Arnaut Danjuma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

0
Arnaut Danjuma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Biografia jonë Arnaut Danjuma portretizon Fakte për Historinë e Fëmijërisë, Jetën e Hershme, Prindërit (Hauwa dhe Cees), Familjen, Stilin e Jetës, të dashurën, Vlerën Neto dhe Jetën Personale.

Ta themi thjesht, ne ju paraqesim udhëtimin e anësorit në jetë, nga ditët e tij të hershme deri kur ai u ngrit në yll. Për të hapur oreksin tuaj të autobiografisë, shihni galerinë e fëmijërisë së tij deri në moshën e rritur - një përmbledhje e përsosur e Arnaut Danjuma Bio.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Juan Foyth Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Biografia e Arnaut Danjuma
Biografia e Arnaut Danjuma. Shikoni jetën e tij dhe Rrëfimin e Ngritjes.

Po, të gjithë e dinë se si ai kaloi nga të qenit a fëmijë i pastrehë për t'u bërë yll i KampionatitMe Sidoqoftë, vetëm disa individë kanë lexuar për historinë e tij transformuese të jetës, e cila është mjaft interesante. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Arnaut Danjuma Historia e Fëmijërisë:

Për të filluar kujtimet tërheqëse të anësorit, ai mban pseudonimin Arnie. Arnaut Danjuma Groeneveld lindi në ditën e 31 të janarit 1997 nga babai i tij holandez, Cees dhe nëna nigeriane, Hauwa, në Lagos, Nigeri.

Ai është i treti midis fëmijëve të lindur nga bashkimi midis prindërve të tij. Mjerisht, djali ynë ishte katër vjeç kur babai dhe nëna e tij u divorcuan. Kjo e bëri fëmijërinë e tij një fazë të padurueshme dhimbjeje dhe mjerimi.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gerard Moreno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Prindërit Arnaut Danjuma
Fytyra e prindërve të tij mbetet anonime për botën e futbollit. Shpresojmë që ai së shpejti të zbulojë identitetin e babait dhe nënës së tij.

Megjithëse zgjati për një kohë të shkurtër, Danjuma dhe nëna e tij, si dhe vëllezërit e motrat, ishin të pastrehë pas divorcit. Ishte e vështirë për nënën e tij të merrte një punë të mirë dhe të bënte punë për nevojat e tij. Prandaj, ai kaloi shumicën e ditëve të tij të fëmijërisë në kujdestari.

Ditët e rritjes:

Megjithë ndarjen e prindërve të tij, atleti ende gëzonte një formë të privilegjeve atërore nga babai i tij. Danjuma u rrit duke kaluar kohë me vëllain e tij më të madh, Reinier dhe motrën, Lisette. Ata ishin shoqëruesi i tij më i ngushtë gjatë ditëve të tij të hershme.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pau Torres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në një përpjekje për të ikur nga sprova e dhimbshme e fëmijërisë së familjes së tij, ai mori ngushëllim duke luajtur futboll. Ishte ngushëllimi i tij më i madh dhe e mbajti atë të mos mendonte shumë për situatën e trishtuar që u shpalos në shtëpinë e tij.

Historiku i familjes Arnaut Danjuma:

Kishte një krizë shqetësuese financiare që mundoi familjen e tij për një kohë të shkurtër, pas ndarjes së prindërve të tij. Ndërsa babai i tij shkoi në rrugën e tij të veçantë, ishte e vështirë për nënën e tij të merrte një punë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pablo Fornals Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sigurisht, familja e Danjuma ishte mesatarisht para se gjërat të shkonin keq. Kur financat e tyre u përkeqësuan, anësori dhe vëllezërit e motrat e tij përfunduan duke fjetur në makinë ose ndonjëherë duke qëndruar në vendin e miqve të tyre.

Megjithëse u desh pak kohë që familja e tij të fitonte një ekuilibër, shpejtësi u largua nga shtëpia e tij kujdestare kur arriti orën 11. Që atëherë, ai u rrit si çdo fëmijë brenda një sfondi të familjes së klasës së mesme.

Origjina e familjes Arnaut Danjuma:

Falë përkatësisë etnike të ndryshme të prindërve të tij, anësori mund të mburret se ka nënshtetësi të dyfishtë. Për shkak se nëna dhe babai i tij janë përkatësisht qytetarë të Nigerisë dhe Holandës, Danjuma ka të drejtë të luajë për secilin vend të zgjedhur prej tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joshua King Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke gjykuar nga ngjyra e tij, ai ka trashëguar ngjyrën e lëkurës të prejardhjes së tij amtare. Po, vetëm pamja e tij jep një përkufizim të sinqertë të Trashëgimisë së tij Afrikane.

Ju me siguri nuk e keni ditur se origjina amtare e Danjuma (Nigeria) është vendi më i populluar në Afrikë. Nga ana e tij atërore, ai ka prejardhje holandeze. Falë babait të tij, djaloshi i ri mund të luajë për ekipin kombëtar të Holandës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Faktet e Biografisë së Untold
Origjina e Familjes Arnaut Danjuma
Harta e Nigerisë që tregon vendlindjen e Danjuma.

Arnaut Danjuma Arsimi:

Një gjë e mirë për prindërit e tij është se ata nuk lejuan që dallimet e tyre të ndikojnë negativisht në suksesin e fëmijëve të tyre. Ata siguruan që Danjuma dhe vëllezërit e motrat e tij të mëdhenj të merrnin një arsimim të duhur.

Ikona e futbollit shkoi në shkollë nga një shtëpi kujdestare. Shtë interesante që babai i tij e linte atë gjithmonë në shkollë dhe e merrte gjatë orëve të mbylljes. Danjuma shpesh shkonte në fushë për t'u stërvitur me fëmijët e tjerë pas shkollës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Eric Bailly Plus Fakte të paqarta të biografisë

Historia e Futbollit Arnaut Danjuma:

Siç u tha më herët, shpëtimi i vetëm i sulmuesit nga telashet dhe mjerimi është futbolli. Në këtë shënim, ai filloi të luante futboll në moshën 4 vjeçare. Ai e donte çdo aspekt të lojës dhe dëshironte të kishte sukses në të ndërsa shpaloset e ardhmja.

Nuk kaloi shumë kohë para se ai të bashkohej me përbërjen e të rinjve të FC Oss. Fatmirësisht, akademia e futbollit ishte e vendosur në qytetin ku jetonte babai i tij. Në mënyrë rutinore, babai i tij do ta zgjedhë atë pas shkollës dhe do ta lërë atë në institutin sportiv për stërvitje.

Jeta e hershme e karrierës së Arnaut Danjuma:

Në vitin 2008, gjykata vendosi që lojtari mund të linte kujdestarinë për të qëndruar me babanë e tij. Me fat, ai gjithashtu u bashkua me sistemin e të rinjve të PSV Eindhoven po atë vit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Boulaye Dia Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Jeta e hershme e karrierës së anësorit
Një fotografi e rrallë e Danjuma në përbërjen e të rinjve të PSV Eindhoven.

U desh një përkushtim i madh dhe punë e madhe që Danjuma të vazhdonte me fëmijët e tjerë në akademi. Duke kujtuar përvojën e tij, këtu është ajo që tha anësori për jetën e tij të hershme në karrierë.

"Kur u bashkova për herë të parë me PSV, isha një talent i madh. Fillimisht, gjithçka u ndje mirë. Por, ndërsa u rrita, u bë e vështirë të siguroja vendin tim atje.

Në moshën 16 -vjeçare, ata zakonisht u japin kontrata lojtarëve në të cilët besojnë. Megjithatë, ata nuk më ofruan asnjë marrëveshje atëherë ”.

Ishte gjatë ditëve të tij në PSV që ai arriti në përfundimin se futbolli nuk ishte i drejtë. Moreso, fakti që klubi i tij nuk i ofroi asnjë marrëveshje kur ai arriti orën 16 ishte edhe më dëshpërues për Danjuma.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jozy Altidore Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Biografia e Arnaut Danjuma - Historia e rrugës për famë:

A e dini?… Pavarësisht se kaloi 8 vjet në PSV, shpejtësi i talentuar u paraqit në një ndeshje profesionale për klubin. Historia e tij e jetës u bë e qartë se futbolli nuk ishte gjithmonë për talentin. Por ajo gjithashtu kishte disa vargje politike të lidhura.

I frustruar nga fakti se sa padrejtësisht është trajtuar në PSV, Danjuma nënshkroi një kontratë për një transferim falas në NEC në vitin 2016. Nuk kaluan 5 muaj para se të promovohej në ekipin e parë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pablo Fornals Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Arnaut Danjuma Jeta e hershme e karrierës
Ditët e tij në NEC regjistruan një seri momentesh tronditëse në fushë.

Instinkti i tij sulmues mbante larg shumë mbrojtës. Madje i la të habitur skautët dhe menaxherë të ndryshëm. Siç pritej, shumë klube erdhën duke kërkuar nënshkrimin e tij pasi dëshmuan aftësinë e tij të paimagjinueshme. Ai përfundoi nënshkrimin për Club Brugge në 2018.

Biografia e Arnaut Danjuma - Rritja në Famë Story:

Bashkimi me klubin belg i dha atij privilegjin që ai kurrë nuk e kishte parashikuar. Në moshën 21 -vjeçare, Danjuma u paraqit në Ligën e Kampionëve kundër Atletico Madrid.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joshua King Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pavarësisht se lufton kundër lojtarëve të klasit botëror si Saul Niguez, ai shfaqi aftësinë e tij sulmuese duke shënuar një gol. Ai madje fitoi Superkupën e Belgjikës me Club Brugge në 2018. 

Suksesi i Suksesit të anësorit
Gëzimi i tij ishte i pafund ndërsa ngriti Superkupën me klubin e tij belg.

Duke dëshmuar vlerën e tij si një anësor i shkëlqyer, Ronald Koeman kërkoi ta përfshinte atë në armaturën e skuadrës kombëtare të Holandës. Ndërsa shkruaj këtë Biografi, Danjuma ka përfaqësuar me krenari vendin e tij në ndeshje të ndryshme konkurruese.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Faktet e Biografisë së Untold

Kalimi në Echelonët kryesorë:

Në vitin 2019, ai nënshkroi një kontratë afatgjatë me AFC Bournemouth, e cila ishte me vlerë 13.7 milion £. Performanca e tij me klubin ishte e jashtëzakonshme dhe i dha atij shumë vlerësime. Ai madje fitoi çmimin Bournemouth Lojtari i Vitit në 2021.

Çmimet Arnaut Danjuma
Ai ka fituar shumë çmime edhe kur luan për kampionatin.

Aftësia sulmuese dhe aftësia e Danjuma për të krijuar mundësi për shënimin e golave ​​janë të shkëlqyera. Në gusht 2021, ai nënshkroi një kontratë, e cila thuhet se ishte me vlerë 25 milionë euro me Villarreal.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Eric Bailly Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ndërsa debutonte për Villarreal, Danjuma doli nga stoli për t'i ndihmuar ata siguroj një barazim kundër Atleticos duke shënuar golin e dytë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Arnaut Danjuma e do jetën - e dashura, gruaja, fëmija?

Pa polemika, ai ka një pamje të bukur që tërheq shumicën e fansave të tij femra. Sigurisht, një numër i mirë i tyre dëshirojnë që Danjuma të shikojë drejt tyre me synimin për të filluar një lidhje romantike.

E dashura e Arnaut Danjuma
Kush do të bëhet e dashura e lojtarit holandez?

Sidoqoftë, anësori nuk ka ndërmend të thellohet në ndonjë lidhje dashurie për momentin. Ata që janë të kualifikuar për t'u përshtatur me statusin e tij si grua apo e dashura e mundshme do të duhet të presin edhe pak.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Juan Foyth Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Like Myron Boadu, Danjuma preferon të përqëndrohet në karrierën e tij mbi çdo gjë tjetër. Ndërsa shkruaj këtë Biografi, ai nuk ka të dashur dhe nuk ka asnjë shenjë që ai të hyjë në një lidhje në 2021.

Jeta personale e Arnaut Danjuma:

Shpejtësi është si Joshua Zirkzee, i cili pëlqen të kalojë një kohë cilësore i vetëm. Ai është i butë dhe aura e natyrës së tij të përulur është shkruar në të gjithë fytyrën e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gerard Moreno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ka raste kur Danjuma do të vinte kufjen për të shijuar vetëm muzikë paqësore. Pa dyshim, ai me të vërtetë ka trashëguar krijimet e tipareve të zodiakut Ujori.

Jeta personale e Arnaut Danjuma
Buzëqeshja e tij reflekton se sa mirë e shijon melodinë e këngës që po dëgjon.

Një nga hobi i tij i preferuar është noti. Ai shkon shpesh në pishinë pas seancave stërvitore për të lehtësuar stresin e tij. Edhe pse i pëlqen të shikojë basketboll, Danjuma ka postuar vetëm një herë foton e idhullit të tij të basketbollit (Michael Jordan) në faqen e tij në Instagram.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pau Torres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Arbitër Arnaut Danjuma
Ai nuk mund të mos qeshë me njerëzit kur shkon të notojë.

Stili i jetesës i Arnaut Danjuma:

Futbolli ka ndihmuar që dribluesi të ketë një standard të mrekullueshëm jetese. Pavarësisht se ka kaluar kaq shumë vështirësi në fëmijërinë e tij, jeta e Danjuma tani ka ndryshuar përgjithmonë.

Me pagën e tij të madhe, ai zakonisht shkon me pushime në Dubai, ku lundron me anije të ndryshme jetësore sipas dëshirës së tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joshua King Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Mënyra e jetesës së anësorit
Ai përfundoi duke lundruar me varka gjatë pushimeve të tij në Dubai.

Makina e Arnaut Danjuma:

Like Nathan Ake, shpejtësi ka marrë një sy për udhëtime luksoze. Ai zotëron marka të ndryshme xhipash të shtrenjtë, si dhe një rezidencë të bukur. Shikoni një paraqitje të shkurtër të një prej makinave të tij në foton më poshtë.

Makina Arnaut Danjuma
Përpjekja e tij sportive i ka ofruar makina të markave të ndryshme. Sightshtë një pamje e bukur të shikosh Danjuma duke pozuar pranë udhëtimit të tij.

Familja Arnaut Danjuma:

Të rritesh në një familje me një të kaluar mjaft tragjike është me të vërtetë një përvojë e vështirë. Falë bashkëpunimit të secilit anëtar të familjes së tij, Danjuma, së bashku me vëllezërit e motrat dhe nënën e tij, mbijetuan pas pasojave të divorcit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Boulaye Dia Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

E di që jeni kurioz për atë që ndodhi me çdo anëtar të familjes së tij. Prandaj, ne ju paraqesim fakte për familjen e Danjuma në këtë pjesë.

Rreth Atit të Arnaut Danjuma:

Babai i tij, Cees, është arsyeja që anësori mund të ndjekë një karrierë në futboll. Edhe pas ndarjes së tij nga nëna e Danjuma, Cees vazhdoi të përmbushte detyrat e tij atërore.

Shpesh, ai e merr djalin e tij në shkollë dhe e kthen në shtëpi më pas. Ai ishte gjithashtu përgjegjës për marrjen e Danjuma në fushën e futbollit gjatë orëve të stërvitjes.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Eric Bailly Plus Fakte të paqarta të biografisë

Sipas lojtarit, babai dhe nëna e tij ende mbajnë një marrëdhënie pozitive pavarësisht divorcit të tyre. Cees gjithmonë sigurohej që ai të shikonte lojën e të birit sa herë që ai dilte për të kryer detyrën e tij në fushë.

Rreth Nënës së Arnaut Danjuma:

Nëna e atletit vuajti më shumë pas divorcit të saj. Emri i saj është Hauwa, dhe ajo bëri shumë përpjekje për të ndihmuar fëmijët e saj të mbijetojnë kur gjërat ishin të tmerrshme. Ndonjëherë, Hauwa flinte në makinë me fëmijët e saj kur ata nuk kishin ku të qëndronin.

Siç u tha më herët, nëna e lojtarit është një nigeriane, dhe ajo gjithmonë e ka mbështetur atë në mënyrën më të mirë që mundet. Kur Danjuma u bë i suksesshëm përmes futbollit, ai mori një shtëpi për nënën dhe vëllezërit e motrat e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pau Torres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth vëllezërve dhe motrave të Arnaut Danjuma:

Që nga ngritja e tij në famë, atleti ka përmendur vetëm dy nga vëllezërit dhe motrat e tij. Ata janë vëllai i tij, Reinier dhe motra, Lisette. Edhe vëllezërit e motrat e tij jetuan me një familje birësuese pas divorcit të prindërve të tyre.

Ndërsa përpiloj këtë Biografi, vëllai i Danjuma ka marrë diplomën Master ndërsa motra e tij gjithashtu studioi dhe u diplomua në Kolegjin Imperial në Londër. Më poshtë është një fotografi e rrallë e atletit dhe motrës së tij të bukur.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Faktet e Biografisë së Untold
Arnaut Danjuma
Gjatë periudhës së Sallahut, ai shpesh ribashkohet me vëllezërit e motrat e tij për të shijuar festimin. Në të vërtetë, Danjuma ndan një lidhje të pandashme me motrën e tij.

Rreth të afërmve të Arnaut Danjuma:

Duke kaluar në familjen e tij të gjerë, nuk ka pasur asnjë informacion në lidhje me gjyshin dhe gjyshen e tij. Në mënyrë të ngjashme, të dhënat për xhaxhallarët dhe tezet e Danjuma nuk janë gjithashtu të disponueshme në internet.

Arnaut Danjuma Fakte të pathëna:

Për t'i dhënë fund Biografisë së shpejtësisë, këtu janë disa të vërteta që do t'ju ndriçojnë në lidhje me Historinë e tij të Jetës.

Fakti #1: Pranga padrejtësisht nga Policia:

Në mes të marsit 2020, Danjuma po shëtiste në Hilton për të marrë diçka për të ngrënë. Papritur, 2 policë ndaluan makinën e tyre pranë tij, ndërsa njëri prej tyre i kërkoi të vinte duart mbi çatinë e makinës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jozy Altidore Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Lojtari u ndje i turpëruar dhe i frustruar pasi nuk e dinte se cili ishte krimi i tij. Njerëzit po e fotografonin, gjë që e bëri atë të merrte zjarr. Ai u mbajt padrejtësisht nga policia për një rast vrasjeje për të cilin ai nuk dinte asgjë.

Pas një kohe, njëri prej oficerëve konfirmoi se nuk ishte personi që ata po kërkonin. Prandaj, ata e lanë të ikte.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Samuel Chukwueze Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biblotërimit të Untold

Fakti # 2: Vlera neto dhe ndarja e pagës:

Gjatë ditëve të tij me Bournemouth, Danjuma po fitonte një pagë vjetore prej 1,693,958 € (1,456,000). Ndërsa analizuam të ardhurat e tij, ne vlerësuam vlerën e tij neto të vitit 2021 të ishte një shumë dërrmuese prej 6 milion €.

BANESORE / FITIMIArnaut Danjuma Bournemouth Ndarja e Pagave - 2021 në Euro (€)
Në vit:€ 1,693,958
Për muaj:€ 141,163
Në javë:€ 32,526
Në ditë:€ 4,647
Në orë:€ 194
Për Minutë:€ 3.2
Për sekond€ 0.05
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pablo Fornals Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

A e dini?… Një mesatar holandez do të duhet të punojë për 4 vjet për të fituar atë që merr Danjuma në një muaj. Ne kemi bërë një analizë të pagës së sulmuesit teksa orët binin. Shihni sa ka bërë që kur keni ardhur këtu.

Që kur keni filluar shikimin Bio e Arnaut Danjuma, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

Fakti #3: Feja Arnaut Danjuma:

Lindja nga një nënë myslimane e bën vendimin e tij për të qëndruar këmbëngulës ndaj besimit islam edhe më të kuptueshëm. Po, Danjuma është krenar për fenë e tij dhe sigurohet që ai të respektojë kodin e sjelljes së besimit të tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Juan Foyth Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai kurrë nuk ka turp të deklarojë dashurinë e tij për Islamin kudo që e gjen veten. Më poshtë është një imazh i lojtarit të talentuar që lutet me përulësi gjatë Ramazanit.

Feja Arnaut Danjuma
Edhe pse ai është një futbollist i vendosur, ai shpesh i jep nderim Zotit. Shihni sa i përkushtuar është ai në jetën e tij të lutjes.

Fakti # 4: Statistikat e FIFA-s:

Duke gjykuar nga vlerësimet e tij, Danjuma ka potencialin për t'u ngjitur në nivelin e Pedro NetoMe Po, ai ka cilësi të shkëlqyera sulmuese që e cilësojnë atë si zgjedhjen e duhur për lojtarët.

Shpresojmë që ai të ndërtojë mbi forcën e tij dhe saktësinë e drejtimit ndërsa shpaloset e ardhmja. Këtu është një fotografi e Statistikave të tij FIFA 2021 që analizon disa nga potencialet e tij të futbollit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pablo Fornals Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Anësori i FIFA Stats
Nga analiza, Danjuma do të duhej të punonte në aftësinë e tij të lirë. Sigurisht, vlerësimet e tij janë mjaft të shkëlqyera pavarësisht moshës së tij të re.

Përmbledhje e biografisë:

Tabela më poshtë zbulon një informacion të përmbledhur në lidhje me Arnaut Danjuma Life Story. Kjo ju lejon të kaloni nëpër profilin holandez sa më shpejt që të jetë e mundur.

Kërkimet e biografisëPërgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Arnaut Danjuma Groeneveld 
pseudonimi:Arnie
Mosha:24 vjeç dhe 8 muajsh.
Data e lindjes:31 janar 1997
Vendi i lindjes:Lagos, Nigeri
Babai:Cees
Gjuha amtare:Hauwa
Vëllezërit e motrat:Reinier dhe Lisette
E dashura:N / A
Te ardhura neto:6 milion € (Statistikat e 2021)
Paga vjetore:1,693,958 € (1,456,000) - Statistikat 2021
Feja:Islam
Zodiaku:Ujëderdhësi
Gjatesia:1.78 m (5 ft 10 në)
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Eric Bailly Plus Fakte të paqarta të biografisë

Përfundim:

Megjithë vështirësitë që përjetoi në fëmijërinë e tij, Danjuma i mbante sytë të fiksuar tek ëndrrat e tij. Atëherë, nuk kishte asnjë garanci se ai do të kishte sukses. Por, ai vazhdoi të stërvitej dhe shpresonte për më të mirën.

Në fund, aspirata e tij u bë realitet. Gëzon zemrën tonë të vlerësojmë nënën e tij, e cila i qëndroi pranë në kohë vështirësish. Moreso, babai i tij (Cees), i cili siguroi që ai kurrë të mos ndalonte stërvitjen, gjithashtu meriton disa vlerësime.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pau Torres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në të vërtetë, e gjithë familja e Danjuma është krenare që e ka atë në jetën e tyre. Me ngritjen e famës së tij, ai gjithashtu ka hequr vëllain dhe motrën e tij, si dhe prindërit e tij nga kthetrat e varfërisë.

Faleminderit që lexuat pjesën tonë tërheqëse të Historisë së Fëmijërisë Arnaut Danjuma Plus Fakte të patreguara të Biografisë. Ndani me ne mendimet tuaja për profilin e tij në pjesën më poshtë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Joshua King Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet