Arturo Vidal Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Arturo Vidal Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një demi këmbësor të njohur nga nofkat; “Mbreti Autor & Luftëtari". Historia e fëmijërisë tonë Arturo Vidal dhe Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve dhe fakteve të pakta të njohura rreth tij.

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij, por pak e konsiderojnë Biografinë e Arturo Vidal që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Arturo Vidal Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Arturo Erasmo Vidal Pardo lindi në 22th ditën e majit 1987 në Santiago, Kili. Ai erdhi në botë përmes nënës së tij, Jacqueline Pardo (Një mbajtës shtëpie) dhe babait, Erasmo Vidal (Një transportues dhe i varur nga droga).

Ai u rrit në San Joaquin, një komunë e klasës punëtore në Santiago. Vidali kishte një përvojë të vështirë fëmijërie e cila ishte rrethuar nga varfëria. Ai hulumtoi çdo mjet të mundshëm dhe pozitiv për të vënë para në xhepin e tij.

Nga mosha nëntë vjeç, ai do të kalonte shkollën, do të hidhte biçikletën e tij dhe do të pedalonte deri në gjashtë milje deri në pistën e kalit prestigjoz të Santiago. Kjo ishte ajo ku ai nxitonte për bukën e tij të përditshme. Atje, ai do të ushqejë kuajt dhe do të nxjerrë jashtë stallat e tyre për para të vogla.

Arturo Vidal: Dikur një ushqyes për kuaj.
Arturo Vidal: Dikur një ushqyes për kuaj.

Thellë në thellësi, megjithatë, ai e dinte që prindërit e tij nuk ishin aq të pasur sa në një shtëpi që ai të praktikonte gara. Vidal vendosi mendjen e tij për shumë opsione që mund ta nxirrnin atë dhe familjen e tij nga varfëria.

Ai filloi me lojrat e fatit përpara se të kthehej në futboll. Interesi i tij për futbollin erdhi kur ai u motivua nga rrobat në tregimet e pasurive të legjendave të futbollit të Chilian (Marcelo Salas  Ivan Zamorano) të cilët janë fotografuar më poshtë.

Historitë e këtyre legjendave e motivuan atë për të dhënë një provë të futbollit.

Arturo Vidal Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Përmbledhje e karrierës

Potenciali i tij u zbulua nga xhaxhai i tij që e ndihmoi atë të bashkohej me skuadrat e të rinjve të klubit lokal Primera División Colo-Colo.

Debutimi profesional i Vidal erdhi në ndeshjen e parë të finales së Apertura Tournament 2006 kundër rivalit kryesor Universidad de Chile. Ai erdhi si një zëvendësues i vonë dhe ndihmoi ekipin e tij për të fituar ndeshjen 2–1 dhe për të fituar kampionatin gjithashtu. Në sezonin vijues (2006 Clausura Tournament), ai u bë lojtari më i rëndësishëm në skuadër.

Ai përsëri solli në mënyrë të vetme Colo-Colo e tij të fitojë kampionatin e tyre të dytë në një rresht.

Arturo Vidal - Drejtues i Colo Colo drejt fitores.
Arturo Vidal - Drejtues i Colo Colo drejt fitores.

Shfaqja e tij e mirë kapi syrin e skautëve nga klube të ndryshme evropiane. Ishte Bayer Leverkusen i cili më në fund e rrëmbeu atë nga Amerika e Jugut. 

Ai ndihmoi klubin në një ndeshje të dyfishtë në Bundesliga dhe kryesonte listat e ndihmës për klubin e tij. Kjo çoi në interesin e skocezëve dhe një lëvizje tjetër te zonja e vjetër (Juventus). Andrea Pirlo arriti gjithashtu në atë kohë.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Arturo Vidal Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

Arturo Vidal vjen nga një prejardhje e varfër familjare. Ndryshe nga babai i tij, ai e merr nënën e tij si idhullin e tij. Ai kurrë nuk ishte krenar për babanë e tij. Ne ju themi pse

BABAI: Për tifozët e futbollit, painfulshtë e dhimbshme h. Ndërsa Arturo Vidal siguroi të ardhmen e tij në një gjigant të Evropës, ndërsa nënshkroi kontratën e tij të re që e lidhi atë deri në 2019 me një nga 5 skuadrat më të rëndësishme në botë, ndërsa siguroi një pagë prej 818 milion pesos një muaj dhe duke konsoliduar financiarisht pasurinë e fëmijëve të tij, nipërve dhe mbesave dhe mbase edhe stërnipave të tij për të ardhur… babai i tij Don Erasmo u mbyll në burg për shtyrjen e kokainës (mikro-trafikim droge).

Ishte e turpshme për fansat e Arturo Vidal. Babai i tij është kapur duke mbajtur kokainë në shumë raste. Don Erasmo u zbulua ndërsa po bënte dhe shiste doza të vogla pastë baze kokainë të shoqëruar nga motra e tij dhe tezja e tij. Ishin 17,000 dollarë që Don Erasmo po numëronte në kohën e bastisjes nga policia. Kjo nuk varet as nga paratë që djali i tij bën në një ditë në Bayern Mynih. Arturo Vidal thuhet se po bën rreth 21,369 Euro në ditë si në kohën e shkrimit. Ai u akuzua në gjykatë.

Gjykatësi më vonë e liroi atë pasi konsideroi se shuma e konfiskuar ishte "për konsum të tij personal, jo për trafikim", siç shpjegoi zëdhënësi i karabineros. Sa për thikat, "ai na tha që i kishte në rast se e ftuan në një Barbecue", shtoi ai.

Jeta e tij e çrregullt është jetuar gjatë. Diku në qershor 2008, Don Erasmo nuk e toleroi të birin që të mos e kontrollonte për ditën e babait dhe u përpoq të varej vetë. Kjo ndodhi në Vega Qendrore, ku ai punoi si transportues. Sipas raporteve të fundit, ai thuhet se po shërohet. Ai deklaroi kohët e fundit;

“Ishte një gabim dhe gjithçka që dua është që djali im të vazhdojë të ketë sukses. Nuk e di se çfarë më ka ndodhur ndër vite. Isha shumë poshtë dhe nuk e kuptova gabimin e tmerrshëm që bëra. U tërhoqa. E vetmja gjë që i lutem Arthurit (Pseudonimi i Vidal) është të më falësh ” Erasmo tha për lajmet kiliane, La Cuarta. 

Mizoritë e Don Erasmo e kanë distancuar marrëdhënien e tij me djalin e tij i cili është gjithnjë i gatshëm ta ndihmojë atë financiarisht në mënyrë që ai të ndalojë shtyrjen e drogës. Të dy kanë filluar të shijojnë një miqësi të ngushtë.

Arturo Vidal dhe babai i tij, Don Erasmo dikur ishin afër.
Arturo Vidal dhe babai i tij, Don Erasmo dikur ishin afër.

nËNA: Mamaja e Arturo Vidal, Jacqueline Pardo është një mbështetëse e flaktë e karrierës së djalit të saj. Arturo Vidal është një nga 5 fëmijët e saj. Ai një herë i premtoi mamasë së tij, Jaqueline Pardo se do t'i jepte gjithçka që babai i tij nuk mund të bënte.

Super mamaja e Arturo Vidal - Jacqueline Pardo.
Super mamaja e Arturo Vidal - Jacqueline Pardo.

Ai i referohet asaj si "I vetmi idhull i mbretit". Ajo është personi që e edukoi, e motivoi, e prishi dhe falsifikoi karakterin. Ajo është një grua e drejtpërdrejtë, pa qime në gjuhë. Djali i saj nuk ndalet kurrë duke e lavdëruar në Instagram. 

Arturo Vidal duke lavdëruar nënën e tij super, Jacqueline Pardo në Instagram.
Arturo Vidal duke lavdëruar nënën e tij super, Jacqueline Pardo në Instagram.

SISTER: Nga ana tjetër, Ámbar Vidal, një motër e Arturo Vidal gjithashtu ka ndjekur hapat e këqij të babait të tyre. Në Prill 2012, ajo u arrestua për të qenë bashkëpunëtore e një grupi të armatosur që çrrënjosi një bombol me vrimë nxjerrëse parash në një farmaci në San Miguel, Kili. Ajo pohoi pafajësinë, ashtu si babai i saj sa herë që policia e kap me një drogë. Më poshtë është motra e Arturo Vidalit, e cila duket si ajo në pranga.

Motra e Arturo Vidal- Ámbar Vidal po vihet në pranga.
Motra e Arturo Vidal- Ámbar Vidal po vihet në pranga.

Arturo Vidal Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Historia e Dashurisë e Arturo Vidal rrethon një grua me emrin 'Maria'.

Bukuroshja Maria Teresa Matus është gruaja e Arturo Vidal. Ky çift nuk ka qenë kurrë një për t'u fshehur në prapaskenë, veçanërisht zonja Vidal.

Lidhja që Maria ka me Arturo i paraprin fazës së tyre të takimeve e cila më vonë çoi në martesën dhe krijimin e një familjeje të tyre. Maria vjen nga Kili ashtu si burri i saj. Ata u takuan për herë të parë në vitin 2008. Të dy kaluan shumë kohë së bashku duke udhëtuar në plazhe për pushime.

Maria kurrë nuk la anën e të dashurit të saj. Çdo herë që ekzistonte një lojë, Maria ishte atje, dhe ajo e bëri atë misionin e saj personal për të qenë në periferi të brohorisnin për të dashurin e saj. Të dy ata ndjehen të paplota pa njëri-tjetrin.

Maria ka sjellë në jetë dy fëmijë. Fëmija i parëlindur është një djalë me emrin Alonso Vidal. Regjistri i lindjes së djalit aktualisht nuk dihet. Uncleshtë e paqartë kur Maria e lindi.

Arturo Vidal, Gruaja (Maria Vidal) dhe Djali (Alonso Vidal).
Arturo Vidal, Gruaja (Maria Vidal) dhe Djali (Alonso Vidal).

Megjithatë, në mars të 2014, Maria dhe Arturo kishin një fëmijë të dytë me emrin Elisabetta.

Arturo Vidal kalon kohë me Vajzën- Elisabetta Vidal.
Arturo Vidal kalon kohë me Vajzën- Elisabetta Vidal.

Më poshtë është fotografia e familjes Arturo Vidal. Familja është shumë e rëndësishme për të siç shpjegohet në faktet e tij të tatuazheve më poshtë.

Arturo Vidal është i dashur për kuaj. Megjithëse ai kurrë nuk kishte mundësi të hipte si fëmijë. Sot, ai ka siguruar që djali i tij merr çdo mundësi që ai ka humbur si fëmijë.

Arturo Vidal e kthen djalin e tij (Alonso) përsëri në rrënjët e tij.
Arturo Vidal e kthen djalin e tij (Alonso) përsëri në rrënjët e tij.

Arturo Vidal Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Aksidenti dhe ndalimi

Më 16 qershor 2015, gjatë Copa América 2015, Vidal pësoi lëndime të lehta kur ishte nën ndikimin e alkoolit ai përplasi Ferrarin e tij në Santiago.

Aksidenti që për pak vrau Arturo Vidal.
Aksidenti që për pak vrau Arturo Vidal.

Ai u largua nga spitali me një makinë policie dhe u thirr në gjykatë për t'u përballur me akuzat për ngasje në gjendje të dehur. Në 8 Korrik 2015, Vidal iu dha një ndalim dyvjeçar, megjithatë, atij iu lejua të vazhdojë të luajë në Copa América atë vit.

Arturo Vidal Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Fakte Tattoo

Kur është fjala për dekorimin e trupit, Arturo Vidal është në një ligë të tijat. Mungon nën krahun e tij mban nofkën e tij 'Mbreti Arturo' ndërsa, nën krahun e tij të djathtë, ka logon Spiderman.

Një herë ai iu referua vetes në një intervistë si "Mesfushori më i mirë në botë". Ai natyrisht ka inicialet e tij AV në qafën e tij.

Fytyra e një gruaje në krahun e sipërm të djathtë. "Kjo është mamaja ime Jaqueline," tha ai

Familja e Vidal është e veçantë për të dhe ai ka referenca në qafën dhe në sqetull.

Ai gjithashtu ka pavdekësuar një tjetër pasion të tij të madh, garat e kuajve. "Unë i dua kuajt, edhe nëse nuk ngas veten", tha Vidal, i cili zotëron stallat e tij në Kili. Për më tepër, Vidal është një kampion- 'II kampione'

Arturo Vidal Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Duket e freskët

Ai ka stilin dhe stilin më të mirë të futbollit. Arturo Vidal është i njohur për pamjen e tij të guximshme dhe pamjen sportive të cilën tani e ka ngulitur te djali i tij. Ata janë lehtësisht të njohur, me modelin e tyre Mohawk.

Kombinimi i stilit të flokëve- Ashtu si babai, si djali.
Kombinimi i stilit të flokëve- Ashtu si babai, si djali.

Kohët e fundit, nuk ka pasur ndryshime dramatike për Kilianin, pasi flokët e tij janë tweaked dhe mjekra është zgjeruar. Specialist për hairstyle, - Neymar, Paul Pogba, Balotelli  Bakayoko, me siguri do të merrni xheloz pas duke parë këtë.

Arturo Vidal Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Nickname

Arturo Vidal ka qenë një lloj lojtari që ka fituar shumë pseudonime gjatë viteve të fundit. Si (King Arturo) është një nga më të zakonshmet e tyre.

Ai gjithashtu është mbiquajtur "Luftëtar" në kohët e fundit.

Arturo Vidal Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Mbledhja e kartës së kuqe

Siç është një gjë normale për një mbrojtës të marrë një kartë në disa lojëra të vitit. Por çka nëse keni koleksionet e marrjes së kartës në lojë.

Arturo Vidal ka qenë një lojtar i rrezikshëm në kohën e sulmeve të ashpra. Në katër sezonin për Serie A, duke luajtur për ekipin e Juventusit, ai mblodhi një rekord të ri 53 kartela të verdhë.

Vidal është një lojtari më i ndotur në botë në futboll.

Kontrolli i fakteve

Ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet, na kontaktoni!

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet