Virgil van Dijk Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Virgil van Dijk Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

LB prezanton historinë e plotë të një ylli futbolli më të njohur me nofkën; 'Vig'. Historia jonë e fëmijërisë Virgil van Dijk plus Fakti i biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Analiza e Liverpoolit dhe Legjendës Hollandeze përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare, jetës në marrëdhënie dhe shumë fakteve pak të njohura jashtë fushe për të.

LEXO
Joe Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij, por pak e konsiderojnë Biografinë tonë të Virgil van Dijk, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Virgil van Dijk Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historia e Familjes:

Virgil van Dijk lindi në ditën e 8-të korrikut 1991, në Breda, Hollandë. Ai është Kancer nga lindja. Ai lindi nga një baba Hollandez (Ray Van Dyke) dhe një nënë Suriname (Ruby Van Dyke). Virgjili duket shumë si nëna e tij e bukur, ndryshe nga babai i tij.

LEXO
Daniel Sturridge Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Virgjili i lindur bukur, dështoi pas disa përpjekjesh për të filluar karrierën e tij në Willem II.

Ai u konsiderua shumë i ngadalshëm dhe i vogël. Kjo u pasua nga ai duke u shtruar në spital për shkak të një abscesi të rrezikshëm të barkut që ai kishte. Veshjet ende shfaqen deri në datën e dukshme në stomakun e tij më të ulët.

LEXO
Jordan Henderson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Për fat të mirë të tij, ai u shërua nga ndërlikimet e barkut dhe të rritjes. Palestra dhe rritja e Virgjilit pas rikuperimit u bënë kaq të tepruara. Për prindërit e tij, ishte një mrekulli. Kjo pa një fillim të suksesshëm të karrierës së tij.

Virgil udhëtoi 255 km nga vendlindja e tij BredaGroningen i cili i dha thirrjen e tij të parë në futboll.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Peter Crouch Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pasi u bë një lojtar profesionist, ai u transferua në Celtic në 2013, ku fitoi Premiership Skocez.

Ai u emërua në PFA Skuadra e Vitit në të dy sezonet e tij, duke fituar edhe Kupën e Skocisë në këtë të fundit.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Mohamed Salah Plus Fakte të paqarta të biografisë

Në shtator 2015, ai u bashkua Southampton. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Historia e dashurisë së Virgil van Dijk:

Në marrjen e zgjedhjeve afatgjata të marrëdhënieve, Virgil shkoi për një grua që ai beson se ka më pak gjasa të jetë jobesnik dhe gjithashtu, dikush që do të qëndrojë pranë tij në të gjitha situatat.

LEXO
Xherdan Shaqiri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Virgjili dhe e dashura e tij Rike janë të të njëjtës moshë dhe vend (Holandë) Ata kanë dalë që nga koha e fëmijërisë. Këtu është Virgjili dhe dashuria e jetës së tij, Rike.

Rike Nooitgedagt ka qenë ai që ka ndihmuar Virgjilin të vendoset në një jetë të re që nga koha e tij në Willem II.

LEXO
Jan Bednarek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ajo është vlerësuar për heqjen dorë nga puna e saj me fuqi të lartë për të lëvizur me dashurinë e jetës së saj në Skoci dhe Britani.

Rike njëherë tha në një intervistë: "Unë worked si menaxher shitjesh dhe shiti marka të ndryshme mode në dyqanet në Hollandë.

Unë e doja atë, por duhej të jepja dorëheqjen për ta ndjekur njeriun tim kudo që e çon futbolli. Deri më tani, ne jemi zgjidhur mirë dhe kemi pasur aventura me qenin tonë të bukur ”.

Rike tani është një grua me kohë të plotë në futboll dhe Wag. Kohët e fundit, Virgjili zbuloi publikisht anën e tij romantike gjatë pushimeve të tyre ekzotike.

LEXO
Jannik Vestergaard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ai postoi një foto të tij duke ngritur partneren e tij të veshur me bikini nga këmbët e saj dhe shkruajti: "Ti je dashuria e jetes sime!". 

Në një tjetër shfaqje publike të dashurisë, Rike ka postuar: "Unë të dua jo vetëm për atë që je por për atë që jam kur unë jam me ju ".

Fakte të Biografisë së Virgil van Dijk - Ekipi Kombëtar para një Fëmijë:

Çifti kishte fëmijën e tyre të parë në 2014: një vajzë që Virgil është shumë e dua si shihet në pic më poshtë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Harry Kewell Plus Fakte të patreguara të biografisë

Lindja e fëmijës së tyre ishte mjaft ngjarje. Në momentin që Rike ka ardhur në shtator në 2014, Van Dijk më në fund mori ftesën për të Ekipi kombëtar i futbollit holandez aq shumë kishte dëshiruar.

Gjithashtu, mbrojtësi ende nuk donte të humbte lindjen e vajzës së tij. Atëherë çfarë bëri ai?

LEXO
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

Virgjili vendosi që të dashurën e tij të lindte para kohe vajzën e tyre. Kjo u kritikua edhe nga tifozët Holandë trajner, Guus Hiddink i cili e thirri atë.

Pasi bëri zgjedhjen e panevojshme, nemesis e kapi atë. Guus Hiddink nuk e zgjodhi atë për të ashtuquajturën ndeshje të parashikuar.

LEXO
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

Biografia e Virgil van Dijk - Mashtrimi për të dashurën e tij:

U konfirmua se Virgil van Dijk u mashtrua në Rike derisa ishte shtatzënë. Ai supozohet se ka ofruar para Georgie Lyall për të fjetur me të.

Georgie u mblodh me orë të huaja holandeze van Dijk pasi festoi titullin e kampionatit të Celtic me partnerin Rike Nooitgedagt në Parkhead.

LEXO
Xherdan Shaqiri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Mendimi për takimin me Xhorxhin i mbushi mendjen ndërsa ai kalonte kohë me Rike gjatë orës së tij të festimit të trofeve.

Një burim zbuloi se dyshja ishin në kontakt një ditë para se skuadra e gëzueshme Celtic të vinte duart mbi argjendin.

LEXO
Jan Bednarek Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Dashuria e mi Virgil dhe Georgie kishin tekstin e mëposhtëm mashtrim para se të takoheshin në një hotel të dakorduar.

Fotoja e mëposhtme doli e cila zbuloi para dhe pasi ato ishin bërë, duke përfunduar veten në shtratin e hotelit.

Ishte Georgie Lyall i cili vendosi ta quante një dorëheqje pas vendosjes për të ndryshuar mënyrën e saj të jetesës. Kjo ndodhi pasi ajo pranoi një ofertë universitare për të studiuar infermierinë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Harry Kewell Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sipas fjalëve të saj: “Unë jam pranuar për një diplomë infermierie. Infermieria është diçka që unë gjithmonë kam dashur të bëj. 

Unë rashë në industrinë e të rriturve kur isha i ri. Unë kam qenë në të për gati pesë vjet - por kam nxjerrë gjithçka nga sistemi im ”

Ajo vazhdoi… "Tani jam mjaft e pjekur që në fakt të heq kokën dhe të jap gjithçka që kam për të mësuar, marrë një diplomë dhe duke bërë diçka të vlefshme."

LEXO
Jannik Vestergaard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kjo u pasua nga fshirja e saj nga llogaritë e mediave të saj sociale. Ajo këmbëngul se nuk ka keqardhje
për të kaluarën e saj të rraskapitur dhe gjithashtu për të takuar Virgjilën.

Holandezi, pasi u kap, tha se e kishte mesuar atë nga një llogari që ai pretendonte
i përkiste një shoku.

LEXO
Daniel Sturridge Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ishte më pak se dy javë më vonë Rike që nuk dyshonte i tha atij se po priste një fëmijë. Raportet e fundit thonë se ai tani është një njeri i ndryshuar.

Virgil van Dijk Bio - Pasi luajti si sulmues:

Cilësia teknike e Van Dijk ishte dëshmi nga paraqitja e tij e parë si një futbollist profesionist. Ai dikur ishte përdorur si sulmues emergjence për klubin e tij të parë Groningen.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Peter Crouch Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ai udhëhoqi ekipin e tij në një fitore 4-2 ndaj ADO Den Haag në Prill 2011.

Ai shpejt u zhvendos përsëri në pozicionin e tij natyror mbrojtës qendror dhe shpejt e shënoi veten si një nga mbrojtësit e rinj më premtues në futbollin botëror.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Mohamed Salah Plus Fakte të paqarta të biografisë

Biografia e Virgil van Dijk - Kundërshtari i tij më i ashpër:

Virgil van Dijk ka pranuar se është përballur Anthony Martial nuk është si të luash në Premiership Skocez.

ushtarak pasi ndihmoi Virgin van Dijk pasi mbrojtësi vuan nga një vend i ngërçit

Kjo ndodhi pasi mbrojtësi holandez u drejtua nga francezi ndërsa Manchester United fitoi 3-2 në St Mary's. ushtarak madje mori simpati për Van Dijk dhe e ndihmoi atë me ngërçin e tij para përfundimit të ndeshjes.

LEXO
Joe Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakte të Virgil van Dijk - Besimi:

Virgili është i krishterë me anë të besimit. Ai krijon një kohë të veçantë lutjesh për familjen, të dashurën dhe njerëzit që e dua. Megjithëse ai mezi shkon në kishë.

Në fjalët e tij ...'Kur isha më i vogël shkova në kishë çdo të diel dhe pastaj kur isha më i vjetër u ndal. Por ndonjëherë unë lutem dhe ndjej se më ka ndihmuar në disa kohë të vështira. '

Fakte të Biografisë së Virgil van Dijk - Jeta personale:

Virgil van Dijk është kancer dhe ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij;

LEXO
Jordan Henderson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Pikat e forta të Virgil van Dijk: Qëndrueshmëri, shumë imagjinative, besnike, emocionale, dashamirëse, bindëse.

Dobësia e Virgil van Dijk: Moody, pesimist, i dyshimtë, manipulues, i pasigurt.

Çfarë Virgil van Dijk pëlqen: Arti, hobi me bazë në shtëpi, duke pushuar pranë ose në ujë, duke ndihmuar të dashurit, një vakt të mirë me miqtë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së James Milner Plus Fakte të paqarta të biografisë

Çfarë Virgil van Dijk nuk i pëlqen: Të huajt, çdo kritikë ndaj mamasë së tij dhe zbulimin e jetës personale.

Kontrolli i fakteve

Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Virgil van Dijk plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

LEXO
Historia e fëmijërisë së Peter Crouch Plus Fakte të patreguara të biografisë
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet