Historia e fëmijërisë së Bernardo Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë së Bernardo Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit më i njohur nga Pseudonimi; 'Mesi i Vogël'. Historia jonë e fëmijërisë Bernardo Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura OFF dhe ON-Pitch për të.

Po, të gjithë dinë për aftësitë e avancuara të bërjes së Bernardo Silva, por pak e konsiderojnë jetën e tij jashtë fushës që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Shih edhe
Sergio Oliveira Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Bernardo Silva Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Bernardo Mota Veiga de Carvalho e Silva ka lindur në 10th të gushtit, 1994 në Lisbonë, Portugali te Mota Veiga Silva (babai) dhe Maria João Silva (nëna).

Si djalë i ri, ai u rrit duke mbështetur Benfikën. Ai ishte një gjë e ndritshme e re me IQ të lartë. Qëndrimi i tij dhe puna e madhe ishte kriteri për atë se ku është sot në botën e futbollit.

Ai e filloi karrierën e tij të futbollit si një tetë vjeç dhe përfundimisht përparoi përmes sistemit të të rinjve para se të bënte debutimin e tij për Benfica B në nivelin e dytë të futbollit portugez në 2013. Bernardo u mbiquajt "Messizinho '   'Mesi i Vogël' për shkak të talentit të tij të madh.

Shih edhe
Rafael Leao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia e Bernardo Silva - Jorge Mendes është Agjenti i tij:

Bernardo është klient i Jorge Paulo Agostinho Mendes, i njohur globalisht. Mendes është ndër agjentët më me ndikim të futbollit në botë, me klientë të përfshirë Cristiano Ronaldo, David de Gea, Diego CostaJames Rodríguez, Marcos Rojo dhe José Mourinho. Ai shpesh quhet a "Super-agjent".

Ai është emëruar Agjenti më i mirë i vitit në Globe Soccer Awards gjashtë herë radhazi, nga 2010 në 2015.

Shih edhe
Diogo Jota Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Mendes filloi si një futbollist por u detyrua të braktisë shpresat e tij për një karrierë profesionale pasi u refuzua nga një numër klubesh portugeze kur ishte në fillim të të 20-ave.

 Në vend të kësaj, ai drejtoi një dyqan me qira video, punoi si DJ dhe hapi një bar dhe klub nate në Caminha, një komunë në veri-perëndim të Portugalisë.

Shumë besuan se playmaker do të bashkohej me Manchester United kur ai u largua nga Monaco, për shkak të lidhjeve me 'super-agjentin' Jorge Mendes - i cili ka menaxherin Jose Mourinho si një nga klientët e tij.  

Shih edhe
Pedro Goncalves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Guardiola fitoi betejën për dikë që i bëri përshtypje gjatë humbjes së Monakos 5-3 në ndeshjen e parë të ndeshjes çerekfinale të Champions League.

Bernardo Silva Bio - Një herë majtas:

Jorge Jesus i Benfica arriti gjëra të mëdha në klubin e tij. Por deri më sot tifozët e klubit mbeten kritikë për mungesën e besimit të tij në talentet e lindura në shtëpi, me Bernardo Silva në mënyrë të pashmangshme të përmendur si shembulli më i mirë.

Ai kurrë nuk i besoi tn playmaker-it të ri. Për një sezon, Jorge Jesus lejoi Bernardo të luante vetëm 31 minuta në tre ndeshje për ekipin e parë të Benfica.

Shih edhe
Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Vetë Bernardo Silva kohët e fundit pranoi se nën Jezusin kishte 'nuk ka shpresë për të goditur anën e vjetër të Benfica', duke thënë: "Kur Jorge më vuri në stërvitje në mbrojtësin e majtë në Benfica, kuptova se nuk kisha të ardhme në klub."

Benfica ishte një klub i Bernardos i dashur në zemrën e tij. Pra, i dashur për zemrën e tij se ai ka moton e tyre 'E Pluribus Unum' tattooed në krahun e majtë. Ëndrrat e tij me ta u shkatërruan nga Jorge Jesus.

Shih edhe
Daniel Podence Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia e Bernardo Silva - Emra të ngjashëm, Tipi i ngjashëm i lojtarit, Miq të mirë:

Playmaker vuri re kur mbërriti në City se ai nuk do të ishte Silva i vetëm në fletën e ekipit. Të dy u bënë miqtë më të mirë kur vunë re se ndajnë emra dhe personalitet dhe tipare të ngjashme në fushë.

Ata të dy kanë një këmbë të majtë të kulturuar, një sy për pasimin, një qendër të ulët graviteti dhe një aftësi driblimi që kanë ndjekur mbrojtjet e kundërshtarëve.

Shih edhe
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Faktet e Biografisë së Bernardo Silva - Tipari i përgjumur dhe i inteligjencës:

Bernardo Silva kalon kohën e shtrirë në dysheme me sy të mbyllur për rreth një orë pas çdo ushtrimi trajnimi.

Rritja e aftësive tuaja të të menduarit dhe është përgjegjës për inteligjencën e tij në fushë. Kjo e bën atë një nga futbollistët më inteligjentë në botë. Inteligjenca e tij shihet gjithashtu në përgjigjet e tij të menduara dhe të formuluara mirë ndaj gazetarëve.

Shih edhe
Joao Felix Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Bernardo Silva ka treguar shokët e tjerë të ekipit të qytetit për aftësinë e tij për t'u përshtatur në një vend të ri, gjuhë të re dhe kulturë të re. Ai është përdorur për migrimin e futbollit. Vendosja e shpejtë në Francë në një moshë të tillë të hershme e ndihmoi vetëm që të zhvillohej si një person.

Për fat të mirë ai mësoi gjuhën angleze para se të ëndërronte të vinte në Angli. Bernardo është inteligjent dhe natyra e tij e përgjumur pas trajnimit i jep atij aftësinë për të menduar për nevojat e tij dhe kështu, "Bëni bari ndërsa dielli shkëlqen".

Shih edhe
Diogo Jota Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sezoni i Lojtarit të Ligës 1 të Vitit 2016-2017:

Duhet të ketë qenë Silva, në krahasim me Edinson Cavani, i cili mori titullin e Ligue 1 Lojtari i Vitit, por duke pasur parasysh se Monako kishte kaq shumë yje, votimi i tyre ka gjasa të ndahet. Ky është një pasqyrë Caku.

Nga të gjithë interpretuesit verbuar në bregdetin jugor të Francës këtë sezon, megjithatë, ishte portugezi i cili ishte më i qëndrueshëm për kohëzgjatjen e fushatës.

Shih edhe
Rafa Silva Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ish-shoku i tij i ekipit Fabinho pranoi në shkurt, 2017: "Ai është ndoshta anëtari më i rëndësishëm i skuadrës. Krahasuar me grabitqarët si Radamel Falcao dhe Kylian Mbappe, kontributi i tij mund të neglizhohet lehtë.

Mbi të gjitha, ai nuk është një lojtar me numra marramendës. Në mënyrë të barabartë, ai nuk siguron mashtruesin, shpërthimin ose fuqinë e njerëzve si Benjamin Mendy ose Tiemoue Bakayoko. Kur mbërrita në Monako në 2014, nuk e dija se do të dilte si kjo.

 Në të vërtetë, ai arriti si i panjohur në Francë. Unë isha i befasuar që ata e nënshkruan atë pas vetëm një ndeshje me skuadrën e të moshuarve të Benfica. Sot, ai është bërë diçka tjetër.

Shih edhe
Bruno Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai është përgjithmonë i madh ndaj Jardimit:

Bernardo Silva ka pranuar se ai ka shumë për borxh Leonardo Jardim i cili është më shumë si një baba për atë se sa një ish-trajner.

Në fjalët e tij… "Personalisht, Jardim më ka dhënë shumë," Konfirmon Bernardo Silva. “Ai punon mirë me lojtarë të rinj.

Ai e pa që isha i ri dhe më dha mundësinë. Në kokën time, ndihesha ndryshe. Unë jam përmirësuar brenda vetëm 3 muajve nga anëtarësimi në klubin francez. ”

Jadim e donte aq shumë sa që ai e bëri atë një numër tradicional 10 në klub pasi së pari i ofroi bluzën me numrin 15.

Shih edhe
Daniel Podence Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Arsyeja është sepse ai admironte këmbën e tij të ëmbël të majtë, lëvizjen dhe aftësitë e tij të driblimit. Bernardo bëri 132 paraqitje për Monaco, duke ndihmuar Klubin në një titull në Ligue 1 në 2016/17.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet