Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbollistik i cili njihet më shumë si “André Gomes". Historia jonë e fëmijërisë së Andre Gomes plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhëniet dhe jetën personale etj.

Po, të gjithë e dinë për aftësinë e tij mbresëlënëse taktike dhe vetëdijen që ai sjell në lojë. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Andre Gomes, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Xavi Hernandez Plus Fakte të paqarta të biografisë

Andre Gomes Childhood Story Plus Biografi i patreguar Fakte- Jeta e hershme

Duke filluar, emrat e tij të plotë janë André Filipe Tavares Gomes. Andre Gomes siç njihet si ka lindur në ditën e 30-të korrikut 1993 nga nëna e tij, Maria Julieta dhe babai, Casemiro Gomes në Grijó, Vila Nova de Gaia, Distrikti Porto i Portugalisë.

LEXO
Alex Telles Fëmijëria Story Plus Fakti i patreguar i biografisë
Andre Gomes Prindërit (Kredia për Sportskeedia).
Andre Gomes Prindërit (Kredia për Sportskeedia).

Andre Gomes u rrit si djali i vogël i familjes së tij në vendlindjen e tij Grijó. Itsshtë një famulli civile me një popullsi prej 10,578 (statistikat e vitit 2011).

Në fillim, Andre kishte vendosmërinë për t'u bërë një futbollist, atë që ai kurrë nuk e pa si një fantazi kalimtare. Të kesh një prind krenar, të dashur për futbollin, të cilët ishin tifozë të fortë të Portos e ndihmuan kërkimin e tij. Kjo e bëri të natyrshme që dashuria për lojën e bukur të ngulitet te djali i tyre, Andre.

LEXO
Andres Iniesta Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Si një djalë i vogël, Andre Gomes ishte ndër ata që formuan diçka në një top futbolli. Ndonjëherë ai do të konvertonte ballon ose portokall në futboll, të cilin ai e luante ditën dhe natën. Duke vënë hobi në praktikë, ai vendosi të bashkohet me një njësi vendore të futbollit.

LEXO
Jan Oblak Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Andre Gomes Childhood Story Plus Biografi i patreguar Fakte- Jeta e hershme e karrierës

Para ditëlindjes së tij të 10-të, Andre i kaloi mbrëmjet duke luajtur futboll në fushat lokale të Grijó, Vila Nova de Gaia. Vendosmëria e tij për t'u bërë dividentë të paguar me siguri ndërsa u regjistrua për prova në akademinë e FC Porto.

Andre kishte një gjykim të suksesshëm në akademinë e FC Porto në vitin 2005. Kjo e pa djalin e vogël që i paketonte çantat e tij dhe udhëtonte 22 kilometra për t'u bashkuar me FC Porto.

LEXO
Danilo da Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Andre Gomes Childhood Story Plus Biografi i patreguar Fakte- Rruga për famë

Andre Gomes rrëfeu pasionin e tij për FC Porto gjatë viteve të tij të para në klub. Ndërsa u bashkua, nuk kaloi shumë dhe ai bëri përshtypje. i riu Andre u ngjit në radhët shumë shpejt duke u bërë kapiten për ekipin e tij.

LEXO
Frenkie de Jong Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia
Andre Gomes në Akademinë e FC Porto. Kredia për JN
Andre Gomes në Akademinë e Porto FC. Kredia për të JN

Kur shkon e vështirë:

Mosarritja e pritjeve të një akademie konkurruese të të rinjve si FC Porto me siguri ka pasojat e saj. Fatkeqësisht, Gomes pa që performanca e tij po binte në një moment dhe ai pagoi çmimin. Sipas Raporti JN Portugez, bota gati u shkatërrua për André Gomes, kur ai u shkarkua nga ish-koordinatori i trajnimit i dragoit, Luis Castro. Ishte një periudhë dhimbjeje dhe traume.

LEXO
Ansu Fati Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

 "Në futboll, ndonjëherë e kupton mirë dhe nganjëherë e humbet, ndoshta, në këtë rast, kishte një gabim, por askush nuk ishte i domosdoshëm,"  

Lëvizja në:

Përcaktimi dhe vetëbesimi mbetën fjalëpakët e tij si në kohën në kërkimin e tij për të gjetur një klub tjetër të të rinjve. Andre Gomes vazhdoi duke marrë fazën e tij të ardhshme të karrierës me Pasteleira, anën e tij lokale, e cila pa zbrazëti që përfundonte në të.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Rodrigo Moreno Plus Faktet e Biografisë së Untold

Pas një viti me klubin, ai u transferua në Boavista, nga ku ai ndihmoi shokët e tij në fitoren e një turneu lokal. Rezultati i imazhit për gomave në Pasteleira

Jeta në Benfica:

Duke iu afruar viteve të fundit të karrierës së tij rinore, Andre Gomes vendosi të regjistrohej për akademi më të mëdha. Ai e pa veten duke pasur një provë të suksesshme në Benfica, ku ai luajti vitin e tij të fundit si i ri para ngritjes në karrierë.

LEXO
Angel Di Maria Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Në tre vitet e jetës së tij të moshuar në Benfica, Andre Gomes u bë i dobishëm në ndihmën e klubit për të fituar trefishin e parë të brendshëm në histori. Triple përfshin trofeun e Ligës, kupën dhe Taça da Liga dhe gjithçka ndodhi në sezonin 2013–14.

LEXO
Lucas Digne Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Andre Gomes Childhood Story Plus Biografi i patreguar Fakte- Ngrihu në famë

Në korrik 2014, Andre Gomes u bashkua me Valencia pasi u joshur nga ish-menaxher i FC Porto Nuno Espirito Santo. Marrëveshja u bë e mundur falë super agjentit të Andre, Jorge Mendes i cili përfaqëson si atë ashtu edhe Nuno.

Andre Gomes Historia e Valencias. Kredia për FourFourTwo
Andre Gomes Valencia Story. Kredia për të FourFourTwo

Sipas FourFourTwo, Valencia ndërtoi qasjen e tyre krijuese rreth Andre Gomes të cilët pa, ata dukeshin të sheshtë, të parashikueshëm dhe të lodhur. Më poshtë janë disa nga aftësitë sublime të Andreit në Valencia.

LEXO
Danilo da Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Për të kurorëzuar përpjekjet e tij për famë, Andre Gomes i cili u thirr nga ekipi kombëtar portugez përfaqësoi vendin e tij në Euro 2016. Ai u bë një nga interpretuesit më të mirë të fitores së mrekullueshme të Portugalisë në turne. Më poshtë është një foto e Gomes duke pozuar me trofeun Euro 2016.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Rodrigo Moreno Plus Faktet e Biografisë së Untold

Performanca e tij në Valencia dhe Portugali e pa atë duke u monitoruar nga një numër i klubeve më të mira evropiane duke përfshirë FC Barcelona që e bleu atë në 21 korrik 2016 për Ttridhjetë e pesë milion euro, shtesa dhe një bonus nëse ai fiton Topin e Artë.

Ndërsa në FC Barcelona, ​​Andre Gomes kishte një rol të ngushtuar pasi nuk arriti të vendoste veten në praninë e Ivan Rakitiq. Barcelona që nuk donte të humbte para nga ai vendosi ta dërgojë atë në huazim në Everton ku ai mori një rinovim të karrierës. Goli i tij i parë për Everton me siguri e bën kampionatin të duket i lehtë.

LEXO
Angel Di Maria Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Kredia për Klubin e Futbollit Everton. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Andre Gomes Childhood Story Plus Biografi i patreguar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Romance e Andre Gomes është një që shpëton shqyrtimin e syrit publik thjesht sepse jeta e tij e dashurisë është pa dramë.

Pas futbollistit të suksesshëm, ekziston një WAG magjepsës në personin e bukur të Lisa Goncalves. Lisa është shumë e bukur. Ajo konsiderohet shpesh si një nga zonjat më të bukura në botë.

Lisa lindi më 13 shtator 1993 në Portugali. Ajo ka një fizik të pabesueshëm, të cilin të gjithë do të dëshironin ta kishin. Ajo është e mirë, shumë inteligjente, argëtuese, e kujdesshme dhe romantike.

LEXO
Frenkie de Jong Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Sipas FabWags, Andre Gomes filloi të takonte Lisa gjatë kohës së tij në Benfica. Ata filluan të dilnin vetëm pasi marrëdhënia e tij përfundoi me përfundimin e Mariana Pedro. Të dy dashamësit filluan si miqtë më të mirë të cilët më vonë u bënë të dashuruar.

A e dini? Lisa Goncalves është dikush me bukuri dhe truri. Ajo është një dentist që punon Spitali de Valongo e vendosur në Valongo, Portugali.

LEXO
Ansu Fati Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold
E dashura e Andre Gomes - Lisa Goncalves duke praktikuar profesionin e saj (Kredia për Instagram)
E dashura e Andre Gomes - Lisa Goncalves duke praktikuar profesionin e saj (Kredia për Instagram)

Possibleshtë e mundur që ajo të jetë me burrin e saj në Merseyside. Çdo vajzë mendon se takimi me familjen e burrit të tyre po njihet "personi i vërtetë në to". Siç duket, Andre Gomes ka prezantuar me sukses Lisa prindërve të tij, të cilët nga ajo që duket se janë pranuar.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Xavi Hernandez Plus Fakte të paqarta të biografisë
Andre Gomes bën Foto Familjare me Lisa Goncalves. Kredia në Twitter.
Andre Gomes bën Foto Familjare me Lisa Goncalves. Kredia në Twitter.

Andre Gomes Childhood Story Plus Biografi i patreguar Fakte- Jeta personale

Njohja me jetën personale të Andre Gomes do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij. Duke filluar, ai është dikush që bukuroshja e tij është jashtëzakonisht e vështirë për t'i rezistuar zonjave. Të gjithë i duan flokët dhe fytyrën e përsosur të Andreut.

LEXO
Alex Telles Fëmijëria Story Plus Fakti i patreguar i biografisë
Andre- Një nga Futbollistët më të pashëm të Botës.
Andre- Një nga Futbollistët më të pashëm të Botës.

Andre Gomes është dikush që është në gjendje të arrijë pothuajse gjithçka në çdo fushë të jetës për të cilën ai zotohet. Lojtarët e futbollit, ashtu si ne të tjerët, i duam kafshët shtëpiake dhe Andre Gomes nuk është një përjashtim.

Thënia se nuk ka më besnikëri në lojën moderne me siguri nuk merr parasysh marrëdhëniet e ndara midis Andre Gomes, qenit të tij (Benny) dhe lojës Auto Grand vjedhjes në PlayStation të Sony.

LEXO
Andres Iniesta Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Hugs e Solidaritetit:

Andre Gomes dihet nga tifozët se ka një personalitet ngrohës. Ai është një person i gëzuar që mund të japë mijëra dhe përqafime të hënave blu (një emër i dhënë në një ditë në janar pretendonte të ishte dita më e dëshpëruar e vitit). Shihni videon më poshtë. Kredi për Andre Gomes në Instagram.

LEXO
Lucas Digne Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Andre Gomes Childhood Story Plus Biografi i patreguar Fakte- LifeStyle

Andre Gomes ka një vlerë neto e cila vlerësohet të jetë rreth 15 milion dollarë. Aftësia e tij për t'u marrë me famën është drejtpërdrejt proporcionale me aftësinë e tij me mënyrën se si ai e trajton jetën e tij jashtë fushe. Andre Gomes zotëron shumë vetura premium si Audi, prodhuesi i tij më i mirë i automobilave.

LEXO
Jan Oblak Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Ai ka një pallat në Castelldefels, një komunë në provincën e Barcelonës në Katalonjë, Spanjë.

Andre Gomes Childhood Story Plus Biografi i patreguar Fakte- Jeta familjare

Sistemet e forta të mbështetjes familjare përmirësojnë besimin dhe suksesin e sportit. Kjo është ajo që Andre Gomes ka gëzuar gjatë gjithë fazave të tij të maturimit të futbollit. Duke gjykuar nga fotografia më poshtë, Andre Gomes ka një familje shumë të lumtur.

LEXO
Jan Oblak Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Andre Gomes një herë tha se ai e pranoi Barcelonën për shkak të prindërve të tij që vizituan FC Barcelona vetëm gjatë kohës së fëmijërisë së tij. Në fjalët e tij

"Dua që prindërit e mi të jenë krenarë për mua. Unë jam ai që jam dhe jam këtu në Barcelonë, që ka rëndësi më të madhe për ta. Ata kanë ndjenja të forta për klubin"

LEXO
Andres Iniesta Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Andre Gomes Childhood Story Plus Biografi i patreguar Fakte- Fakte të patreguara

Gjërat që mund të mos dini për Andre Gomes:

A e dini se?...  Andre Gomes duket të jetë një dashnor i vjetër i futbollit në shkollë. Ai është një tifoz i madh i Ronaldo origjinale në vend të Cristiano Ronaldo. Falë babait të tij, Andre ndoqi një herë Ronaldo e Vjetër gjatë viteve të tij aktive në Madrid dhe në Kupën e Botës 2002.

LEXO
Danilo da Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Dashuria për Jags:

Phil Jagielka AKA Jags ka qenë më miqësore ndaj Andre Gomes, dikush që e ndihmoi atë të vendoset mirë në Goodison Park

"Mbaj mend në ditën e parë me Jags, unë nuk kam rroba për të shkuar në trajnim, kështu që ai më dha kit e tij! Ai më shpjegoi se ku duhet të shkoj për çantë kitarë dhe gjithçka.

A e dini se?... I papërshkrueshëm kit njeri është gjithashtu një mik për të Dominic Calvert-Lewin.

LEXO
Alex Telles Fëmijëria Story Plus Fakti i patreguar i biografisë

Stili Unique Trajnim:

Andre Gomes është i njohur të ketë një Unique Stili i stërvitjes i cili kombinon punën e tij të këmbëve dhe pozicionimin e tullumbaceve të trasha. Këtë ai e praktikoi veçanërisht gjatë ditëve të tij në FC Barcelona. Më poshtë është një video e një stërvitje të tillë. 

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së Fëmijërisë së Andre Gomes dhe Fakte të Paqëndrueshme të Biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
Lucas Digne Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet