Andrey Arshavin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Andrey Arshavin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu të futbollit më i njohur nga Pseudonimi; 'Shava'. Andrey Arshavin Historia e fëmijërisë sonë dhe Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij. Le të fillojmë. 

Andrey Arshavin Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Jeta e hershme

Andrey Sergeyevich Arshavin lindur në 29 Maj 1981 në Shën Petersburg nga Sergej Arshavin (babai) dhe Tatiana Arshavina (nëna).

Ai mbijetoi një aksident që mund ta kishte vrarë kur ai u godit nga një makinë si një fëmijë. Prindërit e tij u divorcuan kur ai ishte 12, ishte një kohë që i duhej të dy së ​​bashku. Duke pasur të qëndronte me nënën e tij kishte pasojat e veta pasi nëna e tij ishte e varfër. Andrey duhej të flinte në dyshemenë e një banese të ngushtë me nënën e tij. Ai kishte ëndrrën e tij për t'u bërë një futbollist i drejtë që nga fëmijëria.

Për fat të mirë, babai i tij e kujtoi atë dhe kishte për të ardhur të ndihmojë atë të vazhdojë me ëndrrat e tij. Ishte babai i tij që e bindi atë për të ndjekur një karrierë në futboll pas dështimit të tij për t'u bërë një lojtar profesionist i futbollit.

Arshavin filloi të luante futboll në moshë të re dhe në moshën shtatëvjeçare. Babai i tij e regjistroi atë në Akademia e futbollit Smena of Zenit, klubi i tij i lindjes. Ashavini u bë i konsideruar akademikët një prioritet më të madh duke i kushtuar vëmendje futbollit në baza me kohë të pjesshme. Për shkak të kësaj, ai ndoqi një shkollim të afërt pranë akademisë së futbollit. Ai kishte për qëllim të lexonte librat e tij dhe të luante futboll në të njëjtën kohë.

Me kalimin e kohës me të duke e zotëruar aktin e lojës, dashuria e tij për futbollin u rrit ndërkohë që për arsimin u zhvlerësua. Në një moment, ai nuk mund të përqendrohej më shumë në akademikë. Mospërfillja e tij për akademikë shpesh çoi në sjellje të këqija.

Sipas Andrey “Unë u solla keq në shkollë. Kur isha në klasën e dytë, unë rrëzova ditarin e regjistrimit të klasës vetëm pse nuk doja të ndiqja mësimet. Ishte ky incident që më bëri të përjashtohem. ” 

Ai duhej të kthehej në akademi për t'u bashkuar me shokët e tij të futbollit. Ai ishte fëmija më i vogël dhe gjithashtu kapiteni midis çifteve të tij. Së shpejti ai u bë një hero futbolli në qytetin e lindjes.

Andrey Arshavin Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Karriera në Përmbledhje

Arshavin bëri debutimin e tij në futbollin profesional në gusht 2, 2000. Për ironi, kjo ndodhi në tokën angleze. 19-vjeçari zëvendësoi veteranin Andrey Kobelev gjatë fitimit 3-0 të Zenit në Bradford City në Kupën Intertoto.

I riu u detyrua të priste një vit tjetër për t'u bërë i rregullt në ekipin e St Petersburgit duke filluar njëmbëdhjetë. Në total, ai kaloi tetë stinët me Zenit, duke shënuar golat 71 dhe duke ofruar 100 ndihmon në shfaqjet 281 në garat ruse dhe ndërkombëtare. Ai u bë një hero për tifozët e Shën Pete, që e quajtën atë me nofkë "Shava", dhe simboli i vërtetë i klubit nga kryeqyteti i Veriut.

Ai u emërua Futbollisti rus i Vitit në 2006, por ishte dy vitet e ardhshme të Arshavinit me klubin - kur mori detyrën e trajnerit holandez Dick Advocaat - i cili doli të jetë më i suksesshmi.

Ai që nga vitet e hershme të tij si tifoz i FC Barcelona dhe kurrë nuk e mohoi faktin se ai ëndërron të luajë për klubin katalanas. Ishte Arsenali që vodhi zemrën e tij.

Andrey Arshavin Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Jeta familjare

Ai lindi në një familje tipike të klasës punëtore. Babai i tij Sergey Arshavin luajti si një futbollist amator. Tatiana Arshavina është nëna e futbollistit rus Andrei Arshavina. Sergey Arshavin vdiq nga dështimi i zemrës në moshën 40 vjeç.

Andrey Arshavin Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Jeta e marrëdhënieve

Yulia Arshavina lindur në 3 qershor 1985 (mosha 32), ishte Andrey Arshavin gruan e parë. Ata u martuan në 2004 dhe u divorcuan në 2013. Arshavin ka tre fëmijë me të - Arseniy Arshavin, Artem Arshavin dhe bijë Yana Arshavina. Pas divorcit të tyre, Ashavin u bë bosh. Mjerisht, për më shumë se tre vjet, ata pothuajse nuk komunikojnë dhe ai nuk i pa fëmijët e tij. Julia nuk e pengoi ta bënte këtë. Në vend të kësaj, ishte Ashavin ai që nuk bëri shtytjen. Ai dërgonte vetëm para dhe dhurata.

Është raportuar se 3 vite pas divorcit të tij, Ashavin vendosi të martohej sërish. Vendimi i tij erdhi pas ribashkimit me fëmijët e tij nga ish-gruaja e tij. Ai e lidhi nyjë me të dashurën e tij të gjatë Alice Catimini. Të dashuruarit u martuan në shtator 1, 2016 në Shën Petersburg.

Ceremonia u ndoq vetëm nga njerëzit më të afërt, duke përfshirë fëmijët nga martesa e parë e Alice, në ceremoninë e të ftuarve gjithashtu kishte një nuse dhe dhëndëri të vogël të vendosur për të bërë gjithçka në heshtje, në shtëpi. Dihet gjithashtu se Alice ndryshoi emrin e saj, duke u bërë Arshavina.
Andrey Arshavin Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Një stilist

Arshavin gjithashtu ka ndjekur certifikata dhe një praktikë në Dizajnin e Modës.

Andrey Arshavin Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Një politikan

Në 2007, ai mori pjesë në zgjedhje si kandidat për Asamblenë Legjislative të Shën Petersburg për partinë e Bashkuar Rusisë. Lojtari i futbollit fitoi zgjedhjet, por dha dorëheqjen më vonë.

Përbërësi i tij e quajti fshatin e tij luksoz "Arshavinka" pas ish-lojtarit të Arsenalit. Kjo ishte si rezultat i dashurisë që ata kanë për të.

Andrey Arshavin Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Një shkrimtar

Andrey Arshavin është një shkrimtar, i cili ka tri libra në jetën e tij: "Euro-2008. Guus dhe ekipi i tij. Ditari i Andrey Arshavin "; "Ne e beme ate! Historia e Fitores së Madhe "; "Arshavin, duke përfshirë një titull 555 Pyetje dhe Përgjigje mbi Gratë, Para, Politikë dhe Futboll.

Andrey Arshavin Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Bamirësi

Ai është gjithashtu i përfshirë në punë bamirësie. Arshavin pranoi ofertën për t'u bërë Ambasadori i Fshatrave të Fëmijëve SOS në qytetin Pushkin afër Shën Petersburg.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet