Kevin Volland Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kevin Volland Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Kevin Volland ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja (Katja Fitchl), Fëmija, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është historia e a Futbollist gjerman i cili vjen nga Marktoberdorf. Ne e fillojmë historinë tonë nga ditët e tij të hershme, deri kur ai u bë i famshëm në lojë. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë në natyrën tërheqëse të Bio të Kevin Volland, këtu është galeria e djemve deri në të rriturit e futbollistëve.

Biografia jonë e Kevin Volland - Vini re jetën dhe ngritjen e tij të mëparshme.
Biografia jonë e Kevin Volland - Vini re jetën dhe ngritjen e tij të mëparshme.

Po, ju dhe unë e vlerësojmë atë për të shkathtësi sulmuese (në pozicione unike) të cilat ai i sjell në lojë. Sidoqoftë, ne e kuptojmë se vetëm disa tifozë të futbollit kishin ngecur në një histori koncize të jetës së Kevin Volland. Ne e kemi Bio-në e tij, të gjitha të përgatitura për ju. Tani, pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Kevin Volland Historia e Fëmijërisë:

Ky është Kevin i vogël në ditët e tij të hershme.
Ky është Kevin i vogël në ditët e tij të hershme.

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin - Volley. Kevin Volland lindi në ditën e 30-të korrik 1992 nga nëna e tij, Anita Volland dhe babai i tij, Andreas Volland në qytetin Marktoberdorf, Gjermani.

Futbollisti gjerman erdhi në botë si fëmija i parë, në mesin e tre fëmijëve, të lindur nga bashkimi midis prindërve të tij - një baba që ai i ngjau ngjashmërisë së tij dhe natyrisht, mamaja e tij e bukur.

Këta janë prindërit e Kevin Volland - Anita dhe Andreas Volland. A mund të dalloni një ngjashmëri midis futbollistit dhe babait të tij?
Këta janë prindërit e Kevin Volland - Anita dhe Andreas Volland. A mund të dalloni një ngjashmëri midis futbollistit dhe babait të tij?

Duke u rritur:

Kevin Volland shijoi disa vite sublime të fëmijërisë në qytetin gjerman të Marktoberdorf. Ai u rrit së bashku me vëllezërit e motrat e tij, një vëlla me emrin Robin dhe një motër që mban emrin Jenny Volland. Si i parëlinduri i prindërve të tij, Kevin mori përgjegjësinë për t'u kujdesur mirë për të vegjlit e tij; Robin dhe Xheni.

"Takuar

Për Kevinin e vogël, fëmijëria është praktikisht një parajsë mes tij dhe dy vëllezërve dhe motrave të tij. Vitet e para të jetës së tyre nuk kishin kufij, por kujtime të bukura, të cilat ai i ndau kryesisht me vëllain e tij, Robin. Si fëmijë, djemtë e Anitës dhe Andreas ndanë disa momente për të mos harruar kurrë. Ne kemi këtu, atë të Kevin dhe Robin - kujtimi i preferuar nga fëmijëria e tyre.

"Ju

Sfondi i Familjes Kevin Volland:

Gjërat e para së pari, futbollisti gjerman vjen nga një familje sportive. A e dini? Father Babai i Kevin, Andreas Volland, dikur ishte një lojtar profesionist hokeji për Gjermaninë. Ndërsa ishte në rini, babai krenar rrënjosi dashurinë për sportin tek fëmijët e tij - por përsëri i lejonte ata të kishin mundësitë e zgjedhjes.

""

Sipas hulumtimit, hokej profesionist në Gjermani paguan shumë para. Sporti ka një diapazon vjetor të pagave ndërmjet 40,000 - 200,000 Euro (Pa Taksa). Çfarë nënkupton kjo?… Kjo nënkupton gjasat e mëdha, që Nëna dhe Babai i Kevin Volland të kenë funksionuar një familje të klasit të parë që nga fillimi. Ose thënë thjesht, Volley vjen nga një sfond i pasur.

Origjina e Familjes Kevin Volland:

Futbollisti vjen nga Marktoberdorf, një qytet gjerman i cili është kryeqyteti i rrethit bavarez të Ostallgäu. Me sa dimë, Kevin është personi më i shquar nga metropoli i tij.

Familja e Kevin Volland e ka origjinën nga Marktoberdorf.
Familja e Kevin Volland e ka origjinën nga Marktoberdorf.

Me një popullsi prej rreth 18,725, Marktoberdorf ka një reputacion për arsimin në shkencat kompjuterike. Për më tepër, zona urbane luan mikpritës në Konkursin Ndërkombëtar të Korit të Dhomës - një tubim i famshëm fetar.

Edukimi dhe krijimi i karrierës së Kevin Volland:

Rreth 30 kilometra larg shtëpisë së tyre familjare, Anita dhe Andreas regjistruan djemtë e tyre në EV Füssen. Tentimi i fëmijëve të tyre drejt edukimit sportiv ishte ajo që dëshironin prindërit. Në këtë drejtim, vëllezërit e pandashëm Volland shkuan në të njëjtën shkollë. Në atë kohë, kur u kthyen nga shkolla, ata kishin vetëm futboll, të cilin e luanin një mbi një në kopshtin e bodrumit të familjes së tyre.

""

Duke ndjekur gjurmët e babait të tyre, Kevin dhe Robin filluan duke marrë arsim për hokej mbi akull me EV Füssen. Edhe pse Robin është dy vjet më i ri, prindërit e tij e bënë atë të bashkohej me ekipin e Kevin me leje të veçantë nga shkolla. Falë kësaj, nëna e tyre (Anita) nuk duhej të shkonte andej (katër herë me tren) për të marrë djemtë e saj kur trajnimi mbaroi. Ky është Kevin i ri duke luajtur hokej mbi akull në fëmijërinë e tij.

""

Historia e Futbollit Kevin Volland:

Sa herë që vëllezërit ishin në shtëpi (larg hokejve në Akull të EV Füssen), ata shkonin për të provuar aftësitë e tyre në FC Thalhofen, një kompleks Sportiv në Marktoberdorf, afër shtëpisë së tyre familjare. Midis djemve, Kevin ishte i pari që u bë më entuziast për futbollin. Ai ishte edhe më ambicioz se Robin, në provimin e sporteve të tjera përveç tregtisë së babait të tij.

Së bashku, Kevin dhe vëllai i tij lanë hokej mbi akull dhe u përqëndruan në futboll. Ky vendim i pa djemtë të vazhdonin me FC Thalhofen. Kevin vendosi themelin e tij të karrierës atje për gati dhjetë vjet përpara se të bashkohej me FC Memmingen me qendër në Minich në vitin 2005. Atë vit vëllezërit u ndanë për herë të parë, ndërsa Robin vazhdoi me Thalhofen.

Jeta e hershme e karrierës:

Në moshën 12 vjeç, Kevin Volland u tregtua me skuadrën C-Youth të FC Memmingen - në Ligën Bavareze (divizioni amator). Megjithëse ai ishte lojtari më i mirë i tyre, klubi i tij u tërhoq. Edhe në atë kohë, skuadrat më të mëdha në divizionin e lartë e donin atë.

Menjëherë pas rënies së FC Memmingen në 2006, Kevin u transferua në TSG Thannhausen. Përkushtimi i të riut për të synuar më lart e pa atë, vitin e ardhshëm (2007), duke lëvizur në 1860 Mynih. Pas transferimit të tij, prindërit e Kevin Volland siguruan që djali i tyre të jetonte në hotelin e klubit. Ky vendim dha rezultat pasi pa një rezultat të menjëhershëm për të riun.

Biografia e Kevin Volland - Rruga drejt famës:

Ndërsa banonte në fushat e trajnimit të klubit, ai bëri pasionin e tij për t'u bërë puna e tij. Në moshën 17 vjeç, skautët e ekipit kombëtar filluan të vlerësonin performancën e tij. Për gëzimin e familjes Volland, Kevin u thirr për të bërë debutimin e tij në ngjyrat gjermane U17. Shënuar 13 gola për vendin e tij para se të bëhet një lojtar i vjetër me ekipin e klubit - TSV 1860 Mynih.

Si profesionist, Kevin u bë një hit i menjëhershëm në divizionin e dytë gjerman (Bundesliga e 2-të). Ai bëri një përparim të qetë, duke shënuar 20 gola në më pak paraqitje, madje duke u bërë kapiten i klubit dhe lojtarët më të frytshëm të 1860.

Gjermani kishte një karrierë të suksesshme të hershme.
Gjermani kishte një karrierë të suksesshme të hershme.

Në janar 2011, puna e vështirë e Volland bëri që ai të nënshkruajë një kontratë me skuadrën e Bundesligës - TSG 1899 Hoffenheim. Gjatë vitit të tij të parë atje, ai u vendos si një i rregullt në skuadrën e tyre. Sulmuesi gjithashtu përmirësoi totalin e shënimeve të tij këtë herë, duke pasur 33 gola në më pak paraqitje.

Kevin Volland Bio - Historia e Suksesit:

Në 1899 Hoffenheim, djali ynë bëri librat e historisë duke barazuar rekordin për golin më të shpejtë në historinë e Bundesliga (nëntë sekonda) kundër Pep Guardiola Bajerni i Mynihut. Po atë vit, ai pretendoi Çizmën e Argjendtë të Kampionatit Evropian U-21 nën UEFA. Nuk mbaroi këtu, Volland bëri gjithashtu emrin e tij në ekipin UEFA U21 të turneut.

Në ditën e 20-të majit 2016, futbollisti me rritje të shpejtë u bashkua me Bayer Leverkusen, një klub që e shndërroi atë në një legjendë. Duke luajtur për Die Werkself, ai formoi një partneritet të frikshëm, të cilin ylli i klubit (Kai Havertz) - duke shënuar 44 gola në 115 ndeshje.

Në dritaren e transferimeve të verës 2020/2021, Volland ra dakord se ishte koha e duhur për të lënë familjen e tij në Gjermani. Duke dashur futbollin e tij në një vend tjetër e pa Kevin duke nënshkruar një kontratë me Monaco deri në vitin 2024. Në kohën e shkrimit të biografisë së tij, partneriteti i gjermanit me Wissam Ben Yedder ka prodhuar 10 gola me 6 asistime (në vetëm 19 ndeshje) në emër të tij.

Të dy sulmuesit formuan një partneritet të mirë, ai që prodhoi Gola.
Të dy sulmuesit formuan një partneritet të mirë, ai që prodhoi Gola.

Pa dyshim, tifozët e futbollit do ta kujtojnë Kevin Volland - një lojtar i njëhershëm i hokej mbi akull - si një nga dhuratat më të mëdha që futbolli gjerman i ka ofruar botës. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Kush është Katja Fitchl - Gruaja e Kevin Volland:

Që nga vitet e tij të adoleshencës, sulmuesi (sipas mençurisë së tij) filloi të ndërtonte një marrëdhënie të shëndetshme, të vlefshme me dashurinë e jetës së tij. Ai person nuk është askush tjetër përveç Katja Fitchl - vajza që i qëndroi Kevin kur nuk ishte asgjë. Në foto më poshtë, burri dhe gruaja janë në të njëjtën moshë.

""

Sipas Perfect-Football-Wags, Kevin filloi takimin e tij me Katja Fitchl ndërsa të dy ishin ende në shkollë. Lidhja e tyre filloi pikërisht në ditën e 5-të janarit 2009, në një kinema në Füssen, një qytet në Gjermani. Çifti feston këtë ditë është përvjetori i tyre. Në atë kohë, Kevin ishte 17 vjeç, dhe ende nuk ishte diplomuar në futboll të moshave të mëdha.

Nga Katja Fitchl në Katja Volland:

Pasi u bënë të dashur dhe të dashur për 8 vjet, zogjtë e dashurisë pas miratimit të prindërve të tyre morën një vendim për lidhjen e nyjeve. Dasma civile (martesa në gjykatë) u zhvillua brenda rrethit të tyre të ngushtë familjar në Pfronten, një komunë në rrethin e Ostallgäu, Bavaria, Gjermani.

Dasma e kishës pasoi të Dielën e Rrëshajave (4 qershor 2017) në Niedersonthofen, ndërsa kremtimi ndodhi në Gauklerhof Allgäu, një vend dasmash në Waltenhofen, Gjermani.

"Kevin

Para kishës në ditën e dasmës së tyre, Katja Fitchl bëri që bota të kuptojë se sa shumë e vlerëson profesionin e burrit të saj. Gruaja e fundit në qytet luajti një duel të shkurtër futbolli me futbollistë të rinj të klubit shtëpiak të burrit të saj - Thalhofena, të cilin ata e kishin ftuar për të kullotur ditën e tyre.

Sa grua e përulur është. Katja Fitchl luajti futboll në ditën e martesës së saj.
Sa grua e përulur është. Katja Fitchl luajti futboll në ditën e martesës së saj.

Kush janë fëmijët e Kevin Volland:

Në ditën e 18-të Marsit 2018, Katja dhe Kevin mirëpritën fëmijën e tyre të parë, një vajzë që ata e quajtën Emilia Volland. Lindja e një fëmije ndryshoi shumë gjëra në shtëpinë e tyre (pozitivisht), duke përfshirë lidhjen që të dy dashnorët ndajnë si partnerë.

Shfaqja e përmbushjes në sytë e Katja dhe Kevin ndërsa ata mirëpritën vajzën e tyre në botë.
Shfaqja e përmbushjes në sytë e Katja dhe Kevin ndërsa ata mirëpritën vajzën e tyre në botë.

Këto ditë, është pothuajse një detyrë e pamundur të ndash Kevin nga vajza e tij. Sulmuesi i Monakos dhe gruaja e tij (Katja) kanë zemrat për të akomoduar gjërat e vogla që do të thonë shumë për Emilia. Ja, një nga ato momentet familjare.

""

Faktet e jetës personale:

Larg futbollit, ne do t'ju tregojmë për personalitetin e Volley. Nga një shikim i parë, mund të thuash se Kevin ka shenjat e një personi të përulur që përqafon kënaqësinë dhe thjeshtësinë. Për të mos harruar, ai është i bukur dhe jashtëzakonisht i vështirë për t'i rezistuar.

Karakteri i Kevin i ngjan pamjes së tij modeste.
Karakteri i Kevin i ngjan pamjes së tij modeste.

Kevin Volland është një lloj djali që është vetëmohues dhe gjithmonë i gatshëm të ndihmojë të tjerët (sidomos në donacione) pa shpresuar të marrë asgjë mbrapsht. Në fotografinë e mësipërme, ne e pamë atë në një radio lokale gjermane duke u angazhuar me fëmijë nën ylber në një fushatë për mbledhjen e fondeve. Çfarë personaliteti i përulur dhe unik!

Stili i jetesës së Kevin Volland:

E para dhe më e rëndësishmja, ai renditet lartë midis personave të famshëm gjermanë që jetojnë jetë freskuese të përulur. Kevin Volland frymëzohet me pushimet - në disa nga plazhet më ikonike të botës. Në vend se një shkretëtirë, futbollisti preferon një zonë që është afër turizmit në det - bregdet.

Për gjermanët, destinacioni bregdetar është thjesht më i miri.
Për gjermanët, destinacioni bregdetar është thjesht më i miri.

Kevin Volland Vlen Neto:

ISMG International Sports me qendër në Gjermani menaxhon sulmuesin me këmbë të majta. Që nga viti 2010 (kur filloi karriera e tij e vjetër), ata e kanë bërë Kevin-in të arrijë një rritje të madhe të fatit të tij. Me pagën e tij të Monakos prej 5,208,000 € në vit, ne e vendosim vlerën e tij neto afërsisht në 15 milion Euro.

Marka e makinës së Kevin Volland:

Në zgjedhjen e tij për automobila, sulmuesi gjerman preferon të lundrojë me markën Audi. Marka e tij e preferuar e makinave mbetet Audi R8, i cili kushton midis 195,900 $ dhe 208,100 $.

Makina e Kevin Volland - A mund të jetë ai Aktori tjetër i Shpejtë dhe i Furious?
Makina e Kevin Volland - A mund të jetë ai Aktori tjetër i Shpejtë dhe i Furious?

Lloji i makinës së Kevin Volland - Audi R8, ka një motor V-10 të cilin e ndan me Lamborghini Huracán të egër. Ai është një nga ata futbollistë të njohur me makina me udhëtime të famshme më të nxehta atje. Përkundrazi duke shfaqur makinën e tij të preferuar, ai nuk është i prerë për t'u treguar fansave rezidencën e tij (shtëpitë e mëdha) dhe veshjet e stilistëve.

Dashuria për Audi nuk është asnjëra.
Dashuria për Audi nuk është asnjëra.

Jeta Familjare Kevin Volland:

Dashuria që adhuruesit kanë për familjen e tij sportive është e vetme. Kevin është tipi që kurrë nuk e lë pas dore familjen e tij për futboll. Në këtë pjesë, ne do të bëjmë detaje për prindërit, vëllezërit e motrat dhe të afërmit e tij.

Rreth babait të Kevin Volland:

Një shembull i përsosur i babait dhe i birit në sport.
Një shembull i përsosur i babait dhe i birit në sport.

Lindur në 19 Shkurt 1965 (moshë 56 vjeç dhe 1 muajsh), ne e quajmë babai i famshëm super-hokej. Andreas Volland filloi karrierën e tij si sulmues me EV Pfronten, një klub hokej mbi akull në Pfronten, Gjermani.

Në vitin 1993, një vit pasi lindi Kevin, Andreas Volland luajti në Kupën e Botës për Gjermaninë, duke arritur tre pikë shënues në gjashtë ndeshje. Legjenda gjermane e hokejve në aktor doli në pension me (EV Pfronten) të njëjtin klub ku ai filloi karrierën e tij në vitin 2004. Që kur vuri çizmet, Andreas ka pasur rolin më me ndikim në jetën e djalit të tij.

""

Super babai i tre fëmijëve është krenar për atë që familja e tij ka arritur në sport. Të dy Andreas dhe djali i tij i parë së bashku formojnë një nga dyshet më të mëdha në sportet gjermane. Pavarësisht zhvendosjes së Kevinit nga hokej mbi akull në futboll, ai ende gjen kohë për të luajtur karrierën e vjetër me super-babanë e tij.

Rreth Nënës Kevin Volland:

Ekziston një gjë që njerëzit mund të tregojnë - se shumica e djalit të parë të familjeve kanë atë lidhje të veçantë me nënat e tyre. Kjo është e vërtetë midis Anitës dhe Kevin. Nëna e tre fëmijëve ndan një marrëdhënie të veçantë me fëmijën e saj të parë, i cili e ndoqi buzëqeshjen e saj - por duket babi.

Mamaja e Kevin Volland - Anita. Fairshtë e drejtë ta quash Djali i Mumjes.
Mamaja e Kevin Volland - Anita. Fairshtë e drejtë ta quash Djali i Mumjes.

Pas ditësh, ndërsa burri i saj ishte shumë i zënë me karrierën e tij në hokej mbi akull, Anita ishte ajo që menaxhoi karrierën e hershme të djemve të saj. Ne e vlerësojmë atë për mbështetjen e Andreas, pasi ajo dikur i ndaloi djemtë e saj (andej-këtej) nga stërvitja në shtëpinë e tyre familjare kur ata filluan karrierën e tyre.

Rreth Robin Volland:

Ky është Robin Volland, vëllai i vogël i Kevin. Ai shfaqet i gjithë i rritur, madje duket si vëllai i tij i madh.
Ky është Robin Volland, vëllai i vogël i Kevin. Ai shfaqet i gjithë i rritur, madje duket si vëllai i tij i madh.

Vëllai i Kevin, i lindur në vitin 1994, është dy vjet më i ri se ai. Robin gjithashtu filloi karrierën e tij në hokej mbi akull - duke ndjekur hapat e babait të tij para se të kalonte në futboll. E kam të vështirë të ngrihem mbi futbollin amator. Robin tani jeton në hijen e vëllait të tij të famshëm, Kevin. Ju kurrë nuk e keni zili vëllain e tij, Robin një herë u tha mediave se si disa tifozë të Kevinit e trajtuan atë;

N ON DIT BLINDJEN time, shumica e njerëzve preferojnë të më pyesin se si vëllai im, KEVIN po bëhej më i madh se sa mua. ATA MU BASHKUARA.

Rtshtë me vend të përmendet se vëllai i Kevin Volland kishte pasion tjetër ndërsa u rrit. Në fakt, Robin ka qenë krijues dhe e donte shumë vizatimin si fëmijë. Në atë kohë, ai shkoi aq larg duke gërvishtur kapuçin e makinës së babait të tij - duke vizatuar një ujk. E vërteta është, futbolli ishte hobi i tij, POR vizatimi u bë thirrja e tij.

Si zëvendësues i futbollit, Robin shkoi në trajnimin e TIK-ut në një shkollë të Mynihut. Ai studioi administratën e rrjetit përpara se të specializohej në dizajnin grafik dhe filmografinë. Duke reflektuar në një dobësi, ai luftoi në kërkimin për t'u bërë një futbollist profesionist, Robin dikur tha;

NJ ONE DIT,, FOL ME BABAIN TIM duke thënë: "DUA T TO BHEM PRO." KISHTE SHTYPE T KRIQUARA N ON tryezën e darkës FAMILJARE KU SHIHNI.

Babai im më shikoi dhe tha: Djalë, mbase ju duhet të ndryshoni zakonet tuaja të ngrënies. Prapa atëherë, do të doja të kisha tetë copa ëmbëlsira në pllakën time… Thotë vëllai i ri i KEVIN, SI QEN.

Ato ditë, Robin thjesht donte të hante dhe të pinte. Tani, kur ai nuk është në dizajn IT, ai bën ndonjë nga sa më poshtë; (a) Të shikosh Netflix (b) Të luash Playstation ose (c) Të shkosh të shikosh vëllain e tij të madh duke luajtur lojëra drejtpërdrejt.

Robin Volland me miqtë në rrugën e tyre për në stadiumin Juventus. Ai dhe miqtë udhëtuan për të mbështetur vëllain e tij, i cili do të luante një ndeshje UCL kundër ekipit të Cristiano Ronaldos.
Robin Volland me miqtë në rrugën e tyre për në stadiumin Juventus. Ai dhe miqtë udhëtuan për të mbështetur vëllain e tij, i cili do të luante një ndeshje UCL kundër ekipit të Cristiano Ronaldos.

Rreth Jenny Volland:

E lindur në vitin 1996, ajo është më e reja e familjes. Motra e Kevin Volland është tre vjet më e vogël për të dhe dy vjet me Robin. Mediat sociale të Jenny kanë fotografinë e saj me një fëmijë që tregon se ajo mund të jetë e martuar. Ndryshe nga Robin, ajo ka bërë një përpjekje të vetëdijshme për të mos zbuluar informacionin e saj në domenin publik.

Kjo është motra e Kevin Volland - të gjithë të rritur. Ajo jeton një jetë të ulët në Gjermani.
Kjo është motra e Kevin Volland - të gjithë të rritur. Ajo jeton një jetë të ulët në Gjermani.

Rreth të afërmve të Kevin Volland:

Marrëdhënia e futbollistit gjerman me familjen shtrihet përtej një shtëpie. Ai është veçanërisht i dashur për kushëririn e tij i cili, nga të gjitha indikacionet, duket si një futbollist në proces. Ne gjithashtu patëm mundësinë të njohim prindërit e Katja Volland (nëna dhe vjehrrat e Kevin) gjatë dasmës së tij.

Kevin Volland me të afërmit e tij - kushëriri dhe vjehrrat.
Kevin Volland me të afërmit e tij - kushëriri dhe vjehrrat.

Kevin Volland Fakte të pathëna:

Pasi kemi tretur kaq shumë në kujtimet tona për sulmuesin gjerman, ne do ta përdorim këtë pjesë përmbyllëse për t'ju thënë më shumë të vërteta që mund të mos i dini për të. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Fakt #1 - Krahasimi i pagës së tij me qytetarin mesatar:

BANESOREPagat e Monakos - Fitimet në Euro (€)
Në vit€ 5,208,000
Per Muajit€ 434,000
Në javë€ 100,000
Në ditë€ 14,286
Në orë€ 595
Për minutë€ 10
Për sekonda€ 0.16

Që nga shikimi i Kevin VollandBio, kjo është ajo që ai ka fituar me AS Monaco.

€ 0

Një gjerman mesatar që fiton afërsisht 45,240 Euro çdo vit do të duhet të punojë për 9 vjet e 6 muaj për të fituar pagën mujore të Kevin Volland me AS Monaco.

Fakti # 2 - Çfarë bën ai në shtëpi:

Edhe pse në natyrë konkurruese, ai gjithashtu do çdo formë të sfidës virtuale. Ju nuk mund të vini në shtëpinë e Kevin Volland pa gjetur aksesorin më të fundit të domosdoshëm të lojrave - konsolën PlayStation.

Volley në Playstation me mikun e tij.
Volley ishte i qetë - në Playstation me mikun e tij.

Fakti # 3 - Feja e Kevin Volland:

Futbollisti gjerman vjen nga një familje katolike e lidhur fort dhe besimi i tij i krishterë është ende një pjesë e jetës së tij. A e dini?… Kevin Volland, nga respekti i madh për fenë e tij, udhëtoi një herë për të parë Papën.

Një tregues i fesë së Kevin Volland. Ai është një katolik.
Një tregues i fesë së Kevin Volland. Ai është një katolik.

Fakti 4- XNUMX- Faktet e FIFA-s:

Gjermani u bashkua me shumë futbollistë që vuajnë nga vlerësime të dobëta. Unshtë e padrejtë që FIFA (që nga 2021) ta konsiderojë Kevin Volland si dikë që ka arritur kulmin e tij. Në 27-vjeçar, sulmuesi rritet me një rekord të shkëlqyeshëm shënimi me AS Monaco. Thënë thjesht, Kevin meriton një përmirësim në statistikat e tij të përgjithshme dhe potenciale të FIFA-s.

Padrejtësia në FIFA flet shumë.
Padrejtësia në FIFA flet shumë.

Fakti 5- XNUMX- Sulmuesi i harruar gjerman:

Më 8 maj 2014, gëzimi i ndodhi familjes Volland pasi një i tyre (Kevin) u thirr për të përfaqësuar ekipin kombëtar gjerman për herë të parë. Pavarësisht se ishte në formën më të mirë për ekipin e tij të klubit (1899 Hoffenheim), Joachim e ulët refuzoi ta zgjidhte atë, flisni më pak për ta bërë Kevin si një kopje rezervë të Mario Gomez në listën e tij të Kupës së Botës 2014.

Përsëri, futbollisti i dobët po shkonte mirë edhe me Bayer Leverkusen, por ende nuk mund të zgjidhej për Kupën e Botës 2018. Kjo ndodhi kur pëlqen të Timo Werner Marco Reus u bë sulmuesi i vetëm në listën e Joachim Low. Në këtë moment, ne konkludojmë se ekipi kombëtar gjerman nuk ka bërë mirë Kevin. E vërteta është, ai meriton një thirrje për Euro 2020 dhe Kupën e Botës FIFA 2022.

Përfundim:

Duke gjykuar nga performanca e tij e deritanishme, mund të vërtetojmë se ai është një balerinë i nënvlerësuar. Edhe ti Karriera e klubit të Kevin Volland ka qenë solide dhe asgjë më pak se spektakolare, Gjermani shpesh lufton për të marrë njohjen e mjaftueshme për përpjekjet e tij.

Ka shpresë për përparimin e tij me AS Monaco. Ndërsa shkruaj Bio-n e tij, Volland tani shkrihet në një ekip që duket se ka gjetur ekuilibrin e tij. Një klub me lojtarë me përvojë në mesfushë si Cesc Fabregas dhe partner përpara Aleksandr Golovin.

Më në fund, i duhet një shpëtuesi të vlerësojë Katja (gruan e tij), Anita (mamaja e tij), Andreas (babai i tij) dhe vëllezërit e motrat (Robin dhe Jenny). Të gjithë kanë qëndruar pranë tij jo vetëm në momente të gëzueshme - por edhe në kohën kur ai ka përjetuar zemërthyerje (duke mos marrë një thirrje të ekipit kombëtar të Kupës së Botës).

Faleminderit që kaluat këtë kohë për të lexuar këtë pjesë të gjatë të Biografisë në Kevin Volland. Ju lutemi na kontaktoni nëse shihni diçka që nuk duket bukur në kujtimet tona. Përndryshe, na tregoni mendimin tuaj për futbollistin në pjesën e komenteve. Për të marrë një përmbledhje të shpejtë të Volio's Bio, përdorni tryezën tonë wiki.

PYETJET BIOGRAFIKEPërgjigjet WIKI
Emri i plotë:Kevin Volland.
pseudonimi:Breshëri.
Mosha:28 vjeç dhe 8 muajsh.
Data e lindjes:Dita e 30-të Korrik 1992.
prindërit:Anita Volland (Nëna) dhe Andreas Volland (Babai).
Origjina Familjare:Marktoberdorf.
motra:Jenny Volland.
Vëlla:Robin Volland.
Shenja e Zodiakut:Luan.
Gjatesia:179cm ose 1.79m ose 5 këmbë 8 inç.
Kombësia:Gjermania.
Pozicioni i luajtur:Anësor dhe Sulmues.
Edukimi:EV Füssen.
Feja:Krishterimi (Katolik).
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet