Ben Davies Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Ben Davies Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli i cili njihet më shumë me pseudonimin “Ben“ Historia jonë e fëmijërisë Ben Davies plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjellin një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij familjare, historinë e jetës para famës, ngritjen në histori të famës, marrëdhëniet dhe jetën personale.

Po, të gjithë e dinë për pamjen e tij të lezetshme dhe stilin e lojës. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Ben Davies, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Ben Davies Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e hershme dhe familjare

Duke filluar, emri i tij i plotë është Benjamin Thomas Davies. Ben Davis lindi në ditën e 24-të Prillit 1993 nga nëna e tij, Eryl Davies (një shtëpiake) dhe babai, Alun Davies (një inxhinier pompë) në komunitetin Uells të Neath, Mbretëria e Bashkuar.

Ben vjen nga një familje e lumtur që ka shijuar pothuajse të gjitha minutat e jetës së tyre duke qenë në dashuri me njëri-tjetrin.

Siç vërehet nga fotoja më sipër, Ben nuk u rrit së bashku në familjen Davies. Ai u rrit së bashku me motrën e tij të bukur që quhet Hannah.

Hannah është shumë i aftë për karrierën e futbollit të vëllait të tij që nga fillimi. Si djalë, Ben ishte etiketuar si "djalë i lumtur me futboll”Nga babai dhe mamaja e tij. Ben gjatë ditëve të tij rinore nuk u largua kurrë nga futbolli dhe sportet e tjera, veçanërisht ato të zakonshme në Uells.

Duke theksuar se, Ben luajti rugby gjatë periudhës së shkollës fillore ndërsa futbollit dhe kriket larg shkollës, sidomos në verë. Futbolli ishte numri i tij 1 dhe Rugby ishte sport i tij i preferuar. Ndryshe nga shumica e qytetarëve të Uellsit do të bënte, Ben zgjodhi futbollin në vend të Rugby si sportin e tij të preferuar. Kjo e pa atë në vitin 2001 që regjistrohej në listën e ekipit të futbollit Swansea, një kohë ai ishte vetëm 7.

Ben Davies Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Pump punë në Danimarkë

Mezi një vit pasi Ben u regjistrua në Swansea, një vendim erdhi që ai të mos vazhdonte futbollin me klubin Uellsit. Kjo erdhi në një kohë që familja Davies kishte vendosur mendimet e tyre në Danimarkë.

LEXO  Aaron Ramsey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Babai i Benit, Alun Davies mori një punë të re si inxhinier me një fabrikë daneze të pompave shumë miliarda dollarëshe me emrin Grundfos. Kjo pa familjen e Ben Davies që po paketohej dhe po largohej nga Uellsi për në Danimarkë. Në Danimarkë, ata u vendosën në qytetin e bukur të Viborg.

Ben Davies Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e hershme në Viborg 

Kur familja e Ben Davies u transferua në Viborg, ata u bënë fqinjë me Torben Primsø, një trajner i futbollit për të rinjtë në lindjen e Viborg.

Në atë kohë, Torben Primsø kishte një kopsht futbolli që tërhiqte djem të vegjël, përfshirë Benin që ishte ndër djemtë e tjerë që luanin futboll për habinë e fqinjëve të tyre danezë.

Dilema: Pavarësisht se Ben ndoqi akademinë e futbollit të Swansea asokohe në Uells dhe gjithashtu praktikoi futboll në kopshtin e Torben, prindërit e tij nuk u bënë përshtypje për karrierën. Kjo erdhi pasi Eryl dhe Alun gjetën mundësi më të mira që djali i tyre të ndiqte në Danimarkë. Për shkak se Beni ishte gjithashtu i talentuar në akademikë, prindërit e tij dëshironin që ai të bëhej një mjek ose inxhinier për shkak se disiplinat kishin më shumë mundësi në vend.

Ben Davies Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Ndërhyrja

Ndërsa presioni për të lënë futbollin për të vazhduar të rritet, Torben Primso ndërhyri shpejt për të shpëtuar Benin e varfër. Ai këmbënguli që prindërit e Benit ta lejonin djalin e tyre të merrte seriozisht futboll në kërkimin e tij për t'u bërë një lojtar profesionist futbolli. Akreditimi i Benit, Primso tha më tej;

Ben kishte dëshirën dhe një këmbë të majtë shumë të mirë. Edhe ti talenti i tij nuk është aq i dukshëm, Ben ka motivimin të bëhet pro.

Prindërit e Benit më në fund lanë interesin personal për zgjedhjen e karrierës së djalit të tyre. Kjo e shtyu Torben Primso të bënte marrëveshje për provat e futbollit për Ben dhe miqtë e tij. Ben ishte 10 vjeç në atë kohë ai dhe miqtë e tij kaluan me sukses sprovat e tyre. Ata u regjistruan vetë në departamentin e futbollit për të rinj në Viborg FF. Ky akt nxiti më tej një marrëdhënie më të fortë midis Torben dhe djemve ndërsa ai u bë mentori i tyre i karrierës.

Fotoja e mësipërme tregon Ben Davies së bashku me shokët e tij të ulur në divanin e ardhshëm të Torbenit ndërsa po e shikonin greenblock në televizionin e tij.

LEXO  Gareth Bale Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ben Davies Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e Re e Futbollit

Ben mësoi se si të angazhohej për të luajtur futbollin e tij në një vend të huaj edhe kur përballej me dimra shumë të ftohtë dhe më të gjatë. Në Danimarkë, ai luajti futboll të mbyllur, veçanërisht gjatë dimrit të rëndë.

Falë përvojës së tij të mëparshme në Swansea, zhvillimi teknik i Ben u përshpejtua me një ritëm më të shpejtë. Ai mësoi se si të bënte kontroll më të mirë të topit, një-dy kombinime dhe në mënyrë të barabartë shtoi më shumë lëvizje në ritmin e tij. Kjo përfundimisht dha rezultat pasi ai e udhëhoqi me sukses ekipin e tij për të fituar medaljen e tij të parë të artë. Më poshtë është një Ben i lumtur me një medalje të artë rreth qafës.

Ben Davies Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Kthimi i Uellsit

Ndërsa prindërit Ben Davies e panë se djali i tyre do të ishte i suksesshëm në futboll, ata konsideronin rikthimin në Mbretërinë e Bashkuar ku do të vinin mundësi profesionale të futbollit.

Kthimi në Uells nuk ishte vetëm për futboll, por edhe për arsim. Ndërsa në Danimarkë, të dy Ben dhe prindi i tij ranë dakord që ai të paktën të kompletonte GCSE-në e tij para se të përballej plotësisht me futbollin. Ben nënshkroi praktikën e tij të parë me Swansea kur ishte 16 vjeç, një kohë kur ai kishte përfunduar me sukses GSCE me sekondarin në gjuhën Uellsisht Ysgol Gyfun Ystalyfera.

Në vitin 2012 në moshën 19 vjeç, Ben u ngrit në ekipin e të moshuarve të Swansea. Po atë vit, ai u bë një titullar i rregullt për ekipin.

Ngritja e shpejtë e Benit në famë befasoi shumë vëzhgues me përvojë të futbollit, por jo motrën e tij Hannah dhe prindërit.

"Njerëzit në shkollë gjithmonë më thoshin se ishte tronditëse që vëllai im po bënte kaq mirë"

thotë Hana, motra e Benit. Përmes punës së madhe dhe dëshirës për të përmirësuar vazhdimisht, Ben u tërhoq Mauricio Pochettino i cili në 2014 e solli atë në ekipin e tij londinez, Spurs. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Ben Davies Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Jeta e marrëdhënieve Ben Davis ju ndihmon të merrni më tej një pamje më të plotë të tij. Pa dyshim, është një ndjenjë super ngushëlluese për dikë që të ketë një partner, në të cilin mund të mbështeten gjithmonë.

LEXO  Joe Rodon Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Marrëdhënia midis Ben Davies dhe Kayleigh Elise Hughes ka qenë një me ylberët dhe fluturat që kur u dashuruan në vitin 2013. Të dy të dashuruarit vijnë nga i njëjti qytet, Neath në Uells.

Ben shkoi për një vajzë mesatare Uellsit duke provuar se është shumë me këmbë në tokë. Para se të takohej me Benin, Kayleigh Elise ishte një ish-asistente e shitjeve në zyrën e degës së Zara-s në Swansea. Ajo gjithashtu ka bërë disa modelime për fotografinë Chicproduction.

Ben Davies Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta personale

Në një shënim personal dhe privat, Ben është i besueshëm, i durueshëm, praktik, i përkushtuar, i përgjegjshëm dhe shumë i qëndrueshëm. Përveç që është praktik dhe i bazuar mirë, ai është dikush që ka mbjellë dhe aktualisht korr frytet e punës së tij.

Ndonjëherë Benit i pëlqen të qëndrojë larg të gjithëve vetëm në vijën bregdetare të Swansea në mënyrë që të rikthejë një forcë të brendshme.

Afërsia me familjen: Pavarësisht se jetojnë në Londër, familja e Ben preferon të qëndrojë në Uells. Ben mbetet ende pranë familjes së tij në Uells edhe pse karriera e tij në futboll e ka çuar atë në Londër për të luajtur në Premier League.

"Ai kënaqet kur është në shtëpi dhe është shumë afër familjes së tij,"

nëna e tij, Eryl dikur tha BBC Radio Wales.

Gatim HobbiePërveç të qenit një person i familjes, Ben gjithashtu pëlqen të mbajë këtë shëndet duke drejtuar gjërat e tij vetëm në kuzhinën e tij. Ai është ndër të paktët futbollistë që di të gatuajë mirë.

Zotëron makinën Wost: Ben Davies dhe N'golo Kante konsiderohen lojtarët më modestë në ligën Premier. Shikoni arsyet më poshtë;

Duke parë makinat e tyre dhe duke e krahasuar atë MONIES që hyn në llogarinë e tyre bankare me siguri do të bëjë që ju të besoni në debatin që thotë 'Besimi në shumë pak futbollistë të ditëve të sotme vërtet është rikthyer !! '

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë së Ben Davies dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet