Angelino Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Angelino Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Angelino përshkruan Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Fëmija, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Neto që ia vlen.

Në terma të thjeshtë, ne ju paraqesim udhëtimin e futbollistit spanjoll. Lifebogger fillon nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm me RB Leipzig. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, shihni galerinë e tij të fëmijërisë deri te të rriturit - një përmbledhje e përsosur e Angelino's Bio.

Në sajë të Julian Nagelsmann, punëtori i palodhur - Angelino që nga viti 2020 është bërë i domosdoshëm si një nga mbrojtësit e majtë më emocionues në Evropë. Sidoqoftë, kemi vërejtur se vetëm disa tifozë janë mësuar me Historinë e Jetës së Spanjollit. Ne e kemi atë, të gjithë të përgatitur për ju. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Aymeric Laporte Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Angelino Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, futbollisti mban emrat e plotë; Jose Angel Esmoris Tasende. Më shumë, Angelino është vetëm një pseudonim. Ai lindi në ditën e 4 të janarit 1997 nga nëna e tij, Soneira Tasende Anon dhe një baba i panjohur, në komunën e Coristanco, Spanja veriperëndimore.

LEXO
Robinho Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Mbrojtësi i majtë zvogëlues është më i madhi nga dy fëmijët e lindur nga bashkimi midis prindërve të tij. Rezultatet nga hulumtimi i kryer tregojnë se ai ishte rritur nga një nënë beqare e cila duket se është në të dyzetat e para. Nga sa dimë, Soneira Tasende Anon është e bukur dhe Angelino mori pas ngjashmërisë së saj.

Njihuni me Soneira Tasende Anon. Ajo është mamaja e bukur e Angelino.
Njihuni me Soneira Tasende Anon. Ajo është mamaja e bukur e Angelino.

Duke u rritur:

Dribbler Teknik ka një vëlla më të vogël i cili mban emrin Dani Tasende. Në kohën e vjetër të mirë, Angelo ishte një fëmijë i gëzuar që kujdesej më pak për shqetësimet e jetës. Përkundrazi, ai kishte një dashuri të thellë për futbollin dhe i pëlqen të kalojë kohë me vëllain e tij të vogël, Dani Tasende. Ata duken të adhurueshëm në ditët e tyre të fëmijërisë apo jo?

LEXO
John Stones Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Ato ditë në lagjen e tyre Coristanco, Angelino dhe Dani do të formonin një ekip të frikshëm. Së bashku, ata mundën bashkëmoshatarët e tyre në futbollin e rrugës. Të dy vëllezërit gjetën paqe në trajtimin e topit, një veprim i cili më vonë u bë fati.

Sfondi i Familjes Angelino:

Që nga fillimi, Soneira Tasende Anon siguroi që dy djemtë e saj të mos qëndronin të uritur ose të mos kishin fokus. Ajo ishte një grua punëtore me arsim të mirë financiar. Ky fakt nuk e bëri luftën e saj familjare. Prandaj, duke operuar një shtëpi të klasës së mesme, Soneira regjistroi Angelino dhe Dani në një akademi më pak të kushtueshme. Të tilla krijuan një ekuilibër të mirë ndërmjet të ardhurave dhe shpenzimeve.

LEXO
Marcel Sabitzer Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Origjina e Familjes Angelino:

Për fillestarët, origjinali spanjoll vjen nga provinca e A Coruna në Galicia, Spanjë. Vendlindja e Angelino është e rrethuar nga Oqeani Atlantik në veri dhe perëndim. Siç tregohet në hartë, familja e tij është mes 2.4 milion njerëz që flasin gjuhën galike.

Në rast se nuk e dinit, nga vjen familja e Angelino është shtëpia e Playa de Riazor. Ky është një nga plazhet më të mira Urbane të Evropës. Vija e bukur bregdetare merr rreth 62 anije turistike në vit. Deri më sot, Playa de Riazor është e pajisur plotësisht me restorante, hamak, ambiente sportive, etj.

LEXO
Kasper Schmeichel Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Angelino Histori e Patreguar e Futbollit:

Mbajtësi emocionues i topit filloi ekspeditat e tij qysh në atdheun e tij, Pedri Gonzalez. Kur Angelino festoi 4-vjetorin e lindjes, prindërit e tij menduan për mënyrën më të mirë për ta bërë atë të bashkuar në një akademi.

Prandaj, ata e regjistrojnë atë që të regjistrohet në Luis Calvo Sanz, e cila ishte më pak e kushtueshme. Atje, ai kaloi pjesën më të madhe të fëmijërisë së tij duke mësuar taktikat themelore në futboll.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Jadon Sancho Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në mënyrë rutinore, nëna e Angelinos do të binte pas punës për ta marrë atë nga akademia sa herë që mbaronin seancat e tij të trajnimit. Për gjashtë vjet, ylli i ardhshëm vazhdoi të vëzhgonte të njëjtin orar që e pa atë duke u ngjitur në radhë.

Jeta e hershme e karrierës:

Ndërsa Angelino përparonte në moshë, kështu e konsideroi edhe nëna e tij (Soneira Tasende Anon) nevojën e regjistrimit të tij në një akademi më të pajisur. Pa vonesë, ajo e transferoi atë në Deportivo La Coruna pas ditëlindjes së tij të 10-të në 2007.

LEXO
Naby Keita Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Sigurisht, nuk ishte e lehtë të mësohesh me rolin e tij në krahë. Sidoqoftë, përparimi dhe përparimi i Angelino-s në aftësi dhe shkathtësi erdhi gradualisht në çdo ditë. Gjithashtu, prania e talenteve të tjerë të rinj në akademinë e tij të re bëri që entuziazmi i tij për sukses të rritet jashtëzakonisht shumë.

LEXO
Joshua Kimmich Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e Angelino - Rruga drejt Famës:

Në kohën e duhur, ylli pjellor lëshoi ​​aftësitë e tij të lindura të futbollit. Kjo bëri që shumë klube të kërkojnë shërbimin e tij. Pas negociatave të duhura me prindërit e tij, Manchester City përfundoi me nënshkrimin e djaloshit të ri në 2012.

LEXO
Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Mjerisht, Angelino nuk u paraqit për ekipin EPL para se të dërgohej në shumë periudha huazimi. Në fillim, ai u bashkua me New York City së bashku Frank Lampard. Më pas, ai u zhvendos në Girona për një kohë të shkurtër.

Magjitë e tij të huasë vazhduan ndërsa ai paraqiti shkurtimisht për Mallorca dhe NAC Breda. Atje, ai filloi të merrte tërheqje në botën e futbollit. Në qershor 2018, djali për të ardhmen nënshkroi një kontratë pesë-vjeçare me PSV Eindhoven. Në vitin e tij të parë, ai u bë Talenti i sezonit.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Yussuf Poulsen Plus Faktet e Biografisë së Untold

Angelino's Bio - Historia e Suksesit:

Me aftësinë e tij mbrojtëse dhe sulmuese, Pep Guardiola ndjeu nevojën për ta rikthyer Spanjën në skuadrën e tij. Për këtë arsye, ai ri-nënshkroi Angelino në Man City në 2019. Duke shfaqur me skuadrat si Eric Garcia e bëri emrin e tij edhe më të popullarizuar në mesin e adhuruesve anglezë të futbollit.

Shihet si tepricë për anën e tij, Pep Guardiola vendosi të huazojë Angelino te RB Leipzig. Përmes udhëzimit të Julian Nagelsmann, ai u bë i jashtëzakonshëm në fushë - madje edhe më i madh se pritjet e Pep.

LEXO
Aymeric Laporte Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Ndërsa shkruaj këtë Bio, Leipzig është i detyruar të blejë Galician Jewel sepse ata kanë ëndërruar për qëndrimin e tij të lodhshëm, të gjithë zbehin atë dhunti mbrojtëse.

Në rast se akoma po mendoni pse bota e futbollit e quan atë mbrojtësin më sulmues të vitit 2020, shikoni videoklipin më poshtë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

LEXO
Naby Keita Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

E dashura / Gruaja Angelino:

Në krahasim me shokun e tij të ekipit Dani Olmo, mbrojtësi i majtë ka shkuar më larg në nxitjen e një jete marrëdhënie të ekuilibruar. Që nga ngritja e tij në famë, Angelino ka dalë me të dashurën e tij, Rocio Galinda. Ajo është një bukuri e rrallë që sjell kënaqësi kur bën foto me një burrë që e konsideron atë si një grua dhe nënë të ardhshme të fëmijëve të tij.

Një Rocio Galinda i lumtur. Ajo është aq shumë e dashuruar me burrin e tij.
Një Rocio Galinda i lumtur. Ajo është aq shumë e dashuruar me burrin e tij.

Për më tepër?… Angelino po punon për të lidhur nyjën me të që së shpejti do të bëhet grua. Jo vetëm që është i kënaqur me të dashurën e tij, nëna dhe vëllai i tij gjithashtu u kanë dhënë çifteve mbështetjen e tyre për qind. Mos u bë xheloz nëse të them që Angelino luan FIFA me gruan e tij të ardhshme.

LEXO
Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Rocio Galinda duke luajtur FIFA me burrin e saj. A nuk është e bukur?
Rocio Galinda duke luajtur FIFA me burrin e saj. A nuk është e bukur?

Fëmijët Angelino:

Edhe pse ai nuk është ende i martuar me të dashurën e tij (Rocio), çifti ka lindur një djalë të bukur. Sigurisht, jeta tani është aq e bukur për mbrojtësin, pasi ai bëhet baba dhe mbajtës i familjes së tij.

Biografia e Angelino - Një vështrim në jetën e tij personale:

çfarë bën demoni i vogël nga Leipzig kaq unike larg nga futja e frikës te mbrojtësit dhe sulmuesit ashtu? Për të filluar, personazhi i tij është një përzierje e tipareve të zodiakut Bricjapi. Në bazë të horoskopit të tij, Angelino ka marrë një sens të shkëlqyeshëm të humorit.

LEXO
Kasper Schmeichel Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Përballë mërzisë, ai u vjen në ndihmë shokëve të tij të skuadrës duke vendosur një atmosferë euforie. Të thuhet e vërteta, nuk ka asnjë moment të shurdhër me të. Angelino nuk lejon që paga e tij e stërmadhe ta zërë në zakone të arrogancës.

LEXO
Joshua Kimmich Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Stili i jetës dhe vlera neto:

Pa dyshim, paga e tij vjetore prej 2.5 milion € (Statistikat e 2020) mund t'i blejë atij një mënyrë jetese luksoze si Javi Martinez. Sidoqoftë, Angelino zgjodhi të bënte një jetë me nivele të ulëta. Ne dyshojmë se edukimi i Soneira është një nga arsyet kryesore që ka ndikuar në modelin e tij të shpenzimeve.

Jo çdo lojtar i ardhshëm është i privilegjuar që të ketë një vlerë neto prej 7 milion eurosh në 23. Por mbrojtësi ynë i majtë e bëri atë. Ndërsa shkruaj këtë Bio, Angelino është në prag të arritjes së një përparimi më të madh financiar. Kjo është e madhe dhe përtej ëndrrave të politikanëve spanjollë.

LEXO
Robinho Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jeta Familjare Angelino:

Njëherë e një kohë, udhëtimi drejt yjeve u bë i vështirë. Kur Spanjolli u ndie i dobësuar nga mungesa e opotrunities me Man City, e gjithë shtëpia e tij ishte në kujdes për të.

Agnelino nuk iu dorëzua kurrë depresionit, sepse prindërit, gjyshërit, e dashura dhe vëllai i tij i qëndruan pranë. Prandaj, ne ju prezantojmë me informacione përmbledhëse për secilin anëtar të familjes së tij.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Yussuf Poulsen Plus Faktet e Biografisë së Untold
Takoni njerëzit që Futbollisti i quan familjen e tij të ngushtë.
Takoni njerëzit që Futbollisti i quan familjen e tij të ngushtë.

Rreth Nënës së Angelino:

Soneira Tasende Anon është mamaja krenare e futbollistit. Si nënë e vetme, ajo punon pa u lodhur për të rritur dy djemtë e saj. Mamaja e Angelino është lloji që siguron që djemtë e saj José gelngel dhe Dani të bëhen shtëpiake si ajo. Deri më sot, Angelino e vlerëson atë si mentorin dhe këshilltarin më të mirë që ka pasur ndonjëherë.

José Ángel AKA Angelino duke kaluar një moment të dobët me mumjen e tij.
José Ángel AKA Angelino po kalon një kohë të shkurtër me Soneira, mamanë e tij.

Rreth babait të Angelino:

Me Spanjën që ka shkallën e dytë më të lartë të divorcit (60%) në botë, ne dyshojmë se babai i Angelino u nda me nënën e tij mjaft herët. Ndoshta kjo është arsyeja pse dribluesi teknik rrallë thotë shumë për babanë e tij në ndonjë pikë të Bios së tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Jadon Sancho Plus Fakte të patreguara të biografisë

Rreth Vëllait të Angelino:

Dani Tasende është vëllai / motra e vetme në mbrojtësin e majtë. Në rast se nuk e dinit, ai është gjithashtu një lojtar profesionist me një personalitet të ftohtë. Dani Tasende i detyrohet vëllait të tij të madh që e hijeshoi fëmijërinë e tij me kaq shumë dashuri dhe kujdes. Ndërsa shkruaj këtë Bio, ai tashmë ka debutuar për Villarreal CF që nga viti 2016.

LEXO
John Stones Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi
Dani Tasende bën një foto me vëllain e tij të jetës - Angelino.
Dani Tasende bën një foto me vëllain e tij të jetës - Angelino.

Rreth të afërmve të Angelino:

Ne nuk mund t'i lëmë gjyshërit e tij jashtë pamjes së jetës së tij të lumtur familjare. Në periudhat e tij të kohës së lirë, Angelino kalon një kohë cilësore me gjyshen dhe gjyshin e tij nga nëna. Me siguri, xhaxhallarët, hallat dhe familjarët e tij të ngushtë janë krenarë për suksesin e tij.

Angelino Fakte të pathëna:

Për të përfunduar Historinë e tij të Jetës, këtu janë disa të vërteta për të. Këto fakte do t'ju ndihmojnë të merrni një njohuri të plotë të Biografisë së tij.

LEXO
Marcel Sabitzer Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Fakti # 1: Ndarja e pagave dhe fitimet për sekondë:

BANESORE / FITIMIFitimet në Euro (€)
Në vit€ 2,500,000
Per Muajit€ 208,333
Në javë€ 48,003
Në ditë€ 6,858
Në orë € 286
Për minutë€ 4.8
Për sekond€ 0.08

Hulumtimet tregojnë se një qytetar mesatar spanjoll do të duhet të punojë për 6 vjet për të fituar atë që Spanjolli merr brenda një muaji.

Ne kemi vendosur në mënyrë strategjike një analizë të pagës së tij kur ora bie. Gjeni vetë se sa ka fituar që kur keni ardhur këtu.

LEXO
Naby Keita Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Që kur keni filluar të shihni AngelinoBio, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

Fakti # 2: Tatuazhet e Angelino:

Angelino e konsideron trupin e tij si ditarin e tij, ndërsa tatuazhet e tij tregojnë historinë e tij. Ashtu si Alvaro Morata, ai i pëlqen të fus disa kujtime në trupin e tij. Sigurisht, tatuazhet e tij të ftohtë do të ishin gjithmonë të dukshme, edhe kur ai vesh një fanellë për të bërë gjërat e nevojshme në fushë.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Yussuf Poulsen Plus Faktet e Biografisë së Untold
Angelino është një adhurues i Tattoos.
Angelino është një adhurues i Tattoos.

Fakti # 3: Feja e Angelino:

Kur bëhet fjalë për besimin e tij të krishterë, Angelino nuk dëshiron gjithnjë të mbetet nën besimin e tij. Ai është një katolik dhe, në disa raste, ka treguar dashurinë e tij të thellë për Jezusin ndërsa feston Krishtlindjet me të dashurën e tij të dashur.

Fakti # 4: Statistikat e FIFA-s:

Duke u vlerësuar në një nivel të ngjashëm si Ferran Torres tregon se Angelino e ka provuar veten si një çudi e klasit botëror. Statistikat e tij të FIFA-s 2020 tregojnë se potenciali i tij ka më shumë sesa ato që shohim tek ai për momentin.

LEXO
Robinho Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përfundim:

Nga Angelino's Life Story, mund të vërtetojmë faktin se ai kurrë nuk hoqi dorë nga karriera e tij, edhe kur kishte pak kohë për të luajtur. Siç pritej, zorra e tij për të mos u dorëzuar kurrë e çoi atë në dritën e famës që ai dëshironte gjatë gjithë kohës. Nuk është çudi që shumë analistë po pyesin nëse Angelino tani është përgjigja për problemet e mbrojtësit të majtë të Man City.

Të thuhet e vërteta, të gjitha arritjet e tij do të ishin të pamundura nëse jo për mbështetjen e një anëtari të familjes - Soneira Tasende Anon (mamaja e tij). Në fillim, ajo siguroi që të dy José gelngel dhe vëllai i tij Dani ndanin ëndrra të ngjashme. Tani është një katalizator që rriti vendosmërinë e tyre për sukses.

LEXO
John Stones Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Faleminderit që lexuat në Fëmijërinë Story and Biography of Angelino. Qëndroni të lidhur me ne në histori të ngjashme të të tjerëve Lojtarët Spanjollë të Futbollit.

Ju lutemi na njoftoni nëse gjeni ndonjë gjë që nuk duket si duhet me këtë kujtim. Për lexuesit e shpejtë, shikoni përmbledhjen e Angelino's Life Story tryezën tonë wiki.

LEXO
Aymeric Laporte Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Kërkimet e biografisëTë dhënat Wiki
Emri i plotë:Jose Angel Esmoris Tasende
pseudonimi:Angelino
Mosha:24 vjeç dhe 4 muajsh.
Vendi i lindjes:Coristanco, Spanjë
Gjuha amtare:Soneira Tasende Anon
Babai:N / A
Vëllezërit e motrat:Dani Tasende (vëllai)
E dashura / bashkëshorti:Rocio Galinda
Te ardhura neto:7 milion € (Statistikat e vitit 2020)
Paga vjetore:2.5 milion € (Statistikat e 2020)
Kombësia:Spanjisht
Gjatesia:1.70 m (5 ft 7 në)

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet