Alphonso Davies Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Azhurnimi i fundit në

Duke u nisur, ai është mbiemri "Kuzhinier D". Ne ju japim mbulim të plotë të Tregimit të Fëmijërisë Alphonso Davies, Biografisë, Fakteve Familjare, Prindërve, Jetës së Parë, Jetesës, Jetës personale dhe ngjarjeve të tjera të rëndësishme që nga momenti kur ai ishte fëmijë e deri kur u bë popullor.

Jeta dhe ngritja e Davies Alphonso. Kredite e imazhit: Instagram dhe Qëllimi.

Po, ju dhe unë e dimë që ai është një nga lojtarët më të talentuar të futbollit që ka dalë nga MLS. Sidoqoftë, vetëm disa nga tifozët e konsiderojnë versionin tonë të Biografisë së Alphonso Davies, i cili është mjaft interesant. Tani pa ado më tej, le të fillojmë, së pari me një Toc, e ndjekur nga Alphonso Davies Wiki, para Story Full tij.

Faktet e Biografisë Alphonso Davies (Pyetjet Wiki)Përgjigjet
EMRI I PLOT:Alphonso Boyle Davies
pseudonimi:Kuzhinier D
DATA DHE VENDI I LINDJES:2 nëntor 2000- Buduburam, Ganë
nËNA:Victoria Davies
BABAI:Debeah Davies
SISTER:Ruth Davies
e dashurJordyn Huitema (si në Shkurt 2020)
ORIGJINA FAMILJARE:Liberia (Afrika Perëndimore)
FEJA:Krishterimi (Katolik)
ARSIMI SHKOLLOR:Shkolla Katolike Nënë Tereza, Edmonton.
Hobbies:duke vallëzuar dhe duke luajtur lojëra video
TE ARDHURA NETO:1 milion dollarë (Që në shkurt të vitit 2020)
EKIPI AKTUAL:Bayern Munich (Si në Shkurt 2020)
HEIGHT DHE MOSH1.81 m (5 ft 11 in), 19 vjet (si në shkurt 2020)
SHENJTI ZODIAC (HOROSKOPI):Akrepi
PROFESIONI:Futbollisti (Krahasuesi i Mbrojtjes, Mbrapa)

Alphonso Davies ' Historia e Fëmijërisë:

Fotografi e njohur nga fëmijëria e hershme e Alphonso Davies. Kredia: Instagram.

Alphonso Boyle Davies lindi në ditën e 2 nëntorit 2000 nëna e tij, Victoria Davies dhe babai, Debeah Davies, në kampin popullor të refugjatëve Buduburam në Ganë. Ai është fëmija dhe djali i parë nga tre fëmijë të lindur në Victoria dhe Debeah.

Po, ju na keni dëgjuar të drejtë!, Alphonso lindi në një kamp refanësh Ghanian, që do të thotë, ai është kilometra larg nga të qenit një komb ganian. Të tregohet e vërteta!, ai fillimisht ishte menduar të ishte një komb i Bibliotekës. dhe A e dini? ... Prindërit e Alphonso Davies ikën nga Liberia (vendi i Afrikës perëndimore) në 1999, pasi shpërtheu lufta e dytë civile Liberiane.

Jo vetëm prindërit e tij, por shumica e anëtarëve të familjes së Alphonso Davies udhëtuan me qindra milje në Afrikën Perëndimore derisa përfundimisht gjetën shenjtëroren në kampin e refugjatëve Buduburam afër Akra në Gana, ku ai lindi. Ishte në kamp që i ri Alphonso kaloi katër vitet e para të jetës së tij duke u rritur në një tokë të huaj për origjinën e familjes së tij.

Prindërit Alphonso Davies nuk ishin vetëm duke ikur nga lufta. Ata po udhëtonin me milje nëpër Afrikën Perëndimore në kërkim të një jete më të mirë për fëmijën e tyre të palindur - një hero i ardhshëm i futbollit. Kredia e Imazhit: Google Map dhe Instagram.

Alphonso Davies ' Sfondi i Familjes:

Flasin për origjinën familjare të Alphonso Davies, prindërit e tij pa dyshim, janë Liberianë nga një prejardhje e dobët familjare. Debeah dhe Victoria ishin çifte të reja kur shpërtheu Lufta e Dytë Liberiane, një zhvillim që i la ata me opsionet e pjesëmarrjes në luftë ose ikjes. Për fat të mirë, ata zgjedhin këtë të fundit dhe tani, të dy (foto më poshtë) jetojnë për të vlerësuar zgjedhjen e tyre të jetës sesa asgjësimin e mundshëm të pemës së tyre familjare.

Prindërit e tij buzëqeshin sot sepse fillimisht morën vendimin e arsyeshëm për të ikur nga lufta. Kredia e imazhit: Instagram.

"Ishte shumë e vështirë të jetosh në Liberi në kohën e luftës, sepse të mbijetosh do të thotë që duhet të bësh armë për të luftuar. Ne nuk kishim interes për këtë, "

kujton babanë e Alphonso Davies. Nga ana e nënës së tij, ajo kujton gjithashtu kalimin nëpër kufoma për të marrë ushqim për familjarët e saj. Në të vërtetë, i tillë nuk ishte lloji i mjedisit ku do të dëshironin që fëmijët e tyre të rriten.

Alphonso Davies ' Ndërtimi i arsimit dhe karrierës:

Familja e Alphonso Davies përqafoi një ofertë migracioni në Kanada, si pjesë e një programi të zhvendosjes në kohën kur ai ishte pesë vjeç. Ata arritën në vend në 2005 dhe fillimisht u vendosën në Windsor në Ontario.

Një vit më vonë, familja u transferua në qytetin Edmonton në Alberta. Ishte në qytet që jeta filloi me të vërtetë për Alphonso, i cili u rrit si një fëmijë i lumtur së bashku me motrën e tij të vogël Ruth dhe vëllain e vogël të njohur.

Ai nuk ishte vetëm duke u rritur për fat të mirë në Kanada, por ishte në procesin e bërjes së një qytetari kanadez. Kredia për imazhin: Youtube.

Në fakt, fushat me bar të Northmount Elementary në Edmonton është vendi ku Alphonso Davies së pari mësoi se si të luante futboll si një sport fëmijërie. Këtu filloi fati i tij i futbollit.

Sa i përket edukimit të tij, Alphonso filloi të ndiqte shkollën katolike Nënë Tereza në të njëjtin qytet të Edmontonit. Në atë kohë, ishte pothuajse e pamundur të mos e vini re aftësitë e tij natyrore të driblimit dhe mënyrën në të cilën ai i klasifikoi bashkëmoshatarët e tij ndërsa luante futboll në shkollën katolike Nënë Tereza.

Alphonso Davies ' Vitet e para në futboll:

Falë Melissa Guzzo - mësues dhe trainer i klasës Alphonso në shkollën katolike Nënë Tereza - prijësi i futbollit u regjistrua në një iniciativë pas shkollës për fëmijët e qytetit të brendshëm të quajtur "Programi Falas Footie".

Vërtetë për emrin e saj, Footie falas ishte falas pasi ndihmoi prindërit e Alphonso Davies, të cilët nuk ishin në gjendje të rrisnin tarifat e futbollit për akademitë e tjera të futbollit. Nisma ndihmoi edhe fëmijë të tjerë të qytetit të brendshëm të cilët nuk mund të përballonin tarifat e regjistrimit ose transportin për të eksploruar interesat e tyre në futboll. Alphonso më vonë, vazhdoi të bashkohet me klubin vendor Akademia e Nikollës. Kjo u pasua nga një karrierë e rëndësishme 8-vjeçare e hershme me Edmonton Strikers.

Djaloshi i lumtur ishte në Edmonton Strikers pas stërvitjes me klubin e djalërisë Nicholas Academy. Kredia për imazhin: Youtube.

Biografia e Alphonso Davies ' Story to Fame:

Në vitin 2015, prindërit e Alphonso Davies ranë dakord për një kthesë në karrierë, një ofertë që do të largonte djalin e tyre të parë larg prej tyre për të luajtur në Vancouver. Me matjen tonë, ajo ishte përafërsisht 1,159.5 km larg (nga rruga) nga shtëpia e familjes në Edmonton. Debeah dhe Victoria i dhanë Alphonso bekimet e tyre dhe e dërguan atë për t'u bashkuar me grupin e të rinjve Vancouver Whitecaps.

14-vjeçari i atëhershëm bëri përshtypje në klub, i tillë që ai u bë lojtari i parë më i ri që nënshkroi një kontratë USL në 15 vjet, 3 muaj në 2016. Cfare tjeter?… Alphonso fitoi një promovim në ekipin e parë të Vancouver Whitecaps FC në 2016, bëri debutimin e tij në MLS po atë vit dhe pati paraqitje pasuese mbresëlënëse.

Në moshën 15 vjeç, Alphonso ishte i ri dhe ambicioz me thjesht karakterin e duhur për të pasur sukses. Kredia për imazhin: VancouverKërkime.

Biografia e Alphonso Davies ' Story Rise To Fame:

Në kulmin e karrierës së Alphonso me Vancouver Whitecaps FC, ai u emërua Lojtar i Klubit të Vitit 2018 dhe gjithashtu mori çmimin Whitecaps 'Goal of the Year. Pas kësaj, ai u dha lamtumirën e klubit duke shënuar dy gola në fitoren e tyre 2–1 ndaj Portland Timbers. Në këtë kohë, plakari i ri mund ta ndiente fatin e tij duke e thirrur nga Evropa.

Muaj më vonë në janar 2019, Alphonso filloi një sezon të ri duke luajtur për gjigantët gjermanë Bayern Munich. Ai u nënshkrua në klub për një tarifë rekord prej 9.84 milion in në 2018. Qysh kur 19-vjeçari u bashkua me klubin, ai ka qenë duke fërkuar shpatullat me superstarë - si Robert Lewandowski, Philippe Coutinho, David Alaba - madje ka fituar titullin e tij të parë në Bundesligë me klubin. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Në të vërtetë, ngritja e tij e famës ka qenë meteorike. Kredia e figurës: ESPN.

Kush është Alphonso Davies ' E dashura?… A ka ai bashkëshorte dhe fëmijë?

Ai vërtet gjeti një ndeshje perfekte në Jordyn Huitema. A nuk ishte ai?

Larg fushës së lojës, Alphonso bën lajme për marrëdhëniet e tij me të dashurën e lindur kanadeze, Jordyn Huitema. Nuk dihet shumë rreth asaj kur filluan lidhjet e dashurive. Sidoqoftë, ata kanë qenë së bashku mjaft kohë për t'u parë si çifte kanadeze Power Soccer nga shtypi. Kjo pasi Jordyn luan futboll profesional për klubin francez të Divizionit 1 Féminine, Paris Saint-Germain dhe ekipin kombëtar të Kanadasë.

Alphonso fluturon rregullisht në Paris për të kaluar kohë të mirë me të dashurën e tij Jordyn para se të kthehej në Bayern Munich. Ata investojnë vëmendje të mjaftueshme në karrierën e tyre të lulëzimit, zhvillim i cili shpjegon ndërsa ata nuk kanë djalë ose vajzë (a) jashtë martese. Pavarësisht, nuk ka asnjë përjashtim të faktit që ata mund të marrin marrëdhëniet e tyre në një nivel tjetër (martesë) në asnjë kohë.

Alphonso Davies ' Jeta familjare:

Alphonso Davies ia ka borxh suksesin e tij në futboll familjes së tij të mahnitshme. Uluni prapa dhe pushoni ndërsa ne ju sjellim fakte për familjarët e tij në këtë pjesë. Ne fillojmë duke ju ndihmuar të merrni më shumë fakte në lidhje me prindërit e Alphonso Davies.

Rreth Alphonso Davies Babai dhe Nëna:

Prindërit e krahut janë përkatësisht Debeah dhe Victoria. Në 2005 Debeah dhe Victoria morën vendimin në ndryshim të jetës për të shpërngulur në Kanada nga Gana pa ditur asgjë në lidhje me atë vend ose duke pasur të afërm atje. Ata besuan vetëm se masa do të ndihmojë që Alphonso ta sigurojë një të ardhme të ndritshme.

Takoni prindërit e Davies Alphonso. Kredia e imazhit: Instagram.

Do të thotë që vendimi u pagua më shumë nga sa mund ta imagjinonin. Në fakt, anësori vëren se e ka të lehtë ta motivojë veten sa herë që shikon prapa në vendimet që ndryshojnë jetën që kanë marrë prindërit e tij gjithnjë përkrahës në lidhje me të ardhmen e tij.

Rreth Alphonso Davies Vëllezërit dhe të afërmit:

Alphonso ka dy motra më të vegjël, të cilët janë shumë më të vjetër se. Ato përfshijnë motrën e tij të vogël Ruth dhe një vëlla të vogël të njohur. Vëllezërit dhe motrat kanë lindur në Kanada. Si e tillë, ata nuk u duhej të ndiqnin procedurën e marrjes së nënshtetësisë kanadeze siç bëri Alphonso.

Alphonso Davies me babanë e tij, nënën dhe motrat më të vegjël. Kredia e imazhit: Instagram.

Megjithëse anësori nuk i ka dhënë shtypit të dijë më shumë për motrat e motrat e tij. As ai nuk ka folur për rrënjët dhe prejardhjen e tij familjare, pasi lidhet me gjyshërit e tij të nënës dhe të babait. Në mënyrë të ngjashme, xhaxhai, hallat, kushërirat, nipi dhe mbesa të Alphonsoas janë kryesisht të panjohura në kohën e shkrimit të kësaj bio.

Alphonso Davies ' Jeta personale:

Kush është Alphonso Davies?… A e dini se ai mishëron tipare të personalitetit që ekspozohen nga individë të udhëhequr nga Shenja e Zodiakut Akrep? E verteta eshte, Kuzhinier D (pseudonimi i tij) është pasionant, intuitiv, i jashtëzakonshëm dhe nuk ka vështirësi të thotë saktësisht atë që dëshiron të thotë.

Ka pak lojtarë që dinë të shprehen mirë në mënyrë të përsosur. Alphonso bën listën. Kredia e imazhit: Bundesliga.

Shtuar në tipare të personalitetit të Alphonso është vëmendja e tij për të mos zbuluar shumë për jetën e tij personale dhe private.

Interesi i krahut dhe hobi përfshijnë vallëzimin, duke luajtur lojëra video dhe duke kaluar kohë të mirë me familjen dhe miqtë e tij. Ai është gjithashtu i mirë në gatim, një hobi që i dha pseudonimin "Kuzhinier D".

Alphonso Davies ' Faktet e jetesës:

Sa i përket mënyrës se si Alphonso Davies bën dhe harxhon paratë e tij, ai ka një vlerë neto të vlerësuar prej 1 milion dollarë në kohën e shkrimit të kësaj biografie. Rrjedhat e pasurisë së anësorit kanë origjinën nga pagat dhe mëditjet që ai merr për të luajtur futboll në top-fluturim.

Anësori gjithashtu fiton të ardhura të konsiderueshme nga miratimet. Si e tillë nuk ka pyetje në lidhje me atë se si ai mund të përballojë të marrë asete luksoze si makina ekzotike dhe shtëpi të shtrenjta.

Një foto e rrallë e krahut ku mundohej të merrte paketën e bagazhit nga pjesa e pasme e një makine që parashikohej të ishte një Audi. Kredia e figurës: Spox.

Alphonso Davies ' faktet:

Për t’i dhënë fund historisë dhe biografisë sonë të fëmijërisë Alphonso Davies, këtu janë pak fakte të njohura ose të palejuara për anësorin.

Fakt #1- Ndarja e pagave të tij për sekondë:

Që nga përparimi i tij në Janar 2019, shumë tifozë kanë menduar për të sa fiton Davies Alphonse?…. Atë 2019, kontrata e Chef D e ​​pa atë duke paguar një pagë dajak prej 1.2 milion Euro në vit. Më befasuese më poshtë është ndarja e pagave të Alphonso Davies në vit, muaj, ditë, orë, minutë dhe sekonda.

Qëllimi i pagësFitimet në Euro (€)Fitimet në Paund (£)
Farë fiton ai në vit€ 1,200,000£ 1,034,559
Farë fiton ai për muaj€ 100,000£ 86,213
Farë fiton për javë€ 24,390£ 21,028
Atë që ai fiton në ditë€ 5,949£ 5,129
Ajo që ai fiton për orë€ 248£ 214
Farë fiton për minutë€ 4.13£ 3.56
Farë ai fiton për Serconds€ 0.07£ 0.06

Kjo është sa ka fituar Alphonso Davies që kur filluat të shikoni këtë faqe.

€ 0

Nëse ajo që shihni më lart mbetet në (0), do të thotë që po shihni një faqe AMP. tani Kliko KETU për të parë rritjen e pagës së tij për sekonda. A e dini? ... Burri mesatar në Gjermani duhet të punojë të paktën 1.84 vjet për të fituar € 86,123, që është shuma që Chef D fiton në 1 muaj.

Fakti 2- XNUMX- Padrejtësia në renditjen e FIFA-s:

Alphonso ka vetëm dy vjet përvojë duke luajtur futboll në top-fluturim, një zhvillim i cili shpjegon pse ai ka një vlerësim të ulët të FIFA-s me 73. isshtë një fakt i njohur që koha shëron dhe përmirësohet. Ështja nuk do të ishte më ndryshe për anësorin pasi ai ka potencialin të tejkalojë 90, madje bëhet edhe futbollisti më i mirë i FIFA-s.

Vlerësimet e tij patjetër që do të shënojnë një rritje meteorike në vitet pasuese. Kredia e imazhit: SoFIFA.

Fakti # 3 - Pirja e duhanit dhe pirja:

Pshtresa që pinë duhan dhe pinë në mënyrë të papërgjegjshme kanë një gjë për buzët e errëta dhe rrjedhjet e shpeshta me ligjin. Alphonso është e kundërta e përsosur e të dy rezultateve.

Fakti 4- XNUMX- Tattoos:

Cila është qëllimi për të patur tatuazhe kur dikush është me krenari të errët? Përveç se artet e trupit janë tërhequr me vija të bardha, Alphonso nuk do të kishte nevojë për ndonjë që të plotësojë lartësinë e tij prej 5 këmbësh 11 inç.

A keni vërejtur ndonjë tatuazh? na tregoni në kutinë e komenteve. Kredia e imazhit: Instagram.

Fakti 4- XNUMX- Cila është feja e Alphonso Davies:

Ju kujtohet shkolla katolike Nënë Tereza?… Po, është një shkollë katolike në Edmonton, Kanada. Ne e kemi përdorur atë për të nënkuptuar se prindërit e Alphonso Davies ndoshta kishin rritur djalin e tyre për të ndjekur besimin e feve të krishtera. Megjithëse, i riu nuk ka qenë plotësisht i drejtpërdrejtë me besimin e tij. Por, mosmarrëveshjet tona janë në favor të Alphonso të qenit i krishterë sepse ai ka një motër të quajtur Ruth ndërsa nëna e tij mban emrin - Victoria.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Fantazhet e Fëmijës sonë Alphonso Davies, Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani atë me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

KOMENTE 2

  1. Unë jam shumë i lumtur si Liberian që shoh vëllain tim Liberian duke luajtur këtë lloj futbolli, i uroj urimet më të mira. Të gjithë Liberianët falënderojnë përkushtimin ndaj vëllait tuaj Alphanso Davies, pavarësisht se e natyralizoni veten në Kanada, ne ende e duam ndërsa Liberian.please kthehen në shtëpi dhe bëjmë gjërat e vogla që kanë rëndësi për vendin.

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu