Allan Loureiro Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Allan Loureiro Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Allan Loureiro ju tregon Fakte mbi Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja, Fëmijët, Stili i Jetës, Vlera Neto dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një histori e brazilianit, nga ditët e tij të fëmijërisë, deri kur u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e fëmijërisë në të rritur - një përmbledhje e përsosur e Allan's Bio.

Historia e jetës së Allan Loureiro. Ja fotoja e tij Jeta dhe Ngritja.
Historia e jetës së Allan Loureiro. Ja fotoja e tij Jeta dhe Ngritja.

Po, tifozët e futbollit vlerësojnë çfarë Allan ka siguruar Everton me nën Carlo Ancelotti. Pavarësisht nga vlerësimi, vetëm disa e dinë historinë e jetës së brazilianit. Pa zhurmë të mëtejshme, lejojmë të fillojmë.

LEXO
Gerard Deulofeu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Allan Loureiro Historia e Fëmijërisë:

Duke filluar, emrat e tij janë të plota Allan Marques Loureiro. Allan lindi ditën e 8 janarit 1991 nga prindërit e tij, Z. dhe Znj. Loureiro në qytetin e njohur të futbollit të Rio de Janeiro, Brazil.

Shikoni pak qytetin e bukur të lindjes së tij, Rio de Janeiro.
Shikoni pak qytetin e bukur të lindjes së tij, Rio de Janeiro.

Në ditët e hershme të jetës së tij, Allan u tërhoq nga futbolli pasi pa kaq shumë përkushtim të bashkatdhetarëve të tij në lojë. Interesimi i tij për futboll nuk i garantoi atij miratimin e plotë për të luajtur.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marouane Fellaini Plus Fakte të patreguara të biografisë

Shumicën e kohës, nëna e tij luante rolin e një 'nëne tepër mbrojëse' dhe e kufizonte atë të dilte në rrugë për të luajtur futboll. Prandaj, Allan që zhvilloi një interes të ngushtë në futboll nuk mund të luante futboll aq sa dëshironte.

Historia e familjes Allan Loureiro:

Edhe pse nëna e tij u përpoq ta frenonte atë nga futbolli në ditët e tij të hershme, ajo së shpejti e lejoi atë të luante me bashkëmoshatarin e tij ndërsa ai u rrit. Të them të drejtën, askush nuk mund ta nënshtrojë dashurinë për futbollin që gllabëron në pjesën më të madhe të familjes në rrugët e Brazilit. Prandaj, ne mund të konkludojmë me siguri se aftësia e Allanit në futboll është e lidhur me prejardhjen e tij familjare.

LEXO
Samuel Eto'o Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Origjina e familjes Allan Loureiro:

Ndoshta e keni ditur që përkatësia etnike ose Rrënja Familjare e një personi mund të gjurmohet nga emri i tij i plotë. Duke pasur këtë në mendje, emrat familjarë të nënës dhe babait të Allan përkatësisht Marques dhe Loureiro janë të trashëgimisë Brazilian. Prandaj, Origjina e tij Familjare mbërthen në Rio de Janeiro, Brazil.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Leighton Baines Plus Fakte të paqarta të biografisë
Ai vjen nga qyteti prestigjioz i Rio de Janeiro, Brazil.
Ai vjen nga qyteti prestigjioz i Rio de Janeiro, Brazil.

Disa vjet më parë, kundërshti erdhën në lidhje me vendin e origjinës së Allanit. Sipas BleacherReport, dikur ishte diskutimi i futbollistit që braktisi Brazilin për në Itali. A mund të jetë ai që i ka gjetur rrënjët familjare në vendin evropian?

Si filloi ekspedita e tij e futbollit Allan Loureiro:

Si një djalë i vogël, Allan tregoi më shumë shqetësim për futbollin se gjithçka tjetër. Ai vështirë se mund të kalonte një ose dy ditë pa luajtur futboll. Në atë kohë, ëndrra e tij për t'u bërë një lojtar i nderuar forcohet. Nuk kishte asgjë që mund të ndryshonte mendjen e Allanit nga futja në futboll.

LEXO
Ben Godfrey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Prandaj, prindërit e tij nuk kishin mundësi tjetër përveç se ta ndihmonin atë të bashkohej me Madureira Esporte Clube (një ekip brazilian i futbollit me seli në qytetin e Rio de Janeiro). Duke qëndruar në vendosmërinë e tij për t'u bërë një lojtar i nderuar, Allan i kushtoi vëmendje çdo mësimi që i ishte dhënë në Madureira.

Allan Loureiro Jeta e Hershme e Karrierës:

Pas disa viteve të trajnimit rigoroz të futbollit, Allan doli të bëhej një lojtar i jashtëzakonshëm i vogël. Në fakt, aftësitë dhe shkathtësia e tij në paraqitjen e disa ndeshjeve për Madureira tërhoqi shumë klube profesioniste.

LEXO
Michael Keane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 

Në kohën kur Allan Loureiro kaloi 17 vjet, një klub uruguajan - Deportivo Maldonado - e nënshkroi atë për një tarifë të pazbuluar të kontratës. Kështu, ai filloi karrierën e tij profesionale me klubin e tij të ri. Lojtari i ardhshëm nuk kaloi shumë kohë në Maldonado pasi e huazuan atë në klubin me bazë në Brazil, Vasco da Gama.

Zhvendosja në Vasco da Gama duket se krijon një mundësi më të mirë për karrierën profesionale të Allan. Në fakt, ai mori më shumë kohë loje në ekipin e tyre të të rinjve. Për fat të mirë, Allan u promovua në ekipin e parë të Vasco da Gama pasi bëri shumë arritje madhështore në ekipin e të rinjve të klubit.

LEXO
Histori fëmijërie Tom Davies Plus Faktet e Biografisë së Untold
Shihni atë duke bërë shumë përpjekje për të fituar topin ndërsa luante për Vasco da Gama.
Shihni atë duke bërë shumë përpjekje për të fituar topin ndërsa luante për Vasco da Gama.

Rruga drejt famës së Allan Loureiro:

A e dini?… Pasi ndihmoi Vasco da Gama për të fituar Serinë B, i riu Allan, për fat të keq, vuajti nga një dëmtim i rëndë. Pikërisht kur ai po fitonte famë, forca fatkeqe kufizuese e futbollit - Lëndimi - e kapi atë. Mjerisht, ai nuk mund të bënte një numër të mirë të paraqitjeve për klubin e tij për shkak të dëmtimit.

LEXO
David Moyes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Ashtu si bashkatdhetarët e tij (Neymar Felipe Anderson) të cilët kanë qenë në këpucët e tij më parë, Allan u përpoq shumë të shërohej nga dëmtimi i tij. Prandaj, ai stërvitej vazhdimisht me ekipin e të rinjve të klubit të tij për të rimarrë palestrën pas shërimit.

Historia e Suksesit të Allan Loureiro:

Interesante, trajnimi i Allan nuk u shkoi dëm. Në fakt, ai bëri një paraqitje të jashtëzakonshme pas kthimit në ekipin e parë të Vasco da Gama. Falë aftësive të tij të pakrahasueshme, Allan mund të dërgonte lehtësisht topin në pjesën e prapme të rrjetës. Prandaj, ai ndihmoi ekipin e tij të fitonte turneun 2011 Serie A.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për fat të mirë, Allan do të takonte një lojtar të aftë si Bruno Fernandes ndërsa nënshkroi një marrëveshje të re me klubin italian, Udinese në qershor 2012. Në klub, ai u bë një mesfushor i pakonkurrueshëm i cili u krahasua me Paul Pogba. Disa vjet më vonë, ai nënshkroi një marrëveshje transferimi prej 10 milion € me Napolin dhe bëri një paraqitje të shkëlqyeshme kundër lojtarëve portreti si i palëvizshëm, Dzekodhe Paulo Dybala në Serinë A.

LEXO
John Lundstram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Shikoni ngritjen e tij epike në yje (nga Udinesa në Napoli).
Shikoni ngritjen e tij epike në yje (nga Udinesa në Napoli).

Shpejt përpara kohës së shkrimit të kësaj Biografie, Allan është nënshkruar në klubin anglez - Everton. Faleminderit Carlo Ancelotti, i cili e do modelin e tij të futbollit, Allan arriti një marrëveshje tre-vjeçare prej 21.7 milion me Everton. Së shpejti ai do të shfaq një aftësi të klasit botëror ndërsa luan së bashku James Rodriguez, i cili gjithashtu u nënshkrua në klubin anglez në vitin 2020.

LEXO
Samuel Eto'o Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Kalimi i tij në Everton do të thotë se ai do të luante me lojtarin portreti të Columbia James Rodriguez.
Kalimi i tij në Everton do të thotë se ai do të luante me lojtarin portreti të Columbia James Rodriguez.

Kush është e dashura / gruaja e Allan Loureiro?

Si një lojtar i vendosur, një numër i mirë i njerëzve gjithmonë kanë pyetur për gruan ose të dashurën e Allan Loureiro. Të them të drejtën, Allan ka një grua të hollë dhe mund të përshkruhet si gruaja ëndërr e secilit.

Në rast se nuk e dini, gruaja e Allan (foto më poshtë) është Thais Valentim. Ashtu si ish-shokët e tij të skuadrës (Kalidou Koulibaly Lorenzo Insigne), Allan dhe gruaja e tij punuan së bashku për t'i mbijetuar trazirës që doli nga kryengritja e parë e skuadrës së Napolit në nëntor 2019.

LEXO
John Lundstram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Njihuni me gruan e bukur të Allan Loureiro.
Njihuni me gruan e bukur të Allan Loureiro.

Ashtu si ajo që mund të arrihet në dramat telenovela, Allan zakonisht tregon gruan e tij të bukur në dorezën e tij në Instagram. Për më tepër, martesa e tij me Thais ka rezultuar në lindjen e një numri të fëmijëve të pazbuluar. Sidoqoftë, braziliani ka ndarë një nga fotot e djalit të tij kur festoi ditëlindjen e tij tetë vjeçare në Napoli, Itali.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Andre Gomes Plus Fakte të patreguara të biografisë
Kjo është një përmbledhje e shtëpisë martesore të Allan.
Vini re një përmbledhje të shtëpisë martesore të Allan.

Fakte të Jetës Familjare Allan Loureiro:

Edhe pas Ngjitjes së tij në Famë, Familja e Allan ka mbetur pas skenës së suksesit të tij. Mund të ndodhë që shumica e njerëzve tregojnë më pak shqetësim për të apo është për shkak se ai është nënvlerësuar nga shumë? Mësoni më shumë për çdo anëtar të familjes së Allan Loureiro, duke filluar nga prindërit e tij.

Rreth Nënës dhe Babait të Allan Loureiro:

Besoni apo jo, nëna dhe babai i Allan kanë ndikuar në ndjenjën e tij të moralit. Interesante, nëna e tij, Rosana shpesh e kanë brohoritur sa herë që ai del në fushë për të luajtur futboll. Nga ana tjetër, nuk dihen shumë informacione për babanë e Allan.

LEXO
Ben Godfrey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Lutjet dhe vullneti i saj i mirë kanë qenë gjithmonë me brazilianin. Shikoni më poshtë, se si Rosana feston me djalin e saj pasi ai dhe shokët e tij të skuadrës fituan konkursin e Copa America.

Njihuni me Allan Loureiro tifozen e fortë, Rosana.
Njihuni me Allan Loureiro tifozen e fortë, Rosana.

Për vëllezërit dhe motrat e Allan Loureiro:

Për shkak të natyrës së tij të fshehtë, Allan Loureiro vështirë se ka folur për vëllezërit dhe motrat e tij me mediat. E vërteta është, braziliani i kushton vëmendje vetëm çështjeve të lidhura me futbollin sa herë që flet në një konferencë shtypi. Nuk është çudi që nuk ka pasur asnjë informacion që tregon identitetet e gjyshërve të tij atërore.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Leighton Baines Plus Fakte të paqarta të biografisë

Pas lëvizjes së tij në Everton, tifozët e Allan shpresojnë se ai do të lirohej pak dhe do të zbulonte disa detaje interesante në lidhje me gjyshin dhe gjyshen e tij nga nëna. Nëse lojtari brazilian fiton më shumë njohje, ne me siguri do të shohim shumë njerëz që e vlerësojnë veten si xhaxhallarët, hallat, nipat ose mbesat e tij. Vetëm e ardhmja mban përgjigje për kuriozitetin tonë.

LEXO
David Moyes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Fakte të jetës personale të Allan Loureiro:

Për ata prej jush që mendojnë se Allan shqetësohet vetëm për futbollin, i keni gabuar teoritë tuaja. Përveç përpjekjeve të tij në futboll, braziliani gjithmonë e kalon shumicën e kohës me gruan e tij të bukur. Ndërsa është në të, ai shpesh merr disa fotografi për të kujtuar kohën e mrekullueshme të kaluar me dashurinë e jetës së tij.

LEXO
Gerard Deulofeu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Ai gjen kënaqësinë të kalojë kohë me gruan e tij.
Ai gjen kënaqësinë të kalojë kohë me gruan e tij.

Mjaft qesharake, karakteristika e Allan Loureiro bie në kundërshtim me tiparet e tij zodiakale - Bricjapi. Pasi ka bërë një jetë të fshehtë, braziliani i ri është me këmbë në tokë dhe i sjellshëm. Në një rast, kur adhuruesit e tij e krahasuan atë me të Arturo Vidal, ai u ndje i kënaqur dhe tha;

“Vidal? Trueshtë e vërtetë që ne jemi paksa të ngjashëm, kemi stile të ngjashme të lojës, unë duhet të vazhdoj të punoj shumë, jam i lumtur që njerëzit janë të kënaqur me mënyrën se si po luaj. ”

Allan Loureiro Fakte të jetesës:

Fitimet vjetore të mesfushorit më pak të njohur por me ndikim do t'ju trondisnin. A e dini?… Allan merr një pagë vjetore me vlerë rreth 4 milion € në Napoli. Pavarësisht, marrëveshja e tij e transferimit prej 28.00 milion € në Everton ka arritur përfundimisht Net Worth e tij në 2020. Tabela më poshtë ju jep një ndarje të plotë të pagës së Allan në kohën e shkrimit të kësaj Biografie.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marouane Fellaini Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ndarja e pagës së Allan Everton:

BANESORE / FITIMIFitimet në Paund (£)Fitimet në Euro (€)Fitimet në dollarë ($)
Në vit£ 5,063,452€ 5,468,400$ 6,478,687
Per Muajit£ 421,954€ 455,700$ 539,890
Në javë£ 97,224€ 105,000$ 124,399
Për ditë£ 13,889€ 15,000$ 17,771
Në orë£ 579€ 625$ 740
Për minutë£ 9.7€ 10.4$ 12.3
Për sekonda£ 0.16€ 0.17$ 0.21
LEXO
Histori fëmijërie Tom Davies Plus Faktet e Biografisë së Untold

Shtëpi dhe Makina Allan Loureiro:

Përkundër fotove të imagjinatës tuaj për stilin e jetës së Allan, braziliani nuk ka interes të shfaqë luks. Në të vërtetë, ne nuk mund ta kontestojmë realitetin përfundimtar se Allan zotëron shtëpi të shtrenjta dhe ndoshta shumë makina ekzotike.

LEXO
Michael Keane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 

Sidoqoftë, përulësia dhe personaliteti i tij i rezervuar e kanë kufizuar atë nga shfaqja e pasurive të tij në internet. Mjaft qesharak, lojtari i Everton ka parë që ngiste një makinë kompakte. Shikoni foton më poshtë dhe përpiquni të nxirrni përfundimin se me çfarë marke makine ai kryqëzohet.

Cili është hamendja juaj më e mirë për këtë markë makine?
Cili është hamendja juaj më e mirë për këtë markë makine?

Allan Loureiro Fakte të pathëna:

Nga ana tjetër, për t'ju dhënë një paketë të plotë të Historisë së Jetës të Allan Loureiro, këtu janë disa fakte që do t'ju ndihmojnë të kuptoni plotësisht Biografinë e tij.

Fakti # 1: Fitimet e tij 16 pençe në sekonda:

Ne kemi vendosur në mënyrë strategjike një analizë të pagës së Allanit kur ora bie. Gjeni vetë se sa ka fituar braziliani (Statistikat e Pagave të Everton) që kur keni ardhur këtu.

LEXO
Samuel Eto'o Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Kjo është ajo Allan Loureiro ka fituar në Everton që kur keni filluar të shikoni këtë faqe.

£ 0

Fakti # 2: Tatuazhet e Allan Loureiro:

A e dini? Mid Mesfushori i Everton është i interesuar të bëjë tatuazh trupin e tij. Ashtu si Zlatan Ibrahimovic, Allan ka bërë shumë tatuazhe në trupin e tij. Më poshtë është një fotografi që tregon disa nga tatuazhet e Allan Loureiro.

LEXO
John Lundstram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Trupi i tij është plot me tatuazhe.
Trupi i tij është plot me tatuazhe.

Fakti # 3: Allan Loureiro Stili i Lojërave:

Si një mesfushor i jashtëzakonshëm, Allan ka shfaqur shumë aftësi mahnitëse, një arritje për të parë. Në fushë, ai zakonisht luan si mesfushor qendror ose mbrojtës. Në shumicën e rrethanave, rrjedha e lojës mund ta garantojë atë që të kalojë në sulm nga mesfusha.

Modeli i tij i lojës ka më shumë sesa ajo që i plotëson sytë. Sigurisht, ai është i fortë dhe i shkathët. Prandaj, ai përfiton nga qëndrueshmëria e tij për të trajtuar dhe kapur topin lehtë. Më poshtë është një foto e trajtimeve të Allanit kundër ikonës Neymar Jr. në një ndeshje midis Napoli dhe PSG

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marouane Fellaini Plus Fakte të patreguara të biografisë
Ai është mjaft i fortë për të trajtuar Neymar.
Ai është mjaft i fortë për të trajtuar Neymar.

Fakti # 4: Vlerësim i shkëlqyeshëm Fifa:

Edhe pse shumë tifozë të futbollit jo gjithmonë këndojnë lavdërimet e lojtarit brazilian, ai është një ikonë për t’u parë në fushë. Edhe Fifa e ka aprovuar aftësinë e tij të futbollit në masën që i jep një vlerësim të përgjithshëm prej 84. Shikoni mirë statistikat e tij të Fifa-s në foton më poshtë.

LEXO
David Moyes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Ai ka një vlerësim të drejtë FIFA.
Ai ka një vlerësim mjaft të drejtë FIFA.

Wiki:

Kërkimet e biografisëTë dhënat Wiki
Emri i plotë:Allan Marques Loureiro
Emri i Nickit:Allan Loureiro
Data e lindjes:8th Janar 1991
Vendi i lindjes:Rio de Janeiro, Brazil
Babai:Z. Loureiro
Gjuha amtare:Rosana Marques
gruaja:Thais Valentim
Paga:5,468,400 € (Vjetore)
Zodiaku:Bricjapi
Profesioni:Lojtar futbolli

Përfundim:

Biografia e Allan Loureiro na mëson se qetësia dhe përkushtimi absolut në përpjekjet tona do të japin rezultate. Edhe pse shumë njerëz flasin pak për Allan, ai ka ndihmuar ekipet prestigjioze të arrijnë një lartësi të madhe suksesi gjatë jetës së tij në karrierë me ta. Nuk është çudi që ai mban nderin të jetë një shkatërrues i talentuar teknikisht i cili dikur shefi Paul Pogba.

Më në fund, i gjithë ekipi i Lifebogger ju vlerëson për kohën tuaj të kaluar në leximin e Historisë së Jetës të Allan Loureiro. Ndani me mirësi mendimin tuaj në lidhje me stilin e lojës së futbollit të Allan në kutinë e komenteve më poshtë. Gjithashtu, na kontaktoni nëse gjeni ndonjë gjë që nuk duket si duhet në Bio.

LEXO
Histori fëmijërie Tom Davies Plus Faktet e Biografisë së Untold

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet