Ashley Young Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ashley Young Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu të futbollit i cili njihet më shumë me nofkën; "Youngy". Historia jonë e fëmijërisë së Ashley Young dhe Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të hershme të jetës para fesë, jetës së marrëdhënieve, jetës familjare, fakteve personale, jetës së marrëdhënieve dhe, jetës familjare dhe fakteve të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij të gjithanshme, por pak e konsiderojnë biografinë e Ashley Young e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Ashley Young Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Ashley Simon Young lindi në ditën e 9-të korrikut 1985 në Stevenage, Mbretëria e Bashkuar. Ai lindi një kancer nga prindërit xhamajkanë, Z. dhe Znj. Luther Young.

Young ndoqi shkollën John Henry Newman në Stevenage. Kjo ishte ajo ku ai filloi të luante futboll. Në fakt, Young luajti futboll në shkollë së bashku me shoferin e Formula XNUMX Lewis Hamilton, i cili ishte në të njëjtin vit.

Ai kurrë nuk ishte larg një futbolli që nga fëmijëria e tij. Ai lindi dhe u rrit në Hertfordshire dhe filloi karrierën e tij rinore në moshën 10 vjeç në Watford. Ai u bë një ekip i parë i rregullt në 2004-05 dhe ishte një nga lojtarët kryesorë të Watford në sezonin e tyre fitues të promovimit 2005-06.

Young vazhdoi të luante mirë për Watford në Premier League, dhe në janar 2007 ai u transferua në Aston Villa. Ai u vendos në ekipin e parë në Villa Park dhe fitoi çmimin PFA Lojtari i Ri i Vitit në 2009. Më 23 qershor 2011, Young nënshkroi për Manchester United për një tarifë të pazbuluar. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Ashley Young Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Jeta e marrëdhënieve të Ashley Young është e përqendruar në një grua. Askush tjetër përveç të dashurës së tij të fëmijërisë, Nicky Pike. Të dy filluan të dilnin kur ishin ende në shkollë. Këtu janë Dy Zogjtë e Dashurisë- Ashley Young dhe Nicky Pike.

LEXO  Historia e fëmijërisë së Michail Antonio Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ashley Young sapo u përpoq për të festuar sezonin e tij të shquar për Manchester United duke i lidhur më vonë nyjë me dashur Nicky Pike fëmijërisë. Megjithatë, ndodhi e pafat.

Anësorja e Anglisë i la shokët dhe familja e tronditur kur ai njëherë e thirri ceremoninë e tij të dasmës 200,000 nga orët e kaltër vetëm 48 para ditës së madhe në 2011. Arsyeja për thirrjen e dasmës së tij ende mbetet e panjohur. Megjithatë, vendimi i tij i minutës së fundit la të dy familjet që kishin këmbë të ftohta.

Ashley u formua pas Katër vjet më vonë. Ai fiksoi një tjetër martesë dhe vazhdoi të martohej me Nicky Pike.

Të dy çiftet kanë dy fëmijë së bashku, djalin nëntë vjeç Tyler dhe vajzën e vogël Ellearna. Këtu është familja e bukur e Ashley Young.

Ashley Young Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Kontradiktat

Në fund të vitit 2017, Young dhe Alli u përfshinë një herë në një përplasje të minutës së 30-të gjatë një fitore të Manchester United ndaj Tottenham pasi Young pretendoi se ai u kap në fytyrë nga mbrojtësi i djathtë i Spurs Serge Aurier. Alli u përfshi dhe shkoi kokë më kokë me Young para se lojtarët nga të dyja palët ndërhynë gjatë përleshje të gjysmës së parë.

Verbalet në mes të Rinjve dhe Alli vazhdoi pasi arbitri Jon Moss u përpoq të zbuste situatën. Shikuesit e kuptonin këtë Alli informoi 32-vjeçarin që ai duhet 'pension me një kornizë zimmer'. Young, i cili ka fituar Premier League, FA Cup, League Cup dhe Europa League me United, besohet se është përgjigjur duke këshilluar Alli për të mos folur aq disrespektivisht derisa të ketë fituar diçka.

I ri i dha fund grindjeve duke i thënë Alli: "Më tregoni kur fitoni Prem." Verbalet kuptohen gjithashtu të kenë vazhduar në tunel pas ndeshjes që shkoi në favor të Young.

LEXO  Patrick Bamford Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Të rinj u tallën Allibuza pas ndeshjes me një cicërimë që lexon: “Fryma e Madhe e Skuadrës. Rezultat shumë i mirë. Biseda është e lirë. ”

Ashley Young Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

BABAI: Babai i tij xhamajkan, Luther Young mbështet Tottenham Hotspur. Luteri ka provuar familjen e tij shumë të lartë në çdo aspekt që ka për të luajtur Lojë e Bukur.

nËNA: Mamaja Xhamajkane e Ashley Young Sharon nuk bën gjë tjetër veçse të dërgojë kuti me pulën e preferuar të gatuar në shtëpi të Young dhe trajtime pikante Jamaican. Me fjalët e Young “Ushqimi më kujton fëmijërinë. Happyshtë e lumtur që trashëgimia e mamasë dhe babait tim vjen nga Xhamajka. Kur ishim duke u rritur, kjo ishte pak a shumë ajo që po haja. Më kujton historinë time ”. 

Sharon Young dhe burri i saj ende jetojnë poshtë në jug ndërsa Young është në veri në Mançester.

BROTHERS: Ai ka një vëlla më të madh (Martin Young) që mbështet Arsenalin. Heroi dhe modeli i tij brenda dhe jashtë fushës ishte Ian Wright. Përsëri, Ashley gjithashtu ka dy vëllezër të vegjël që luajnë futboll, Lewis Young, i cili bëri debutimin e tij për Watford në 2008 dhe Kyle Young, i cili në prill 2009 ishte duke u stërvitur në Akademinë e Arsenalit.

Po, ata mund të jenë të rinj në emër, por përvoja që ka kjo familje në futboll është e pakrahasueshme. Martin Young është 6 vite më i vjetër se Ashley. Ashley është 4 vite më i vjetër se Lewis dhe Lewis është 7 vite më i vjetër se Kyle.

Lewis fitoi një karrierë të gjatë në këmbë me skuadrat e Burton, Northampton dhe tani Crawley. Dy Martin dhe Kyle kanë parë të dyja ëndrrat e tyre profesionale të thurur për arsye të ndryshme. Kuarteti mban kontaktet e përditshme përmes një bisede në grupin Whatsapp, me Lewis dhe Ashley veçanërisht të shtrënguar për shkak të afërsisë së tyre në moshë dhe ndryshimeve pozitive të tyre pozitive nga anëtari deri në fund të plotë.

LEXO  Curtis Jones Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Në të vërtetë, nga loja për Anglinë dhe fitimi i titullit të Premier League, për ta hequr atë në ligat e ulëta, deri në thyerjen e zemrës së fatit të tmerrshëm të dëmtimit që shkatërroi një karrierë para se të fillonte - Të rinjtë i kanë parë të gjitha.

Ashley Young Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Personalitet

Ashley është kancer dhe ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij zodiak;

Pikat e forta të Ashley Young: Qëndrueshmëri, shumë imagjinative, besnikëri, duke qenë emocional, dashamirës dhe bindës.

Dobësitë e Ashley Young: Moody, pesimist, i dyshimtë, manipulues dhe i pasigurt.

Çfarë Ashley Young pëlqen: Arti, hobi me bazë në shtëpi, duke pushuar pranë ose në ujë, duke ndihmuar të dashurit, një vakt të mirë me miqtë

Çfarë Ashley Young nuk i pëlqen: Të huajt, çdo kritikë ndaj mamasë, zbulimin e jetës personale.

Ashley Young Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Akuzat për zhytje

Ashley Young është etiketuar si mjeshtri i zhytjes në kampionatin Premier. Ai është akuzuar disa herë për zhytje nga shtypi. Për më tepër, Young një herë u ka rrëfyer ish-menaxherëve Zotëri Alex Ferguson   David Moyes rreth zhytjes për të fituar një avantazh të padrejtë.

Kontrolli i fakteve

Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Ashley Young plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet