Historia e fëmijërisë së Alan Shearer Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë së Alan Shearer Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një Legjende të Premier League më të njohur me Nofkën; "Smokey". Historia e Fëmijërisë tonë Alan Shearer Plus Fakte të paqarta të biografisë së patreguar sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Analiza e Premier League GOAL Legend përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve OFF dhe ON-Pitch për të.

Shih edhe
Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij, por pak e konsiderojnë Biografinë e Alan Shearer e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Alan Shearer Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Alan Shearer lindi në ditën e 13-të gushtit 1970 në Gosforth, Newcastle upon Tyne, Mbretëria e Bashkuar. Ai lindi nga nëna e tij, Anne Shearer dhe babai, Alan Shearer Snr (një punëtor i llamarinave). Të dy ishin prindër të klasës punëtore.

Shih edhe
Jermain Defoe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Shearer u inkurajua të luante futboll nga babai i tij ndërsa ai ishte në shkollë gjë të cilën ai e bëri. Ai u shkollua në Shkollën e Mesme Qendrore Gosforth dhe Shkollën e Mesme Gosforth.

Duke u rritur duke luajtur në rrugët e qytetit të tij të lindjes, Shearer fillimisht luajti në mesfushë sepse kështu që ai nuk mund të përballej me konkurrencën dhe kështu, të përfshihej më shumë në lojëra.

Ai u rrit me radhët në futbollin e tij shkollor dhe u bë kapiten i ekipit të shkollës. Përparimi i tij erdhi kur ai ndihmoi një ekip të Shkollave të Newcastle City të fitonte një turne me shtatë anët në St James 'Park.

Shih edhe
Todd Cantwell Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Kjo e bëri atë ta merrte futbollin më seriozisht, duke nënshkruar kështu për Wallsend Boys Club si adoleshent.

Ishte ndërsa luante për klubin Wallsend që ai u pikas nga Jack Hixon i cili ishte një skaut i Southampton. Jack Hixon ndjehej i prerë për Shearer.

Ai u detyrua ta rekomandojë atë për Southampton pasi pa Shearer që kishte prova të suksesshme për klubet e Divizionit të Parë West Bromwich Albion, Manchester City dhe Newcastle United. Pjesa tjetër, siç përshkruhet videoja më poshtë, tani është histori.

Shih edhe
Jordan Pickford Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Kush është Lainya? Alan Shearer Lover:

Shearer është martuar me Lainya, të cilin e takoi ndërsa ishte një lojtar i Southampton.

Çifti jetoi në vend me prindërit e saj gjatë vitit të dytë të Shearer në klubin e bregdetit jugor dhe u martuan më 8 qershor 1991 në Kisha e Shën Xhejmsit në qytet.

Në kontrast me portretizimin e disa WAG (grave dhe të dashurave) të lojtarëve të mëvonshëm nga media, Lainya përshkruhet nga Shearer si një person i qetë dhe i rezervuar, jo rehat në qendër të vëmendjes që fama e burrit të saj nganjëherë solli. Alan Shearer dhe Fëmijët.

Shih edhe
Histori të Fëmijërisë Tariq Lamptey Plus Faktet e Biografisë së Untold

Çifti ka tre fëmijë; Hollie Shearer, Chloe Shearer dhe Will Shearer. Më poshtë është një foto e Alan dhe tre fëmijëve të tij. Më poshtë është një foto e familjes Alan Shearer.

Personaliteti i Alan Shearer:

Alan Shearer ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij.

Përparësitë: Krijues, pasionant, bujar, i ngrohtë, i gëzuar, humorist

dobësitë: Arrogant, kokëfortë, i vetëqendruar, dembel, i papërkulur.

Leo i pëlqen: Teatri, duke marrë pushime, duke u admiruar, gjëra të shtrenjta, ngjyra të ndritshme, argëtim me miqtë.

Shih edhe
John Stones Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Leo nuk i pëlqen: Duke u injoruar, duke u përballur me realitetin e vështirë, duke mos u trajtuar si një mbret apo mbretëreshë

Mbi të gjitha, Alan Shearer është një udhëheqës i lindur natyrshëm. Ai është dramatik, krijues, me vetëbesim, mbizotërues dhe jashtëzakonisht i vështirë për t’i rezistuar. Ai është në gjendje të arrijë gjithçka që dëshiron në çdo fushë të jetës për të cilën angazhohet. Një shembull i kësaj është Rekordi i tij Premier League Goal Record.

Shih edhe
Ross Barkley Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Alan Shearer Fakte të patreguara të biografisë - Pamja e tij njësoj:

Alan Shearer ka një ngjashmëri të ngushtë fizike me të famshmin e filmit, Bruce Willis. Walter Bruce Willis është një aktor, producent dhe këngëtar Amerikan. Karriera e tij filloi në skenën Off-Broadway dhe më pas në televizion në vitet 1980, më e rëndësishmja si David Addison në Moonlighting.

Alan Shearer Fakte të Biografisë - Pamjet:

Syzet e diellit të Alan Shearer janë një aksesor kryesor për të. Veshja e tij dhe bredhja rreth këmishave të plazhit është një formë kryesore e rekreacionit për Legjendën e Premiership.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Michael Carrick Plus Fakte të paqarta të biografisë

Alan Shearer Fakte të Biografisë - Çështje me Mike Ashley:

Ish-kryetari i Newcastle Freddy Shepherd njoftoi se, pasi Shearer mbaroi sezonin 2005-06 si ndihmës menaxher i kujdestarit të Newcastle, ai do të bëhej klubi “Ambasadori Sportiv” për sezonin 2006-07.

Sidoqoftë, në Shtator 2008, u raportua se Shearer u hoq nga kjo pozitë kryesisht nderi nga pronari i klubit Mike Ashley, pavarësisht protestave nga lojtarë të tillë si Steven Taylor dhe Damien Duff.

Shih edhe
Rhys Williams Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Mike Ashley e hoqi atë erdhi si rezultat i kritikave të Shearer për mënyrën në të cilën po drejtohej klubi pas largimit të Kevin Keegan. Këto raporte u mohuan nga klubi.

Alan Shearer Post Pensioni Punë:

Pas pensionit, Shearer ka qenë i njohur më së miri për punën e tij si ekspert në BBC Ndeshje e ditës. Sulmuesi i mëparshëm është një nga fytyrat më të spikatura në shfaqjen e të shtunave të natës dhe gjithashtu shfaqet si një analist për FA Cup, Kampionatin Evropian dhe Lojërat e Kupës Botërore.

Shih edhe
Conor Coady Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Shearer dikur ishte kritikuar për mungesën e pasqyrës së tij në vitet e hershme si një ekspert, por ka fituar një pritje më të ngrohtë të vonuar, të cilën ai e hedh poshtë për të hedhur poshtë ambicien e tij për të shkuar në menaxhim. "Kur hyra për herë të parë në [ekspertë] në 2006, gjithmonë e ndieja që do të kthehesha përsëri në menaxhim, kështu që hezitoja të kritikoja aq sa duhej", tha ai Jashtë Ballit.

Shearer vazhdoi“Por sapo mora një vendim të ndërgjegjshëm katër ose pesë vjet më parë, ndoshta nuk do të kthehesha në lojë. Pastaj unë u rrëzova poshtë dhe e mora kokën të mbërthyer në ekspertizë. Unë fola me njerëz të ndryshëm, u ula dhe mësova, gjeta kohën time duke folur me njerëzit dhe pastaj, ngadalë, por me siguri, u bëra mjeshtër i saj. "

Peshtë me vend të përmendet se përpjekja e vetme e Alan Shearer në stërvitje nuk zgjati shumë. Shearer mori drejtimin e Newcastle në fund të sezonit 2008-09 por nuk mund t'i shpëtojë ata nga rënia në Championship, duke fituar vetëm pesë pikë nga 24 të mundshme.

Shih edhe
Histori të Fëmijërisë Tariq Lamptey Plus Faktet e Biografisë së Untold

Alan Shearer Vlen Neto:

Sipas Sunday Times Rich List, vlera neto e Shearer ishte 36 milion £ në 2021.

Në krye të fitimeve të tij nga ditët e tij të lojës, kontrata e mëparshme e Shearer me BBC si ekspert Ndeshje e ditës thuhet se i paguan atij £ 500,000 në vit. Ai nënshkroi një marrëveshje të re në 2016 dhe gjithashtu u shfaq në rrjetet e tjera jashtë vendit, të tilla si Bein Sports.

Shih edhe
Todd Cantwell Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Gjithashtu, një marrëveshje e miratimit me Umbro që zgjati përtej përfundimit të karrierës së tij të luajtur, pa xhep Shearer £ 1.33m çdo vit derisa skadoi në 2013.

Alan Shearer Bio - Nderi i Statujës:

Newcastle zbuloi një statujë për Shearer jashtë St James 'Park në shtator të vitit 2016. Ishte për të nderuar rekordin e tij të shënimit të golave ​​Legjendar dhe qëndrimin e ashpër siç shihet më poshtë.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Michael Carrick Plus Fakte të paqarta të biografisë

Monumenti prej bronzi kushtoi £ 250,000 dhe u pagua nga familja e Freddy Shepherd, kryetari i klubit, ndërsa Shearer luajti atje.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Alan Shearer Historia e Fëmijërisë plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !. 

Shih edhe
Jordan Pickford Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet