Historia e fëmijërisë së Xavi Hernandez Plus Fakte të paqarta të biografisë

Historia e fëmijërisë së Xavi Hernandez Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një Legjende të Barcës më të njohur me Nofkën; "Mjeshtri i Kukullave". Historia jonë e fëmijërisë Xavi Hernandez Plus Fakte të paqarta të biografisë së patreguar ju sjell një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza e FC Barca dhe Legjenda e mesfushës Spanjolle përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura OFF dhe ON-Pitch për të.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ousmane Dembele Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij, por pak e konsiderojnë Xavi Hernandez Bio që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Xavi Hernandez Historia e Fëmijërisë - Vitet e hershme dhe Historiku i Familjes:

Xavier "Xavi" Hernández Creus lindi në 25 Janar 1980 në Terrassa, Barcelona, ​​Katalonia. Ai lindi nga nëna e tij, Maria Mercè Creus dhe babai, Joaquim Hernández (ish-futbollist).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Luis Suarez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Që nga fëmijëria e hershme, ai ishte shumë i etur për lojën dhe shikonte shumë lojëra të futbollit anglez.  

Xavi demonstroi aftësi mbresëlënëse atletike në moshë të hershme. Të dy prindërit e ndihmuan Xavin të merrte vendimet e duhura në momentet kryesore, duke e udhëhequr atë të ndiqte rrugën e jetës në mënyrën e duhur.

Megjithëse ai fillimisht ishte frymëzuar nga bashkëthemeluesi i lojës Pep Guardiola në Barcelonë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Neymar Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia e Xavi Hernandez - Përmbledhje e Karrierës:

Xavi u bashkua me La Masia, akademinë e trajnimit të FC Barcelona, ​​në moshën 11.

Një ngritje e shpejtë nëpër radhët e akademisë i dha mesfushorit një vend në ekipin rezervë 1997-98, i cili fitoi divizionin e saj për të fituar një ngritje në detyrë.

Kur Xavi ishte 19, ai pothuajse nënshkroi për Milanin. Babai i tij i dha "po" për atë, por nëna e tij tha "Nëse Xavi largohet nga Barcelona, ​​unë do ta bëj
divorci! ”.

Xavi e harroi idenë dhe vazhdoi përparimin e tij te Barcelona. Performanca e qëndrueshme mbresëlënëse nënkuptonte që ai u bë një anëtar kryesor i ekipit fitues të titullit të Louis van Gaal.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Xavi përfundoi sezonin e tij debutues me 26 ndeshje të luajtura dhe duke fituar kampionatin spanjoll. Ai gjithashtu u emërua lojtari më i mirë i vitit 1999 në La Liga.

Xavi u bë krijuesi kryesor i Barcelonës pas një dëmtimi të Pep Guardiola në sezonin 1999–2000.

Ai vazhdoi të përparonte dhe u emërua La Liga Spanjisht Lojtari i Vitit në 2005.

Përsëri, pasi u emërua Lojtari i Turneut në Euro 2008, Xavi foli me Bayern Munich në lidhje me një transferim.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ansu Fati Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Trajneri i sapoemëruar i Barcelonës, Pep Guardiola e bindi atë se ai ishte shumë i rëndësishëm për klubin për t’u lejuar të largohej.

Në 9 Qershor 2010, Xavi nënshkroi një kontratë të re katërvjeçare me klubin, i cili mund të rinovohet automatikisht deri në 30 Qershor 2016 bazuar në numrin e lojërave të luajtura. Ai kishte një pension të përshtatshëm nga Barcelona.

Më 21 maj 2015, Xavi njoftoi se do të bashkohej me klubin e Katarit Al Sadd në fund të sezonit 2014-15 me një kontratë tre-vjeçare.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Tregime Quique Setien Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Sipas agjentit të tij, marrëveshja do të përfshinte atë që ai të bëhej ambasador për Kupën Botërore FIFA 2022 në vend dhe gjithashtu të fillonte kualifikimet e tij për trajner. 

Më 10 nëntor 2017, Xavi tha se do të pensionohej në fund të sezonit 2017–18 dhe më vonë do të ndiqte një karrierë traineri.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Jeta Familjare Xavi Hernandez:

Të vish nga një familje futbolli do të thotë që je i pasur. Kjo pasi profesionistët e futbollit paguhen mirë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Ivan Rakitic Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ky është rasti i Xavi. Ai vjen nga një prejardhje e pasur e familjes futbollistike. Këtu, ne ju japim detaje rreth familjes së tij.

BABAI: Joaquín Hernández García, babai i FC Xavi është një futbollist në pension nga Meksika.

Joaquín Hernández García filloi karrierën e tij të futbollit duke luajtur në Terrassa dhe më pas, në moshën 18 vjeç ishte anëtar i ekipit të Divizionit të Parë të Sabadell.

Pas mandatit të tij me Sabadell, ai luajti në disa klube, përfshirë FC Barcelona ku djali i tij më vonë luajti.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë së Ronald Koeman Plus Faktet e Biografisë së Untold

Kur Joaquin u tërhoq nga loja aktive, ai trajneroi disa ekipe katalanase, disa prej tyre në Divizionin e Tretë. Ai shihet si këshilltar i djalit të tij Xavi.

nËNA: Maria Mercè Creus është nëna e Xavi. Mesfushori veteran i FC Barcelona dikur zbuloi një "Lufta" me nënën e tij e ndaloi atë të braktiste gjigantët katalanas në të kaluarën.

"Unë kam pasur oferta në të kaluarën për t'u larguar, por ajo gjithmonë insistonte që vendi im të ishte këtu në Barcelonë. 

Nëna ime tha se jam më mirë në shtëpi, se duhet të kem sukses në Barcelonë dhe shumë herë ajo ka punuar shumë për të siguruar që unë të qëndroj, ” tha ai Sky Sport nëpërmjet futboll Laduma.

“Kur isha 18 vjeç, ne patëm një lloj 'lufte' në shtëpinë time për të mos më lënë. Nëna ime ka qenë gjithmonë shumë kokëfortë në lidhje me qëndrimin tim në Barca.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pedri Childhood Story Plus Fakte të patreguara të Biografisë

“Veçanërisht gjatë kohërave të vështira për mua dhe klubin, të tilla si kur kemi kaluar katër ose pesë vjet pa fituar asgjë. 

Kur nuk besoja te vetja, nuk besoja te futbolli dhe po kërkoja të ndryshoja gjithçka, ishte e vështirë. 

Por midis kokëfortësisë time dhe nënës time duke këmbëngulur që unë të shOuld qëndroni në Barcelonë dhe keni sukses këtu, gjithçka doli mirë në fund. ” Tha mesfushorin legjendar. 

VËLLEZËRIT E MOTRAT: Xavi ka gjithsej 5 vëllezër e motra përkatësisht; Ariadna Hernández (motër), Dianalaura Hernández (vëlla), Oscar Hernandez (vëlla), Alex Hernandez (vëlla) dhe Dianalaura Hernández (vëlla).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Thiago Alcantara Plus Fakte të paqarta të biografisë

Biografia e Xavi Hernandez - Jeta e marrëdhënies:

Një raport i fundit në internet në Peru Falas pretendon se shokët e skuadrës së Barcelonës dhe Spanjës, Xavi Hernandez dhe Carles Puyol ishin të dashuruar me të njëjtën vajzë.

Ajo është gazetarja e modës Nuria Cunillera. Të dy luftuan mbi të në vitin 2012.

Raporti Libero thotë se të dy lojtarët kishin përfunduar marrëdhëniet e tyre me të dashurat e tyre përkatëse në atë kohë dhe u dashuruan me hotun Cunillera pas kësaj. 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Luis Suarez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Puyol ndoshta e dinte që Cunillera mund të anonte drejt Xavit dhe megjithatë ndiqte interesin e tij për zonjën.

Situata kërcënoi të ziente kur të dy lojtarët u përballën me njëri-tjetrin dhe gati sa nuk erdhën në goditje mbi Cunillera. Fatmirësisht, gjërat nuk shkuan nga kontrolli.

Sidoqoftë, dy lojtarët nuk kanë qenë në gjendjen më të mirë që nga ndodhja e incidentit të shëmtuar.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Tregime Quique Setien Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Ishte Xavi i cili më vonë vazhdoi të shpejt të kërkojë Nuria Cunillera duart në martesë. Të dy e festuan martesën e tyre në 2013. Ishte një ceremoni që u ndoq nga shumica e shokëve të tij të Barçës.

Ceremonia u ndoq nga shumica e shokëve të ekipit të Xavi në Barcelonë, duke përfshirë Lionel Messi, Andres Iniesta, Cesc Fabregas, Jordi Alba, Viktor Valdes, Javier Mascherano dhe Pedro Rodriguez.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë së Ronald Koeman Plus Faktet e Biografisë së Untold

Sidoqoftë, Puyol nuk mori pjesë në këtë funksion. Po mendoj se e dini pse. Vajza e tyre, Azia, lindi më 3 janar 2016.

Biografia e Xavi Hernandez - Pse e la Barçën:

Sipas babait të tij, Joaquim Hernandez, “Xavi nuk lë për tër ekonomik readjemtë: “Ai nuk po largohet për para.

Mendoj se ai nuk e ka shijuar futbollin gjatë dy viteve të fundit. Kishte situata të vështira në dhomën e zhveshjes dhe si kapiten, ai pësoi një lodhje të rëndësishme ”.

Lojtari pranoi në konferencën për shtyp se ishte koha e duhur për t'u larguar. "Duhej të prisja derisa gjërat të shkonin më mirë për t'u larguar nga dera e madhe". Xavi derdhi disa lot pasi tha lamtumirën e tij të fundit.

Biografia e Xavi Hernandez - Për çfarë do të mbahet mend:

  • Për të qenë një nga mesfushorët më të mirë qendror të të gjitha kohërave
  • Për aftësinë e tij për të gjetur dhe shfrytëzuar hapësirën si krijues. Siç tha ai, “Kjo është ajo që bëj unë: kërkoj hapësira. Gjithe diten.
  • Unë jam gjithmonë në kërkim. ” Gjetja e hapësirës, ​​ai do të shfaqej për një shok grupi për të marrë dhe pastaj të lëvizë topin, me trajnerin e tij Pep Guardiola duke e vënë atë. "Unë marr topin, jap topin, marr topin, jap topin."
  • Për vizionin e tij, përcaktojnë saktësinë e saktë dhe kontrollin e topit të klasit botëror të cilat e kanë lejuar atë të diktojë rrjedhën e lojës, ndërsa rrallë heq dorë nga posedimi.
  • Për të qenë i vetmi lojtar i Barcelonës me numrin më të madh të trofeve të mëdha (25) dhe shumica e titujve të ligës (8). Ai ka fituar më shumë trofe (28) se çdo lojtar tjetër spanjoll në histori.
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ousmane Dembele Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kontrolli i fakteve

Ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në historinë dhe biografinë tonë të fëmijërisë Xavi, ju lutemi kontaktoni Lifebogger.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet