Ayoze Perez Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit i njohur me emrin; "Ayo". Historia jonë e fëmijërisë Ayoze Perez plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot.

Ayoze Perez Childhood Story - Analiza deri më sot. Kredia për Alchetron dhe Qëllimi

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, edukimin / karrierën, jetën e karrierës së hershme, rrugën për famë, ngjitjen në histori, jetën e marrëdhënieve, jetën personale, jetën familjare dhe faktet e jetesës etj.

Po, të gjithë e dimë për shkathtësinë e tij në përshtatjen ndaj çdo pozicioni sulmues që e bën atë "Z. Besueshëm". Megjithatë, vetëm një dorë e disa tifozëve të futbollit e konsiderojnë biografinë e Ayoze Perez, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Ayoze Perez Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke filluar, emrat e tij të plotë janë Ayoze Pérez Gutiérrez. Ayoze Perez siç e quajti shpesh ka lindur në 23 1993 korrik në Santa Cruz de Tenerife, Spanjë. Më poshtë është një foto e bukur e prindërve të Ayoze Perez, të cilët janë vendas të ishujve Kanarie të vendosura në bregun e Afrikës veri-perëndimore.

Prindërit e Ayoze Perez. Kredia për Instagram

Përkundër asaj që besojnë shumica e tifozëve, familja e Ajoze Perez i ka rrënjët e tyre nga një ishull i Afrikës Perëndimore shumë larg Spanjës. Itsshtë një ishull i kolonizuar nga Spanja dhe ndodhet në Oqeanin Atlantik, 100 kilometra në perëndim të Marokut i cili është pika më e afërt.

Historia dhe origjina e familjes Ayoze Perez. Kredia për të udhëtuar me MJ, Premier League dhe Wikipedia.

Duke u rritur nga një sfond familjar i klasës së mesme, Ayoze kaloi shumë kohë me vëllain e tij të madh, të quajtur Samuel ose Sammy, të paraqitur më poshtë së bashku me vëllain e tij të vogël dhe prindërit.

Familja e Ayoze Perez. Kredia për Instagram

Ayoze Perez gjithashtu u rrit në një shtëpi fetare, nga një degë katolike e krishtërimit që është komuniteti kryesor i fesë që përbën 84.9% të banorëve në Tenerife.

Ayoze Perez Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Edukimi dhe krijimi i karrierës

Ayoze Perez u paraqit në foto, vëllai i tij Samueli u paraqit me të drejtë. Kredia për Instagram

Gjatë 1990s vonë, ishulli i fjetur i Tenerife rregullisht do të shqetësohet nga zhurma e futbollit të bërë nga Ayoze dhe vëllai i tij i madh Sammy. Ndërsa ata po rriteshin, çifti luajti futboll çdo ditë, si në fushë ashtu edhe brenda shtëpisë së tyre familjare.

Ata që i njihnin ato atëherë do të përshkruanin dy djemtë si yjet e ardhshëm të cilët kishin një lidhje unike dhe kuptim telepatik në gameplay e tyre. Herët, të dy djemtë jetuan ëndrrën e marrjes së arsimit të futbollit përmes një akademie. Si një alternativë për praktikën e xhirimeve të brendshme, prindërit e Ayoze Perez vendosën të lëvizin djemtë e tyre në akademinë e famshme të Tenerife, CD San ​​Andrés.

Ayoze Perez Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta e hershme e karrierës

Pasioni për futbollin dhe nevoja për të shfaqur talentet e tyre, panë të dy Ayoze dhe Sammy duke u regjistruar në listën e anës së tyre lokale, CD San ​​Andrés.

Ayoze Perez u paraqit në foto, vëllai i tij Samueli u paraqit me të drejtë. Kredia për Instagram

Ndërsa Ayoze luajti si një mesfushor sulmues, vëllai i tij më i madh Samueli luajti si një sulmues. Prindërit e tyre ranë dakord që të dy djemtë do të luanin në të njëjtën ekip në mënyrë që ata të qëndrojnë së bashku. Duke u paraqitur së bashku në të njëjtën skuadër konkuruese pa Ayoze duke luajtur kundër lojtarëve më të mëdhenj, gjë që e bëri të pjekur shpejt.

Pasi kaloi 4 në CD San ​​Andrés, Ayoze i ri mori një lëvizje në UD Santa Cruz, një akademi e famshme për projektimin e lojtarëve të rinj në Akademinë e Tenerife, e cila ndodh të jetë një nga akademitë më të mëdha të futbollit në Island.

Ayoze Perez Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Rruga për Fame Story

Ambicia dhe lutjet e Ayoze për t'u bërë lojtarë të lartë të futbollit me Tenerife nuk shkuan si një kalon dashuroj.

Rruga e Ayezës së Perezit në Story Fame. Kredia për futbollin botëror

Viti 2011 dhe 2012 shënoi pikën e kthesës në karrierën e tij të re. Ishte viti ai u promovua në Tenerife B dhe A respektivisht.

Reagimi i Real Madrid dhe FC Barcelona:

Nuk duhej shumë kohë që Ayoze të fillonte të bënte një përshtypje me Tenerife. Në tetor 2014, Ayoze fitoi Lojtarin Përparues në 2013-14 Segunda División. Ai gjithashtu fitoi mesfushorin më të mirë sulmues në çmimet 2013-14 Segunda División.

Ayoze u ngjit në radhët e lartë shumë shpejt në sajë të performancës së tij mbresëlënëse në Divizionin Segunda. Kjo e pa Real Madridi dhe Barcelona ngecur rreth tij gjatë verës së 2014. Ndër klubet e mëdha që këmbyen, ishte Newcastle i cili vërtet tregoi një dëshirë për të nënshkruar Ayoze.

A e dini? ... Vëllai Ayoze Perez i cili ishte gjithashtu një futbollist vendosi të braktiste klubin e tij për të ndjekur vëllain e tij në Angli me shpresën e fiksimit të tij me një klub atje. Dy vëllezërit që lanë Santa Cruz diell në Tenerife veriore për të realizuar ëndrrat e tyre në Newcastle.

Ayoze dhe Sammy jetojnë së bashku ëndrrat e tyre. Kredia për Kronikë Jetese

Ayoze Perez Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Ngritja në Fame Story

Newcastle paguar vetëm £ 2 milion për Ayoze e cila është një tarifë badiava në lojë moderne. Pas mbërritjes në Newcastle, Ayoze hyri në një banesë me vëllain e tij Samuel.

Të dy vëllezërit duhej të mësonin t'i përshtateshin qytetit, gjuhës, popullit, kulturës.

Perez dikur tha. "Nuk kisha ndonjë ide për vendin, ku ndodhej në Angli, gjithçka. Ishte një surprizë për të parë, sa bukur ishte Newcastle. Po, unë u zhvendos tek vëllai im, kur erdha këtu së pari. Sa më shpejt që unë nënshkruar ai mori vendimin për të ardhur me mua, nah, kurrë nuk kam kërkuar atë, ai sapo erdhi! Ne kemi qenë së bashku gjatë gjithë rrugës. "

Janë vite të mëdha për vëllezërit në Tyneside të cilat ata e quajnë shtëpi. Ka pasur momente të mira, momente të këqija të futbollit. Si në kohën e shkrimit, mesfushori sulmues ka bëhen të larta dhe të fuqishme në partneritetin e tij të frikshëm Salomón Rondón.

Ngritja e Ayoze Perez në Fame Story. Kredia për Kronikë Jetese

Ashtu si Alan Shearer, Ayoze gjithmonë do të mbahet mend si një legjendë Newcastle. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Ayoze Perez Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Me ngritjen e Ayoze Perez në famë, pyetja mbi buzët e secilit është ...Kush është e dashura, gruaja apo WAG e Ayoze Perez?.

Vajza e Ayoze Perez. Kredia për Instagram

Romance ndoshta fshehur e Ayoze Perez është një që me siguri shpëton shqyrtimin e syrit publik thjesht sepse jeta e tij e dashurisë është shumë private. Gjatë viteve, Ayoze Perez ka preferuar të përqëndrohet në karrierën e tij dhe ka kërkuar të shmangë çdo qendër të vëmendjes në jetën e tij private. Ky fakt e bën të vështirë për ne që të kemi ndonjë informacion konkret për jetën e tij të dashurisë.

Megjithatë, sipas një raporti të besueshëm, Ayoze Perez ka qenë me të dashurën e tij gjoja të panjohur për më shumë se 3 vite përpara se të bëjë një propozim. Sipas FootallImagines;

"Ayoze Perez fillon të jetë e largët me të dhe ajo mendon se do të ndahet me të, por del se planifikon të propozojë (në fushë pas një ndeshje)". Është supozuar se ata duhet të jenë të martuar deri tani.

Ayoze Perez Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta personale

Njohja me Ayoze Perez jetën personale larg nga futbolli do të bëjë që ju të merrni një pasqyrë të plotë të tij. Fillimi, Perez është i pasionuar, bujar, i ngrohtë, i gëzuar. Kjo e bën atë një hardhi të dashur për futbollin.

Duke filluar, ai është dikush që ka marrë shumë respekt kur është fjala për përgjegjësinë sociale me fëmijët.

A e dini? ... Perez është ambasadori i themelimit të Newcastle-it. Shpesh, ai kthehet në shkolla për pjesëmarrje sociale me fëmijët përmes karizmës së futbollit.

Ayoze Perez Faktet personale të jetës - Kredia për Instagram

Ayoze Perez Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta familjare

Nga Tenerife në Tyneside, familja e Ayoze Perez gjeti një shtëpi në Newcastle falë suksesit të djalit të tyre më të vogël. Më poshtë është një video që tregon një moment të lumturisë monumentale nga familja Perez ndërsa ata festojnë ditëlindjen e anëtarit më të suksesshëm të familjes.

Duke gjykuar nga llogaria e mediave sociale të Ayoze dhe video familjare më lart, lehtë do të kuptoni se ai është shumë më afër se nëna e tij se babai. Megjithatë, AyozePërkushtimi për të siguruar që prindërit e tij janë të kënaqur dhe përmbajtja është e ngjashme me angazhimin e tij ndaj futbollit.

Nëna e Ayoze Perez. Kredia për Instagram

Më shumë rreth vëllait të tij: Samuel Pérez Gutiérrez ka lindur në Mars 23, 1990 që nënkupton se ai është tre vjet më i vjetër se vëllai i tij Ayoze.

Vëllai Ayoze Perez-Samuel. Kredia për Instagram

Big Sammy do të kujtohej përgjithmonë si një nga vëllezërit më të dashur në futboll. Siç u vëzhgua më parë, ai bëri sakrificën e fundit për të ndihmuar vëllain e tij të qëndronte dhe ta mbante kompaninë madje edhe kur ai e drejtoi drejtimin e karrierës për t'iu përshtatur vëllait të tij.

A e dini? ... Sammy u bë një lojtar jo-ligë me vendosjen në Newcastle me vëllain e tij. Ndërsa rritja e shpejtë e Ayoze që nga ardhja e tij në Tyneside në qershor, 2014 është i njohur, udhëtimi i vëllait të tij më të madh ka qenë larg dokumentacionit joshës dhe më pak të mirë.

Rreth Ayoze Perez Relative: Jo të gjithë djemtë meshkuj në familjen e Perez janë në biznesin e futbollit. Edhe familja e zgjeruar. A e dini? ... Kushëriri i Ayoze, María José Pérez, si në kohën e shkrimit, është një avantazh për Levante UD Femenino dhe gjithashtu një anëtar i ekipit kombëtar të femrave spanjolle.

Cousin-María José Pérez Ayoze Perez. Kreditet për YouTube

Duke gjykuar nga pamja e saj, do të vëreshë lehtë ngjashmërinë e ngushtë me Peres.

Ayoze Perez Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- LifeStyle

Sipas TransferMarker, Ayoze Perez ka një vlerë aktuale të tregut 10,00 Mill €. Paga e tij javore e 45,000 me siguri e bën atë një futbollist milioner. Kjo, megjithatë, nuk kalon në një mënyrë jetese joshës.
Ayoze është i zgjuar për menaxhimin e parave të tij të futbollit. Kjo do të thotë të mos shpenzosh si të çmendur, ose të ndryshosh mënyrën e jetesës së tij.
Fakte Ayoze Perez's LifeStyle. Kredia për Instagram

Ayoze Perez Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Fakte të patreguara

A e dini? ...

Emri "Ayoze"Shpesh keqinterpretohen nga disa tifozë të futbollit që kanë origjinën e tyre nga Nigeria. Ky emër është sinonim i fisit folës Igbo të Afrikës Perëndimore. Gjithashtu, pseudonimi i Ayoze Perez është "Ayo". Ky nofkë poashtu bartet nga fisi që flet Joruba në Nigeri

A e dini? ...

Ayoze Perez ka një lookalike, një rast i cili fitoi tifozët dhe blogerët duke menduar se një fotografi e caktuar e Santiago Munez është ajo e Ayoze gjatë fëmijërisë së tij.

Ayoze Perez Fakte të patreguar - Rreth tij look-njësoj. Kredia për Twitter

A e dini? ...

Ayoze Perez ka lindur në 1990s e cila shpesh mbahet mend si një dekadë prosperiteti në botë. Më shumë, 1990s panë Bashkimin Sovjetik ra dhe bandat e djemve (Boyz II Men, Backstreet Boys dhe Westlife) vendosi listat e muzikës.

Ky dekadë e pa ngritjen e internetit (World Wide Web). Gjithashtu në 1990, u dërgua mesazhi i parë SMS, DVD u shpik, u lëshua Sony PlayStation dhe u themelua Google. Duke folur për PlayStation, Ayoze është një i varur nga FIFA.

Ayoze Perez Fakte të patreguar - Një Lover FIFA. Kredia për Twitter

A e dini? ...

Aktualisht si në kohën e shkrimit, Ayoze është renditur 13 në Scorers të të gjitha kohërave të Newcastle. Michael Owen ndjek më pas.

Agjensia e Perez Newcastle Goal shënuar Rank. Kredia për Twitter

Ayoze Perez Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Përmbledhje video

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove të YouTube për këtë profil. Mirësi Vizitoni dhe të regjistroheni në tonë Youtube Channel për Më shumë Video.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë tonë Ayoze Perez dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

1 KOMENT

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu