Historia e fëmijërisë së Aleksandër Golovit dhe fakte të patregueshme të biografisë

Historia e fëmijërisë së Aleksandër Golovit dhe fakte të patregueshme të biografisë

LB paraqet Historinë e Plotë të Gjeniut të Futbollit i cili njihet më shumë me pseudonimin; "Zogth". Historia e fëmijërisë sonë Aleksandr Golovin dhe Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes së familjes, jetës së marrëdhënieve, dhe shumë fakteve të tjera jashtë Fokusit (pak të njohur) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë se ai ishte pjesë e ekipit rus në Kupën e Botës FIFA 2018. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Aleksandr Golovin që është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Aleksandr Golovin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Aleksandr Sergeyevich Golovin lindi më 30 maj 1996 nga nëna e tij, Svetlana (një llogaritare) dhe babai, Sergei Golovin (një minator) në KaltanRusi.

Golovin u rrit me vëllanë e tij, Ivanin në Kaltan, të njëjtin qytet ku ai lindi. Kaltan është i njohur të jetë një monotown i minatorëve dhe fabrikave të mëdha që siguron shumicën e vendeve të punës në rajonin e Rusisë oblast.

Golovin kishte shumë kohë të lumtur duke u rritur me babanë e tij që ishte i pranishëm në edukimin e tij. Në atë kohë si fëmijë, ai ishte i dashur për të luajtur me kamionin minieras të babait të tij.

Kontakti i tij i parë me sportin erdhi përmes skateboarding, një sport që nuk njeh kufij në Rusi.

Pavarësisht se ishte tërhequr nga skateboard, Golovin kishte dashur të fillonte futboll që nga fëmijëria. Kontakti i tij i parë zyrtar me futbollin kur ishte 6 vjeç, një kohë kur babai i tij e çoi te shoku i tij Aleksandr Plyasunov, një punëtor në shkollën sportive të fëmijëve dhe të rinjve Kaltan. Ndërsa Golovin ishte regjistruar në shkollën sportive, Plyasunov u bë trajneri i parë i Golovin. Historia e tij e karrierës dhe mënyra se si ai u bë famë gjendet në pjesën e mëvonshme të këtij artikulli.

LEXO  Henrikh Mkhitaryan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Aleksandr Golovin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Jeta e marrëdhënies së Golovin është interesante, në mos e pazakontë. Thatshtë ai i një djali simpatik që doli publikisht për tu treguar fansave të tij beqarinë dhe nevojën e tij për një partner. Golovin është një nga disa futbollistë që në të vërtetë kanë reklamuar jetën e tij private siç bëri në faqen e internetit të Rusisë Vk. 

Pas një Golovin të suksesshëm, erdhi një e dashur joshëse në personin e Angelina Vaschenko, foto më poshtë.

Të dy Golovin dhe Angelina Vaschenko kanë qenë së bashku që nga ditët e hershme të CSKA Moskës që daton në 2016. Të dy të dashuruarit janë shumë të kënaqur me njëri-tjetrin, gjë që vërteton sinqeritetin e Golovin për nevojën e tij për një marrëdhënie serioze. Të dy të dashuruarit jetojnë të lumtur me majmunin e tyre të përkëdhelur.

Ashtu si çdo wag tjetër Russan, Angelina pëlqen të tregojë mbështetjen e saj për burrin e saj. Ajo është bërë lëndë djegëse për vendosmërinë e tij në fushën e lojës. Më poshtë po i bashkohet vëllai i Golovin Ivan dhe e dashura e tij, Anika.

Aleksandr Golovin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Pseudonimi i tij

  • Golovinit i është dhënë nofka "Zogth"Për shkak të krijimit të tij të vogël dhe pamjes së foshnjës që ka ngjashmëri me atë të Paulo Dybala. Përkundër paraqitjes së tij, rusi nuk tregon shenja dobësie në fushë. Ai nganjëherë quhet si "Foshnja përballet me vrasësin".

  • Lojërat e tij të preferuara mbeten ende "FIFA"Dhe"Dota-2".
  • Golovin është i butë, i dashur, kurioz, i adaptueshëm dhe ka aftësinë për të mësuar shpejt.
  • Golovin urren të qenit i vetëm, duke u mbyllur. Dëshira për të mos qenë vetëm ishte arsyeja pse ai doli publikisht për të pasur nevojë për një të dashurën.
LEXO  Denis Cheryshev Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Aleksandr Golovin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Si e mësoi Futbollin?

Gjatë vitit të tij të parë në akademi, Golovin i ri mësoi të orientohej lehtë në fushë pasi u mësua fillimisht se si të përdorte të dy këmbët për të goditur. Siç tha trajneri i tij i parë në intervistën për Sports.ru;

Aleksandr Golovin më tha se aspiratat e tij ishin që të bëheshin pro. ëndërronte të luante në ekipin kombëtar rus që nga fëmijëria e tij.

Kjo deklaratë nxiti nevojën që ai të luante futboll më konkurrues, që do të thotë kalimi në një klub më të madh rinor. Në të tjera për të përmirësuar, Golovin kishte për të parë stilet e mesfushorëve të tjerë. Pavarësisht se ishte një përpara, modelet e tij ishin Luka Modrić, Xavi  Andres Iniesta.

Në moshën 12 vjeç, Golovin dhe babai i tij, Sergei shkuan në Moskë për një provë në Spartak. Me dhimbje, ai dështoi në sprova sepse shihej si shumë i vogël, i dobët dhe jopremtues. Refuzimi ia prishi shpresat për t’u bërë një futbollist profesionist. Sidoqoftë, Golovin ishte ende i vendosur, duke besuar se ai do ta dilte ende. Dështimet e provave e bënë atë të kthehej në Kaltan ku filloi udhëtimi i tij i futbollit.

Pavarësisht mundimeve të tij, këmbëngulja e Golovin mbeti e njëjtë ndërsa ai vazhdoi të stërvitej me klubin e tij të vjetër të të rinjve. Ndërsa stërvitej, ai shkoi për prova të tjera, njëra prej të cilave shkoi me sukses. Golovin u pranua në shkollën e futbollit Metallurg-Zapsib. Pasi ai luajti atje për 2 vjet, duke u ngritur mbi të gjitha radhët e të rinjve. Për shkak të rezultateve të tij, ai u përfshi në ekipin Siberian për të marrë pjesë në turneun Krymsk siç shihet më poshtë.

Kjo është ajo ku përfaqësuesit e CSKA Moskës vunë re cilësitë e tij. Golovin më në fund mori një gjyq të suksesshëm për klubin e tij të ëndërrave, CSKA Moscow, ku ai përfundoi me sukses karrierën e tij të të rinjve dhe kishte një thirrje kombëtare të ekipit kombëtar. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

LEXO  Historia e fëmijërisë së Nemanja Matic Plus Fakte të patreguara të biografisë

Aleksandr Golovin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

Prindërit dhe vëllai i Aleksandr Golovin ende jetojnë në qytetin Kaltan në rajonin e Kemerovos. Ai viziton familjen dhe miqtë e tij në qytetin vendas 2 ose 3 herë në vit dhe kalon atje afërsisht një javë. Ndërsa edhe me pushime, Golovin ende i pëlqen të stërvitet.

Falë shumave të futbollit, Golovin nëpërmjet këshillës së babait të tij filloi një program të sponsorizimit të turneut rinor në rajon. Pashë një konkurs të pasur në të cilin shpërblime iu dhanë fituesve.

Nëna e Aleksandër Golovinit, Svetlana e do Mbretërinë e Bashkuar dhe dëshiron që djali i saj luan për Chelsean. Si në pikën e shkrimit, Chelsea është në procesin e sigurimit të shërbimeve të tij.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Aleksandr Golovin plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet