Alfredo Morelos Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Alfredo Morelos Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia jonë e Alfredo Morelos ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja, Fëmija, Stili i Jetës, Jeta e Vlerë dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, ne paraqesim historinë e një gjeniu të Futbollit me pseudonimin "Bualli". Lifebogger tregon që nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm me AC Milan. Për t'ju dhënë një shije të natyrës tërheqëse të Bio të Alfredo Morelos, këtu është një përmbledhje piktoreske e jetës së tij.

Jeta dhe ngritja e Alfredo Morelos. Kredi për imazhin: Instagram, Scotsman dhe UEFA.
Jeta dhe ngritja e Alfredo Morelos.

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij teknike dhe formën e tij të shënuar pjellore. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Alfredo Morelos që është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Alfredo Morelos Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Përpara Alfredo José Morelos Aviléz lindi në ditën e 21 të qershorit 1996 në qytetin Cereté në Kolumbi. Ai është një ndër një numër fëmijësh të lindur nga nëna e tij, Martha Inés Avilés dhe babai i tij, Alfredo Morelos Sr.

Krijuesi që është një kombëtar i kolumbianëve me origjinë spanjolle me origjinë familjare Spanjolle u rrit në një mjedis të familjes me një klasë më të ulët në zonën e përafërt Botaven të qytetit Cereté. Qyteti është rajoni i katërt më i varfër në Kolumbi me një ekonomi pa lulëzim që mbijeton në bujqësi.

Alfredo Morelos prindërit Martha dhe Alfredo Sr. Kredi për Imazhin: Instagram.
Prindërit e Alfredo Morelos Martha dhe Alfredo Sr. 

Duke u rritur në Cerete, Morelos i ri kishte origjinën më të përulur. Edhe pse babai i tij - Alfredo Morelos Sr ishte në gjendje të ushqente familjen nga shitja e frutave në një karrocë dore, ishte e qartë se ai kishte nevojë për një punë më të mirë për të përmbushur nevojat e tjera të ngutshme, duke përfshirë dhënien e dashurisë së Morelos për futbollin në rrugë një drejtim fitimprurës.

Alfredo Morelos Historia e Fëmijërisë - Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës:

Në kohën kur Morelos ishte 5 vjeç, babai i tij iu afrua Vicente 'Chente' Fernández - trajneri i atëhershëm i ekipit vendas të futbollit Fumigadores de Cereté - me qëllim që të pyeste nëse klubi mund ta stërviste atë. Chente pranoi të stërviste Morelos dhe vazhdoi të paguante për arsimimin e tij në futboll, sepse ai pa perspektiva të mahnitshme në fantazinë e futbollit dhe e dinte që prindërit e varfër të djalit të ri nuk kishin mundësi të paguanin tarifën mujore.

Alfredo Morelos u rrit në qytetin e Cerete në Kolumbi. Kredia e imazhit: WorldAtlas.
Alfredo Morelos u rrit në qytetin Cerete në Kolumbi.

Kështu filloi ndërtimi i karrierës Morelos në futboll me lojën e tij të parë për skuadrën vendase duke u luajtur në një fushë të pluhurosur që kishte harqe të ndryshkur dhe tanga të thyer. Pavarësisht, i riu u largua mirë në detyrën e tij të parë si mesfushor dhe vazhdoi të bënte përshtypje në lojërat pasuese.

LEXO  Duvan Zapata Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Alfredo Morelos Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme në karrierë:

Nuk kaloi shumë dhe trajneri Chente i cili dyfishoi si trajner i Morelos mori vendimin për ta luajtur atë përpara si sulmues. Siç pritej, Morelos e trajtoi pozicionin shumë mirë duke shfaqur talent natyral dhe duke zhgënjyer mbrojtjen e opozitës. Në të vërtetë, askush nuk mund të fuste në shënjestër një Morelos pjellor duke shënuar gol ndërsa ai regjistroi një ngritje të vazhdueshme në radhët e klubit dhe fitoi mundësinë e rrallë për të luajtur lojëra konkurruese për ekipin e tij rajonal të Kordoba.

Një fotografi e rrallë në grup e Alfredo Morelos me shokët e skuadrës në Fumigadores de Cereté. Kredia e imazhit: Skocez.
Një fotografi e rrallë në grup e Alfredo Morelos me shokët e skuadrës në Fumigadores de Cereté.

Kur një Morelos ambicioz arriti moshën 14 vjeç, ai u pezullua nga ekipi rajonal sepse shkoi për prova në klubin Independiente Medellín pa autorizim nga stafi rajonal i stërvitjes. Ai më vonë u pranua përsëri në ekipin rajonal pas shumë lutjeve nga shokët e skuadrës që i mungoi pranisë së tij.

Alfredo Morelos Fakte të paqarta të biografisë - Rruga drejt famës:

Falë menaxhimit të biznesmenit Heiler Mateus dhe trajnerit Chente, lëvizja e planifikuar për një kohë të gjatë në klubin Independiente Medellín u aktualizua disa ditë para se të kalonte në moshën 16 vjeç. Sidoqoftë, të luash për Independiente Medellín i dha Morelos një përvojë të papritur të dorës së parë të sfidave të përfshira në arritjen e një përparimi.

Krijuesi i lojërave pranon se nuk ishte i motivuar dhe ishte vendosur ashpër në pankinë. Për ta bërë situatën të komplikuar, në fund të fundit Morelos u mërzit dhe u huazua te Helsingin Jalkapalloklubi, i njohur zakonisht si HJK Helsinki, ose thjesht - HJK i vendosur në Helsinki në Finlandë.

Alfredo Morelos Bio - Ngritja e famës:

Të luash për HJK ringjalli dashurinë e Morelos për futbollin dhe i dha atij një rritje të paparë të besimit që solli më të mirën tek ai. Përpjekja gjithashtu i dha Morelos një platformë për t'u treguar klubeve të tjera më të mëdha në Evropë, në mënyrë të tillë që kishte një numër skuadrash evropiane që kërkonin nënshkrimin e tij në fund të sezonit 2016/2017.

Ai iu përkushtua klubit profesionist skocez Rangers më 19 qershor 2017 dhe në asnjë moment nuk u bë i preferuari me përkrahësit e Rangers. Shpejt përpara në dhjetor 2019, Morelos është një nga shënuesit më të mirë në Kryeministrinë Skoceze por me një numër të konsiderueshëm prenotimesh dhe dërgesash. Cilindo stil loje të miratojë në të ardhmen, pjesa tjetër, siç thonë ata, do të jetë gjithnjë histori.

Ai është një nga lojtarët më të lartë me gola në kryeministrinë Skoceze.
Ai është një nga lojtarët më të lartë me gola në kryeministrinë Skoceze.

Gruaja e Alfredo Morelos:

Ekziston një listë e shkurtër e angazhimeve që Morelos vlerëson jashtë futbollit. E rëndësishme në mesin e listës jo shumë të gjatë është martesa e lojtarit me gruan e tij të bukur të identifikuar si Bella. Sulmuesi nuk dihet se ka pasur të dashura para se të takonte Bella ndërsa pak dihet kur ata u martuan.

LEXO  Carlos Bacca Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 
Alfredo Morelos me gruan e tij Bella. Kredia e imazhit: Instagram.
Alfredo Morelos me gruan e tij Bella.

Mbi të gjitha, jeta e tyre e dashurisë është një ndeshje e bërë në parajsë sepse ata godasin shumë çifte të përsosur. Në fakt, një vizitë në dorezat e tyre të mediave sociale është e mjaftueshme për t'ju bindur se Morelos ka më shumë sesa shënimi i golave. Ndërkohë, asnjë djalë ose vajzë nuk kanë lindur nga bashkimi i çifteve të reja, dhe as nuk kanë pasardhës të lindur jashtë martese.

Jeta familjare Alfredo Morelos:

Duke kaluar në jetën familjare Morelos, ai është i bekuar që ka një familje të mahnitshme që e frymëzoi atë të bëhej lojtari i mrekullueshëm që është sot. Ne ju sjellim fakte rreth rrënjëve familjare të Morelos që fillojnë me prindërit e tij.

Rreth babait dhe nënës së Morelos: Nëna dhe babai i lojtarit janë përkatësisht Alfredo Morelos Sr dhe Martha Inés Avilés. Babai mbështetës i Morelos ka punuar si shitës frutash ndërsa nëna e tij ishte një amvise. Pavarësisht, Të dy prindërit bënë çmos për të rritur lojtarin yll me burime të kufizuara dhe për të promovuar interesat e tij në futboll. Si i tillë, Morelos gjithmonë i vlerëson ata për dashurinë e tij pa kushte dhe për motivimin e tij për të bërë gjërat më mirë çdo ditë.

Alfredo Morelos me prindërit e tij - Alfredo Morelos Sr dhe Martha Inés Avilés.
Alfredo Morelos me prindërit e tij - Alfredo Morelos Sr dhe Martha Inés Avilés.

Rreth motrat e motrave Morelos: Morelos besohet se është fëmija i vetëm mashkull i lindur nga prindërit e tij për një numër arsyesh. Për të filluar, ai u emërua pas babait të tij dhe vazhdimisht u është referuar motrave të tij të vogla të njohura pa përmendur asnjë vëlla. Në fakt, krijuesi humbi një nga motrat e tij më të vogla gjatë jetës së tij të hershme. Vdekja e saj ishte një ngjarje marramendëse për familjen, veçanërisht Morelos i cili pas kësaj u zotua të kujdeset për familjen e tij shumë të varfër. Mjafton të theksohet se Morelos është i dyti në komandë pas babait të tij pasi kujdeset mirë për familjen e tij.

Alfredo Morelos me gruan (2 nga e majta) dhe anëtarët e familjes së tij të ngushtë. Kredia e imazhit: Instagram.
Alfredo Morelos me gruan (i dyti nga e majta) dhe anëtarët e familjes së tij të ngushtë.

Për të afërmit e Morelos: Larg nga jeta familjare e menjëhershme e Morelos, nuk dihet shumë për prejardhjen e tij, veçanërisht gjyshërit e tij atërore, si dhe gjyshin dhe gjyshen nga nëna. Për më tepër, nuk ka të dhëna për hallat, xhaxhallarët dhe kushërinjtë e sulmuesit ndërsa nipat dhe mbesat e tij ende nuk janë identifikuar në kohën e shkrimit të kësaj biografie.

Faktet e jetës personale të Alfredo Morelos:

Lidhur me personalitetin e Alfredo Morelos, ai ka një person të mahnitshëm që pasqyron natyrën ambicioze të individëve të udhëhequr nga Shenja e Zodiakut të Kancerit. përveç kësaj, ai drejtohet nga pasioni dhe i pëlqen të jetë vetvetja.

LEXO  James Rodriguez Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Lojtari që rrallë zbulon informacione në lidhje me jetën e tij private dhe personale ka interesa dhe hobi që përfshijnë udhëtimin, vizitimin e rezervave natyrore dhe kalimin e kohës së mirë me familjen dhe miqtë e tij.

Ai i pëlqen shumë udhëtimet dhe ka qenë në pothuajse të gjitha kontinentet e botës.
Ai i pëlqen shumë udhëtimet dhe ka qenë në pothuajse të gjitha kontinentet e botës. 

Fakte të jetesës së Alfredo Morelos:

Flisni se si Morelos bën dhe harxhon paratë e tij, shuma e përgjithshme e vlerës së tij neto e merr origjinën nga paga dhe mëditjet që merr për të luajtur futboll ndërsa zgjedhësit e tjerë marrin formën e të ardhurave monetare që ai fiton nga miratimi i markave si Nike.

Megjithëse analiza e zakoneve të shpenzimeve të Morelos për blerjen e pasurive si makina dhe shtëpi është ende nën rishikim, ai godet tifozët si ai që jeton një mënyrë jetese luksoze siç është e dukshme në fotosesionet e tij skenike në asete të afërta ose afër tyre për të cilat besohet se janë të tijat.

Alfredo Morelos duke pozuar ngjitur me makinën e tij BMW. Kredia e imazhit: Instagram.
Alfredo Morelos duke pozuar pranë makinës së tij BMW.

Fakte të pathëna të Alfredo Morelos:

Për të përfunduar historinë dhe biografinë e fëmijërisë së Alfredo Morelos, ne paraqesim fakte më pak të njohura ose të pathëna për të.

Feja: Alfredo Morelos nuk është i madh për fenë, ndërsa praktikisht nuk ka indikatorë që tregojnë bindjet e tij në kohën e shkrimit. Kështu që nuk mund të thuhet përfundimisht nëse ai është besimtar apo jo.

Rreth nofkës së Morelo: Tifozët me nofkën Alfredo Morelos "El Bufalo" - që përkthehet në "The Buffalo" në anglisht për shkak të aftësisë së tij për të rifituar zotërimin e topit në një mënyrë të vështirë dhe për të ruajtur posedimin në të njëjtën mënyrë agresive.

Këtu është një burrë me nofkën Buffalo.
Këtu është një burrë me nofkën Buffalo.

Pirja e duhanit dhe pirja: Morelos nuk dihet të kënaqet me pirjen e duhanit dhe pirjen në kohën e shkrimit. Arsyet për një mënyrë jetese të tillë kufizohet me faktin se gjeniu i futbollit nuk ka humbur vëmendjen e përfitimeve të grumbulluara nga të jetuarit e një stili të shëndetshëm.

Tattoos: Morelos nuk ka arte trupi në kohën e shkrimit dhe as tifozët nuk kanë arte të trupit të tij. Ai është shumë i përqendruar në përmirësimin e fizikut, qëndrueshmërisë dhe ndoshta lartësisë së tij për më shumë duele ajrore.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit që lexuat Tregimin tonë për Fëmijërinë Alfredo Morelos plus Faktet e Biografisë së Untold. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet