Anthony Martial Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Anthony Martial Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; 'Plaku i Ri'. Historia e Fëmijërisë Sonë të Fëmijërisë Anthony Plus Faktet e Biografisë së Untold të sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Analiza e futbollistit francez përpara përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare, jetës së dashurisë dhe shumë fakteve të njohura pak për të.

LEXO
Amad Diallo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij për të shënuar gol, por pak e konsiderojnë historinë e biografisë së Anthony Martial e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë Anthony Martial - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Anthony Joran Martial lindi në 5-të ditën e Dhjetorit 1995 në Massy, ​​Essonne, Francë nga prindër migrantë, Z. dhe Znj. Joran Martial. Ai është djali i fundit dhe i fundit i lindur nga familja e tij me vetëm dy vëllezër të mëdhenj dhe pa motër.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Eric Bailly Plus Fakte të paqarta të biografisë

Martial lindi një katolik. Si fëmijë, ai kishte një personalitet të ndrojtur dhe të qetë. Më shumë, ai ishte një i varur nga televizioni. Futbollisti i lindur Shigjetari është me origjinë Guadelupiane.

Familja Anthony Martial dhe ajo e Thierry Henry (idhulli i tij) kanë një marrëdhënie të ngushtë falë origjinës së tyre të ngjashme. Në fakt, vendlindja e Massy e Martial është vetëm një distancë e shkurtër nga Henry-së qytetin e lindjes të Les Ulis.

Martial si një djalë i vogël u interesua në futboll, në sajë të mentorit të tij (Thierry Henry) familja e të cilit ishte e njohur mirë me të. Afërsia dhe marrëdhënia midis të dy familjeve nxiti këshillim të shëndetshëm dhe një fillim të qetë të karrierës së Martial.

LEXO
Historia e Fëmijërisë Neal Maupay Plus Fakte Biografia e Untold

 Ishin prindërit e Anthony Martial ata që bënë shtytjen e parë pasi njohën futbollin ishte rruga më e mirë për 3 djemtë e tyre në vend që të përparonin në shkollimin e tyre. Ata bënë kërkime në lidhje me futjen e vëllezërve të mëdhenj të Martial në futboll të ndjekur nga një fillim në karrierë për vetë Martial.

Me të vërtetë, historia e fëmijërisë së Anthony Martial ishte më shumë për një ëndërr e cila përqendrohej në vijim Të Thierry Henry-t hapat e hapave.

LEXO
Adrien Rabiot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Martial filloi karrierën e tij në radhët e vogla të CO Les Ulis, ku Thierry Henry gjithashtu filloi karrierën e tij të shquar. Ai ishte një fëmijë premtues, reputacioni i të cilit u rrit shumë në nivele të brendshme, falë performancave të tij madhështore.

Martial kaloi karrierën e tij të të rinjve me veshjen e divizionit të shtatë francez CO Les Ulis, para se të nënshkruajë një lëvizje në Olympique Lyonnais në moshën vetëm 14 vjeç. Ky ishte një moment partneriteti me Alexandre Lacazette dhe Bafetimbi Gomis. 

LEXO
Historia e fëmijërisë së Alexandre Lacazette Plus Fakte të paqarta të biografisë

Sidoqoftë, potenciali i shkëlqyeshëm i Martialit në Lyon u bë përsëri kaq i dukshëm. Kjo bëri që Monaco të paguante 5 milion € për nënshkrimin e tij. (Pjesa tjetër që ata shpesh thonë është histori).

Jeta familjare martesore e Anthony:

Anthony Martial vinte nga një familje migrantësh që u transferua nga Guadelupa në Francë për të jetuar më mirë. Guadelupa është një grup ishujsh në detin jugor të Karaibeve.

Kur migroi në Francë dhe në një përpjekje për të thyer femrat e varfërisë, familja e tij hulumtoi mundësi të ndryshme për veten dhe fëmijët e tyre. Për ta, po bënte punë të zakonshme për të ushqyer dhe mbijetuar. Futbolli shihej si e vetmja rrugëdalje për fëmijët e tyre.

LEXO
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Nga një këndvështrim profesional, babai i Anthony Martial (Joran) është shumë më afër fëmijëve të tij pasi ai menaxhon karrierën e tyre.

Babai i Anthony Martial.
Babai i Anthony Martial.

Nëna e Anthony Martial (Audrey) e bën veten më të disponueshme nga pikëpamja emocionale. Aty siguron përkrahje me stil për bijtë e saj. Martial në të shumtën e rasteve preferon të vizitojë mamanë e tij për të shijuar vaktet e saj të gatuara në shtëpi. Megjithatë, e tyre është diçka ndryshe.

Beenshtë zbuluar se niveli i introversionit të Anthony Martial është një shqetësim për familjen e tij, veçanërisht nënën e tij. Sipas Raporti i mesit të përgjithshëm, mamaja e tij është paksa e vetëdijshme për të.

LEXO
Alex Ferguson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ajo megjithatë kryen atë pjesë të një nëne të mirë që nuk heq dorë, por përpiqet të jetë pranë tij sidomos në kohë të vështira.

Anthony Martial Love Life:

Jeta e Marrëdhënies së Anthony Martial është e mbushur me shumë histori. Duke filluar, ai shpesh quhet a Dashuria e Rat. Anthony Martial u takua me bukuroshen Samantha Henela Jacquelinet kur ishte shtatëmbëdhjetë.

Të dy ranë në dashuri dhe u martuan vetëm pas disa javësh që ishin parë. Samantha e pa atë duke e mbështetur gjatë ngritjes së karrierës së tij.

LEXO
Shinji Kagawa Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

"Pas stërvitjes më pëlqen të kthehem në shtëpi dhe të gjej (Samantha). Unë jam shumë i përzemërt dhe e dua atë të jetë rreth meje ".

Çifti i bukur duket i tmerrshëm së bashku dhe shpesh vërehen në vende publike së bashku. Martesa e tyre është bekuar me dy vajza, Peyton dhe Toto. Martial është një babai i dashur, i cili pëlqen të jetë me bijat e tij.

Pavarësisht dashurisë së Martial për Samantën, pjesa e shëmtuar e natyrës së tij Shigjetari tenton të zbulohet vetë duke e bërë atë të quhet 'Dashuria e Rat'.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marcos Rojo Plus Fakte të paqarta të biografisë

Disa akuza për të kërkuar entuziazëm dhe aventura diku tjetër kanë çuar në rrënime në shtëpinë e tij duke çuar kështu në një prishje të martesës së tij. Kjo erdhi kur Samantha e tij filloi ta dyshonte atë për një lidhje martesore shtesë.

Kjo është ajo që ai nuk e zotëronte derisa u kap. Para incidentit, tifozët e tij besnikë e shihnin atë si një me një imazh të butë / të qetë / të ndrojtur, jo homoseksual dhe mbi të gjitha, një që përqendrohet vetëm tek familja e tij dhe e ardhmja e suksesshme përpara në vend të një mashtrimi.

LEXO
Abdoulaye Doucoure Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ishte Footballlive dhe Brila i cili paralajmëroi se Martial u kapën me pantallona poshtë nga Samantha.

Historia e Mashtrimit Anthony Martial - Çfarë Ndodhi Në të vërtetë:

Sa i përket çështjes së marrëdhënies së Anthony Martial, kjo është ajo që u raportua.

 Gruaja që ai mashtroi ON (Samantha), ish gruaja e tij u bashkua indirekt dhe me zgjuarsi me gruan që ai mashtroi me (X Factor wannabe Emily Wademan) për të hakmarrë ndaj tij. Kjo ishte ajo që çoi në një ndarje të plotë nga e dashura e fëmijërisë Samantha.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Danny Welbeck Plus Fakte të patreguara të biografisë

Raportet e Diellit tregoi se Samantha arriti në kontakt me Emily përmes Snapchat dhe WhatsApp në një përpjekje për të bërë miqësi indirekte me të pasi vodhi kontaktin e saj nga telefoni i Martial. Kjo ndodhi pasi një burim i tregoi asaj për pabesinë e burrit të saj me Emily.

Ajo duhej të maskohej si gruaja e Anthony Martial ndërsa arriti Emily në mediat sociale. Qëllimi i saj ishte të merrte informacion të mjaftueshëm në lidhje me marrëdhëniet e burrit të saj me të.

LEXO
Wilfried Zaha Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Emily ra për të dhe dha të gjitha ato që Samantha kishte nevojë të dinte. Kjo ishte ajo që bëri që Martial të kapeshin pantallona me Emily në një hotel francez.

Samantha vlerëson përgjigjen e Emily ndaj pyetjeve të saj dhe e etiketoi atë si një mik të mirëfilltë. Ata të dy kanë gjetur rehati te njëri-tjetri pavarësisht se Samantha i zbuloi asaj vetveten e saj të vërtetë. Të dy kanë etiketuar gjithashtu Anthony Martial si një qenie njerëzore të tmerrshme.

LEXO
Historia e fëmijërisë Hugo Lloris Plus Fakte të paqarta të biografisë

Arsyeja për mbledhjen e municioneve nga Samily nga Emily është e qartë. Sipas vëzhguesve, "ajo po e bën atë në mënyrë që të mund të marrë çdo qindarkë të fundit (paratë e divorcit) nga Anthony për vajzën e tyre të mbajtur mirë."

Divorci Martial i Anthony - Jeta e Tij pas saj:

Pas divorcit ishte diçka që pothuajse e shkatërroi karrierën e tij, nëse jo për ndërhyrje nga të veçantë. 

LEXO
Alassane Plea Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Mourinho dhe stafi i tij ishte aq i shqetësuar që Martial ishte duke humbur fokusin e tij se bisedimet u mbajtën për të ndihmuar të riu të rizbulojë mojo e tij. Kjo çoi në ndërhyrjen e prindërve. Prindërit e Anthony Martial duhej të lëviznin me të për të ndihmuar në shpëtimin e karrierës së tij të Manchester United.

Qëllimi i tyre ishte të ndihmonte atë të shërohej nga jeta e tij e çoroditur pas shpërbërjes me gruan. madje Louis van Gaal vuri re çështjet e familjes së tij gjatë kohës së tij me klubin.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Corentin Tolisso Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakte të Biografisë Anthony Martial - Si lëvizi përpara:

Anthony Martial Love Story mori një tjetër kthesë pas divorcit të tij me ish-gruan. Këtë herë, ai vazhdoi me një tjetër. Gjetja e dashurisë përsëri shihet ende si një mrekulli për shumë fansa.

Historia e dashurisë së Anthony Martial mori një rikthim kur u dashurua me Melanie DaCruz. Kjo ndodhi pasi u nda nga gruaja e tij e cila ende e ka të vështirë të heqë rojën e saj të rojeve në punët e ish burrit të saj.

LEXO
Aymeric Laporte Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Faktet e Biografisë Anthony Martial - Përplasja me ish Gruan:

Kohët e fundit, pasi Anthony Martial gjetur dashurinë përsëri, ka pasur një tjetër luftë fjalësh mes Samantha dhe Melanie Da Cruz.

Shkëndija për pasojat ishte në ditën e ditëlindjes së dytë të Peyton që është në qershor 10 (Shënim: Peyton është vajza e parë e Martial)

Sipas Great Goal Reports, Martial mori pjesë në festën e ditëlindjes së vajzës së tij, dhe ai mori me vete Melanie Da Cruz. Më vonë atë natë, Samantha postoi mesazhet e mëposhtme në SnapChat.

LEXO
Histori Fëmijërie Odsonne Edouard Plus Faktet e Biografisë së Untold

“7 ditët më të gjata të jetës sime. Por ia vlejti. Unë duhet të shkoj në gjyq, për të luftuar për kujdestarinë e vajzës sime. Ju me të vërtetë nuk më respektoni Melanie Da Cruz.

Ju bindët dhe morët babanë e fëmijës tim të më sulmonte për kujdestarinë e vajzës sonë. Tani e di që ke shumë nerv! Faleminderit për skenën e shkaktuar në ditëlindje. Vërtetë, ju jeni të çmendur ”.

Bazuar në pikëpamjet e publikut, nuk ishte plani i Martia për ta sulmuar atë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Rio Ferdinand Plus Fakte të patreguara të biografisë

101 GreatGoal Report kanë treguar gjithashtu që Melaniw Da Cruz një herë janë përleshur me Martial sepse ai një herë i buzëqeshi ish-gruas së tij Samantha. Ajo i ka shikuar burrin e saj dhe nuk dëshiron që gabimi i tij të përsëritet në çdo formë.

Vëllezërit Anthony Martial:

Vëllai i Madh: Dorian Martial është vëllai i madh dhe më i madh i Anthony Martial. Ai është djali i parë i familjes Martial. Gjithashtu i pari që u fut në futboll.

LEXO
Ashley Young Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Intermet e personalitetit, Dorian është natyrshëm i njëanshëm nga natyra. Në vend që të ulë presionin siç mund ta prisni, ai pa dyshim ka bërë edhe më shumë presion ndaj vëllait Anthony duke thënë se ai ka cilësinë për të kapiten si United ashtu edhe Francën një ditë.

Ai e sheh vëllain e tij më të vogël si një me moshë të re, por mendje të pjekur. Nuk është çudi që Anthony Martial është mbiquajtur 'Plaku më i ri'.

Sipas Dorian, "Tony i kushtoi Manchester United deri në 57.6 milion £ sepse ai do të jetë kapiteni i tyre i ardhshëm dhe madje ai i Francës. 

Ai ka të gjitha cilësitë që duhet të jetë kapiten i të dy ekipeve. Ai ka qenë gjithmonë një udhëheqës i natyrshëm që nga mosha 6 pavarësisht se ishte fëmija i fundit i shtëpisë. 

Vëllai im i vogël nuk është dikush që do t'u bërtasë të gjithë lojtarëve përreth tij. Ai nuk ka nevojë sepse flet me aftësitë e tij të pabesueshme.

Nëse nëse vëreni, ai vepron si një talisman me ego unike dhe personalitet në fushë. Ai nuk e di kuptimin e fjalëve 'Frika dhe presioni'. ' Kjo është pikëpamja e njeriut që ndoshta e njeh atë më mirë se çdo person tjetër.

LEXO
Samuel Umtiti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Emri i vëllait të madh të menjëhershëm të Anthony Martial është Johan Martial. Ai lindi në 30 maj 1991 (4 vjet më i madh se vëllai i tij i vogël, Anthony) në Massy. Ai është një futbollist francez që luan për Maccabi Petah Tikva si në kohën e shkrimit.

Ai dikur ishte nën kombëtaren e të rinjve të Francës, të cilët kanë fituar ndeshje si me ekipin francez nën-18 dhe nën-19. Ai ishte gjithashtu pjesë e lojtarëve që fituan Kampionatin Evropian UEFA Under 19.

LEXO
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Regjistrimet Martiale të Anthony:

Bota më e shtrenjtë Adoleshencë: Anthony Martial ishte vetëm 19-vjeçar kur u ble nga United për 36 milion. Kjo e ka bërë atë futbollistin më të shtrenjtë adoleshent në botë. Transferimi i tij ishte ai që tronditi futbollin francez.

Kilian Mbappe është i vetmi futbollist adoleshent që ka dominuar mediat franceze më shumë sesa Martial. Peharps ai që mund të thyejë rekordin.

Shtëpia Martiale e Anthony:

Pamja e tij e thjeshtë dhe personaliteti pasqyrojnë zgjedhjen e tij për një shtëpi.

LEXO
Samuel Umtiti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Anthony Martial jeton në Bungalo buzë rrugës.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet