Willian Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Willian Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; "Chelsea's Samba". Historia jonë e fëmijërisë Willian Plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Analiza e Lifebogger e Chelsea FC Legend përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura OFF dhe ON-Pitch për të.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Eden Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij, por pak e konsiderojnë Biografinë e Willian, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë Willian - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Willian Borges da Silva lindi në 9th ditën e Gushtit 1988 në Ribeirao Pires, Brazil nga nëna, Maria da Silva (një roje shtëpie) dhe babai, Severino da Silva (një shitës i pjesëve të këmbimit të makinave).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Andreas Christensen Plus Fakte të paqarta të biografisë

Fillimisht vjen nga një shtëpi mesatare, Willian u rrit duke u munduar të ndihmonte financiarisht me aftësitë e tij për të luajtur në daulle. Ai u rrit duke luajtur të gjitha llojet e rrahur samba në Brazilian bateri.

Në fjalët e tij ..."Nëse nuk do të isha yll i Chelseat, do të luaja goditje samba në bateritë e mia Brazil". Willian u rrëmbye nga rrjeti social i njëjtë fëmijëror me David Luiz.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ben Chilwell Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Willian luajti pothuajse të gjitha instrumentet më të njohura në Brazil përpara se të bënte rrugën e tij në futboll.

Willian mund të luajë secilën nga këto gjatë kohës së fëmijërisë

Sipas tij,… ”David ishte shoku im nga fëmijëria që nga mosha tetë vjeç, dhe është një dhuratë e shkëlqyer nga Zoti që të jem në gjendje ta takoj atë në Chelsea ".

Me pranimin e tij, Willian nuk ishte më i ndërgjegjshëm për nxënësit në shkollë gjatë kohës së fëmijërisë së tij. "Isha e tmerrshme," rrëfeu me buzëqeshje. Kaq i keq unë do të marrë nënën time për të bërë detyrat e shtëpisë time. Nuk ishte prerë për arsimin ishte ajo që më shtyu të futja futbollin si profesion. ' 

Ashtu si shumë fëmijë në Brazil, Willian gjithmonë kishte një top në këmbët e tij që nga koha e tij e fëmijërisë. Ai e shikoi Kupën e Botës 1998 si nëntë vjeç dhe donte të ishte Ronaldo de Lima Or Zidane. Këto legjenda e frymëzuan atë për të marrë futbollin shumë seriozisht. 

Fakte të Biografisë Willian - Përmbledhje e Karrierës:

Willian është një produkt i akademisë së futbollit Corinthians. Ai debutoi për ekipin e parë të Corinthians në 2006 përpara se të bashkohej me Shakhtar në gusht 2007 për një tarifë prej 14 milion €.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Timo Werner Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të pavërteta Biografia

Ishte një kohë që Shakhtar ishte përqendruar në punësimin e lojtarëve të Amerikës Latine. Në gjashtë vitet e tij në klub, ai fitoi nderime duke përfshirë pesë tituj ukrainas të Ligës Premier dhe Kupën UEFA në 2009.

Në 2013, ai firmosi shkurtimisht për Anzhi Makhachkala përpara se të bashkohej Chelsea për 30 milion £ pasi ai kapi sytë kureshtarë të Jose Mourinho. Pjesa tjetër, siç thonë ata për Biografinë e tij, tani është histori.

Jeta familjare Willian:

Willian Borges da Silva vjen nga një familje mesatare braziliane. Këtu, ju paraqesim një detaj të shkurtër të familjes së tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ruben Loftus-Cheek Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

BABAI: Babai i Willianit, Severino da Silva tha se babai i tij është dikush që është mbipeshuar për futbollin, falë karrierës së djalit të tij.

Severino da Silva është vlerësuar për aftësinë e tij për të përballuar kërkesat e familjes dhe djalit në fazat e hershme të karrierës së tij. Shitja e pjesëve të këmbimit të makinave ishte ajo që ai përdorte për të mirëmbajtur shtëpinë e tij që nga pavendosja.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Saul Niguez Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ky ishte një mjet i shkëlqyeshëm për jetesë për familjen e tij. Ai madje e zhvendosi biznesin e tij për hir të djalit të tij.

Kur Willian i ri ishte 10 vjeç, babai i tij zhvendosi familjen e tij në Sao Paulo në mënyrë që ata të ishin më afër klubit të futbollit Corinthians për të monitoruar performancën e djalit të tij.

Willian një herë ka thënë… .. “Babai im është shumë i apasionuar dhe nganjëherë ai flet shumë sidomos kur bëhet fjalë për të lavdëruar dhe mburrur me mua për miqtë e tij. Unë tashmë fola me të dhe i kërkova që tani e tutje të mos thotë asgjë tjetër, ”

Në vend që të këndonte lavdërime për djalin e tij, Willian e ka vënë Severino da Silva në një tjetër përdorim. Ai rregullisht i dërgon babait të tij donacione financiare fshatin e tij brazilian dhe qytetin e lindjes si një shenjë nderimi për mbështetjen e tij në karrierën e tij të rinisë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Callum Hudson-Odoi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Që nga sot, disa projekte sportive janë iniciuar, të gjitha falë mirësisë dhe zemrës së mirë të Willian Borges da Silva.

nËNA: Me dhimbje, nëna e Willian, Maria da Silva është vonë. Ai konfirmoi vdekjen e nënës së tij në pjesën e hershme të vitit 2016.

La Chelsea Lojtar 2015 / 16 i vitit zbuloi lajmin e trishtuar me një poemë të gjatë në gjuhën e tij amtare në Instagram, ku ai konfirmoi se është në një periudhë zie.

Willian kishte zbuluar më parë se nëna e tij, e cila kishte kancer, ishte duke u bërë kimioterapia përpara se ajo të dorëzonte shpirtin e saj në betejë gjatë një ndërprerje ndërkombëtare. Para vdekjes së saj, të dyja palët ishin shumë afër siç tregohet në foton më poshtë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Olivier Giroud Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Maria da Silva dhe djali i saj Willian.
Maria da Silva dhe djali i saj Willian.

Gjatë ndeshjes kundër kampionëve të Premier League, Leicester City, i tij Chelsea FC Shokët Diego Costa   Eden Hazard ia dedikuan qëllimet e tyre Willian dhe nënës së tij.

Së bashku me shokët e tij të skuadrës, menaxheri i tij, Antonio Conte gjithashtu ia kushtoi fitoren e ditës Willianit dhe familjes së tij.

Nëna e tij Maria ka punuar kaq shumë për të siguruar mbështetje amtare për të rinjtë Willian dhe motrën e tij që quhet Michele. Ajo do të bënte cdo detyrë për Willian dhe Michele derisa ishin të rinj. Më poshtë është një foto e Michele.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Eden Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Motra e Willianit- Michele da Silva.
Motra e Willianit- Michele da Silva.

Jeta e Marrëdhënies Willian:

Historia e dashurisë së Willianit sillet rreth një zonje. Ajo nuk është askush tjetër përveç Vanessa Martins. Ajo ka qenë në krah të tij gjatë disa niveleve të larta në Stamford Bridge.

Pa dyshim, ajo është një shembull i bukurisë. Willian me të vërtetë, i ka bërë tifozët e tij krenarë për jetën e tij fantastike jashtë fushës.

Historia e Dashurisë së Willian me Vanessa Martins.
Historia e Dashurisë së Willian me Vanessa Martins.

Willian dhe engjëlli i tij i bukur, Vanessa u martuan në vitin 2011. Në atë kohë, ai nuk ka menduar të vijë në Chelsea. Ai u martua ndërsa ishte duke luajtur në Shakhtar.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Timo Werner Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të pavërteta Biografia
Fotoja e martesës së Willian dhe Vanessa Martins.
Fotoja e martesës së Willian dhe Vanessa Martins.

Fruti i martesës u pasua vetëm pas dasmës së tij. Sharpshooter Willian bëri të mundur që gruaja e tij të dorëzojë një grup të bukur binjak në shkurt 2012. Këtu është fotografia e binjakeve të tij, në të gjitha lavditë e tyre për Perëndinë.

Willian dhe Vanessa Martins pozojnë me binjakët e tyre.
Willian dhe Vanessa Martins pozojnë me binjakët e tyre.

Binjakët morën më shumë tonin e lëkurës së babait të tyre. Valentina dhe Manuella da Silva thuhet se po rriten shumë shpejt siç shihet në foton e pishinës Little Mermaid më poshtë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Andreas Christensen Plus Fakte të paqarta të biografisë
Valentina dhe Manuella- Fëmijët Binjakë të Willian.
Valentina dhe Manuella - Fëmijët Binjakë të Willian.

Familja do të thotë shumë për Willian. Momenti më i madh i tij vjen kur të gjithë e festojnë fitoren e karrierës së tij, siç shihet në foton më poshtë.

Braziliani gjithashtu ka ndarë një pamje të bukur të vetes dhe gruas Vanessa Martins pasi ata dikur kishin një kohë të mirë në atë që Willian e përshkruan si 'Syri zyrtar i Londrës'

Willian dhe Gruaja gëzojnë një kohë të lumtur jashtë.
Willian dhe Gruaja gëzojnë një kohë të lumtur jashtë.

Kënga Willian:

'K SNG WILLIAN' ka origjinën nga fansat e Chelsea dhe është e drejtuar drejt tifozëve të Tottenham Hotspur. Ajo tregon një histori se si Brazilian mori një telefonatë të mrekullueshme nga Abrahamoviç pas mjekimeve të pësuara dhe pajtimit të kushteve personale dhe transferimit me Tottenhamin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ben Chilwell Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pasi u afrua nga shefi i atëhershëm Blues Jose Mourinho dhe duke marrë një telefonatë nga Roman Abrahamoviç, Willian e hodhi poshtë marrëveshjen dhe u transferua në Stamford Bridge në një kontratë pesë-vjeçare.

"Unë nuk e di se si unë mund ta shpjegoj atë moment," Willian tha në një intervistë me gazetarin e Chelsea FC. Ai vazhdoi. “Ishte momenti më i mirë që mendoj në jetën time kur nënshkrova me Chelsea sepse ishte ëndrra ime të vija këtu. Po, ishte e vështirë të refuzoja Tottenhamin pas mjekëve të mi dhe kushteve personale me ta.

Sidoqoftë, ende mbetet jozyrtare pasi nuk u vura laps letrave të tyre. U hutova vërtet kur Abrahimovic më thirri në telefon.

Pas telefonatës, unë shpejt i thashë menaxhmentit të Tottenhamit se më vjen keq, por unë duhet të shkoj te Chelsea. U tha atyre se ishte ëndrra ime. Duhet të shkoj atje, nuk më intereson. Unë duhet të shkoj në Stamford Bridge ".

Miku i Jose Mourinho:

Etika e tij e punës duket të jetë një arsye e fortë pse Jose Mourinho e do atë. Kjo ishte arsyeja pse Jose Mourinho e preferonte atë te Juan Mata. Të dy kanë vepruar një marrëdhënie babai dhe djali që nga takimi i tyre i parë. Kjo është arsyeja pse të veçantë edhe pse e nënshkruan Willian në një kohë në Manchester United.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Olivier Giroud Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
Bromance e patreguar midis Willian dhe Jose Mourinho.
Bromance e patreguar midis Willian dhe Jose Mourinho.

Biografia e Willian - Për çfarë mbahet mend pas daljes në pension:

Edhe kur ai largohet ose largohet nga Chelsea FC, Willian do të mbahet mend për sa vijon;

  • Për të qenë të shpejtë, të shkathët, të vështirë dhe teknikisht të talentuar.
  • Për këmbët e tij të shpejta, përshpejtimin dhe stilin shpërthyes të lojës.
  • Për aftësinë e tij për të dribluar kundërshtarët e kaluar me shpejtësi, ndërsa mban kontrollin e ngushtë të topit.
  • Për stilin e tij tipik brazilian për sa i përket tërheqjes së mashtrimeve dhe marifeteve, të tilla si elastiku, në mënyrë që të hutojë dhe rrahë mbrojtësit.
  •  Për qëndrueshmërinë e tij të lartë, vizionin dhe kreativitetin që i mundëson atij të luajë në mes të mesfushorëve më të thellë dhe sulmuesve, dhe të krijojë shanset për të shënuar gola.
  • Për mrekullitë që ai bëri gjatë sezonit 2015–16 të Chelsea.
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ruben Loftus-Cheek Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Kontrolli i fakteve

Ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet, na kontaktoni!

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet