Ashley Young Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e Plotë të një Futuni Genius i cili njihet më së miri nga Pseudonimi; "Youngy". Historia jonë e fëmijërisë së Ashley Young dhe Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të hershme të jetës para fesë, jetës së marrëdhënieve, jetës familjare, fakteve personale, jetës së marrëdhënieve dhe, jetës familjare dhe fakteve të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë aftësitë e tij të gjithanshme, por shumë pak e konsiderojnë biografinë e Ashley Young, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Ashley Young Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Ashley Simon Young u lind në 9th ditën e korrikut 1985 në Stevenage, Mbretëria e Bashkuar. Ai lindi një kancer të prindërve Xhamajkan, Z. dhe znj. Luther Young.

I riu ndoqi John Henry Newman School në Stevenage. Kjo ishte ku filloi të luante futboll. Në fakt, Young luajti futbollin e shkollës së bashku me shoferin e Formula 1, Lewis Hamilton, i cili ishte në të njëjtin vit.

Ai nuk ishte kurrë larg nga një futboll i drejtë që nga fëmijëria e tij. Ai u lind dhe u rrit në Hertfordshire dhe filloi karrierën e tij të të rinjve në moshën 10 në Watford. Ai u bë një ekip i parë i rregullt në 2004-05 dhe ishte një nga lojtarët kyç të Watford-it në 2005-06 sezonin e tyre të promovimit.

Young vazhdoi të luajë mirë për Watford në Premier League, dhe në janar 2007 ai transferoi në Aston Villa. Ai u themelua në ekipin e parë në Villa Park dhe fitoi çmimin PFA Young Player of the Year në 2009. Më 23 qershor 2011, Young nënshkruan për Manchester United për një tarifë të pazbuluar. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Ashley Young Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Jeta e marrëdhënieve të Ashley Young është e përqëndruar rreth një gruaje. Asnjë person tjetër sesa dashuria e tij e fëmijërisë, Nicky Pike. Që të dy filluan të takoheshin kur ata ishin akoma në shkollë.

Dy Dashuri Zogjtë - Ashley Young dhe Nicky Pike

Ashley Young sapo u përpoq për të festuar sezonin e tij të shquar për Manchester United duke i lidhur më vonë nyjë me dashur Nicky Pike fëmijërisë. Megjithatë, ndodhi e pafat.

Anësorja e Anglisë i la shokët dhe familja e tronditur kur ai njëherë e thirri ceremoninë e tij të dasmës 200,000 nga orët e kaltër vetëm 48 para ditës së madhe në 2011. Arsyeja për thirrjen e dasmës së tij ende mbetet e panjohur. Megjithatë, vendimi i tij i minutës së fundit la të dy familjet që kishin këmbë të ftohta.

Ashley u formua pas Katër vjet më vonë. Ai fiksoi një tjetër martesë dhe vazhdoi të martohej me Nicky Pike.

Ashley Young më në fund martohet me Nicky Pike

Të dy çiftet kanë dy fëmijë së bashku, djalin nëntëvjeçar Tyler dhe vajzën më të re Ellearna.

Familja e bukur e Ashley Young

Ashley Young Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Kontradiktat

Në fund të 2017, Young dhe Alli u përfshinë një herë në një minutë 30th spat gjatë një fitore të Manchester United mbi Tottenham pasi Young deklaroi se ai u kap në fytyrë nga Spurs drejtë-mbrapa Serge Aurier. Alli u përfshi dhe shkoi kokë më kokë me Young para se lojtarët nga të dyja palët ndërhynë gjatë përleshje të gjysmës së parë.

Verbalet në mes të Rinjve dhe Alli vazhdoi pasi arbitri Jon Moss u përpoq të zbuste situatën. Shikuesit e kuptonin këtë Alli informoi 32-vjeçarin që ai duhet 'pensiononi me një kornizë zimmer'. I riu, i cili ka fituar Premier Ligën, FA Cup, Kupën e Ligës dhe Europa League me United, besohet të ketë reaguar duke këshilluar Alli për të mos folur aq disrespektivisht derisa të ketë fituar diçka.

I ri i dha fund grindjeve duke i thënë Alli: "Më lejoni të di kur të fitosh premtën". Verbalet kuptohen gjithashtu të kenë vazhduar në tunel pas ndeshjes që shkoi në favor të Young.

Të rinj u tallën Alli's buzë pas lojës me një cicërimë që lexon: "Shpirti i Madh i Ekipit. Rezultati shumë i mirë. Biseda është e lirë. "

Ashley Young Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

BABAI: Babai i tij Jamaican, Luther Young mbështet Tottenham Hotspur. Luteri e ka përzgjedhur familjen e tij shumë të lartë - në çdo aspekt që ka për të ofruar loja e bukur.

nËNA: Sharami i xhamajkës së Ashley Young nuk bën tjetër veçse të dërgojë kuti të pulës së preferuar të Young's në shtëpi të gatuar dhe Jamaican me pikante. Në fjalët e Young ... "Ushqimi më kujton fëmijërinë. Është e lumtur që trashëgimia ime dhe babai im vijnë nga Xhamajka. Kur ishim në rritje, kjo ishte shumë më tepër se ajo që po haja. Më kujton historinë time ".

Sharon Young dhe burri i saj ende jetojnë poshtë në jug ndërsa Young është në veri në Mançester.

BROTHERS: Ai ka një vëlla më të madh (Martin Young) i cili mbështet Arsenalin. Heroi dhe modeli i tij në dhe jashtë fushës ishte Ian Wright. përsëri, Ashley gjithashtu ka dy vëllezër të rinj të futbollit, Lewis Young, i cili bëri debutimin e tij për Watford në 2008 dhe Kyle Young, i cili në prill 2009 u stërvit në Akademinë e Arsenalit.

Po, ata mund të jenë të rinj në emër, por përvoja që ka kjo familje në futboll është e pakrahasueshme. Martin Young është 6 vite më i vjetër se Ashley. Ashley është 4 vite më i vjetër se Lewis dhe Lewis është 7 vite më i vjetër se Kyle.

Lewis fitoi një karrierë të gjatë në këmbë me skuadrat e Burton, Northampton dhe tani Crawley. Dy Martin dhe Kyle kanë parë të dyja ëndrrat e tyre profesionale të thurur për arsye të ndryshme. Kuarteti mban kontaktet e përditshme përmes një bisede në grupin Whatsapp, me Lewis dhe Ashley veçanërisht të shtrënguar për shkak të afërsisë së tyre në moshë dhe ndryshimeve pozitive të tyre pozitive nga anëtari deri në fund të plotë.

Në të vërtetë, duke luajtur për në Angli dhe duke fituar titullin e Premier League, duke e larguar atë në ligat më të ulta, në zemër të një fatkeqësie të tmerrshme, duke shkatërruar një karrierë para se të fillonte - të rinjtë kanë parë gjithçka.

Ashley Young Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Personalitet

Ashley është kancer dhe ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij zodiak;

Përparësitë e Ashley Young: Qëndrueshmëri, shumë imagjinative, besnikëri, duke qenë emocional, dashamirës dhe bindës.

Dobësitë e Ashley Young: Moody, pesimist, i dyshimtë, manipulues dhe i pasigurt.

Çfarë Ashley Young pëlqen: Arti, hobi me bazë në shtëpi, duke pushuar pranë ose në ujë, duke ndihmuar të dashurit, një vakt të mirë me miqtë

Çfarë Ashley Young nuk i pëlqen: Të huajt, çdo kritikë ndaj mamasë, zbulimin e jetës personale.

Ashley Young Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Akuzat për zhytje

Ashley Young është emërtuar si mjeshtër i zhytjes në kampionatin e Premier League. Ai ka qenë i akuzuar absolutisht për zhytjen nga shtypi. Më shumë kështu, Young ka pohuar një herë ish-menaxherët Sir Alex Ferguson dhe David Moyes rreth zhytjes për të fituar një avantazh të padrejtë.

Kontrolli i fakteve

Faleminderit për të lexuar Historinë tonë të fëmijërisë së Ashley Young dhe fakte të patregueshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu