2020:

Cunha ka një vlerësim të përgjithshëm prej 80 pikësh me një potencial prej 87. Ndërsa mund të besojmë se është një vlerësim i padrejtë, ia vlen të përmendet se Roberto Firmino është 86/86. Në burgjet e shpëtimit, ne këshillojmë që të mos ketë krahasime midis të rinjve dhe super yjeve. Sidoqoftë, nuk mund të mos admirojmë faktin që Cunha është vetëm disa pikë nga barazimi i bashkatdhetarit të tij.

Jo keq por premtues.
Jo keq por premtues.

Fakt #4 - Marrëdhënia me Neymar:

Ju duhet të keni vërejtur që sulmuesi gati se ka ngjashmëri me të Neymar Jr në komplekset e fizikut dhe aftësive. Kështu kemi bërë edhe ne. Ata janë miq të ngushtë dhe ne kuptojmë që marrëdhënia e tyre do të forcohet me kalimin e viteve. Kur Cunha mori thirrjen e tij të parë në ekipin kombëtar të të moshuarve, ai u shtua në një grup WhatsApp ku ai postoi "Unë jam i lumtur që jam këtu". Neymar u përgjigj menjëherë 'Mirësevini!' Ai gjithmonë do të ndihet i mirëpritur të luajë përkrah superyllit të PSG-së.

Përfundim:

Faleminderit për leximin e kësaj pjese informuese mbi historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Matheus Cunha. Shpresojmë që t'ju ketë frymëzuar të besoni se ëndrrat dhe vizionet janë të arritshme kur mbështeten me veprim. Ashtu si Cunha ëndërronte të luante në Evropë dhe udhëtoi disa milje për të arritur ëndrrën.

Na mbetet tani të përgëzojmë prindërit e sulmuesit për mbështetjen e tyre në karrierën e tij me fjalë dhe me vepra. Në burgjet e shpëtimit, ne krenohemi me shpërndarjen e historive të fëmijërisë dhe fakteve të biografisë me saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni ndonjë gjë që nuk duket si duhet, bëni mirë të na kontaktoni ose të lini një mesazh më poshtë.

PYETJET BIOGRAFIKEPërgjigjet WIKI
Emrat e Plotë:Matheus Santos Carneiro da Cunha.
pseudonimi:Mateo
Mosha:21 vjeç dhe 9 muajsh.
Data e lindjes:Dita e 27 majit 1999.
Vendi i lindjes:João Pessoa në Brazil.
prindërit:Luziana (nëna) dhe Carmelo (babai).
Vëllezërit e motrat:Mariah (motra).
Lartësia në këmbë:6 këmbët.
Lartësia në cm:184 cm.
Pozicioni i luajtur:Përpara / Sulmuesi.
E dashura / gruaja të jetë:Gabriela.
Fëmijët:Levi (djali).
Te ardhura neto:7.5 milion Euro
Zodiaku:Binjakët.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet