Aaron Mooy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet historinë e plotë të një gjeniu mesfushor i cili njihet më së miri nga Pseudonimi; "Kreu Smooth". Ngjarja jonë e fëmijërisë Aaron Mooy plus biografi e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura jashtë tij.

Po, të gjithë e dinë aftësitë e tij të lidershipit në fushë, por shumë pak e konsiderojnë Bio-n tonë Aaron Mooy, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Aaron Mooy Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e hershme

Aaron Frank Mooy ka lindur në Ditën 15th të shtatorit në Sydney, Australi. Pas lindjes, ai u emërua Aaron Kuhlman dhe jo Aaron Mooy. Nëna e tij holandeze ndryshoi mbiemrin e tij kur ajo u nda nga babai i tij kur pak Mooy ishte një foshnjë. Në fakt, Moo e pa vetëm babanë e tij vetëm një herë - dhe pastaj vetëm pak kohë kur ai ishte një foshnjë.

Foshnja e ndrojtur, me flokë të bardhë ra në dashuri me futbollin dhe prindërit e tij e ushqenin atë pasion. Në atë kohë, ai ishte i varur për të parë futbollin e natës australiane (Premier League) në TV dhe duke u çmendur për këtë. Mooy do të shkonte edhe në tregje dhe do të merrte Manchester United Premier League jerseys. David Beckham ishte i preferuari i tij, sa herë që ai ishte në TV Aaron do të duhet të shikojë. Pas shikimit të Beckham, ai do të praktikojë liritë e tij dhe do të pretendojë se ai ishte ai.

Ndërsa Futbolli u bë një pjesë e madhe e jetës së tij të fëmijërisë, Aaroni nuk mundi të ndalonte të mendonte të bëhej futbollist. Ai u bashkua me The New South Wales Instituti i Sportit (NSWIS), i vendosur në Sydney Olympic Park për të filluar karrierën e tij të të rinjve.

Mooy ndoqi shtegun e mirë për shumë futbollistë dhe e mbylli jetën e tij në një moshë të re për të ndjekur ëndrrat e tij. Ai u largua nga Australia në moshën 15 me flokët e zbardhur në diell dhe një dëshirë të zjarrtë siç është paraqitur më poshtë.

Ai filloi karrierën e tij në Evropë si një studiues i të rinjve në Bolton Wanderers pasi u ndot nga Chris Sulley. Aaron Mooy hodhi poshtë një zgjatje të kontratës nga Bolton në korrik 2010 në kërkim të futbollit më të parë në ekip. Ai më vonë u bashkua Premier League skoceze klub St Mirren në 23 Tetor 2010. Shockingly, Mooy më vonë tregtohen Anglinë për Skoci para se të kthehej në shtëpi në 2012 për t'u bashkuar me Western Wanderers në A-League.

Në 2016, ai u rikthehet përsëri në Angli për të luajtur për Manchester City. Atje, ai shkoi nga një hua për një lëvizje të përhershme në Huddersfield Town. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Aaron Mooy Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Aaron Mooy takoi dashurinë e jetës së tij, Nicola në 2011 gjatë kohës së tij me skuadrën skoceze St Mirren FC Aaron dhe Nicola rrit së bashku në dashuri dhe harmoni. Ata e konsiderojnë lidhjen e tyre si një aventurë të përjetshme.

Ashtu si çdo prind i ri, jeta e Aaron Mooy u kthye kur fëmija i tij i parë lindi. Ylli australian kishte më shumë arsye se shumica për momente reflektimi të thellë. Ne ju tregojmë se pse ...

Në fjalët e tij... "Tani që unë kam pasur një fëmijë (Skylar) e kuptoj se sa shumë e dua fëmijën tim. Është qesharake tashmë. Për të që të mos duan të më shohin, ashtu si babai im. Në fakt, nuk e kuptoj. Tani jam i lumtur. Është në të kaluarën, nuk dua më të mendoj për këtë. Mendoja vazhdimisht për futbollin dhe nëse kisha një lojë të keqe unë do të mendoj për këtë për disa ditë. Tani kam fëmijën tim dhe kjo e merr mendjen time nga ajo, '' Tha Aaron Mooy.

Ish-Western Wanderers Sydney dhe Ylli i Qytetit Melbourne u takuan fillimisht me Nicola në 2011 dhe ishte i kënaqur që e kishin lidhur nyjën. "Ajo më në fund është gruaja ime! Çfarë dite mahnitëse, " ai shkroi në Instagram.

Aaron Mooy Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta familjare

Pavarësisht trazirave të familjes, Mooy u rrit në një familje të dashur, me nënën e tij të guximshme duke siguruar shtyllën e krahut të krahut me një punëtor të kujdesshëm, Alan Todd, të cilin Aaroni e do shumë. Babai i babait të Aaronit lindi në Gjermani. Njëherë e një kohë, Aaroni vendosi të takonte babanë e tij të vërtetë kur donte që ai të nënshkruante një kolonë të pasaportës së tij holandeze për t'u marrë.

Si Aaroni e vë atë; "E takova një herë për të marrë atë për të nënshkruar formularët për pasaportën time holandeze, që ishte e vetmja kohë" Mooy tha ...."Pikërisht para se të shkoj në Angli, kështu isha 14. Ishte shumë e shkurtër. "

Kur takoi vëllain e tij: Sapo ai ishte në një qendër tregtare me disa djem të Wanderers Perëndimor të Sidneit dhe ky fëmijë iu afrua dhe i tha: 'Përshëndetje unë jam një Kuhlman, kemi të njëjtin baba dhe mami im merr foto prej jush si fëmijë'. Aaron Moo tha ..."Unë isha i tronditur, i humbur për fjalë, me të vërtetë të pakëndshme. E dija se kishte fëmijë, por nuk kisha asnjë ide se sa ishin apo mosha. Unë nuk mendoj se do t'i flas me të. Edhe si një fëmijë unë nuk dua ta njoh atë, unë kam qenë gjithmonë pak i zhgënjyer, ishte kaq gjatë pa të pasur ndonjë kontakt. Në të vërtetë, kujtimet e mia të para po luajnë futboll për Carlingford Redbacks me stërgjyshin tim si trajner.

Aaron Mooy Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Fakte Tattoo

Aaron Mooy ka atributin e mëposhtëm për personalitetin e tij.

Përparësitë e Aaron Mooyt: Ai është besnik (marrëdhënie dhe karrierë), analitik, i sjellshëm, i vështirë duke punuar shumë praktik.

Dobësitë e Aaron Mooy: Ai shqetësohet shumë dhe mund të punojë gjatë gjithë ditës pa luajtur.

Çfarë i pëlqen Aaron Mooy: Rruar flokët, kafshët, ushqimin e shëndetshëm, librat, natyrën dhe pastërtinë

Ajo që Aaron Mooy nuk i pëlqen: Vrazhdësi, duke kërkuar ndihmë, duke marrë në qendër skenën.

Në përmbledhje, Aaroni është dikush që gjithnjë i kushton vëmendje detajeve më të vogla dhe ndjenja e tij e thellë e njerëzimit e bën atë shumë të kujdesshëm në marrëdhëniet e jetës.

Aaron Mooy Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Fakte Tattoo

Mooy është me trashëgimi holandeze, dhe në shpatullën e majtë, ai ka fjalët "Leven, Lachen, Liefde" tattooed, i cili përkthehet në "Jeto Dashuro qesh". Nëna e tij, Sam, ka të njëjtat fjalë në dore.

Aaron Mooy Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Ai shkoi në të njëjtën shkollë të mesme si Harry Kewell

Westfield Sports High, gjithashtu i njohur si Fabrika e Futbollit të Fairfield, ka një reputacion për prodhimin e yjeve më të talentuar të sportit në Australi. Kewell ishte një i diplomuar në shkollën e mesme dhe kështu ishte Mooy.

Aaron Mooy Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Një këngë për nderin e tij

Kreu i butë i Mooy është një temë e këngëve Huddersfield Town. Sung me melodinë e 1978 hit Boney M Ajo shkon si kjo ... "Hooray! Hooray! Është një Holi-Holiday! ", kënga shkon, "Aaron Mooy, Aaron Mooy. Aaron, Aaron Mooy. Ai nuk ka flokë, por nuk na intereson. Aaron, Aaron Mooy. "

Aaron Mooy Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -He hoqi Huddersfield Town në EPL për herë të parë që nga 1972

Huddersfield Town nuk pritej të fitonte promovim në Premier Ligë këtë sezon, por me Mooy duke thurur magjinë e tij në mesfushë, klubi u kthye në fluturim të lartë për herë të parë në vitet 45. Së bashku, Mooy shënoi katër gola, duke përfshirë një dënim vendimtar kundër Reading në ndeshjen e fundit të sezonit 2016-17.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Aaron Mooy Childhood Story dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu