Historia e fëmijërisë Alex Sandro Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë Alex Sandro

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e Plotë të një Futuni Genius i cili njihet më së miri nga Pseudonimi; 'Roberto Carlos tjetër'. Historia e fëmijërisë Alex Sandro dhe fakti i biografisë ju sjellin llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës së marrëdhënieve, jetës familjare dhe shumë fakteve të pakta të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për eksploatimet e Juventusit, por shumë pak e konsiderojnë Biografinë e Alex Sandros, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Alex Sandro Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e hershme

Alex Sandro Lobo Silva ka lindur në 26th ditën e janarit 1991 në Catanduva, São Paulo, Brazil. Ai lindi nënën e tij Znj. Lobo dhe babanë, z. Reinaldo Ramos da Silva.

Alex Sandro u rrit Lagje Bom Pastor në Catanduva, në pjesën e prapme të shtetit të São Paulo, 400 kilometra nga kryeqyteti i Brazilit. Ai u rrit duke ndihmuar prindërit e tij për kultivimin dhe përpunimin e kallamsheqerit që njihet për vendlindjen e tij. Edhe pse e bënte këtë, ai luajti futboll me fëmijët e tjerë në rrugë.

Pas rritjes së radhëve në futbollin e tij të lagjes, Young Alex filloi të luante në klubin e tij të lindjes kelt, klubi i drejtuar nga komuna Catanduva. Pala e tij mori pjesë në të gjitha turnet e të rinjve në São Paulo State. Alex Sandro gjatë gjithë kohës konsiderohej lojtari më i mirë në ekipin e tij. Kjo bëri një lëvizje për të kërkuar një klub më të mirë për të. Ai e përfundoi karrierën e tij të të rinjve Atletico Parananense midis 2006 dhe 2008 dhe duke përfunduar një karrierë profesionale me klubin në 2010.

Sandro kishte nevojë për klubin e duhur për ta tregtuar atë në Europë. Ai vendosi të aplikojë për një kërkesë për kredi për Santos. Që duke luajtur si një nga lojtarët më të mirë të tyre, skautët e Porto-s e panë atë duke e bërë ëndrrën e tij për të ardhur në Evropë. Pasi luajti për sezonin 4, ai bëri një lëvizje tjetër progresive në karrierën e tij. Këtë herë, është nga Porto në një nga klubet më të mira tregtare në Evropë, Juventus. Si në kohën e shkrimit, Antonio Conte pret nënshkrimin e tij dhe lajmin për transferimin e Alex Sandro në Chelsea FC.

Alex Sandro - Përbërësi perfekt për Antonio Conte
Alex Sandro - Përbërësi perfekt për Antonio Conte

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Alex Sandro Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e marrëdhënieve

A keni takuar Natalia Regina? Ajo është gruaja mahnitëse e brazilianëve lojtar futbolli Alex Sandro.

Natalia Regina dhe Alex Sandro
Natalia Regina dhe Alex Sandro

Për fat të keq, nuk ka shumë për të Natalia Regina; si ajo kurvar, ajo u lind dhe u rrit në Brazil. Natalia lindi fëmijën dhe vajzën e parë Alexia në tetor 8, 2016.

Fotoja e Familjes Alex Sandro
Fotoja e Familjes Alex Sandro

Alex Sandro Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta personale

Alex Sandro Lobo Silva ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij.

Përparësitë e Alex Sandro: Progresive, origjinale, të pavarura, humanitare.

Dobësitë e Alex Sandros: Shkon nga shprehja emocionale, temperament, pa kompromis, larg

Çfarë pëlqen Alex Sandro: Argëtim me miqtë, duke ndihmuar të tjerët, duke luftuar për shkaqe, biseda intelektuale dhe dëgjim.

Çfarë nuk i pëlqen Alex Sandro: Kufizime, premtime të thyera, situata të vetmuara, të mërzitshme ose të mërzitshme dhe njerëz që nuk pajtohen me të.

Në përmbledhje, Alex Sandro është energjik dhe i çuditshëm dhe energjik. Ai është një mendimtar i thellë dhe një person shumë intelektual.

Alex Sandro Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Për futbollin e tij

Aftësitë ofenduese: Pa dyshim, Alex Sandro është një ndikim dinamik nga krahun e majtë. Ai mbështet ekipin e tij me kohën e duhur. Ai e menaxhon mirë topin dhe është në gjendje të përdorë trupin e tij të fortë në ofensivë.

Aftësi mbrojtëse. Alex është i huaj ndaj procesit të mendimit dembel që i konsideron shumicën e mbështetësve të plotë brazilianë të jenë të dobët në detyrat e tyre mbrojtëse. Në fakt, ai e lexon mirë lojën dhe merr pozicionin e tij pa u frikësuar të tregohet. Kjo është arsyeja pse Roberto Carlos e përshëndeti brazilianin si të tijën 'Trashëgimtar'.

Alex Sandro Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Lufta për një këmishë braziliane

Brazili ka një siklet të pasurive në slotin e majtë të Sandros, që lëvdatë Real Madridin Marcelo dhe Filipe Luis nga Atletico Madrid si opsionet e tyre të rregullta të zgjedhjes së parë.

Ai ka vetëm disa kapele për vendin e tij pavarësisht se është konsideruar si një nga më të mirët në botë në pozitën e tij. marrje Marcos Alonso në konsideratë, Sandro është një tjetër armë për ekipin e futbollit të Chelsea.

Alex Sandro Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta familjare

Fillimisht, Alex Sandro erdhi nga një sfond familjar i klasit të ulët. Kjo ishte para se puna e tij e vështirë dhe investimet e futbollit të paguanin për të dhe familjen e tij. Ai tani është një qytetar super-i pasur në klasë të parë. Sot, babai i Alex Sandros (Reinaldo Ramos da Silva), nëna (Lobo Sandro), vëllezërit, motrat, xhaxhallarët, auntët dhe anëtarët e tjerë të lidhjes së tij familjare janë krenarë për vetëveten e tyre.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Story Childhood Story Alex Sandro plus fakte të patreguar biografi. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu