Angel Di Maria Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Angel Di Maria Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli i cili njihet më shumë me Nofkën; "Petë". Ngjarja jonë e fëmijërisë së Angel Di Maria plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës përpara famës, jetës së marrëdhënieve, jetës familjare dhe shumë fakteve të pakta të njohura rreth tij.

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij, por pak e konsiderojnë Biografinë e Angel Di Maria e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Angel Di Maria Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë -Jeta e hershme

Ángel Fabián Di María Hernández lindi në ditën e Shën Valentinit, 14th e shkurtit, 1988 në Rosario, Argjentinë. Asides Christian Eriksen Edinson Cavani, Di María është futbollisti më i suksesshëm në sytë e publikut që ka hyrë në botë në Ditën e Shën Valentinit 1988.

Duke u rritur në Perdriel, ai ishte një nga tre fëmijët e nënës së tij, Diana Hernández dhe babait, Miguel Di María. Si foshnjë, Angel Di Maria ishte jashtëzakonisht aktiv në sport, dhe me një rekomandim të një mjeku u regjistrua për futboll në moshën tre vjeçare. Angel filloi të praktikonte futboll pasi mjeku i tij u rekomandoi prindërve të djalit ta linin të shkonte për sport në mënyrë që t'i linte vendin energjisë së tij të shpërthyer.

"Unë kam qenë i shqetësuar si fëmijë, isha hiperkinetik, mjeku më tha: 'Djali duhet të bëjë ndonjë sport dhe do të jetë më i qetë.' Dhe në vend të kësaj of karate, ne freferoju të luajë futboll ”.

Edhe ndërsa ai luante futboll, ai gjithashtu ndihmoi prindërit e tij me punën e tyre në një oborr qymyri lokal së bashku me dy motrat e tij, Vanesa dhe Evelyn. Për shkak të të ardhurave të ulëta, familja e tij fitoi, blerja e çizmeve të futbollit dhe mbajtja e hapit me hobi të Di María ishte e vështirë për prindërit e tij.

Sipas Angel Di Maria,"Është diçka që unë gjithmonë do të mbaj brenda meje. Për mua të luaja futboll dhe të kisha çizme të thotë dy motrat e mia shkuan pa " tha ai në një intervistë. "Ishte një ekzistencë e tmerrshme dhe kur wEather ishte e keqe të gjithë ata kishin ishte një çati metalike mbi kokat e tyre. Por unë dhe motrat e mia punoi në tai edhe oborrin e qymyrit. Fillova me moshën 10 dhe deri në kohën kur isha 15, po ndihmoja me dërgesat. Ishte punë e vështirë. "

Është e rëndësishme të thuhet se Di María u bashkua me klubin lokal Rosario Central në 1995 (duke u vënë re në moshën shtatë vjeç duke luajtur për një ekip të vogël lokal dhe blerë në këmbim të 30 futbollit) dhe u diplomua nga akademia e të rinjve në 2005. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Angel Di Maria Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Historia e dashurisë së Angel Di Maria përqendrohet në një grua.

Ajo nuk është askush tjetër përveç Argjentinës bjonde, Jorgelina Cardoso e cila është rreth 5 vjet më e madhe se ai. Jorgelina është e njohur në të gjithë Argjentinën për një bukuri të trupit të tonifikuar. Kjo ishte arsyeja pse Di Maria iu afrua asaj gjatë lartësive të tij të karrierës në Benfica. Në një kohë ai u emërua "Magjike Tri Maria" nga të gjitha gazetat në Portugali. Një kohë ai u mbështet nga Diego Maradona për t'u bërë "Superylli i ardhshëm i Argjentinës".

Mediat argjentinase e përshkruan Jorgelina si tifozët më të mëdhenj të burrit të saj të futbollit dhe ajo nuk ka frikë të veshë veshët e atyre që guxojnë të kritikojnë Di Maria. Ajo nuk mori kohë para se Di Maria e quajti atë si menaxherin e tij.

Ajo ishte truri pas suksesit të Argjentinës. Me të, Di Maria u bë më i sigurt në fushë. Kjo i dha atij një lëvizje në Real Madrid siç u njoftua në mënyrë tronditëse, nga njësia rregullatore e Bursës Portugeze.

Pasi pa të gjitha këto suksese, Angel Di Maria vendosi të çimentonte dashurinë e tij për argjentinën Jorgelina (né Cardoso). Ata u martuan në 2011 (dy vjet pasi u takuan).

Në 2013 u lind vajza e tyre Mia. Për shkak të shëndetit të saj të sëmurë, vajza duhej të qëndronte në spital për dy muaj.

Ishte një periudhë shumë e vështirë, "Jorgita" postuar në llogarinë e saj Instagram.
Ishte një periudhë shumë e vështirë, "Jorgita" postuar në llogarinë e saj Instagram.

Mia, e cila lindi tre muaj para kohe dhe mbijetoi pas trajtimit në një njësi të kujdesit intensiv në Spitalin Universitario Montepríncipe në Madrid.

Fatmirësisht Mia mbeti i trembur. Në ditëlindjen e saj të parë, Jorgelina botoi foto mbi Instagram, me shkrim, "Askush përveç babait dhe unë e dimë sa e dhimbshme ishte të shihje fytyrën tënde të mbuluar me kabllo mjekësorë."

Ajo vazhdoi.

“Nuk ka asgjë më të trishtueshme sesa të shkosh në shtëpi nga spitali me krahë bosh. Lotët na lagnin jastëkët çdo natë. Dhe tani mund të themi se ju jeni një vajzë e fortë, e shëndetshme, e lumtur. Ju fituat betejën për jetën tuaj, për jetën tonë. ”

Angel Di Maria dhe Gruaja festojnë ditëlindjen e vajzës

Angel Di Maria Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë -Jeta familjare

Familja e Angel Di Maria nuk ishin më të pasurat e shumë në La Ceramica. Ai vjen nga një prejardhje e varfër familjare.

Sot, Di Maria e konsideron veten një "njeri familjar" dhe ka përdorur një sasi të konsiderueshme të pagës së tij për të “Ktheni”Për familjen e tij. Pasi u transferua në Benfica, ai i kërkoi babait të tij që të mos punonte më dhe bleu një shtëpi për prindërit dhe motrat e tij.

Plaku i gelngel, Miguel, ishte gjithashtu një futbollist i mirë, por ëndrra e tij për t'u bërë një lojtar i River Plate u shkatërrua pasi ai pësoi një dëmtim në gju në fund të karrierës para se të bënte debutimin e tij. Në vend të kësaj, ai punoi në një oborr qymyri për 16 vjet, duke fituar një pagë të dobët. Duke ndarë një dhomë me dy motrat e tij, djali i Miguelit, gelngel shpejt kuptoi se futbolli ishte shansi i tij për të arritur një jetë më të mirë (Lionel Messi u rrit edhe në Rosario, megjithëse edukimi i tij i klasës së mesme hapi rrugën për një fëmijëri më tepër të shkëlqyeshme).

Sipas fjalëve të tij.“Shpesh mendoj se sa me fat jam që kam futboll. Unë isha një student i tmerrshëm. Po të mos kisha këmbëtë gjitha unë do të kisha vazhduar të punoja në oborrin e qymyrit. Çfarë tjetër do të kisha bërë ?. Unë kam qenë zemërthyer për babanë tim, sepse ai mund të kishte luajtur futboll, por kishte një lëndim të rëndë në gju që luante për rezervat e River Plate. Nëna ime gjithnjë më kujton se sa jam me fat dhe se po bëj atë që babai im dëshironte të bëja, unë po jetoj ëndrrën e tij ". ai kujton.

nËNA: Diana Hernández, nëna e gelngel Di María është truri kryesor pas përfshirjes së djalit të saj në futboll.

Burri i saj kishte frikë të zgjedhte futbollin si një zgjedhje karriere për djalin e tij duke pasur parasysh dështimin e tij në këtë sport. Duke e ditur se burri i saj ishte akoma i pasionuar për futbollin, ajo e shtyu atë të pranonte atë që do të vinte.

Ajo vendosi që engjëlli i vogël, fëmija i saj i parë, do të luante futboll pasi një mjek i rekomanduar që Little Angel të vihet për të praktikuar një sport (Martial Art ose Futboll) për të kontrolluar hiperaktivitetin e tij rinor.

Përveç gruas së tij Jorgelina Cardoso, Diana Hernández mbetet djali i saj tifozja e dytë më e madhe.

Diana Hernández- Tifozja e dytë më e madhe e Di Maria

SISTERS: Angel Di Maria ka dy motra fëmijë me emrin Evelyn Di María Hernández dhe Vanesa Di María Hernández. Në ato ditë, Evelyn dhe Vanesa ishin të dobishme për të ndihmuar prindërit e tyre dhe vëllain e madh (Angel) për të punuar në oborrin lokal të qymyrit.

Angel Di Maria Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë -Tattoo Fact

Ashtu si shumë futbollistë, ai është i etur për tatuazhet e tij. Para se të nisej për Benfikën, ai dhe gjashtë miq të fëmijërisë kishin të njëjtin frazë në parmakën e majtë: "Të lindja në El Perdriel ishte dhe do të jetë gjëja më e mirë që më ka ndodhur ndonjëherë në jetën time."

Ky është rasti i Argjentinës siç shihet më poshtë.

Di Maria Tattoo Fakte

Angel Di Maria Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë -Pse ai heshti ndërsa ndiqej penalisht në Real Madrid

Njëherë e një kohë, Real Madrid dëshironte të shiste lojtarin, pavarësisht performancës së tij të mirë në klub. Kjo ishte kur ata splashed një rekord botëror £ 80 milion për Gareth Bale, një tjetër këmbë të majtë (i cili ka të njëjtën zemër-formë goli-shënuar festim, gjithashtu), por Di Maria qëndroi i fortë. Ai kurrë nuk kërkoi një përballje me klubin se pse ai ishte i urryer. Ai mbeti i ftohtë me sa duket sepse vajza e tij ishte seriozisht e keqe në atë kohë.

Me gjasë, skuadra nuk pranoi të lejonte dramën e tij personale të ndikonte në shfaqjen e tij për klubin e tij dhe madje shënoi fituesin në derbin e Madridit kundrejt Atletico vetëm pesë ditë pas lindjes. Ai ishte shitur ende, pavarësisht se fitoi njeriun e UEFA-s në ndeshjen në finalen e 2014 Champions League. Si në kohën e shkrimit, ekzistojnë zëra se ai mund të jetë duke shkuar në FC Barcelona për të bërë hakmarrjen e tij.

Angel Di Maria Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë -Rreth Pamjes së tij Arabe dhe Nofkës

A e keni vënë re Angel ka pamjen e njerëzve nga kombi arab?… Ndoshta, prejardhja e tij familjare ka një gjurmë tek kombi. Për më tepër, pseudonimi i tij është 'Fideo', hajvan, për shkak të trupit të tij të dobët siç shihet më poshtë.

Pavarësisht se nuk është imponuar fizikisht, Engjëlli është një natyrë shumë punëtor. Edhe si sulmues natyror, ai ka tendenca mbrojtëse.

Angel Di Maria Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë -Denim me burg

Në mes të vitit 2017, Angel Di Maria u dënua me një vit burg pasi pranoi mashtrim tatimor.

Akuza lidhet me një marrëveshje për të drejtat e imazhit nga koha e yllit argjentinas me Real Madrid. Ai thuhet se ka mashtruar qeverinë spanjolle nga 1.14 milion £ gjatë magjisë së tij katër-vjeçare në Bernabeu. Ai thuhet se ka pranuar të dy akuzat e mashtrimit dhe do të paguajë një gjobë prej 1.76 milion £ - duke shmangur një gjyq në Gjykatën e Lartë Spanjolle.

Megjithë dhënien e dënimit me burg, Di Maria nuk ka gjasa të kalojë kohë pas hekurave. Dënimet e nën moshës dy vjeçare pezullohen në Spanjë, duke siguruar që i dënuari nuk ka të dhëna penale.

Angel Di Maria Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë -Pse ai u largua nga United

Incidenti fatkeq ka ndodhur në kohën e tij në Manchester United.

Shtëpia e Di María në Prestbury, Cheshire, u vjedh në 31 janar 2015. Gruaja e tij nuk mund të kthehej në shtëpi pas thyerjes së hajdutëve në shtëpinë e ish-anësorit të Manchester United. Kjo e tronditi atë tërë ditën dhe shënoi fillimin e një fundi në qëndrimin e tij në Manchester United dhe Angli.

Pavarësisht nga siguria 24-orëshe nga United, Di Maria e zhvendosi familjen e tij në një hotel larg. Ai u largua nga United dhe nga Anglia në dritaren e ardhshme të transferimit.

Angel Di Maria Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë -Një ngjarje që ndodhi ditën kur u lind

Në ditën kur lindi Di María, Buzz Aldrin, personi i dytë që eci në Hënë, u martua me gruan e tij të tretë Lois Driggs Cannon në moshën 58 vjeç. Ata tani janë të divorcuar dhe zgjidhja siguroi që ajo të ishte në gjendje të mbante Mercedesin e saj, i cili ka targa 'MOONGAL'.

Angel Di Maria Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë -Idhulli i tij

Nuk është as argjentinasi Diego Maradona i cili dihet se ka lavdëruar Di Maria në disa raste.

Si një i ri, idhulli i tij ishte Kily González, ish-sulmuesi i Valencia dhe Interit, i cili fitoi kapele 56 për Argjentinën dhe ishte kryesisht i majtë, si Di María.

Ai e pa Gonzalezin të luante për Rosario Central në 1995 dhe më pas u bë shoku i tij i skuadrës kur u promovua në ekipin e parë në moshën 17. Kohët e fundit Di María kujton se si González u zemërua me të gjatë një ndeshje kur ai e la atë të ekspozuar në krah. "Këto janë gjëra që ju nuk harroni kurrë," tha ai.

Kontrolli i fakteve

Ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet