Historia e fëmijërisë së Alan Shearer Plus Fakte të patreguara të biografisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet historinë e plotë të një Legjenda Premier League më të njohur nga Pseudonimi; "Smokey". Story Alan Shearer Childhood Story plus Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës përpara famës, jetës familjare dhe shumë fakteve në lidhje me të.

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij, por shumë pak e konsiderojnë Biografinë e Alan Shearer, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Alan Shearer Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e hershme

Alan Shearer lindi në 13th ditën e gushtit 1970 në Gosforth, Newcastle upon Tyne, Mbretëria e Bashkuar. Ai lindi nga e ëma, Anne Shearer dhe babai, Alan Shearer Snr (një punëtor me fletë metalike). Të dy ishin prindër të klasës punëtore.

Shearer u inkurajua të luante futboll nga babai i tij ndërsa ishte në shkollë. Ai u arsimua në Shkollën e Mesme Qendrore Gosforth dhe në Shkollën e Lartë Gosforth. Duke u rritur duke luajtur në rrugët e vendlindjes së tij, Shearer fillimisht luajti në mesfushë, sepse kështu nuk mund të përballonte konkurrencën dhe kështu, të përfshihej më shumë në lojëra.

Ai u rrit në radhët e futbollit të tij të shkollës dhe u bë një kapiten i ekipit të shkollës. Zbulimi i tij erdhi kur ai ndihmoi një ekip të shkollave të Newcastle City të fitojë një turne shtatë-në-anë në St James 'Park. Kjo e bëri atë të marrë futbollin më seriozisht, duke nënshkruar kështu për Wallsend Boys Club si adoleshent.

Ishte duke luajtur për klubin Wallsend që ai ishte i ndotur nga Jack Hixon i cili ishte një skaut për Southampton. Jack Hixon ndihej i patundur në Shearer. Ai u detyrua ta rekomandojë atë për Southampton pasi kishte parë Shearer që kishte prova të suksesshme për klubet e Parë të Divizionit West Bromwich Albion, Manchester City dhe Newcastle United. Pjesa tjetër, siç tregon edhe videoja më poshtë, tani është histori.

Alan Shearer Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Shearer është martuar me Lainya, të cilin e takoi ndërsa ishte një lojtar i Southampton.

Çifti jetonte në vend me prindërit e saj gjatë vitit të dytë të Shearer në bregun jugor, dhe u martuan në 8 qershor 1991 në kishën e Shën Jakobit në qytet.

Në kontrast me portretizimin e disa wags (gratë dhe të dashurat) e lojtarëve të mëvonshëm nga media, Lainya përshkruhet nga Shearer si një person i qetë dhe i rezervuar, jo i rehatshëm në qendër të vëmendjes, fama e burrit të saj që nganjëherë solli.

Alan Shearer dhe Fëmijët

Çifti ka tre fëmijë; Hollie Shearer, Chloe Shearer dhe Will Shearer. Më poshtë është një fotografi e Alan dhe tre fëmijët e tij. Më poshtë është një foto e familjes Alan Shearer.

Familja e Alan Shearer

Alan Shearer Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Personalitet

Alan Shearer ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij.

Përparësitë: Krijues, pasionant, bujar, i ngrohtë, i gëzuar, humorist

dobësitë: Arrogant, kokëfortë, i vetëqendruar, dembel, i papërkulur.

Leo i pëlqen: Teatri, duke marrë pushime, duke u admiruar, gjëra të shtrenjta, ngjyra të ndritshme, argëtim me miqtë.

Leo nuk i pëlqen: Duke u injoruar, duke u përballur me realitetin e vështirë, duke mos u trajtuar si një mbret apo mbretëreshë

Mbi të gjitha, Alan Shearer është një lider i natyrshëm i lindur. Ai është dramatik, kreativ, i sigurt, dominues dhe jashtëzakonisht i vështirë për t'i rezistuar. Ai është në gjendje të arrijë çdo gjë që ai dëshiron në çdo fushë të jetës që ai kryen për veten e tij. Shembull i kësaj është rekordi i tij kryesor i Ligës së Kampionëve.

Alan Shearer Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Shikoni pamjen e tij

Alan Shearer ndan një ngjashmëri fizike të afërt me filmin e famshëm, Bruce Willis. Walter Bruce Willis është një aktor amerikan, prodhues dhe këngëtar. Karriera e tij filloi në skenën Off-Broadway dhe pastaj në televizion në 1980s, më së shumti si David Addison në Moonlighting.

Shikoni Alan Shearer-Alike

Alan Shearer Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Duken

Syze dielli Alan Shearer është një aksesor i madh për të. Veshja dhe endja nëpër plazhin pa këmbe është një formë e madhe rekreative për legjendën e Premiershipit.

Alan Shearer - Njeriu me këmishë dhe me hije

Alan Shearer Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Çështja me Mike Ashley

Ish kryetari i Newcastle Freddy Shepherd njoftoi se, pasi Shearer përfundoi sezonin 2005-06 si menaxher i kujdestarisë së Newcastle, ai do të bëhej klubi i klubit "Ambasadori Sportiv" për sezonin 2006-07.

Megjithatë, në shtator 2008, u raportua se Shearer u hoq nga kjo pozitë kryesisht e nderit nga pronari i klubit Mike Ashley, pavarësisht nga protestat nga lojtarët si Steven Taylor dhe Damien Duff.

Çështja e Alan Shearer-it me Mike Ashley-Historia e pavërtetë

Mike Ashley e zhveshi ai erdhi si rezultat i kritikave të Shearer për mënyrën në të cilën klubi u zhvillua në prag të largimit të Kevin Keegan. Këto raporte u mohuan nga klubi.

Alan Shearer Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Punë pas daljes në pension

Pas pensionit, Shearer ka qenë më i njohur për punën e tij si një ekspert në BBC Ndeshje e ditës. Sulmuesi i mëparshëm është një nga fytyrat më të spikatura në shfaqjen e të shtunave të natës dhe gjithashtu shfaqet si një analist për FA Cup, Kampionatin Evropian dhe Lojërat e Kupës Botërore.

Shearer dikur ishte kritikuar për mungesën e pasqyrës së tij në vitet e hershme si një ekspert, por ka fituar një pritje më të ngrohtë të vonuar, të cilën ai e hedh poshtë për të hedhur poshtë ambicien e tij për të shkuar në menaxhim. "Kur unë shkova fillimisht në 2006, gjithmonë mendova se do të kthehesha në menaxhim, kështu që nuk hezitova të kritikoj sa më shumë që duhet të kisha," tha ai Jashtë Ballit.

Shearer vazhdoi ..."Por sapo të bëja një vendim të ndërgjegjshëm katër ose pesë vjet më parë, ndoshta nuk do të kthehesha në lojë. Pastaj unë knuckled poshtë dhe unë kam kokën time mbërthyer në punditry. I fola me njerëz të ndryshëm, u ula dhe mësova, e merrja kohën duke folur me njerëzit dhe pastaj, ngadalë por me siguri, u bëra mjeshtër i saj ".

Është e rëndësishme të theksohet se Alan Shearer vetëm bastisje në stërvitje nuk zgjati shumë. Shearer mori përgjegjësinë për Newcastle në fund të fundit të sezonit 2008-09, por nuk mund t'i shpëtonte ata nga rënia në kampionat, duke fituar vetëm pesë pikë nga një 24 e mundshme.

Alan Shearer Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Vlera e tij neto

Sipas Sunday Times Rich List, vlera neto e Shearer ishte £ 36m në 2013.

Në krye të fitimeve të tij nga ditët e tij të lojës, kontratën e mëparshme Shearer me BBC si një ekspert në Ndeshje e ditës thuhet se i paguan atij £ 500,000 në vit. Ai nënshkroi një marrëveshje të re në 2016 dhe gjithashtu u shfaq në rrjetet e tjera jashtë vendit, të tilla si Bein Sports.

Gjithashtu, një marrëveshje e miratimit me Umbro që zgjati përtej përfundimit të karrierës së tij të luajtur, pa xhep Shearer £ 1.33m çdo vit derisa skadoi në 2013.

Alan Shearer Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Statuja nderohet

Statuja e nderit e Alan Shearer

Newcastle zbuloi një statujë për Shearer jashtë St James 'Park në shtator të 2016. Ishte për të respektuar qëllimin e tij Legjendar duke shënuar rekord dhe qëndrim të vrazhdë siç shihet më poshtë.

Qëndrimi Die-Hard i Alan Shearer

Monumenti prej bronzi kushtoi £ 250,000 dhe u pagua nga familja e Freddy Shepherd, kryetari i klubit, ndërsa Shearer luajti atje.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Alan Shearer Childhood Story plus fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu