Ballina Historitë e FOOTBALLIT T K BASHKUARA TIT BASHKUARA Lojtarët e Futbollit në Angli Ashley Barnes Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ashley Barnes Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit me emrin "Barney". Faktet e Biografisë së Untoldit të Ashley Barnes për Fëmijërinë tonë, Ju tregojnë një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Historia e Fëmijërisë Ashley Barnes- Analiza deri më sot. Kredi për BBC dhe DailyMail

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, jetën e hershme në karrierë, rrugën drejt historisë së famës, ngritjen në histori të famës, marrëdhëniet, jetën personale, stilin e jetës, jetën familjare dhe fakte të palexueshme.

Po, të gjithë e shohin Barnes si atë sulmues që ka krijuar një reputacion në rritje për të dredhur kundërshtarët dhe për të shënuar gola të shkëlqyeshëm. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Ashley Barnes e cila është mjaft interesante. Tani pa ado më tej, le të fillojmë.

Ashley Barnes Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Të gjithë e njohin atë si Ashley Barnes POR emrat e tij të plotë janë Ashley Luke Barnes. Barnes lindi në ditën 30th të Tetorit 1989 në qytetin e Bath, Mbretëria e Bashkuar. Ai lindi tek prindërit anglezë me rrënjë të Familjes jo Britanike. Barnes e ka origjinën e tij Familjare nga Austri. A e dini? ... Gjyshja e tij e babait është nga Klagenfurt, një qytet në jug të Austrisë.

Ashley Barnes u rrit në Bath, një qytet i madh në Angli i njohur për banjot e tij të ndërtuara nga Roman dhe vendet e bukura arkeologjike Romake. Kjo ndoshta mund të shpjegojë arsyen pse gjyshja atërore e Ashley Barnes u largua nga vendi i saj i Austrisë për t'u vendosur në qytetin anglez.

Ashley Barnes përshëndet nga Bath- Një qytet në Angli. Kredi për LuxuryTraveladvisor dhe WordAtlas

Raportet e jetës së hershme të Ashley Barnes sugjerojnë se ai nuk u rrit në një sfond familjar të klasës së mesme. Ai nuk ishte i interesuar për pamjet arkeologjike, thjesht të futbollit. Prindërit e Ashley Barnes ishin si shumica e familjeve në Bath që kishin mundësi lejojnë koleksionet më të reja të lodrave për djalin e tyre, përfshirë një futboll.

Ashley Barnes Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Duke pasur një prind të dashur për futbollin, ishte e natyrshme që Barnes të dashurohej me lojën e bukur. Kjo gjithashtu përfshin atë që ëndërron të bëhet një futbollist profesionist.

Pjesëmarrja e parë e Ashley Barnes në futboll erdhi gjatë arsimit fillor të tij. Në atë kohë, prindërit e tij e regjistruan në Shkollën Writhlington e cila ndodhet në fshatin Dunkerton afër Bath, Angli. Në shkollë, Ashley zgjodhi interesin për të luajtur futboll konkurrues.

Ndërtimi i Edukimit dhe Karrierës Ashley Barnes. Kredi për GoogleMaps

Larg shkollës, Barnes vazhdoi të luante futboll me besim, duke formuar zakonin e tejkalimit të shenjës së tij dhe të bënte gjëra nga blu me një top futbolli. Këtë ai bëri në mahnitjen e miqve dhe familjarëve të tij.

Ashley Barnes synonte lartë si një fëmijë dhe vendosmëria e tij për t'u bërë një profesionist profesionist nuk ishte një fantazi e kalueshme. Duke e vënë veten në punë, ai vendosi të udhëtojë në Chelwood Drive që ndodhet në qarkun Somerset për të marrë pjesë në gjyqet e futbollit me Bath Arsenal Juniors.

Ashley Barnes Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta e hershme e karrierës

Ndërsa ishte ende fëmijë, Barnes e pa veten duke kaluar Testet e akademisë Bath Arsenal Juniors dhe regjistrimi me sukses në klub. Bath Arsenal Juniors Football, edhe pse nuk është i lidhur me Gunners është një klub futbolli i cili ka ekipe për fëmijë të të gjitha moshave të të rinjve.

Ndërsa ishte në klubin Bath Arsenal, Ashley Barnes takoi shokët e tij të skuadrës Scott Sinclair i cili gjithashtu u kthye profesionist. Së bashku, të dy djemtë kishin kohën e tyre pozitive para se Sinclair të largohej për t'u bashkuar me Bristol Rovers në moshën nëntë vjeç.

Ashley Barnes Jeta e hershme me Arsenalin e Bath. Kredi për IG
Në fillim, e gjithë dëshira e Ashley ishte të arrinte majën e futbollit anglez. Sipas fjalëve të tij:

"Everydo ditë që zgjohesha, më duhej të vidhja veten. Thendrra për tu bërë pro ishte e mahnitshme dhe ëndërroja çdo ditë kur isha më i ri. ”

Ashley Barnes Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold - Rruga për Fame Story

Ashley Barnes filloi karrierën e tij të vjetër si një golashënues pjellor me Paulton Rovers, një klub lokal i vendosur në Ligën Jugore Angleze. Young Barnes i paraqitur më poshtë ishte në një nga ligat më të ulta në Sistemin e Ligës së Futbollit në Angli.

Ashley Barnes Jeta e hershme me Futboll të Lartë. Kredi për BBC dhe Dave Rowntree

Ashley Barnes u vlerësua shumë gjatë viteve të hershme të karrierës. Ai filloi të marrë oferta shumë të mira nga klube më të mëdha në ligën e lartë të Anglisë. Ky feat shënoi udhëtimin e tij nga Liga e Jugut në majën e sistemit të Ligës Angleze - Premier League.

Ashley Barnes mësoi rrugën e vështirë me magji kredie në Oxford United, Salisbury City, Eastbourne Borough, Torquay United dhe Brighton Hove Albion. Secila prej këtyre magjive të kredisë u shënua me një kohë të kufizuar për të bërë përshtypje menaxherët e tij. A e dini? ... Ai shkëlqeu dhe theu përmes pjesës më të ulët të sistemit të ligës angleze përmes shqiptimit të huazimeve deri në krye të të gjithave, në emër të bërjes së një sulmuesi të zgjedhjes së parë.

Ashley Barnes Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold - Ngritja në Fame Story

Ashley Barnes mori atë që dëshironte, atë ëndërr të bëhej një sulmues i zgjedhjes së parë për një klub i cili do t'i ofronte atij një marrëveshje të përhershme. Gjithçka ndodhi në të vërtetë në sezonin 2011-12 kur ai ndihmoi Brighton të kthehej në Championship duke përfunduar si golashënuesi kryesor i golave ​​me gola 14 në të gjithë konkurrencën.

Më 10 Janar 2014, performanca e Barnes e pa atë duke u zënë në sy nga Burnley për një tarifë të pazbuluar. Në vetëm katër vjet, saktësisht në 3rd të Marsit 2018, ai shkroi veten në librat e historisë së klubit, kur ai u bë shënuesi kryesor i klubit në EPL që kur u formua në 1992. Si në kohën e shkrimit, Barnes ka fituar një reputacion të fortë për të dredhur kundërshtarët e mëdhenj ose të vegjël në qëllimet e tij.

Ashley Barnes duke festuar një nga qëllimet e tij.Kreditimi për Premierleague

Megjithëse ai mund të mos jetë në nivelin e Sergio Aguero, por për tifozët e Burney, tai kujtimet për numrin e çmuar 10 gjithmonë do të mbahen mend. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Ashley Barnes Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta e marrëdhënieve

Pas futbollistit të suksesshëm anglez, ekziston një e dashura magjepsëse e quajtur Zan Barnes për të cilën dihet pak. Të dy Barnes dhe Zan janë të martuar dhe kanë qenë së bashku për një kohë të gjatë. Së bashku, ata kanë një djalë të quajtur Flynn i cili ka lindur në 2011.

Takoni Ashley Barnes Child- Flynn Barnes

Flynn mund të jetë rreth 2 vjet në kohën kur veshi atë triko të Brighton dhe 8 vjet si në kohën e shkrimit të këtij artikulli.

Ashley Barnes Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta personale

Njohja me jetën personale të Ashley Barnes do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij. Kohet na bëri të kuptojmë se Barnes është një figurë në tokë, i cili është shumë i sjellshëm me shokët e tij të skuadrës. Ash-Cabs, pasi ai është mbiquajtur është një transportues i popullit dhe udhëheqës i cili merr kënaqësi të ndihmojë shokët e tij të skuadrës me transportin.

Nuk është tipike skena e Premier League për të parë një futbollist të lartë si Barnes duke bërë një detyrë taksie. Sidoqoftë, Barnes shpesh futet në parkun e makinave të Burnley në terrenin e stërvitjes së klubit me disa nga shokët e tij të klubit në autobusin e tij. Këtu është një tregim i historisë nga një fans;

Kur dyert e pasagjerëve rrëshqiteshin përtej, pashë shtatë futbollistë të dalë, një nga një. Pastaj dera e shoferit hapet dhe del jashtë Ashley Barnes, golashënuesi kryesor i tyre dhe shoferi i caktuar.

Në fillim, Barnes voziti një makinë të zgjuar, por ai më vonë u modernizua në një minibus siç vërehet më poshtë. Ai e bëri këtë për shkak të shokëve të tij.

Ashley Barnes Faktet LifeStyle. Kredi për AutoEvolution

Kjo është arsyeja pse udhëheqësi shpirtëror i Burnley FC është mbiquajtur edhe "Esh-Cabs". Futbollistët e Burnley mblidhen në një pikë marrëse në Cheshire shumica e mëngjesit para se kapiteni i tyre dhe No10 të arrijë t’i zgjedhë ato.

Ashley Barnes Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold - Jeta familjare

Barnes kanë anëtarët e familjes që jetojnë kryesisht në Britani dhe Austri. Ndërsa të gjithë presin që familja e tij e ngushtë të gjithë do të ishin tifozë të Burnley, e kundërta është rasti. Djali i Ashley Barnes Flynn është një tifoz masiv i Man City.

Sulmuesi i Burnley, Ashley Barnes dikur pohoi se i ishte premtuar një nxitje shtesë nga Jurgen Klopp përmes SMS është ai shënon kundër Manchester Cityt duke prishur kështu shpresat e tyre për titullin.

A e dini? ... Flynn nuk u gëzua kur dëgjoi këtë. "Ai më tha:" Eja babi, mos u bëj serioz !! " Unë i thashë atij ... 'Më fal bir, duhet të bëj punën time'.

Fatmirësisht, Barnes nuk bëri asgjë që rrëzoi titullin e Premier League në drejtimin e Liverpool. Nëse e bën këtë, ai do të kishte një djalë shumë të pakënaqur duke pritur që ai të kthehej në shtëpi për një sharje.

Ashley Barnes Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold - LifeStyle

Për dikë që dikur voziste një makinë të zgjuar në stërvitje çdo ditë, por e përmirësoi atë në një minibus, është e lehtë të supozohet se Barnes jeton një jetë të thjeshtë. In botën moderne të futbollit të makinave ekzotike dhe përfshirjes në media sociale, Barnes ashtu si Ngolo Kante është një antidot freskues.

Ashley Barnes Faktet LifeStyle. Kredi për AutoEvolution. Kredi për Auto Evolution dhe Kohet

Ndërsa në mars 2018, sulmuesi fitoi një pagë dajak prej 2.4 Milion Euro (2.0 Milion Pound) në vit. Duke e zvogëluar atë në fitime në kohë, do të thotë Ashley Barnes fiton £ 5,632 në ditë dhe £ 235 në orë, £ 3.91 për minutë dhe £ 0.07 për sekonda. Pavarësisht se fiton kaq shumë, Barnes është fetar për administrimin e parave të tij.

Ashley Barnes Story Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold - Fakte të patreguara

SHUM SHUM P FORR KISSIM N ON PITCH: Kjo ngjarje ndodhi në 13th të Prillit, 2019. Ishte dita që Ashley Barnes u prenotua në atë që tifozët e futbollit i referohen si "situatat më të vështira". Shihni se çfarë bëri ai më poshtë.

Ashley Barnes Faktet e Untold - Rezervimet Jo-Ortodokse. Kredi për SportBible. Kredi për SportsBible

A e dini? ... He u regjistrua nga gjyqtari për puthjen e një mbrojtësi të quajtur Joe Bennett gjatë një ndeshje kundër Cardiff City. Të dy lojtarët pati një grindje në kohën e ndalimit të gjysmës së parë e cila pothuajse çoi në një luftë. Në vend që të ngrejë kokën drejt Bennett, Barnes vendosi të tregojë dashurinë e tij duke i dhuruar një puthje.

SHENIMI I një REFEREE: Në 9 Mars 2013, Barnes mori një karton të kuq në kohën e ndalimit kundër Bolton në atë që u vlerësua gjithashtu si një zgjidhje shumë e çuditshme. Ai pati një përpjekje të suksesshme për të shkatërruar gjyqtarin e ndeshjes.

Ashley Barnes u ndëshkua pasi bllokoi një gjyqtar. Kredi për DailyMail

Kjo u konsiderua një ofendim serioz nga FA angleze i cili i dha atij një ndalim prej shtatë ndeshjesh. Në zemërimin e tifozëve të tij, Barnes u kthye nga ndalimi për 20 Prill duke shënuar dy gola në një fitore 6-1 ndaj Blackpool. Ai u emërua njeri i ndeshjes.

Mbrojtësi më i madh Ai ka ardhur gjithnjë kundër: Nuk është person tjetër përveç se Virgil van Dijk, i vetmi një mbrojtës ai pretendoi se ka mbetur i pavëmendshëm për të gjitha truket e tij.

Ashley Barnes e sheh Virgil van Dijk si mbrojtësin më të ashpër me të cilin është përballur ndonjëherë. Kredi për BurnleyExpress

Sipas fjalëve të tij:Virgil van Dijk është tani më e vështira për të cilën kam dalë në karrierën time. Ai është i vetmi që ende nuk kam marrë avantazh. Ai është rruga për të fortë dhe të fuqishëm. Virgili është një makinë, "Tha Barnes.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Ashley Barnes plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

error: