Andy Carroll Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Andy Carroll Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu të futbollit i cili njihet më shumë me nofkën; 'ThBlockbuster '. Historia jonë e fëmijërisë Andy Carroll plus Fakti i biografisë sjell për ju një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Analiza e  6 ft 4 përpara përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës në marrëdhënie, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura jashtë fushe për të.

LEXO
Michael Owen Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Po, të gjithë e dinë për efektet e tij goditëse Blockbusting, por pak e konsiderojnë Biografinë e Andy-t, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Andy Carroll Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Andrew Thomas Carroll lindi në ditën e 6-të janarit 1989 në Gateshead, Tyne and Wear, Mbretëria e Bashkuar. Futbollisti Bricjapi lindi nga nëna e tij, Susan Simmonds dhe babai i tij, Thomas Carroll (me profesion një mekanik).

LEXO
Todd Cantwell Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Gjatë viteve të tij të hershme, ai shkoi në Shkollën Fillore të Brighton Avenue dhe shkollën Joseph Swan. Carroll "Jetoi për futboll" madje si një nxënës.

Që nga fëmijëria, ai ka qenë mbajtës i biletave të sezonit për të dashurin e tij Newcastle United. Këtë ekip ai e kishte brohoritur që nga momenti kur mendoi për herë të parë për futbollin.

Ai u bë një djalë topi në klub, pastaj u ngrit në radhët e djalit të topit të vogël dhe të lartë. Andy Carroll në vitet e tij të fëmijërisë kishte reputacion për sjellje të keqe.

LEXO
Fabian Delph Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kush është Billi Mucklow? Andy Carroll Lover:

Pas 6 këmbëve 4 përpara, ekziston një WAG magjepsëse. Billi Mucklow është një yll i realitetit televiziv i cili u fejua me Carroll në nëntor 2014. Ajo është një vit më e vjetër se Andy.

Billi Mucklow u rrit në famë kur ajo u bashkua me shfaqjen e televizionit real të Essex në serinë e tij të tretë, që transmetoi në 2011.

Ajo u largua nga programi ITV në sezonin e tij të tetë, në vitin 2013, pas vetëm dy vitesh para kamerës. Kjo e ka bërë atë të përqendrohet plotësisht në stilin e jetës së WAG.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Luke Shaw Plus Fakte të paqarta të biografisë

Djali i tyre, Arlo, lindi në qershor 2015. 'Arlo' u emërua emri i dytë më i famshëm për djemtë në 2011 nga NameBerry. Billi Mucklow ndau një herë disa foto të lezetshme të gjashtë muajsh, Arlo.

Në muajin nëntor 2017, Billi Mucklow lindi fëmijën e saj të dytë me Andy Carroll. Të dy partnerët e quajtën Wolf Nine Carroll. Sa emër i çuditshëm dhe i pazakontë.

LEXO
Daniel Sturridge Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Përveç Arol dhe Wolf Nine, Andy ka dy fëmijë të tjerë, Emilie Rose dhe Lucas, nga një marrëdhënie e mëparshme.

Çështjet e marrëdhënieve Andy Carroll:

Andy dikur u takua me Stacey Miller dhe midis të dy ish-të dashuruarve është historia e një sulmi brutal. Më 18 tetor 2010, Carroll u akuzua për sulm në një incident me ish-të dashurën e tij e cila në fund të luftës së tyre pësoi dëmtime në kokë.

LEXO
Story Cheick Tiote Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia

Pas arrestimit të tij, Andy pretendoi se ishte në vetëmbrojtje. Akuzat më vonë u hoqën për shkak të mungesës së provave. Carroll u dha me kusht me kusht që ai të banonte me kapitenin e atëhershëm të Newcastle Kevin Nolan derisa çështja të rifillonte në janar.

 Dy ditë pas dorëzanisë së tij, makina e Carroll u dogj duke u parkuar në rrugën e Nolan, me derën e garazhit të kapitenit të klubit që u ndez gjithashtu. Ky ishte fillimi i tij duke pasur frikë të dinte se bandat e ndiqnin.

LEXO
Historia e Fëmijërisë e Rigobert Song dhe Fakte të patreguara të Biografisë

Andy Carroll Fakte të patreguara të biografisë - Viktima e sulmit:

Në nëntor 2016, Carroll u afrua nga dy burra me motor ndërsa po ngiste makinën afër shtëpisë së tij në Brentwood, Essex. Të armatosur me një pistoletë, ata u përpoqën të vidhnin orën e tij 22,000 £ por dështuan. Carroll u ndoq më pas në makinën e tij për rreth 20 minuta ndërsa u kthye përsëri në stërvitjen e West Ham në Rush Green për të marrë ndihmë nga stafi i sigurisë.

LEXO
Harry Winks Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Më në fund erdhi drejtësia. Në shtator 2017, një nga të dyshuarit, një 22-vjeçar Jack O'Brien u shpall fajtor për grabitjen e mbetur në tentativë. Ai u dënua me gjashtë vjet burg për veprën penale.

Faktet e Biografisë së Andy Carroll - Regjistrimet e Arrestimit të Policisë:

Më 14 shtator 2008, ai u arrestua nga policia në Newcastle, dhe më vonë pranoi një kujdes policor. Përsëri më 7 dhjetor 2009, ai u arrestua pas një përleshjeje në një klub nate, përsëri në Newcastle, i akuzuar për thyerjen e një gote në fytyrën e një burri.

LEXO
Georginio Wijnaldum Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

 Ai u akuzua për sulm dhe në tetor 2010 ai u deklarua fajtor për sulm të përbashkët dhe u gjobit me 1,000 £. Ai gjithashtu u urdhërua të paguante 2,500 £ kompensim.

Prishja e shtetrrethimit:

Ndërsa ishin në detyrë ndërkombëtare me Anglinë U-19, Carroll dhe shokët e tij të skuadrës Scott Sinclair dhe Ryan Bertrand u dërguan në shtëpi nga skuadra pasi thyen një shtetrrethim në 14 Tetor 2007 gjatë përgatitjes për një ndeshje kundër Rumanisë U-19.

LEXO
Nathaniel Clyne Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Luftimi me shokun e ekipit:

Në Mars 2010, Carroll u përfshi në një grindje me shokun e ekipit Steven Taylor gjatë trajnimit që la Taylor me një nofull të thyer. 

Carroll thuhet se pësoi një dorë të thyer në këtë incident, dhe pak kohë më pas ai u fotografua në një koncert pop me fashata në të dy duart. 

Pastaj menaxheri i Newcastle Chris Haughton, përfaqësuesit e klubit dhe të dy lojtarët nuk pranuan të komentojnë më tej mbi incidentin dhe nuk u ngritën akuza.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Michail Antonio Plus Fakte të paqarta të biografisë

Faktet e Biografisë së Andy Carroll - Zakonet e pirjes:

Carroll dikur dihej se kishte një zakon të tepruar të pirjes. Pas barazimit 1–1 të Anglisë me Ganën më 29 mars 2011, menaxheri i Anglisë Fabio Capello i tha Carroll që të kufizonte zakonet e tij të pirjes.

Menaxheri i Liverpool Kenny Dalglish u përgjigj duke thënë, “Epo ai kurrë nuk më ka blerë një pije. Unë kam qenë me të në Boyzone koncerte dhe ai ende nuk më ka blerë kurrë një pije! "

Në një intervistë në prill të 2012, Carroll pranoi se ai kishte fituar reputacion për të pirë dhe shoqëruar gjatë kohës së tij në Newcastle, por që pasi u bashkua me Liverpool në janar 2011 ai kishte "U vendos" dhe ndryshoi stilin e tij të jetesës.

LEXO
Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Faktet e Biografisë së Andy Carroll - Jeta Familjare:

Babai i tij krenar, Thomas Carroll, një mjeshtër dhe kthyes, dhe nëna, Susan Simmonds kanë mbështetur ambiciet e futbollit të djalit të tyre që nga ditët e fëmijërisë së tij. Sidoqoftë, ata ende u siguruan që Andi të merrte nota të mira në GCSE-të e tij.

Para se të paguanin investimet e djalit të tij në futboll, Thomas Carroll operonte një prejardhje familjare të klasës së mesme. Thomas ka kaluar dekada duke prodhuar përbërës metalikë dhe i mbledh për të ndërtuar makineri industriale, përbërës makinerish dhe mjete.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Raheem Sterling Plus Fakte të patreguara të biografisë

Faktet e Biografisë së Andy Carroll - Përmbledhje e Karrierës:

Carroll filloi karrierën e tij të futbollit për të rinjtë me Newcastle United. Shfaqja e premtimit në fushë që në moshë të vogël. Ai nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me klubin në korrik 2006 në moshën 17 vjeç.

Kjo ishte para se të kalonte një periudhë të shkurtër në huazim me Preston North End. Në vitin 2007, ai ishte marrësi i Trofeut Wor Jackie Milburn që e bëri atë të thirrej -"Ylli në rritje i Veri-Lindje futboll ”, nga lojtarët e Newcastle. Në të njëjtin vit, portieri italian legjendar, Gianluigi Buffon e cilësoi atë 'kam një të ardhme të madhe'.

Fatkeqësisht, shitjet e Carroll 35 milion £ te Liverpool për të zëvendësuar Fernando Torres nuk funksionuan siç ishte planifikuar. Ndërsa ishte në Liverpool, ai u drejtua në të njëjtën rrugë për t'u shkatërruar.

LEXO
Salomon Rondon Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Deri më sot, Andy Carroll ende fajëson Newcastle për vrasjen e ëndrrës së Alan Shearer duke pretenduar se klubi e detyroi atë të largohej. West Ham u bë destinacioni tjetër pas vështirësive të tij në Liverpool. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Andy Carroll plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !. 

LEXO
Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Faktet e Biografisë së Untold
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet