Zinedine Zidane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Zinedine Zidane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB prezanton historinë e plotë të një legjende futbolli më të njohur me nofkën; 'Zizou'. Historia jonë e fëmijërisë Zinedine Zidane Plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Analiza përfshin historinë personale të jetës së Zinedine Zidane para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve të njohura pak për të.

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij luftuese, por vetëm pak tifozë e konsiderojnë Zinedine Zidane Biografia Story e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

LEXO
Mesut Ozil Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Zinedine Zidane Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Zinedine Yazid Zidane lindi në 23rd qershor 1972 në Marsejë, Francë nga Smaïl Zidane (babai) dhe Malika (nëna) të dy me origjinë Algjeriane.

Zidane u rrit në La Castellane, një zhvillim strehimi i shkatërruar nga krimi në Marsejë, një qytet port në jug të Francës. Përveç krimit, papunësia dhe shkalla e vetëvrasjeve ishin jashtëzakonisht të larta në lagjen e migrantëve.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Rodrigo Moreno Plus Faktet e Biografisë së Untold

Babai i tij, Smail Zidane kishte punë të qëndrueshme si rojtar i një departamenti brenda natës, megjithëse familja duhej të jetonte në lagjet e ngushta - jo të shtatë mund të uleshin së bashku dhe të hanin. Kjo bëri që Zizou të rinj të zhvillonin një kërkim për t'i dhënë fund varfërisë në familjen e tij.

LEXO
James Rodriguez Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Fakte të Biografisë së Zinedine Zidane - Fillimi i karrierës:

Ai u prezantua me lojën e futbollit në moshën e butë pesë vjeçare së bashku me fëmijët e lagjes që jetonin rreth tij.

Në atë kohë, nuk kishte asnjë shpresë për Migrantin Francez të Afrikës së Veriut në lojë. Në fakt, Zizou ishte ai që dha shembullin që të tjerët të ndiqnin.

LEXO
Sergio Reguilon Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për miqtë e tij migrantë, futbolli ishte thjesht një sport për të kaluar kohën. për vetë Zizou, futbolli ishte një përpjekje për t'i dhënë fund varfërisë që ka munduar familjen dhe të dashurit e tij. Nuk u desh kohë para se fillimi i tij i mirë i hershëm të tërhiqte vëmendjen e shquar të sporteve.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kështu kërkimi i tij për t'u regjistruar në një klub futbolli për të rinjtë erdhi i shkallëzuar. Zizou u regjistrua në klubin e futbollit amerikan Saint-Henri në vitin 1981.

Si i vetmi emigrant algjerian që luante në këtë klub, Zizou u bë vazhdimisht subjekt i fyerjeve raciale dhe talljeve për origjinën e tij të getos nga shokët dhe kundërshtarët e tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Mateo Kovaçi Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ai u ktheu një vesh të shurdhër atyre. Ai mori alternativën e largimit nga klubi për SO Septèmes-les-Vallons ku luajti nga 1983 në 1986.

Një tjetër lëvizje në Kanë nga 1986. Ai e përfundoi karrierën e tij të të rinjve atje në 1989. Ai filloi karrierën e tij të të rinjve si 9 vjeç, por më vonë u zhvendos në një rol të 10.

Young Zidane- Nga Rinia në Karrierën e Lartë.
Young Zidane- Nga Rinia në Karrierën e Lartë.

Këto veshë të shurdhër ndaj racizmit megjithatë nuk zgjatën shumë pasi ai u bashkua me ekipin e të rriturve të Kanë. Ai mori opsionin për të luftuar ata që e abuzuan.

LEXO
Historia e fëmijërisë Roberto Carlos dhe fakte të paqarta të biografisë

Kjo çoi në ndëshkim pasi ai kaloi shumicën e javëve të tij fillestare të karrierës së lartë në pastrimin e detyrës si një ndëshkim për grushtat e lojtarëve që talleshin nga ai vinte.

Zinedine Zidane Jeta Familjare:

Zinedine Zidane rrjedh nga një familje e përulur. Ndryshe nga njerëzit në lagje, familja Zidane respektohet shumë.

LEXO
Klaas-Jan Huntelaar Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ata jetuan një jetë të arsyeshme të rehatshme në atë kohë, ndryshe nga të tjerët që ishin përfshirë në krim të lartë dhe ishin në thelb të papunë.

Babai i tij në foto më poshtë ishte një ish-punëtor shtëpiak me profesion. Ai u pensionua pasi djali i tij arriti në futboll.

Babai i Zinedine Zidane- Smaïl Zidane.
Babai i Zinedine Zidane- Smaïl Zidane.

Nëna e tij Malika Zidane, figura e mëposhtme ishte një ish homemaker. Malika Zidane gjithashtu u pensionua kur djali i saj e bëri atë në futboll.

LEXO
Brahim Diaz Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë
Nëna Zinedine Zidane- Malika Zidane.
Nëna Zinedine Zidane- Malika Zidane.

BROTHERS: Zinedine Zidane ka vëllezërit 3 në total si më poshtë.

Vëllezërit Zinedine Zidane.
Vëllezërit Zinedine Zidane.

Madjid Zidane (majtas), Farid Zidane (poshtë djathtas) dhe Noureddine Zidane (lart) u bashkuan me të gjithë familjen Zidane më 7 maj 2006 për lamtumirën e Zinedine në stadiumin Santiago Bernabeu.

Të tre vëllezërit e "Zizou" janë të përfshirë në mënyrë të barabartë në menaxhimin e punëve të tij si lojtar dhe trajner.

LEXO
Danilo da Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

SISTER: Zinedine Zidane ka një motër më të vogël me emrin Lila Zidane.

Motra Zinedine Zidane - Lila Zidane.
Motra Zinedine Zidane - Lila Zidane.

Lila është gjithashtu e përfshirë në menaxhimin e karrierës në Zidane. Ajo është përgjegjëse për menaxhimin e të drejtave të tij të imazhit.

Zinedine Zidane Jeta e Marrëdhënies:

Historia e dashurisë Zinedine Zidane fillon këtu. Në moshën e 17, Zidane u takua me gruan e tij të ardhshme, Véronique Fernández (i lindur në vitin 2006) AVEYRON me origjinë spanjolle), duke luajtur për Kanë në sezonin 1988-89. Ata kishin atë që njerëzit e quajnë Dashuria e Vërtetë.

LEXO
Klaas-Jan Huntelaar Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Veronique Fernandez Lentisco një balerin dhe modele para se të njihej si gruaja e një prej më të mëdhenjve futbollistët ne histori! Ajo është e mrekullueshme Veronique Fernandez Lentisco për fat të mirë i martuar për lojtarin e pensionuar Zinedine Zidane. Ata u martuan në 1994.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të patreguara të biografisë
Zinedine Zidane Love Story me Veronique Fernandez Lentisco.
Zinedine Zidane Love Story me Veronique Fernandez Lentisco.

Fryti i martesës së tyre filloi të vinte një vit më vonë. Ata kanë katër djem në kohën e shkrimit. 

Enzo Alan Zidane Fernández lindi më 24 Mars 1995, Luca Zinedine Zidane Fernández (lindi më 13 maj 1998), Theo Zidane Fernández (i lindur në 18 Maj 2002), dhe Elyaz Zidane Fernández (i lindur 26 Dhjetor 2005).

LEXO
James Rodriguez Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Zinedine Zidane Jeta Familjare - Fëmijë.
Zinedine Zidane Jeta Familjare - Fëmijë.

Të katër djemtë e Zidane kaluan përmes Akademisë së Real Madridit. Djali i tij i parë, Enzo është një mesfushor ndërsa Luca është një portier. Theo dhe Elyaz janë gjithashtu mesfushorë.

Veronique dhe Zinedine kanë qenë së bashku me të trashë dhe të hollë për më shumë se 20 vjet duke numëruar. Herët, ai filloi të humbasë flokët në kokë. Ai në atë kohë tha: "Gruaja ime më do ashtu, kështu që nuk është problem"

Biografia e Zinedine Zidane - Për çfarë mbahet mend:

Zidane mund të duket si një nga personat më të qetë në planet, por kjo është larg nga e vërteta. Ai ishte i njohur për temperamentin e tij të zjarrtë - diçka që, sipas disa, i kushtoi atij një tjetër medalje të fituesve të Kupës së Botës.

LEXO
Mesut Ozil Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Fakte të Biografisë së Zinedine Zidane - Kartoni i Kuq i Shërbimit Komunitar:

Çfarë ndodh kur ju merrni një karton të kuq në ndeshjen finale të karrierës tuaj duke qenë se nuk mund të vuani pezullimin pasi nuk jeni më lojtar dhe kështu nuk do të luani gjithsesi? Ju bëni shërbim të komunitetit. Ky ishte rasti i ZIzou.

LEXO
Historia e fëmijërisë Roberto Carlos dhe fakte të paqarta të biografisë

Pasi 'Zizou' mori një karton të kuq për goditjen me kokë të Marco Materazzi, ai duhej të bënte shërbim në komunitet pasi pensionimi i tij e bëri kanaçen të vjetëruar.

Ndërsa detajet e shërbimit të komunitetit nuk u bënë të ditura, u raportua se ai do ta shërbente atë brenda aktiviteteve Humanitare të FIFA-s. Kjo do të thotë se ai mund të kishte pastruar rrugët ose pastruar tualetet, kush e di?

LEXO
Sergio Reguilon Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Por ajo që dimë është se nëse merrni një skuqje në ndeshjen e fundit të karrierës tuaj për sjellje të dhunshme, sigurisht që dreqin nuk do ta shpëtoni duke paguar vetëm një gjobë.

Fakte të Biografisë së Zinedine Zidane - Regjistrim i Kartonit të Kuq:

Vazhdimi i pikës së lartpërmendur për sjelljen e tij të pamatur, Zidane ka një rekord nën emrin e tij - diçka që ai nuk do të donte të kishte.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Mateo Kovaçi Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ndërsa ai po luante në ndeshjen e tij të dytë për Kupën e Botës kundër Arabisë Saudite në 1998, Francez-Algjeriani shfaqi një tjetër përshtatje të tij ndërsa vulosi lojtarin Saudit Fuad Anwar.

Nuk kaloi pa u vërejtur pasi gjyqtari prodhoi një karton të kuq të drejtë për veprimin sfidues të Zidane, duke e bërë atë lojtarin e parë francez që u përjashtua pasi mori një karton të kuq në një lojë të Kupës së Botës.

LEXO
Brahim Diaz Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë
Fakte të Zinedine Zidane - Historia e Kartonit të Kuq.
Fakte të Zinedine Zidane - Historia e Kartonit të Kuq.

Në fund, ai e kompensoi atë pasi dy golat e tij në finalen e këtij turneu i dhanë Francës trofeun e saj të parë për Kupën e Botës.

Fakte të Biografisë së Zinedine Zidane - Makina e parë:

Zinedine Zidane bëri debutimin e tij për Cannes në moshën 16-vjeçare. Presidenti i klubit ishte aq i dashur për xhevahirin e tij të kurorës sa që ai i premtoi atij një makinë si një dhuratë kur ai shënoi golin e tij të parë në klub. Dhe iu desh të priste dy vjet për të marrë dorën në një makinë krejt të re.

LEXO
Danilo da Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Më 10 Shkurt 1991, ai shënoi golin e tij të parë garues kundër Nantes në një ndeshje e cila u fitua ngushtë nga Cannes me 2 gola në 1.

Ishte i pari nga shumë gola që ai shënoi për të shënuar në karrierën e tij profesionale. Ai mund të mos ketë shumë gola siç mund të pritet nga një mesfushor sulmues. Megjithatë, ka një pohim se ai e urren të qenit brenda kutisë së kundërshtarit dhe thjesht donte të ushqente grevistët në vend.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Rodrigo Moreno Plus Faktet e Biografisë së Untold

Fakti i Golinit të Zinedine Zidane:

Ne të gjithë e kujtojmë Zidane për të headbutt në finalen e Kupës së Botës 2006. Para kësaj, ai u kujtua për performancën e tij mahnitëse kundër Brazilit në finalen e Kupës së Botës 1998.

Në atë lojë, ai shënoi dy gola për të çuar Les Blues në një fitore të shfrenuar 3-0 kundër Brazilit. Shumë e dinë këtë. Sidoqoftë, ajo që shumë nuk e di është se dy golat që ai shënoi ishin-dhe ende mbetet-dy gola të vetme që ai ndonjëherë i shënoi kundër kombeve të Amerikës së Jugut në një nivel ndërkombëtar.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Rodrigo Moreno Plus Faktet e Biografisë së Untold

Është një fakt mjaft i çuditshëm, duke qenë se karriera e tij zgjati më shumë se një dekadë dhe kishte mjaft takime kundër ekipeve latine. Megjithatë, këto dy gola ishin ndoshta më të rëndësishmet që ai kishte shënuar.

Fakte të Biografisë së Zinedine Zidane - Frymëzuan shumë në Futboll:

Ai është një idhull për pothuajse të gjithë futbollistët muslimanë që filluan të varfërit në Evropë.

LEXO
Danilo da Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Performanca e ekipit të tij në Kupën e Botës FIFA 1998 frymëzoi të tjerët Karim Benzema, N'Golo Kante, Tiemoue Bakayoko, Thomas Lemar, Anthony Martial, Antoine Griezmann, Ousmane Dembele  Alexandar Lacazette për të marrë futbollin më seriozisht gjatë rinisë së tyre.

Kontradikta e fesë Zinedine Zidane:

Asgjë përveç kësaj foto më poshtë thotë se ai është një mysliman i devotshëm.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të patreguara të biografisë

Më shumë, duke përmendur të gjithë fëmijët e tij I krishterë emrat përsëri janë në kundërshtim me përshkrimin e tij si "mysliman i devotshëm". Sidoqoftë, ai ishte i njohur që zakonisht thoshte Ajat al-Kursi para çdo ndeshje kur ishte futbollist.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet