Ademola Lookman Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ademola Lookman Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Ademola Lookman ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Vlera Net.

Me pak fjalë, ne kemi një histori koncize të Futbollistit Anglez me origjinë Wandsworth. Lifebogger fillon historinë e Lookman nga ditët e tij të hershme deri kur ai fitoi famë në lojën e bukur të futbollit.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë mbi natyrën tërheqëse të Bio të Ademola Lookman, ja një galeri e trajektores së karrierës së tij. Ai tregon historinë e tij apo jo?

Biografia e Ademola Lookman.
Biografia e Ademola Lookman.

Po, të gjithë e dinë që ai është krijues dhe shumë teknik ... një futbollist i bekuar me ekuilibër, hile, përshpejtim dhe shkathtësi. Përkundër këtij vlerësimi, vetëm pak tifozë kanë lexuar një version konciz të Ademola Lookman's Life Story. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Ademola Lookman Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin - Mola. Emrat e tij të vërtetë ose të plotë janë - Ademola Lookman Olajade Alade Aylola Lookman. Futbollisti anglez lindi në ditën e 20-të tetor 1997 nga prindër nigerianë, në qytetin Wandsworth, Londër.

Vitet e rritjes:

Si fëmijë, Mola u bë i varur nga shikimi i ndeshjeve të futbollit. Ai u tërhoq veçanërisht me atmosferën e ekipeve të caktuara të Premier League si Goodison Park i Everton. Të luash futboll me miqtë e fëmijërisë vuri gjithashtu bazat e zhvillimit të tij sportiv. 

Para viteve të adoleshencës, prindërit e Ademola Lookman zhvendosën familjen - nga vendi i tij i lindjes Wandsworth në Peckham të Londrës. I riu u rrit në një lagje të vështirë të konsideruar si një nga vendet më të këqija për të jetuar në Londër.

Ademola Lookman u rrit në Peckham, shtëpia e Naira Marley.
Ademola Lookman u rrit në Peckham, shtëpia e Naira Marley.

Peckham, ku u rrit Lookman, është një rreth i jugut të Londrës, brenda bashkisë së Southwark. Zona është e famshme për krimin e dhunshëm të të rinjve. Fatmirësisht, futbollisti, përfshirë anëtarët e familjes së tij, kurrë nuk kishin një pjesë të tij.

Historiku i familjes Ademola Lookman:

Vendasit në Peckham vijnë nga prindër nigerianë që i përkasin një grupi londinezësh interesantë. E thënë thjesht, media i përshkruan babanë dhe nënën e Ademola Lookman si persona të rreptë, qesharakë, të butë dhe shumë të arsimuar. Ai Londoner vjen nga një familje e klasës së mesme dhe kurrë nuk pësoi mungesë gjatë fëmijërisë së tij.

Prindërit e Ademola Lookman administronin një familje tradicionale, me shumë kujdes për kulturën nigeriane. Ata ishin tipi që dëshironin që fëmijët e tyre të bëheshin avokatë ose llogaritarë dhe JO futbollistë.

Në videon më poshtë, vumë re se i riu gjeti një mënyrë për të kapërcyer pritjet e mëparshme të prindërve të tij - të asaj që ata më parë donin që djali i tyre të bëhej në jetë.  

Origjina Familjare Ademola Lookman:

Gjëja e parë e parë, ne do t'ju tregojmë kuptimin e emrit të tij. Ademola është një mbiemër me origjinë Nigeriane Joruba që do të thotë 'mbreti / kurora / mbretëria së bashku me pasurinë' Pa argument, ai i ka rrënjët e tij familjare nga Nigeria. Ky është një komb i Afrikës perëndimore i konsideruar që ka njerëzit më të zezë në planetin Tokë.

Kjo është një hartë e Nigerisë që shpjegon origjinën familjare të Ademola Lookman.
Kjo është një hartë e Nigerisë që shpjegon origjinën familjare të Ademola Lookman.

Prindërit e Ademola Lookman vijnë nga pjesa Jugperëndimore e Nigerisë. Ata ka të ngjarë të jenë nga ndonjë prej shteteve të mëposhtme; Lagos, Oyo, Ogun, Osun, Ekiti ose Ondo. Vetë futbollisti, i përket etnisë së Afrikës së Zezë në Londër.

Edemola Lookman Edukimi:

Si shumë fëmijë në Londër të lindur në familje nigeriane, të shkuarit në shkollë ishte gjithmonë e detyrueshme. Ademola ndoqi drejtimin e vendosur nga prindërit e tij. Sipas Independent, ai ndoqi këtë shkollë, Kolegjin e Apostullit St Thomas në Peckham.

Ademola ishte ndër studentët më të shkëlqyeshëm të setit të tij në Kolegjin St Thomas the Apostle në Peckham.
Ademola ishte ndër studentët më të shkëlqyeshëm të setit të tij në Kolegjin St Thomas the Apostle në Peckham.

Atëherë në shkollë, Ademola ishte ky djalë kaq inteligjent që mund të bënte shumë detyra si me akademikë ashtu edhe me futboll. A e dini? Abilities aftësitë e tij njohëse e panë atë duke arritur tre A * dhe pesë Si në GCSE.

Ademola Lookman Historia e Futbollit:

Djali ynë shkoi vetëm në shkollë që të mund të respektojë dëshirën e prindërve të tij. Në kuptimin aktual, gjithçka që Ademola dëshironte të ishte - duhej të bëhej një futbollist profesionist. Kërkimi për arsim nuk u komprometua kurrë - në fillim. Nga fillimi, kjo bëri që i riu të merrte më pak kohë për lojë. Në orther me shumë detyra, Mola u regjistrua në futbollin e së dielës në futboll si Dele Alli e bëri.

E vërteta është se vendasit në Peckham nuk kanë shijuar kurrë jetën që kishin shumica e fëmijëve në akademi, ku futnin futboll në moshën 6-vjeçare. Vetëm pas viteve të tij të adoleshencës, Lookman u regjistrua në Waterloo FC - një ekip lokal i dedikuar për tu dhënë fëmijëve të shkollës së zënë një sportiv shansi

Në moshën 14 vjeç, tragjedia (vdekja e një shoku) e frymëzoi Ademolën në madhështi. Ishte një kohë që Ademola humbi një shok skuadre të quajtur Anwalu. Vdekja e papritur e mikut të tij ishte vërtet e vështirë për tu trajtuar, por fatmirësisht, ajo solli ekipin e tij së bashku.

Ademola humbi një mik në klubin e tij të parë. Ajo ngjarje e trishtuar vazhdoi për të ndihmuar ekipin e tij.
Ademola humbi një mik në klubin e tij të parë. Ajo ngjarje e trishtuar vazhdoi për të ndihmuar ekipin e tij.

Për shkak të asaj sa të dhimbshme ishte, shokët e skuadrës së Ademola, për respekt për të vdekurit iu betuan njëri-tjetrit për të bërë atë që duhej për t'u bërë të suksesshëm në futboll. Nga ajo ditë, djemtë luftuan së bashku, kurrë nuk humbën lojëra si dikur. Fatmirësisht, ata arritën sukses për bashkëlojtarin e tyre të ndjerë.

Jeta e hershme me futbollin amator:

Rreth Prillit 2014, Charlton Athletic Under-16s po vinin në fund të asaj që dukej të ishte një sezon i mirë. Për shkak të një pushimi të gjatë midis ndeshjeve të tyre, klubi vendosi të organizojë edhe disa ndeshje (miqësore) për t'u dhënë lojtarëve të tyre më shumë minuta.

Chalton mirëpriti London FA U-16 për të garuar me të. Ky është ekip i futbollistëve amatorë të grumbulluar nga anët lokale të ligës së Dielës. Ata kishin një krah të vogël 16-vjeçar me emrin Ademola Lookman i cili u bashkua nga Waterloo FC.

Në atë ndeshje miqësore, Ademola Lookman u bë lojtari më i mirë në fushë - me një diferencë të madhe. Duke ardhur si një zëvendësues i hershëm, djali ynë shfaqi shumë trimëri. Ai përdori mashtrimet / driblimet e tij verbuese në përjashtimin e pothuajse të gjithë lojtarëve të Chalton.

Ndërsa asnjë organ nuk e dinte, thelbi i asaj loje ishte që Chalton të kërkonte Ademola Lookman dhe futbollisti nuk e dinte kurrë. Pasi bëri një ndikim, një nga miqtë e tij e bëri me mend duke i thënë;

Bro, mendoj se je arsyeja e kësaj ndeshjeje. Kam vërejtur që ju u skautuat sapo hyni brenda. Unë mund ta kuptoj atë. Ademola u përgjigj duke thënë… unë ??… dhe shoku i tij tha PO !!

Biografia e Ademola Lookman - Rruga drejt famës:

Pas ndeshjes, djali ynë mori një ftesë për një provë të brendshme, të cilën e kaloi me ngjyra fluturuese. Për shkak të shfaqjes së shkëlqyeshme të shënimit të katër golave, Chalton jo vetëm që e fitoi atë. Klubi i ofroi një bursë Ademolës.

Vetëm brenda një viti, i riu ishte gati të bënte debutimin e tij për ekipin e parë. Kur ata thirrën Ademolën që të bëhej gati për ndeshjen e tij të parë, ai dukej shumë i tronditur, duke menduar se ishte dikush tjetër të cilit i referohej trajneri.

Afer ata konfirmuan se ai ishte ai, djali ynë filloi të kërkonte pads e tij duke mos ditur se ishte në xhepin e xhaketës së tij të trajnimit. Trajneri i Chalton vetëm i tha që të ishte i sigurt dhe të shprehej natyrshëm - gjë që bëri. Fatmirësisht, Lookman u bë një yll Breakout, ai që filloi si Wayne Rooney. Duke folur për përvojën e tij të hershme, Mola një herë tha;

Duke qenë shumë punëtor, një futbollist që kurrë nuk kishte një shije të futbollit të akademisë, por përdori inteligjencën e tij për të mposhtur kundërshtarin, Ademola u thirr për të marrë çmimin e tij të parë të karrierës. Për shkak të arritjeve të tij në arsim dhe futboll, ai mori çmimin LFE Nxënësi i Vitit 2015-2016.

""

Triumfi i hershëm anglez:

Gjatë kësaj kohe (2016), gëzimi i familjes së Ademola Lookman nuk kishte kufij pasi ai mori thirrjen e tij të parë ndërkombëtare për skuadrën e Anglisë U19. Vitin tjetër (2017), Lookman refuzoi mundësinë për të kaluar besnikërinë në Nigeri - vendin e babait dhe nënës së tij.

Para se të shpallte emrin e tij në futbollin anglez, vrapimi dhe vendosmëria e Lookman ishin pasuritë e tij më të vlefshme. Duke qenë në mesin e yjeve me rritjen më të shpejtë në vendin e tij e panë atë duke u zgjedhur për të përfaqësuar Anglinë nën 20 vjeç në Kupën e tyre Botërore FIFA U-2017 20.

Kjo përplasje e pa Anglinë të ngrihej me rastin. Duke shfaqur së bashku me Spurs ' Kyle Walker-Peters, E Arsenalit Ainsley Maitland-Niles dhe të Evertonit Dominic Calvert-Lewin (për të përmendur disa), Ademola tre gola ndihmuan Anglinë të fitonte trofeun.

Momen e lavdisë së Ademola Lookman me Anglinë.
Momen e lavdisë së Ademola Lookman me Anglinë.

Ademola Lookman Bio- Historia e Succes:

Shumë mundësi u hapën për yllin në rritje pas turneut. Në më pak se tre vjet me Chalton, Ademola mori një transferim prej 11 milion £ te Everton. Suprizë për shumë njerëz, kjo është një histori shumë e rrallë për një futbollist i cili filloi nga JO KU (futbolli i ligës së Dielës) për të shkuar kaq larg - në një kohë kaq të shkurtër.

Duke reflektuar në ditët e tij të hershme me Chalton Athletic dhe duke u bashkuar me Everton, Ademola një herë tregoi përvojën e tij në një intervistë. Na tregon sesi Toffees (nën Ronald Koman) e skautoi pasi erdhi për të parë një nga lojërat e tij, nëse ai ishte i impresionuar.

Ademola u lidh menjëherë me ekipin e Everton që nga dita e tij e parë e trajnimit. Ai e vlerëson futbollin e rrjedhshëm dhe u bë më afër disa prej shokëve të tij të skuadrës angleze, p.sh. Tom Davies.

Gjetja e vetes duke luajtur kundër pëlqimeve të Yaya Toure Sergio Aguero ishte diçka që Ademola e kishte të vështirë ta besonte. Po, ai ëndërronte të kishte një ëndërr debutuese në Premier League, por kurrë nuk besoi se do të vinte kaq shpejt. Interesante, djali ynë shënoi në ndeshjen e tij të parë ndërsa ekipi i tij mundi Man City.

Historia e RB Leipzig:

Pas thesit të Ronald Koman, Ademola mendonte se kishte nevojë për ndonjë përvojë të huaj. Ai hodhi poshtë vendimin e Allardyce për huazimin e tij te Derby, në vend të kësaj preferoi një lëvizje në Ralph HasenhüttlRB Leipzig.

Pas një magji të suksesshme huazimi në veshjen gjermane, ku ai shënoi një fitues debutues (siç kemi në videon më poshtë), Ademola shpejt u bë favoriti i tifozëve të Leipzig. Klubi si mirënjohje për shërbimin e tij e nënshkroi atë mbi baza të përhershme. 

Pas shpërthimit të COVID, vendasja në Londër ndjeu nevojën urgjente për të qëndruar pranë familjes së tij. Prandaj më 30 shtator 2020, Ademola u bashkua me ekipin e Premier League Fulham, një klub që përshtat stilin e tij dhe ndodhet afër vendit ku ai u rrit. 

Që prej anëtarësimit në anën e Londrës, Ademola nuk ka parë kurrë prapa. Ai ka treguar një hap fantastik, qëndrim më të vendosur dhe besim të madh. Kjo shfaqje, javë pas jave, i ka dhënë Fulhamit një injeksion të besimit në përpjekjen e tyre për të rënë në aviod.

Pa dyshim, tifozët anglezë të futbollit janë në prag të vëzhgimit të një të riu duke thirrur një surprizë Gareth SouthgateAnglia. Cilado qoftë mënyra se si rezulton, ne i urojmë atij më të mirën. Pjesa tjetër, siç themi për Biografinë e tij, do të jetë histori.

Ademola Lookman Dashuron Jetën - E dashura, gruaja, fëmija?

Me një histori të madhe suksesi, siç vërehet në mënyrën se si ai bëri një emër në Premier League, një gjë mbetet e sigurt për vendasin e Peckham. Në fakt, shumica e tifozëve kanë problem nëse Ademola Lookman ka një të dashur apo dikë që ai e konsideron grua.

Kush është Ademola Lookman Takim?
Kush është Ademola Lookman Takim?

Përveç nënës dhe motrës së tij nigeriane, dribluesi i nderuar Fulham nuk ka askënd që e bën Biografinë e tij të plotë. Në një mendim tjetër, Ademola mund të ketë një të dashur por refuzon ta bëjë publike lidhjen e tij, të paktën tani për tani.

Faktet personale të jetës:

Ademola Lookman është një qenie njerëzore paqësore dhe me mendje të drejtë, që ka shenjat e një Shenje të Zodiakut të Peshores. Ai ka një natyrë kurioze dhe krijuese si brenda dhe jashtë fushës. Përsëri, dëshira e tij e lindur për të ndihmuar njerëzit pa shpresuar të marrë asgjë mbrapa thotë shumë për personin e tij.

Duke marrë parasysh se ai ishte studenti më i shkëlqyer në setin e tij në St Thomas the Apostle College në Peckham, ne nuk jemi të befasuar kur shohim Lookman që ndjek një nga pasionet e tij të fshehura. Nuk është gjë tjetër veçse mësimdhënies së nxënësve të klasave. Ademola pëlqen të mbështesë fëmijët e vegjël dhe ne e morëm vesh gjatë ditëve të tij me Everton. 

Nëse Futbolli nuk do të kishte punuar, ne jemi të sigurt që Ademola Lookman do të ishte bërë një mësuese.
Nëse Futbolli nuk do të kishte punuar, ne jemi të sigurt që Ademola Lookman do të ishte bërë një mësuese.

Nxënësit e shkollës fillore St Andrew's Maghull C Of E në Liverpool nuk do të nguteshin kurrë për të harruar mësuesin e tyre të përulur, i cili pavarësisht nga një orar i zënë në karrierë, gjen kohë për të ardhur për t'i vizituar dhe tutoruar ata.

Larg futbollit, Ademola Lookman gjithashtu ka një sens të shkëlqyeshëm humori. Në këtë video, djali ynë është parë me vëllain tjetër nigerian, Fikayo Tomori, duke bërë shaka me shokët e tyre të skuadrës dhe gjithashtu duke qeshur së bashku së bashku.

Faktet e jetesës:

Pa asnjë ide se kush është ai, të dallosh Ademola Lookman në rrugë do të të bënte të mendosh se ai është thjesht një londinez i zakonshëm - gjykuar nga mënyra se si vishet. Kjo është një shenjë e personalitetit të tij të përulur. E vërteta është, Ademola zotëron një mendim shumë të kursyer pavarësisht miliona paund që shkojnë në llogarinë e tij bankare çdo vit.

Shikoni se kush fiton 2.6 milion paund çdo vit. Ademola është shembulli më i mirë i një qëndrimi anti-flash.
Shikoni se kush fiton 2.6 milion paund çdo vit. Ademola është shembulli më i mirë i një qëndrimi anti-flash.

Futbollisti zbuloi një herë përmes instagramit të tij se si duket shtëpia e tij. Shtëpia e Ademola Lookman është një provë që ai është një antidot i vërtetë për një mënyrë jetese të shtrenjtë.

Futbollisti me origjinë nigeriane jeton një jetë shumë të përulur në atë që duket si një shtëpi e vogël e vogël - pavarësisht se fiton 50,000 paund në javë me Fulham.

Kjo është Shtëpia e Ademola Lookman. Për dikë që fiton 50k paund në javë.
Kjo është Shtëpia e Ademola Lookman. Për dikë që fiton 50k paund në javë.

Makina e Ademola Lookman:

Ndërsa shkruaj këtë Bio, Mola është në një fazë të jetës ku merr pjesë në dasma si një dhëndër. A e dini nëse kjo është makina e Ademola Lookman më poshtë? po ai prapa ... Mercedes Benz bie shumë në sy. Sipas nesh, ajo udhëtim mund të jetë e tij, e ke përdorur për rastin. 

""

Ademola Lookman Jeta Familjare:

Ylli i furishëm i Anglisë kurrë nuk i harron ata që i qëndruan pranë kur ai ishte asgjë. Këta njerëz janë familjarë, të përbërë nga prindërit, vëllezërit, motrat e tij. Ne nuk do të harrojmë trajnerët dhe shokët e skuadrës të cilët kanë kontribuar në suksesin e tij deri më tani. Le të ju tregoj më shumë fakte për familjen e tij.

Rreth prindërve Ademola Lookman:

Po, ne jemi të vetëdijshëm se mamaja dhe babai i tij më parë tërhoqën rrugën që dëshironin që djali i tyre të bëhej avokat ose llogaritar. Ne gjithashtu kemi dëgjuar për ta kur Lookman shënoi golin e tij të parë EPL me Everton.

Duket se prindërit e tij i kishin thënë para ndeshjes, MOS T SC BJER kur ai shënon kundër City. Ata i thanë që ta bënte këtë kur të arrinin në shtëpi - në praninë e tyre. Shikoni videon.

Rreth të afërmve të Ademola Lookman:

Sipas Yannick Bolasie, futbollisti vjen nga një sfond i vështirë në Peckem (Londër) ku ishte mjaft e ashpër për të jetuar. Nga studimi ynë, Ademola gjithashtu vjen nga ajo që duket gjithashtu si një rrënjë e vështirë nigeriane.

Me miratim nga prindërit e tij, ai shpesh gjen kohë për të vizituar Nigerinë Jugperëndimore, nga vijnë babai dhe mamaja e tij. Në të vërtetë, Lookman është miqësor. Ai gjen kohë të lidhet me të afërmit dhe miqtë në vendin e Afrikës Perëndimore.

Gladshtë e lumtur të shoh Ademola Lookman duke u lidhur me të afërmit e tij në Nigeri.
Gladshtë e lumtur të shoh Ademola Lookman duke u lidhur me të afërmit e tij në Nigeri.

Fakte Ademola Lookman:

Në këtë pjesë përfundimtare të Biografisë sonë, ne do t'ju tregojmë më shumë të vërteta në lidhje me ish Evertonianin. Pa hequr shumë kohë, lejojmë të fillojmë.

Fakt #1 - Krahasimi i pagave Fulham të Ademola Lookman me atë të Britanikut Mesatar:

BANESORENdarja e pagave Fulham 2020
Në vit£ 2,604,000
Per Muajit£ 217,000
Në javë£ 50,000
Në ditë£ 7,143
Në orë£ 298
Për minutë£ 4.9
Për sekond£ 0.08

Që nga shikimi i kësaj faqe, kjo është ajo që Ademola Lookman ka fituar me Fulham

£ 0
A e dini?… Një burri mesatar në Londër (i cili fiton 38 mijë funte në muaj) do të duhej 68 vjet e 6 muaj për të bërë pagën vjetore të Ademola Lookman me Fulham.

Fakti # 2: Renditja e Lojërave:

Profili i Ademola Lookman meritonte një azhurnim, i cili duhet të jetë më i lartë - si në rezultatet e përgjithshme ashtu edhe në rezultatet e mundshme. Ajo që i mungon në gjatësi, superstari e kompenson shkathtësinë, ekuilibrin, driblimin dhe përshpejtimin e tij. Me gjithë sinqeritet, një rezultat i përgjithshëm prej 82 dhe potenciali prej 86 do të ishte i drejtë.

Fakti # 3: Dënimi:

Ademola Lookman ka shënuar disa goditje të shkëlqyera gjatë karrierës së tij. Kemi një nga ato penalltitë ku ai kaloi totalisht një portier. Somethingshtë diçka që ai nuk do ta harrojë me nxitim.

Fakti # 4: Feja Ademola Lookman:

Prindërit e krahut të majtë e rritën atë si një i krishterë praktikues. Ne e kemi parë atë duke bërë shenjën e kryqit sa herë që hyn në fushë dhe shënon gola. Ademola gjithashtu drejton gishtat drejt qiellit kur shënon. Llogaria e tij në Instagram Bio është gjithashtu një tregues i besimit të tij. 

Përfundim:

Duke treguar vendosmëri në përpjekjen për të arritur yllin e futbollit. Kjo përcakton personin e Ademola Lookman - një njeri i njohur nga shumë si një punëtor. Biografia e krahut të majtë na mëson se rruga drejt suksesit është të marrësh masa masive, të vendosura.

Që nga fëmijëria, të bëhesh futbollist ka qenë ëndrra më e madhe. Nuk kishte asnjë shenjë të dëshirës për t'u bërë një avokat ose llogaritar siç dëshironin prindërit e tij. Sot, familja e Lookman është krenare që njeh njeriun që ai është bërë. 

Faleminderit që qëndruat me ne në historinë e Jetës së një prej xhevahireve më të çmuar të Anglisë. Këtu në Lifebogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi në punën e shpërndarjes Tregime Futbolli Angleze

Ju lutemi na kontaktoni nëse vëreni ndonjë gjë që nuk duket bukur në Bio-n tonë të krahut të majtë. Për më tepër, ne do të jemi të kënaqur nëse na jepni perceptimin tuaj për mbrojtësin në seksionin e komenteve. Në fund, për një përmbledhje të shpejtë të kujtimeve të Ademola Lookman, përdorni tryezën tonë Wiki.

PYETJET BIOPërgjigjet WIKI
Emrat e Plotë:Ademola Lookman Olajade Alade Aylola Lookman
Mosha:23 vjeç dhe 5 muajsh.
Data e lindjes:20 Tetor 1997
Vendi i lindjes:Wandsworth Town, Londër
Rrënjët familjarë: Nigeri
Prindërit vendlindja:Nigeri
Kombësia:Mbretëria e Bashkuar
Përkatësia etnike:yoruba
prindërit:Babai (N / A), Nëna (N / A)
Vëllezërit e motrat:Vëllai (N / A), Motra (N / A)
Gjatesia:5 ft 9 inç OSE (1.74 m)
Zodicac:Peshorja
Feja:Krishterimi
Edukimi:Kolegji St Thomas the Apostle në Peckham.
Pozicioni i lojes:Anësor i majtë
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet