Historia e fëmijërisë së Axel Witsel Plus Fakte të paqarta të biografisë

0
5110
Historia e fëmijërisë së Axel Witsel Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të Futbollit Genius i cili njihet më së miri me pseudonimin; "Chaloupe". Ngjarja jonë e fëmijërisë së Axel Witsel plus biografi e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës së marrëdhënieve, prejardhjes familjare dhe shumë fakteve OFF-Pitch (pak të njohur) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë kontrollin e topit dhe mbajnë aftësitë e mesfushës. Megjithatë, vetëm një dore pak tifozë di shumë për Bio Axel Witsel-së e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Axel Witsel Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia Fakte -Jeta e hershme dhe familjare

Axel Laurent Angel Lambert Witsel u lind në 12th ditë të janarit 1989 për prindërit; nëna, Sylvie Witsel dhe babai, Thierry Witsel në qytetin e bukur të Liqenit, Belgjikë.

Axel ka lindur në një garë të përzier dhe një sfond të dashur familjar. Prindërit e tij të dashur me gëzim kishin fëmijët e tyre në një moshë të hershme. Nëna e tij e paraqitur më poshtë është belge dhe babai i tij ka rrënjë në ishullin francez të Karaibeve të Martinikës. Të dy kishin fëmijët e tyre në një moshë të re.

Axel Witsel Prindërit dhe Sfondi i Familjes

Axel Witsel u rrit me motrën e tij të vetme dhe të vetme që shkon me emrin Whitney Witsel. Pavarësisht se kishte një nënë belge të bardhë, të dy fëmijët lindën duke trashëguar gjenin e babait të tyre duke i bërë ata të grupohen si anëtarë të etnisë belge të zezë. Axel Witsel Sister-Whitney Witsel

Duke u rritur, Shko tek Axel, një ndjenjë më e madhe e të qenit i dashur në sajë të trashëgimtarit të linjave të hapura të komunikimit të cilat të dy vëllezërit e motrat trashëguan nga prindërit e tyre. Natyrisht, Axel u rrit si një djalë i ri që kishte futboll në këmbët e tij dhe duke e gjetur veten duke dashur vetëm futbollin si një hobi dhe dhuratë.

Axel Witsel që rritet me vite të tëra - historia e patreguarPrindërit e tij e lejuan që të luante në fusha të hapura por kurrë nuk e konsideronte djalin e tyre duke marrë seriozisht futbollin. Kjo ishte për shkak të mundësive të kufizuara të futbollit belg të siguruar në atë kohë. Siç e vendos Axel;

'Nuk kishte lodra apo lojëra kur isha më i ri, vetëm një futboll. Jam plotësisht mirënjohës për gjithçka që baba im e bëri. Gjithmonë më shtyu. Pa atë, unë nuk do ta kisha këtë udhëtim të pabesueshëm që unë të jem deri tani. '

Axel ishte 15 vite kur vendosi të dilte duke luajtur me shokët në pitches lokale. Ai mori mundësinë për të shkuar profesionalisht me Standard Liège falë një mundësie që ai mori nga financimi i Shoqatës së Futbollit të Belgjikës. Përpjekja për përfshirjen e tij në Standard Liège është shpjeguar më poshtë.

Axel Witsel Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia Fakte -Ndërtimi i karrierës

Gjatë fundit të 1990, Belgjika dëshmoi një valë të re të entuziazmit të futbollit që çoi në një revolucion në lojë. Vendi me një popullsi prej vetëm 11m kishte një moment të çastit në 1998 pasi ekipi i tyre kombëtar u rrëzua me turp nga turneu i grupit 1998.

Si një ekip i dobët i 1998 Belgjikë ndezi karrierën e Dries Mertens

Bob Browaeys, i cili ishte trajner i Belgjikë ekipet e të rinjve në çdo nivel kishin për detyrë të vendosnin një dokument skicë të Sablon, i cili do të sfidonte "mungesa e vizionit të unifikuar mbi të rinjtë"Futboll në atë pikë. Ky dokument çoi në takimet e trajnerëve të Federatës Belge të 30 për të diskutuar ndryshimet rrënjësore në qasjen e futbollit në qark.

Një nga zbulimet e tyre ishte kjo ka pasur shumë më tepër theks në fitimin dhe jo mjaft në zhvillim. Kjo çoi në revolucionin e futbollit të të rinjve në Belgjikë. Klubet e futbollit u rritën financiarisht, të cilat drejtpërdrejt ndikuan në rrjetin e tyre të vëzhgimit brenda vendit. Kjo ishte mënyra se si Axel mori mundësinë kur skautët e kapën për të luajtur për klubin e tij të lindjes, Standard Liège.

Axel Witsel Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia Fakte -Karriera në Përmbledhje

Ndryshe nga shumë futbollistë të cilët filluan karrierën e tyre të hershme në moshë të re (mes moshës 6 dhe 8), Axel u bë një klub i ri i të rinjve në një moshë relativisht të vjetër (mosha 15). Në atë kohë, ai ishte më i miri në udhëheqjen e topit dhe mbrojtjen e mbrojtësve.

Isha gjithmonë kështu, duke e udhëhequr topin qysh kur isha fëmijë - dua ta mbaj topin dhe ta mbrosh atë. kjo është një nga anët e mia të forta - të dish se si ta përdor trupin tim ishte gjithmonë stili im.

Axel suksesshëm i dha të gjitha nivelet e të rinjve dhe filloi karrierën e tij të lartë në klubin e lindjes, Standard Liège me babain e tij duke u bërë agjent i tij. Axel bëri paraqitjet e 183 dhe shënoi golat 42 duke fituar pesë trofe të vendit. Kishte dy momente të dukshme sa i përket ngritjes së tij në famë. E para ishte kur ai u nderua me Shoferin e Artë të Belgjikës në 2008.

Si Axel Witsel u ngrit në Fame-The Story UntoldE dyta ishte kur fitoi çmimin e ri të futbollistit të vitit në fushatën 2007 / 08.

Ditët e Rinisë Axel Witsel - Historia e patreguar

Axel Witsel me arritjet e tij u bë një nga lojtarët më të suksesshëm dhe më pas të Belgjikës. Ashtu si Romelu Lukaku, Kevin De Bruyne dhe Eden Hazard, Axel u bë një anëtar bonafid i futbollistëve belg të moshës së artë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Axel Witsel Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Pas çdo njeriu të madh, ka një grua të madhe, apo kështu shkon duke thënë. Dhe prapa pothuajse çdo futbollist belg të suksesshëm, ka një grua joshëse, vallëzim ose të dashurën.

Pa dyshim, stili i lojës së Axel Witsel, si dhe mënyra e jetesës së tij jashtë fushës, krijojnë një pamje të plotë të tij. Axel ka qenë në një marrëdhënie me Rafaella Szabo që ka lindur në Rumani me rrënjë hungareze. Ajo u transferua në Belgjikë kur ishte dy vjeç.

Si Axel Witsel u takua me gruan e tij - The Untold Love StoryTë dy Rafaella dhe Axel datuan për 6 vite para se të vendosnin të lidhnin nyjet në 2015.

Story Dasma e Axel Witsel

Martesa e tyre aktualisht është e bekuar me dy vajza të bukura, të cilët janë anëtarët e fundit të familjes Axel Witsel. Emri i vajzës më të madhe të Axelit është Maï-Li Witsel.

Fakte familjare të Axel Witsel-Të njohim më shumë për familjen e tij të bukur

Axel Witsel Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia Fakte -Ndërtimi i një sfondi të pasur të familjes

Në 2017, vendimi i Axel Witsel për të hedhur poshtë një lëvizje në Juventus në favor të një oferte fitimprurëse nga Super League kineze mori tifozët në mbarë botën i mërzitur. Witsel me të intervistuar pohoi se ai bëri zgjedhjen më të mirë për familjen e tij.

Pse Axel Witsel zgjedh një jetë më të mirë për familjen e tij me marrëveshjen e Kinës

Arsyeja e tij për pranimin e parave të Kinës me vlerë prej € 18 milion-për-vit ishte për të ndërtuar një sfond të pasur të familjes Axel Witsel, i cili do të siguronte dekada stabiliteti financiar dhe lumturi.

Axel Witsel gëzon jetën e Kinës me familjenAxel nuk u transferua nga Juventusi duke i ofruar atij € 4.5 milion-per-vit krahasuar me pagat e tij të mëparshme prej € 3 milion-per-vit në Zenit. Nëse ai e kishte pranuar, ai do të bashkohej me një ekip evropian historikisht të fuqishëm që luante në raundin e eliminimeve të Ligës së Kampionëve, me një goditje të vërtetë në fitoren e turneut. Në vend të kësaj, ai zgjodhi të nënshkruante për Tianjin Quanjian të Kinës, të themeluar në 2006, duke ndjekur hapat e Carlos Tevez, për një pagë vjetore që ishte 4 herë më e madhe se ajo që Juventusi i ofroi.

Kur u njoftua transferimi i Witsel në Tianjin, mediat sociale shpërtheu me tifozët duke e quajtur atë një mercenar, rrëmbyes parash dhe çdo fyerje tjetër nën diellin e rezervuar për atletët që zgjedhin të vënë mirëqenien e tyre financiare përpara çdo gjëje tjetër.

Axel Witsel Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia Fakte -Mbrojtja

Çdo gjë në lidhje me përgjigjen e Witsel për akuzën nga tifozët në lidhje me transferimin e tij në Kinë ishte krejtësisht e arsyeshme. Ai ishte realist për motivimin e tij për të siguruar familjen e tij dhe për të siguruar të ardhmen e tij; dhe pse nuk duhet të jetë ai?

Axel Witsel mbron lëvizjen e tij të Kinës - Historia e patreguarNë fjalët e tij; ...

Më shumë se kurrë më parë, futbolli është një biznes. Është e shtyrë nga fitimet, kufijtë dhe qarkullimi. Lojtarët janë në mënyrë të barabartë mallra dhe punonjës, të lirë të tregtohen dhe të trajtohen si bilanc dhe financat diktojnë.

Në botën e biznesit, një lëvizje në një punë të re që çoi në një punonjës duke sekuestruar pagën e tyre do të përshëndeteshin me urime dhe lavde. Por për ndonjë arsye, ky ndjenjë nuk duket se zbatohet për atletët. Pse sportistët duhet të mbahen në një standard tjetër nga pjesa tjetër e botës?

Për përkrahësit që e shikojnë ditën e sportit brenda dhe jashtë, mund të jetë e vështirë të kuptohet se kjo lojë e mrekullueshme e futbollit është vetëm një punë për një numër atletësh.

Ndërsa shumë lojtarë fantastikë shfaqen dhe argëtojnë turmat thjesht për dashurinë e lojës, për të tjerët, është vetëm një rrugë për të bërë një jetë të rehatshme dhe për t'u kujdesur për familjen. Tifozët shpesh jetojnë paraprakisht përmes heronjve të tyre sportiv dhe për të dëgjuar se ata janë të motivuar nga paratë në vend të një pasioni të pastër dhe të pastër për këtë lojë, mund të jetë një goditje e vërtetë e çekiçit, veçanërisht duke pasur parasysh minoritetin e vogël të njerëzve që fitojnë mundësi për t'u bërë atletë profesionistë.

Për shkak të kësaj, shumë tifozë të tij kanë rënë dakord se vendimi i Witsel ka kuptim të përsosur.

Axel Witzel Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Fakte personale Q & A

Hobi juaj jashtë futbollit?

Fakte personale të Axel Witsel

Futbolli për mua është biznes. Unë gjithashtu dua argëtim. Jo shumë kohë më parë bleva një DJ-je. Unë kam shumë miq të cilët janë DJ, kështu që fillova të luaj me të pak. Për momentin është vetëm për mua.

Axel Witsel Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia Fakte -Pasi shkaktoi zemërim

Witsel shkaktoi zemërim në 2009 kur ai theu këmbën Marcin Wasilewski duke vulosur mbi të gjatë një lojë mes Anderlehtit dhe Standardit.

Axel Witsel thyen këmbën Marcin Wasilewski-The Story Untold

Ai u përball me një ndalim prej tetë ndeshjesh për incidentin dhe mori kërcënime të shumta me vdekje nga mbështetësit e zemëruar të Anderlecht dhe Polonisë.

Axel Witsel Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia Fakte -Racizëm

Vite më parë, mbështetësit e Zenit St Petersburg mbështetën grupin e jo bardhë dhe lojtarët homoseksualë për t'u përjashtuar nga skuadra. Grupi më i madh i tifozëve të kampionëve rusë, Landscrona, tha në një letër të hapur se lojtarët e zinj të cilëve u takon Axel Witsel ishin "E detyroi poshtë fytin e Zenit". Ata shtuan se lojtarët homoseksualë janë "I padenjë për qytetin tonë të madh".

Faktet e Racizës Axel Witsel-Historia e Viktimave

Në mbrojtje për racizmin e tyre, manifestimi i tifozëve lexoi:

"Mungesa e lojtarëve të Zenit të zinj është vetëm një traditë e rëndësishme që nënvizon identitetin e ekipit dhe asgjë më shumë".

Në mënyrë ideale, lojtarët e zi në ligën ruse kanë qenë shënjestër e këngëve majmunë dhe hedhjes së bananës. Christopher Samba nga Anzhi Makhachkala kishte banane të hedhur tek ai nga tifozët. Më shumë, Zenit St Petersburg u gjobit nga Bashkimi i Futbollit Rus pasi një ofertë e tyre ofroi Roberto Carlos e Anzhi një banane para një ndeshje mes të dy palëve në Mars 2011.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Storybook tonë të fëmijërisë Axel Witsel plus fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu