Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet një histori të plotë të një legjende të futbollit të njohur gjerësisht nga Pseudonimi "Ibracadabra"

Historia jonë e fëmijërisë Zlatan Ibrahimovic Plus Fakte të patreguara të biografisë përfshin një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë deri më sot.

Analiza e Legjendës Suedeze të Futbollit përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura jashtë dhe brenda fushës.

Pa dyshim, ai njihet si një lojtar që siguron sa më shumë argëtim si brenda dhe jashtë fushës. Në fushë, ai është i njohur si një makinë për shënimin e golave ​​ndërsa si një person i diskutueshëm (jashtë fushe).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Diego Godin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Zlatan Ibrahimovic ka lindur në tetor 3, 1981, në Malmö, Suedi, një babai boshnjak dhe një nëna kroate që ishin jo për fat të mirë i martuar me njëri-tjetrin.

Martesa e tyre e paqëndrueshme zgjati vetëm dy vjet. Në moshën dy vjeçare, Zlatan ishte dëshmitar i divorcit të prindit të tij që erdhi si rezultat i luftimeve të vazhdueshme, neglizhencës së fëmijëve dhe abuzimit.

Sipas ligjeve suedeze të divorcit, Jurka Gravić (nëna e Zlatan) pati mundësinë për të marrë kujdestarinë e djalit të saj.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlos Tevez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

 Kjo shënoi fillimin e asaj që u quajt a 'Përvoja e vështirë e fëmijërisë' për djaloshin e ri.

Sipas Zlatan, 'Të jetosh me nënën e tij dhe të shikosh një njerk të ri që vinte në jetën e tij ishte me të vërtetë një përvojë e dhimbshme '. 

Biografia e Zlatan Ibrahimovic - Produkt i një shtëpie të prishur:

Zlatan Ibrahimovic tregoi sindromën e dobësimit për shkak të divorcit të prindit të tij dhe dezertimit atëëror. 

Në një moment, ai përjetoi humbje ekstreme të peshës dhe hollësi të panatyrshme për shkak të humbjes së muskujve të dhjamit nënlëkuror në të gjithë trupin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Brandon Williams Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

U desh mjaft kohë para se Zlatan të përshtatet me një familje me një prind. Shërim i plotë ndodhi kur atij iu lejua të rivendosë kontaktin me babanë e tij, të cilin ai e donte shumë më tepër se nëna e tij.

Për Zlatanin, ka pasur histori të lëvizjes së babait të tij. Një herë, kur kishin pak para, Sefik Ibrahimoviç arriti të blinte Zlatan një shtrat nga Ikea, por ata nuk mund të përballonin akuzat e dorëzimit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Fikayo Tomori Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Babai Zlatan Ibrahimovic (Sefik Ibrahimovic).
Babai Zlatan Ibrahimovic (Sefik Ibrahimovic).

“Ne e bartëm atë në shtëpi midis nesh. Fantasticshtë fantastike ajo që bëmë. Kam pasur kohë me nënën time, por kam jetuar me babanë tim. Një herë ai dha tërë pagën e tij që unë ta përdorja atë për mirëmbajtje ”

Sefik Ibrahimovic edhe pas ndarjes nga gruaja e tij ishte e paqartë nga kujtimet e luftës Ballkanike. Ai nuk mund të shkundte lehtësisht imazhet e fshatit të tij në Bosnjë duke u brutalizuar nga forcat serbe.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Tregime të Fëmijërisë së Clement Lenglet Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Kjo mungesë shkatërruese atësore rezultoi që Zlatan Ibrahimovic të ketë një mënyrë jetese të vetmuar dhe temperamente.

Siç e thotë Zlatan, është paaftësia e babait tendenca më e dëmshme demografike e historisë sime të fëmijërisë.

Zlatan Ibrahimovic Bio - Origjina e Kokëfortësisë:

Për Zlatan Ibrahimoviç, rritja ishte e vështirë. Si djali i një kujdestari boshnjak dhe një pastruesi kroat, i cili u nda kur ishte dy, Ibrahimovic duroi refuzimin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlo Ancelotti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

 Efektet negative të thyera në shtëpi e bënë Zlatan Ibrahimoviç të zhvillonte një qëndrim kokëfortë dhe një vendosmëri të prerë për të mos ndryshuar sjellje të këqija, megjithë arsyet e mira për ta bërë këtë.

Sipas Zlatan, "Askush nuk më interesonte, Si ishte dita ime? ".

Por djali me një gënjeshtër dhe një hundë të madhe gjeti ngushëllim tek të huajt etnikë dhe komunitetet e thyer të imigrantëve, krimet e bandave të të cilave marrin gjithmonë në media.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Përzierja e tij me kapuç krijuan një sjellje të re që pa markën e tij të parë të tatuazheve. Kjo ishte një kohë që jeta egoiste, mburravecë dhe temperamente i erdhi vërtet.

Ai u rrit duke qenë 'PettyThief' me një specialitet në vjedhjen e biçikletave dhe ëmbëlsirave nga dyqanet.

Në një intervistë, Zlatan deklaroi,  "Kur na duhej diçka për veten tonë, gjithçka që bëjmë është të shkojmë në dyqane dhe të vjedhim .. thotë ai. Kam pasur një marrëdhënie veçanërisht të mirë me biçikletat. ”

Zlatan, sot përshkruan rrugën e Rosengard as "Një parajsë", Kohët e fundit, ai ka theksuar se ndihet më shumë si në shtëpinë e tij në lagjen e tij të vjetër sesa në hotelet më të shtrenjta në botë, megjithëse nuk harron se ishte gjithashtu një vend i rrezikshëm.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Lucas Digne Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Sipas Zlatan, 'Futbolli më shpëtoi. Në një pikë, kjo ishte mbi të gjitha alkoolit dhe drogës në Rosengard.

Më vjen mirë që akoma qëndrova larg tyre. Unë isha ndryshe sepse kam prova të gjalla për këtë. 

Pra, mesazhi im për jetimët, të cilët ndjehen të ndryshëm, ose të pafat, është se nëse besoni në veten tuaj do ta bëni gjithashtu. Gjithmonë ka një mundësi. Gjithçka varet nga ju. "

Biografia e Zlatan Ibrahimovic - Karriera e hershme e futbollit:

Pasi mori një palë çizme futbolli, Ibrahimoviç filloi të luante futboll në moshën gjashtë vjeç. Ai e mësoi veten të luante top në një katran të vjetër zhavorri jashtë shtëpisë së nënës së tij. 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Radja Nainggolan dhe fakte të paqarta të biografisë

Në një fushë të vogël, me pluhur në pasuri, Ibrahimoviç dhe miqtë e tij provuan hile dhe goditje, rrotullime dhe goditje të egër.

Mungesa e hapësirës do të thoshte se duhet të ishit të shpejtë me kokën dhe këmbët. Zlatan e gjeti thirrjen e tij pas një serie trajnimesh hardcore.

Sipas Zlatan, "Kur luanim futboll në Rosengard, gjithçka kishte të bënte me vendosjen e topit midis këmbëve të njerëzve, duke bërë gjëra të ndryshme,"

shton ai. "Pas çdo hileje njerëzit ishin si 'oohhh' 'eeeyy'. Ishte gjithçka për atë se kush kishte goditjet më të vështira, trukun më të mirë, lëvizjen më të çmendur. Unë e doja atë. ”

Pasi u kthye në pro, ky katran i vjetër i zhavorrit u rikthehet tërësisht, me baza gome sponsorizuar nga Nike.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Brandon Williams Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ai ka rikujtuar hospitalizimin e një shoku kur ai ishte 13 vjeç. Kur ai ishte 15 vjeç, ai preferonte të punonte në portet e Malmos në vend që të luante futboll. Ai u bind kundër idesë nga trajneri i tij.

Ibrahimovic gjithashtu gjeti dyert e mbyllura ndërsa u përpoq të ndiqte një karrierë si një futbollist profesionist.

Edhe kur ai u bashkua me klubin profesional të qytetit, Malmo FF, në moshën 17 vjeç, prindërit e njërit prej shokëve të tij të skuadrës bënë kërkesë që ta nxirrnin jashtë klubit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Kjo sepse Zlatan goditi me kokë shokun e tij të skuadrës i cili ndodh të jetë fëmija i vetëm i prindit.

Sipas Zlatan, "Lojtari mori një letër nga prindërit e tij dhe u kërkoi njerëzve ta nënshkruanin atë për të më dëbuar nga klubi pasi i dhashë kokën.

Nëse do të mund ta vendosja veten në atë moment sot, do të thoja me vete 'mos e bëj kurrë atë, por unë isha një djalë i ri i zemëruar'. 

Ishte në moshën 18 vjeç që Ai më pas lëshoi ​​futboll mund t'i ofrojë atij një të ardhme, një rrugë larg edukimit të tij të vështirë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Fikayo Tomori Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ibrahimovic gërvisht tatuazhet në të dy kyçet e duarve dhe nxjerr thellë kur u pyet nëse, atëherë, ai do të kishte besuar se mund të arrinte gjërat që ka.

Ibrahimoviç bëri debutimin e tij profesional për Malmö FF në 1999 dhe ndihmoi klubin e kategorisë së dytë të bënte kapërcimin në nivelin e parë sezonin e ardhshëm.

Sulmuesi 6'5 then më pas nënshkroi me klubin e shquar Hollandez AFC Ajax dhe përsosi aftësitë e tij të frikshme si pjesë e dy ekipeve fituese të titullit, megjithëse ai gjithashtu zhvilloi një reputacion si një lojtar temperament.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Radja Nainggolan dhe fakte të paqarta të biografisë

Luftimet dhe polemikat e Zlatan Ibrahimovic:

Ai është një futbollist me një qëndrim të keq dhe ajër arrogante të vetë-siguruar. Ai është ai që lufton me shokët e skuadrës dhe ka qenë një makth për një menaxher të veçantë (Pep Guardiola).

Edhe pse një talent i pabesueshëm, Zlatan ka pasur përplasje me ata përreth tij kudo që ka luajtur.

Kjo mund të jetë si rezultat i arrogancës së tij, por gjithashtu shkon përsëri në fëmijërinë e tij të trazuar, ku ai shfaqi një temperament të zjarrtë të cilin lufton ta mbajë herë pas here.

  • Zlatan një herë ka pasur një luftë të profilit të lartë me ish-shokun e tij të skuadrës Rafael van der Vaart, ku ai dëmtoi holandezin gjatë një loje ndërkombëtare.
  • Lufta me Oguchi Onyewu la Zlatan me një brinjë të thyer.
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Lucas Digne Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ibrahimovic, një rrip i zi në Taekwondo me një prirje për të shkelmuar shokët e tij të skuadrës, erdhi në goditje me lojtarin muskuloz të SHBA Onyewu pasi suedezi bëri një ndërhyrje të rrezikshme.

U deshën dhjetë shokë të skuadrës dhe trajnerë për të ndarë të dy nga hedhja e grushtave ndaj njëri-tjetrit.

Zlatan shkroi gjerësisht për incidentin në autobiografinë e tij 'Unë jam Zlatan Ibrahimovic'.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Tregime të Fëmijërisë së Clement Lenglet Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

"U bashkua me Milanin në 2010 dhe ndeshja më e madhe jonë e ligës po afrohej. Derbi i Milanit kundër Interit, tifozët më të pasionuar të të cilëve - Ultras - do të më urrenin. "

"Në krye të kësaj, unë kam pasur probleme me Oguchi Onyewu, një djalë në ekipin tim. Ai ishte një amerikan i madhësisë së një shtëpie dhe i thashë një shoku në skuadër: Diçka serioze do të ndodhë. Unë vetëm e ndiej atë. "

Zlatan dha një përshkrim të përshtatshëm të ish-lojtarit Charlton Athletic me vërejtjet e tij të mëvonshme, pas së cilës ai shpjegoi luftën në tërësinë e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlo Ancelotti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

'Onyewu i ngjante një boksieri të peshave të rënda. Ai ishte gati 6ft 5in dhe peshonte mbi 15 gurë, por ai nuk mund të merrej me mua.

Ai më akuzoi mua për bisedime plehrash, por kjo nuk ishte e vërtetë. Njerëzit e plehrave flasin mua. Kam dëgjuar kaq shumë gjatë viteve: 'F ****** cigane', gjëra për nënën time - të gjitha ato gjëra. Unë hakmerrem me trupin tim, jo ​​me fjalë. ”

“Unë i thashë Onyewu se nuk kam folur plehra, por ai vetëm vazhdoi. Ai më shtyu me gisht. Pastaj e bëri përsëri. Unë pashë të kuqe. Unë nuk thashë asgjë, as një fjalë.

Ai b ****** do të zbulonte se si unë diskutoj në plehra! Herën tjetër kur ai mori topin në stërvitje; Unë nxitova drejt tij dhe u hodha me këmbë dhe kunjat e mia përpara - lloji më i keq i trajtimit. "

“Por ai më pa dhe u hodh nga rruga. Ndërsa të dy u përplasëm për tokë, mendimi im i parë ishte: 'S ** t! Me ka munguar! '

Ndërsa u ngrita dhe u largova, ndjeva një goditje në shpatullën time. Nuk është një ide e mirë, Oguchi Onyewu. ”

“Unë e godita me kokë dhe ne fluturuam me njëri-tjetrin. Ne donim të shqyejmë njëri-tjetrin gjymtyrë nga gjymtyra.

Ishte brutale. Po rrotulloheshim, grushtonim dhe gjunjëzonim njëri-tjetrin. Ne ishim të çmendur dhe të tërbuar - ishte si jeta dhe vdekja. ” 

Sapo gjërat u ftohën, lojtarët shtrënguan duart dhe vetëm më vonë Ibrahimovic zbuloi se ai kishte pësuar një thyer brinjë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë

Kjo nuk ishte padyshim hera e parë që ai kishte një mosmarrëveshje me një shok skuadre, por kjo ishte ndoshta hera e parë që ai u dëmtua gjatë një.

“Më pas, ndodhi gjëja më e çuditshme. Onyewu filloi t'i lutej Zotit me lot në sy, duke bërë shenjën e kryqit.

Kjo u ndje si një provokim dhe unë u tërbova më shumë. Unë u ndalova nga shokët e mi të skuadrës, dhe unë mendoj se kjo ishte një gjë e mirë.

Mund të kishte dalë e keqe. Gjatë gjithë kohës, po mendoja: 'S ***, më dhemb gjoksi,' kështu që e kontrolluam. Unë kisha thyer një brinjë në luftë. ”

"Nuk ishte hera e parë që kisha një mosmarrëveshje me një shok të ekipit".

Polemika e tij është një arsye pse ai ka luajtur në klube të shumta, dhe gjithashtu një arsye pse disa lojtarë dhe tifozë nuk janë tifozët e tij më të mëdhenj.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Diego Godin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Origjina e 'Zlatan':

Për Zlatan (Përkufizimi i fjalorit dhe përdorimi i fjalisë).
Për Zlatan (Përkufizimi i fjalorit dhe përdorimi i fjalisë).

Duke luajtur për ekipin e tij lokal FBK Ballkan kur ishte 10 vjeç, Zlatan u soll si pjesë e pjesës së dytë pasi ekipi i tij po zvarritej me rezultatin 5-0.

Një Ibrahimovic shumë i ri do ta kthente lojën me kokë, duke shënuar një shquar eight, kjo është e drejtë, tetë gola në pjesën e dytë për të fituar ndeshjen 8-5.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Radja Nainggolan dhe fakte të paqarta të biografisë

Kjo ishte një kohë emri "Zlatan" ka lindur. Së shpejti, bota mori njoftimin e futbollistit të ri suedez me aftësi sensacionale në një moshë kaq të re.

Gruaja Zlatan Ibrahimovic do të jetë - Helena Segar dhe Fëmijët:

Zlatan Ibrahimovic Love Life (Histori e Lidhjes).
Zlatan Ibrahimovic Love Life (Histori e Lidhjes).

Që nga koha e shkrimit të Biografisë së tij, Zlatan ende nuk është martuar. Megjithëse ai ka qenë në një lidhje afatgjatë me të dashurën e tij Helena Segar.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë

Helena është një ish modele suedeze. Edhe para se të ishte në një lidhje me Helena Segar, Zlatan nuk kishte asnjë lidhje dashurie. Ata kanë dy fëmijë së bashku. Ai aktualisht jeton në Paris me Helena dhe fëmijët e tij. Helena ka të ngjarë të bëhet gruaja Zlatan në të ardhmen e afërt.

Zlatan Ibrahimovic Tatoos dhe kuptimi:

Më 14 Shkurt 2015, në një ndeshje kundër "SM Caen" për të shënuar një gol, ai hoqi fanellën për të zbuluar një tatuazh me 50 persona emra në të gjithë botën, që vuanin nga uria. Ky akt ishte në mbështetje të "Programit të Ushqimit të KB.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Nuk është për t'u habitur që Ibrahimovic ka një numër tatuazhesh, por ai ka një numër interesantësh me kuptime që na japin një pasqyrë të "Zlatanit".

Ai ka një dragua të madh të kuq në krah, i cili supozohet të jetë një metaforë për personalitetin e tij si luftëtar, dhe në mënyrë të ngjashme, ai ka një peshk Koi në shpatullën e tij të majtë, i cili është një peshk që noton në rrjedhën e sipërme dhe shkon "kundër kokrrës".

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Fikayo Tomori Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ai gjithashtu ka Pesë Deva Faces Yantra, një imazh budist që përfaqëson elementet që besohet të luftojnë sëmundjen.

Zlatan Ibrahimovic Tatoo (Pamja e pasme në HD).
Zlatan Ibrahimovic Tatoo (Pamja e pasme në HD).

Datat e lindjes së prindërve të tij dhe vëllezërve të motrave janë tatuuar në duar të tij, dhe ai gjithashtu ka ditëlindjen e bijve të tij dhe emrat e baballarëve në krahun e djathtë me nënat e tij në të majtën e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Tregime të Fëmijërisë së Clement Lenglet Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur
Emrat e Tatuazheve Zlatan Ibrahimovic.
Emrat e Tatuazheve Zlatan Ibrahimovic.

Disa tatuazhe të tjerë janë fjalët "vetëm Zoti mund të më gjykojë" (një këngë e Tupac) në kraharorin e tij, dhe ace i zemrave dhe shkopinjve në kafazin e tij të djathtë që supozohet se përfaqëson fat të mirë.

Biografia e Zlatan Ibrahimoviç - Mjeshtri Snubbing:

Një marrje interesante për Ibrahimoviç nga shoku i tij i fëmijërisë: 'Unë isha më i mirë se shoku im më i mirë Zlatan… tani ai është një yll dhe më ka rrëmbyer për 13 vjet.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Lucas Digne Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ata jo gjithmonë ishin dakord, veçanërisht për futbollin. "Unë e kam idhull Shearer dhe ai e urrente futbollin anglez sepse e doja aq shumë - kështu ishte ai," tha Flygare. 'Ai gjithmonë thoshte se do të luante në Itali dhe e bëri.'

Kur ata u thirrën jashtë në rrugë nga nëna e Flygare ata do të ulen në shtrat për orë të tëra në fund, duke luftuar për kontrollin e lojrave konsol.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Brandon Williams Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

"Ashtu si binjakët," tha Flygare e marrëdhënies së tyre. "Unë isha një figurë babai për Zlatanin në shumë mënyra, ai më shikoi, por ai ishte aq konkurrues.

Vetëbesim:

Jashtë fushës, Zlatan po mbushet me vetëbesim dhe besim në vetvete, dhe aq shumë sa ai shpesh do t'i referohet vetes në personin e tretë si "Zlatani".

Gjithashtu, ai madje e përdor emrin e tij si një folje ku "të Zlatan" do të thotë të bësh diçka me aftësi ose talent ekstrem ose të dominosh.

Faqja e tij në Twitter dhe intervistat janë diçka për të vëzhguar dhe tërhequr po aq vëmendje sa marifetet e tij në terren, pasi ai pothuajse haset si filozof në kohë me disa nga citimet e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlo Ancelotti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Zlatan Ibrahimovic vlerë neto:

Zlatan Ibrahimović ka një vlerë neto prej $ 160 milion. Një avantazh për ekipin kombëtar të Suedisë, Ibrahimoviç fiton $ 35 milion në vit në pagë.

Një lëvizje në Premier League me Manchester United për sezonin 2016-17. Pas një negociimi sezonal me Nike, ai u kthye nën një marrëveshje me vlerë të raportuar prej 3 milion dollarësh në vit deri në 2019.

Zlatan Ibrahimovic Çështjet Ligjore:

Ai ishte përsëri në anën e gabuar të ligjit kur mori një karton të kuq për shuplakë Salcatore Aroniaca në një barazim pa gola kundër "Napoli". Ai u ndalua më tej për tre ndeshje nga gjyqtari i Sportit Gianpaolo Tosel.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Tregime të Fëmijërisë së Clement Lenglet Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Tituj fitues dhe Nderi i Klubit:

Sipas Zlatan, "Unë gjithmonë e vë veten të dytë - më pëlqen t'i bëj të tjerët të lumtur", shpjegon ai.

"Kudo që kam luajtur, unë kam fituar (nëntë tituj kampionati në 10 sezonet e kaluara me pesë klube). Por unë ndjehem i kënaqur vetëm nëse shokët e mi të skuadrës, tifozët, të gjithë janë të lumtur. Unë kam një zemër të madhe. ”

Zlatan ka provuar se sa vdekjeprurëse ai nuk ka rëndësi se çfarë këmishë ai vesh me rezultatin në garën më të madhe të klubit të Evropës me gjashtë klube të ndryshme. Ai është golashënues i pamëshirshëm që mund të luajë mirë nën menaxherët e ndryshëm.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Diego Godin Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Respekt për Legjendat Brazilian:

Heronjtë e tij nuk ishin suedezë, edhe pse ata përfunduan të tretët në Kupën e Botës 1994. Ai kishte sytë vetëm për shkëlqimin e Brazilit, duke studiuar si Ronaldo Nazario de Lima Ronaldinho. Ai shikoi veçmas dhe zotëroi videoklipe se si ata i kryenin driblimet e tyre.

Sipas Zlatan, "Unë nuk e shikoj Suedinë në atë kohë, nuk e kam parë kurrë," thotë ai. “Unë e doja Brazilin sepse ata ishin diçka ndryshe.

Ata e prekën topin ndryshe, si hokej në terren ku e zvarritni topin. Kjo ishte magji dhe ndihej krejt ndryshe nga gjithçka që kisha parë më parë. ”

Zlatan Ibrahimovic Bio - Çështje me Pep Guadiola:

Duke luajtur me zjarrin? Ibrahimoviç kurrë nuk ka pasur frikë të shprehë mendimet e tij dhe ka kritikuar Pep Guardiola. Në fakt, Zlatan ka akuzuar ish-menaxherin Pep Guardiola si një "frikacak" me "pa topa".

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Kalimi i tij në ëndërr në Barcelona përfundoi në katastrofë dhe me një prishje totale në marrëdhëniet e tij me Guardiola.

Sipas tij, "Unë kisha një ëndërr të bashkohesha me Barcelonën, por tani mendoj se ndoshta duhet t'i mbash ëndrrat e tua në vend që t'i bësh të vërteta, sepse kjo mund të më kishte shkatërruar."  

Gjatë muajve të parë në Spanjë, jeta shkoi mirë, por më pas Guardiola ndaloi së komunikuari. "Unë ende nuk e di pse, unë kurrë nuk mund të," Ibrahimoviç thotë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Brandon Williams Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

“Unë u përpoqa të krijoja kontakt me të - por ai nuk donte të fliste me mua, ai po më shmangte. Unë hyra në një dhomë, ai ishte ulur atje duke pirë kafe.

Por ai u ngrit, nuk e mbaroi kafenë e tij. Mendova: 'Unë nuk jam problemi, ai është problemi.' Por nuk kishte fjalë, asnjë përgjigje, asgjë.

Zhgënjimi i Ibrahimoviç u derdh pas një ndeshje me Villarreal. “Unë i bërtita Guardiola-s, unë po bërtisja se ai nuk kishte topa dhe ishte qesharake që ai nuk fliste me lojtarin e tij. Unë shkelmova mbi një kuti para tij dhe i dërgova gjërat në dysheme.

“Ideja ime ishte të zemërohesha që ndoshta ai të fliste me mua. Por asgje. Ai e mori kutinë, e vuri përsëri dhe pastaj doli nga dhoma. ”

Regjistrimi i Foljes së Fjalorit Zlatan:

Pas shikimit të disa intervistave me sulmuesin suedez, shpejt do të vëreni një gjë; ai i pëlqen tingujt e emrit të tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlos Tevez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pra, aq shumë, në fakt, se ai e kishte markën tregtare në 2003. Me markën "Zlatan" dhe "Zlatan Ibrahimovic", do të thotë se ai ka të drejta ekskluzive për emrin për produkte të tilla si rroba, këpucë dhe mallra sportive.

Në Francë, fjala 'zlataner' tani zyrtarisht do të thotë "Për të shtypur". Në dhjetor, Këshilli i Gjuhës suedeze regjistroi foljen 'te zlatan', do të thotë për të bërë diçka të guximshme ose të egërsisht të shkëlqyeshme.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Fikayo Tomori Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Zlatan Ibrahimovic është më shumë sesa thjesht një futbollist, ai është një fjalë, një mënyrë sjelljeje, një mënyrë jetese.

Zlatan Ibrahimovic Bio - Mjeshtri i Taekwondo:

Duke qenë lojtari dhe karakteri ai është, Ibrahimovic e gjen veten në mjaft argumente dhe lufton si me opozitën dhe me shokët e skuadrës.

Ai është një lojtar që ju nuk doni të merrni në anën e gabuar, megjithatë, pasi ai u bë një rrip i zi në Taekwondo kur ishte 17 vjeç në qytetin e tij të lindjes Malmo.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Radja Nainggolan dhe fakte të paqarta të biografisë

Ai gjithashtu mori një rrip të zi nderi nga ekipi italian Taekwondo. Aftësitë e tij të artit luftarak gjithashtu e ndihmojnë atë në fushë, pasi ai ka një aftësi fenomenale për goditje akrobatike dhe lart pavarësisht madhësisë së tij, e cila ka tronditur botën shumë herë (me Anglinë që po merr fundin e një goli të jashtëzakonshëm).

Biografia automatike e Zlatan Ibrahimovic:

Ylli i futbollit lëshoi ​​autobiografinë e tij, Jam Zlatan Ibrahimovic, në fund të vitit 2011.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë

Kujtimet më të shitura detajuan fëmijërinë e ashpër të Ibrahimovic dhe përplasjet e tij me Guardiola dhe lojtarë të tjerë, dhe një version anglisht u botua në shtator 2013.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet