Angel Di Maria Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Angel Di Maria Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli i cili njihet më shumë me Nofkën; "Petë". Angel Di Maria Historia jonë e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza e yllit të ish-Real Madrid përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës në marrëdhënie, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura jashtë fushe për të.

Shih edhe
Carlos Tevez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij, por pak e konsiderojnë Biografinë e Angel Di Maria e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Angel Di Maria Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Ángel Fabián Di María Hernández lindi në ditën e Shën Valentinit, 14th i shkurtit 1988 në Rosario, Argjentinë. Përveç Christian Eriksen Edinson Cavani, Di María është futbollisti më i suksesshëm në sytë e publikut që ka hyrë në botë në Ditën e Shën Valentinit 1988.

Shih edhe
Lautaro Martinez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Duke u rritur në Perdriel, ai ishte një nga tre fëmijët e nënës së tij, Diana Hernández dhe babait, Miguel Di María.

Si foshnjë, Angel Di Maria ishte jashtëzakonisht aktiv në sport, dhe me një rekomandim të një mjeku u regjistrua për futboll në moshën tre vjeçare. 

Angel filloi të praktikonte futboll pasi mjeku i tij u rekomandoi prindërve të djalit ta linin të shkonte për sport në mënyrë që t'i linte vendin energjisë së tij të shpërthyer.

Shih edhe
Mauro Icardi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

"Unë kam qenë i shqetësuar si fëmijë, isha hiperkinetik, mjeku më tha: 'Djali duhet të bëjë ndonjë sport dhe do të jetë më i qetë.' Dhe në vend të kësaj of karate, ne freferoju të luajë futboll ”.

Edhe ndërsa ai luante futboll, ai gjithashtu ndihmoi prindërit e tij me punën e tyre në një oborr qymyri lokal së bashku me dy motrat e tij, Vanesa dhe Evelyn. Për shkak të të ardhurave të ulëta, familja e tij fitoi, blerja e çizmeve të futbollit dhe mbajtja e hapit me hobi të Di María ishte e vështirë për prindërit e tij.

Shih edhe
Giovani Lo Celso Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Sipas Angel Di Maria,"Është diçka që unë gjithmonë do të mbaj brenda meje. Për mua të luaja futboll dhe të kisha çizme të thotë dy motrat e mia shkuan pa "

Ai tha në një intervistë. “Ishte një ekzistencë e tmerrshme dhe kur weather ishte e keqe gjithçka që kishin ishte një çati metalike mbi kokat e tyre.

Por si unë ashtu edhe motrat e mia punoi në tai edhe oborrin e qymyrit. Fillova me moshën 10 dhe deri në kohën kur isha 15, po ndihmoja me dërgesat. Ishte punë e vështirë. "

Është e rëndësishme të thuhet se Di María u bashkua me klubin lokal Rosario Central në 1995 (duke u vënë re në moshën shtatë vjeç duke luajtur për një ekip të vogël lokal dhe blerë në këmbim të 30 futbollit) dhe u diplomua nga akademia e të rinjve në 2005. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Shih edhe
Manuel Lanzini Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Angel Di Maria Dashuria e Jetës:

Historia e dashurisë së Angel Di Maria përqendrohet në një grua.

Ajo nuk është askush tjetër përveç Argjentinës bjonde, Jorgelina Cardoso e cila është rreth 5 vjet më e madhe se ai. Jorgelina është e njohur në të gjithë Argjentinën për bukurinë e saj të trupit të tonifikuar. Kjo ishte arsyeja pse Di Maria iu afrua asaj gjatë lartësive të tij të karrierës në Benfica.

Në një kohë ai u emërua "Tri Tri Magjike" nga të gjitha gazetat në Portugali. Një kohë ai u mbështet nga Diego Maradona për t'u bërë "Superylli i ardhshëm i Argjentinës".

Mediat argjentinase e përshkruan Jorgelina si tifozët më të mëdhenj të burrit të saj të futbollit dhe ajo nuk ka frikë të veshë veshët e atyre që guxojnë të kritikojnë Di Maria. Ajo nuk mori kohë para se Di Maria e quajti atë si menaxherin e tij.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Marcos Rojo Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ajo ishte truri pas suksesit të Argjentinës. Me të, Di Maria u bë më i sigurt në fushë. Kjo i dha atij një lëvizje në Real Madrid siç u njoftua në mënyrë tronditëse, nga njësia rregullatore e Bursës Portugeze.

Pasi pa të gjitha këto suksese, Angel Di Maria vendosi të çimentonte dashurinë e tij për argjentinën Jorgelina (né Cardoso). Ata u martuan në 2011 (dy vjet pasi u takuan).

Shih edhe
Ever Banega Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në 2013 u lind vajza e tyre Mia. Për shkak të shëndetit të saj të sëmurë, vajza duhej të qëndronte në spital për dy muaj.

Ishte një periudhë shumë e vështirë, "Jorgita" postuar në llogarinë e saj Instagram.
Ishte një periudhë shumë e vështirë, "Jorgita" postuar në llogarinë e saj Instagram.

Mia, e cila lindi tre muaj para kohe dhe mbijetoi pas trajtimit në një njësi të kujdesit intensiv në Spitalin Universitario Montepríncipe në Madrid.

Fatmirësisht Mia mbeti i trembur. Në ditëlindjen e saj të parë, Jorgelina botoi foto mbi Instagram, me shkrim, "Askush përveç babait dhe unë e dimë sa e dhimbshme ishte të shihje fytyrën tënde të mbuluar me kabllo mjekësorë."

Ajo vazhdoi.

Shih edhe
Juan Foyth Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

“Nuk ka asgjë më të trishtueshme sesa të shkosh në shtëpi nga spitali me krahë bosh. Lotët na lagnin jastëkët çdo natë. Dhe tani mund të themi se ju jeni një vajzë e fortë, e shëndetshme, e lumtur. Ju fituat betejën për jetën tuaj, për jetën tonë. ”

Angel Di Maria dhe Gruaja festojnë ditëlindjen e vajzës

Angel Di Maria Jeta Familjare:

Familja e Angel Di Maria nuk ishin më të pasurat e shumë në La Ceramica. Ai vjen nga një prejardhje e varfër familjare.

Shih edhe
Sergio Aguero Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të Paqëndrueshme të Biografisë

Sot, Di Maria e konsideron veten një "njeri familjar" dhe ka përdorur një sasi të konsiderueshme të pagës së tij për të “Ktheni”Për familjen e tij. 

Pasi u transferua në Benfica, ai i kërkoi babait të tij që të mos punonte më dhe bleu një shtëpi për prindërit dhe motrat e tij.

Plaku i gelngel, Miguel, ishte gjithashtu një futbollist i mirë, por ëndrra e tij për t'u bërë një lojtar i River Plate u shkatërrua pasi ai pësoi një dëmtim në gju në fund të karrierës para se të bënte debutimin e tij.

Shih edhe
Historia e Fëmijërisë Angel Correa Plus Faktet e Biografisë së Untold

Në vend të kësaj, ai punoi në një oborr qymyri për 16 vjet, duke fituar një pagë të dobët. Duke ndarë një dhomë me dy motrat e tij, djali i Miguelit, gelngel shpejt kuptoi se futbolli ishte shansi i tij për të arritur një jetë më të mirë (Lionel Messi u rrit edhe në Rosario, megjithëse edukimi i tij i klasës së mesme hapi rrugën për një fëmijëri më tepër të shkëlqyeshme).

Sipas fjalëve të tij.“Shpesh mendoj se sa me fat jam që kam futboll. Unë isha një student i tmerrshëm. Po të mos kisha këmbëtë gjitha unë do të kisha vazhduar të punoja në oborrin e qymyrit. Çfarë tjetër do të kisha bërë ?. 

Unë kam qenë zemërthyer për babanë tim, sepse ai mund të kishte luajtur futboll, por kishte një lëndim të rëndë në gju që luante për rezervat e River Plate. Nëna ime gjithnjë më kujton se sa jam me fat dhe se po bëj atë që babai im dëshironte të bëja, unë po jetoj ëndrrën e tij ". ai kujton.

Shih edhe
Lautaro Martinez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

nËNA: Diana Hernández, nëna e gelngel Di María është truri kryesor pas përfshirjes së djalit të saj në futboll.

Burri i saj kishte frikë të zgjedhte futbollin si një zgjedhje karriere për djalin e tij duke pasur parasysh dështimin e tij në këtë sport. Duke e ditur se burri i saj ishte akoma i pasionuar për futbollin, ajo e shtyu atë të pranonte atë që do të vinte.

Ajo vendosi që engjëlli i vogël, fëmija i saj i parë, do të luante futboll pasi një mjek i rekomanduar që Little Angel të vihet për të praktikuar një sport (Martial Art ose Futboll) për të kontrolluar hiperaktivitetin e tij rinor.

Shih edhe
Sergio Aguero Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të Paqëndrueshme të Biografisë

Përveç gruas së tij Jorgelina Cardoso, Diana Hernández mbetet djali i saj tifozja e dytë më e madhe.

Diana Hernández- Tifozja e dytë më e madhe e Di Maria

SISTERS: Angel Di Maria ka dy motra fëmijë me emrin Evelyn Di María Hernández dhe Vanesa Di María Hernández. Në ato ditë, Evelyn dhe Vanesa ishin të dobishme për të ndihmuar prindërit e tyre dhe vëllain e madh (Angel) për të punuar në oborrin lokal të qymyrit.

Shih edhe
Carlos Tevez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakte të Biografisë së Angel Di Maria - Fakti i Tattoos:

Ashtu si shumë futbollistë, ai është i etur për tatuazhet e tij. Para se të nisej për Benfikën, ai dhe gjashtë miq të fëmijërisë kishin të njëjtin frazë në parmakën e majtë: "Të lindja në El Perdriel ishte dhe do të jetë gjëja më e mirë që më ka ndodhur ndonjëherë në jetën time."

Ky është rasti i Argjentinës siç shihet më poshtë.

Shih edhe
Giovani Lo Celso Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Di Maria Tattoo Fakte

Angel Di Maria Biografia e pathënë - Pse heshti ndërsa ndiqej penalisht në Real Madrid:

Njëherë e një kohë, Real Madrid donte të shiste anësorin përkundër performancës së tij të mirë në klub. Kjo ishte kur ata splasën një rekord botëror 80 milion £ për Gareth Bale, një tjetër lojtar i majtë (i cili ka të njëjtën festë për shënimin e golave ​​gjithashtu në formë zemre), por Di María qëndroi i vendosur.

Shih edhe
Ever Banega Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ai kurrë nuk kërkoi një përballje me klubin pse e urrenin. Me sa duket e mbajti veten të freskët sepse vajza e tij ishte seriozisht e keqe në atë kohë.

Në mënyrë mbresëlënëse anësori nuk pranoi që drama e tij personale të ndikojë në shfaqjen e tij për klubin e tij dhe madje shënoi fituesin në derbin e Madridit kundrejt Atletico vetëm pesë ditë pasi ajo lindi.

Shih edhe
Manuel Lanzini Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai ende ishte shitur pavarësisht fitores së UEFA-s në ndeshjen në finalen e Champions League 2014. Ndërsa në kohën e shkrimit, ekzistojnë zërat se ai mund të zhvendoset në FC Barcelona për të marrë hakun e tij.

Angel Di Maria Arab Pamja dhe Pseudonimi:

A e keni vërejtur Angel ka pamjen e njerëzve nga kombi arab? Ably Ndoshta, prejardhja e tij familjare ka një gjurmë tek kombi. Për më tepër, pseudonimi i tij është 'Fideo', hajvan, për shkak të trupit të tij të dobët siç shihet më poshtë.

Shih edhe
Mauro Icardi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pavarësisht se nuk është fizikisht imponues, Anxhel është shumë punëtor nga natyra. Edhe si sulmues natyral, ai ka tendenca mbrojtëse.

Angel Di Maria Bio - Fjalia e Burgut:

Në mes të vitit 2017, Angel Di Maria u dënua me një vit burg pasi pranoi mashtrim tatimor.

Akuza lidhet me një marrëveshje për të drejtat e imazhit nga koha e yllit argjentinas me Real Madrid. Ai thuhet se ka mashtruar qeverinë spanjolle nga 1.14 milion £ gjatë magjisë së tij katër-vjeçare në Bernabeu. 

Shih edhe
Juan Foyth Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai thuhet se ka pranuar të dy akuzat për mashtrim dhe do të paguajë një gjobë prej 1.76 milion £ - duke shmangur një gjyq në Gjykatën e Lartë Spanjolle.

Megjithë dhënien e dënimit me burg, Di Maria nuk ka gjasa të kalojë kohë pas hekurave. Dënimet e nën moshës dy vjeçare pezullohen në Spanjë, duke siguruar që i dënuari nuk ka të dhëna penale.

Pse u largua nga United:

Incidenti fatkeq ndodhi gjatë kohës së tij në Manchester United. Shtëpia e Di María në Prestbury, Cheshire, u vjedh më 31 janar 2015. 

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Marcos Rojo Plus Fakte të paqarta të biografisë

Gruaja e tij nuk mund të kthehej në shtëpi pas thyerjes së hajdutëve në shtëpinë e ish-anësorit të Manchester United. Kjo e tronditi atë tërë ditën dhe shënoi fillimin e një fundi në qëndrimin e tij në Manchester United dhe Angli.

Pavarësisht sigurisë së dhënë gjatë gjithë ditës nga United, Di Maria u zhvendos familjen e tij në një hotel të largët. Ai u largua nga United dhe Anglia në afatin kalimtar të transferimit.

Shih edhe
Historia e Fëmijërisë Angel Correa Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia e Angel Di Maria - Një Ngjarje që ndodhi ditën kur ai lindi:

Në ditën kur lindi Di María, Buzz Aldrin, personi i dytë që eci në Hënë, u martua me gruan e tij të tretë Lois Driggs Cannon në moshën 58 vjeç.

Ata tani janë të divorcuar dhe marrëveshja siguroi që ajo të ishte në gjendje të mbante Mercedesin e saj, i cili ka targa 'MOONGAL'.

Shih edhe
Giovani Lo Celso Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Angel Di Maria Idol:

Nuk është as argjentinasi Diego Maradona i cili dihet se ka lavdëruar Di Maria në disa raste.

Si një i ri, idhulli i tij ishte Kily González, ish-sulmuesi i Valencia dhe Interit, i cili fitoi kapele 56 për Argjentinën dhe ishte kryesisht i majtë, si Di María.

Ai e pa González të luante për Rosario Central në 1995 dhe më pas u bë shoku i tij i skuadrës kur u ngrit në ekipin e parë në moshën 17 vjeç.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Marcos Rojo Plus Fakte të paqarta të biografisë

Kohët e fundit Di María kujtoi se si González u zemërua me të gjatë një ndeshje kur e la atë të ekspozuar në krah. "Këto janë gjëra që ju nuk harroni kurrë," tha ai.

Kontrolli i fakteve

Ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet