Historia e fëmijërisë së Unai Emery Plus Fakte të patreguara të biografisë

0
4317
Unai Emery Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte nga LB

LB paraqet historinë e plotë të një menaxher futbolli i cili njihet më së miri me pseudonimin "Polic trafiku". Historia e fëmijërisë sonë Unai Emery plus Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes së familjes, jetës së marrëdhënieve, dhe shumë fakteve të tjera jashtë Fokusit (pak të njohur) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë historinë e tij menaxheriale me Sevilla dhe PSG. Megjithatë, vetëm pak prej tyre e konsiderojnë Bio të Unai Emery, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Unai Emery Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Jeta e hershme

Duke filluar, emrat e tij të plotë janë Unai Emery Etxegoien. Unai Emery ka lindur në ditën 3rd të nëntorit 1971 në Hondarribia, Spanjë. Unai Emery ka lindur nga prindërit e tij; babai i emrit është Juan Emery dhe emri i nënës është Amelia Etxegoien.

Unai ka lindur në një sfond të fortë familjar të futbollit. Babai dhe gjyshi i tij, me emrin Juan dhe Antonio respektivisht, ishin gjithashtu futbollistë, dy portier. Edhe xhaxhai i tij me emrin Roman luajti si mesfushor. Duke e ditur se ai kishte një sfond familjar të mentorëve të futbollit, ambiciet e tij për t'u bërë futbollist kurrë nuk u bënë kurrë një dashuri kaluese. Pavarësisht nga kërkimi i tij i futbollit, Ai besonte se mbarimi i shkollës së mesme duhet të vijë së pari. Ndërsa në shkollën e mesme, Unai Emery mori disa mundësitë për të luajtur futboll me aftësi konkurruese sidomos gjatë periudhave sportive.

Unai Emery Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Karriera në Përmbledhje

Unai Emery filloi karrierën e tij të të rinjve në një moshë relativisht të vonë (16 vjeç) në vitin e lavdishëm të futbollit, 1986. Përveç që ka një sfond të familjes së futbollit, motivimi i tij për të pasuar pavarësisht në karrierën e tij të vonë të karrierës erdhi pas shikuar Diego Maradona me një dorë të udhëhequr ekipin e tij argjentinas në Fitoren e Kupës së Botës.

Unai Emery Motivimi për të filluar Futbollit

Unai Emery me vendosmëri kishte një rritje meteorike mbi të gjitha nivelet e futbollit të të rinjve gjatë ditëve të para të karrierës, të cilat ndryshe nga shumë të rinj, përfunduan vetëm pas fillimit të viteve 4. Në vitin 1990, ai u vendos në ekipin e Real Sociedad B ku ai u ngrit mbi të gjitha nivelet e futbollit. Pasi u promovua në ekipin e lartë Real Sociedad, Unai Emery ndiente klubin e sëmurë dhe kështu vendosi të ndryshonte klubet.

Ai kaloi pjesën tjetër të karrierës së tij në klubet e dytë të Spanjës (Racing Ferrol, Leganos dhe Lorca Deportiva CF) para tragjedia u godit. Në moshën 32, Unai Emery u godit nga një lëndim shkatërrues në gju, i cili pa një fund të papritur dhe të dhimbshëm në karrierën e tij të shquar.

Pas lëndimit të gjurit dhe duke u detyruar të dalin në pension si lojtar, atij iu ofrua roli i menaxherit në klubin e tij të fundit Lorca Deportivo, i cili pa fillimin e suksesit të tij menaxherial. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Unai Emery Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Aftësitë menaxheriale dhe potenciali Unai Emery, si dhe mënyra e jetesës së tij jashtë fushës, krijojnë një pamje të plotë të tij.

Unai Emery është martuar me Louisa Fernandez i cili ka lindur në Malaga. Sipas burimeve spanjolle, Louisa takoi të shoqin në Madrid në një restorant që dikur ka punuar. Në atë moment u takuan, Unai po shijonte një darkë të qetë me disa miq të cilët gjithashtu e njihnin Luisa. Këta miq e ndihmuan atë të bënte lidh në Lousia bukur të cilin Unai Emery admiruar nga një distancë. Ata përfunduan duke futur Unai në Lousia dhe dashuria e tyre që ka zgjatur deri në këtë datë filloi.

Unai Emery Dashuria Story me Louisa Fernandez

Martesa për dashuri më në fund erdhi në 1998. Unai me gruan e tij të bukur janë prindër krenarë të një djali të quajtur Lander Emery Fernandez (me foto me nënën dhe babain e tij) i cili ka lindur në 29th ditën e marsit 2003, në Madrid.

Unai Emery dhe Louisa Fernandez

Futbolli është me të vërtetë një pemë e artë për familjen Unai Emery. Siç shkruajmë, ekziston një gjeneratë e katërt e suksesit të futbollit në shtëpinë e tij. Djali i tij me emrin Lander Emery Fernandez zgjedh të bëhet një portier ashtu si babai i tij i madh dhe i madhërishëm. Ai luan për Valencian si në kohën e shkrimit.

Unai Emery Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Faktet personale të jetës

Hobi i Unai Emery - Historia e Biografisë së patreguar

Në kohën e tij të lirë, Unai gëzon një përzierje mes kungull dhe tenisit. Ndërsa, si menaxher i Seviljes, ai ishte i njohur për të marrë lojtarët e tij të Sevilla për një set ose dy që i ndihmon ata të relaksohen gjatë pushimeve të futbollit.

Unai Emery Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Pseudonimi dhe Sense Dress

Ndërsa në Spanjë, gënjeshtërja e vazhdueshme e Unai në margjinat e tij e fitoi pseudonimin 'Guardia Urbano'(Polic trafiku).

Pse Unai Emery quhet VESHTRIMI I TRAFIKUT

Siç shihet nga figura në vijim, Unai është gjithashtu një bujkë elegant dhe me stil. Ai është mësuar me arna sportive të bardha të ndritshme-të kuqe në xhaketa e tij.

Unai Emery Veshje Style - Historia e patreguar

Kostum i tij i kuq i veshur ishte kryesisht gjatë ditëve të ndeshjes së tij të Seviljes. Megjithëse, duket se Unai Emery i ka braktisur këto stoli rroba kohët e fundit, ndoshta për shkak të vëmendjes së vazhdueshme të medias që gjen një mënyrë përzierjeje me fokusin e tij profesional.

Unai Emery Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Stili i video të stërvitjes

Emery është me të vërtetë një qen i punës që mund të kalojë shumë orë duke studiuar video të kundërshtarëve para se të shkojë në fushë kundër tyre.

Pse Unai Emery do të shikojë videot e futbollit

Ish-sulmuesi i Spanjës Joaquin dikur e përshkroi atë në fjalët e mëposhtme;

"Unai është kaq i fiksuar me futbollin. Është praktikisht një sëmundje. Ai është një nga menaxherët më të mirë që kam pasur. Kam punuar me të për tre vjet. Emery dikur hodha kaq shumë video që vrapoja nga Kokoshka kur erdha në vizitë! "

Përveç shikimit të videove të kundërshtarëve, Unai gjithashtu këmbëngul se është e nevojshme që lojtarët e tij të shikojnë videot e kundërshtarëve të tyre. Gjatë mbretërimit të tij në Valencia, spanjolli dikur i dha një lojtarit, ai dyshoi se nuk i shikonte klipet e tij një makinë të zbrazët me pen drive (flash drive) për të garantuar që ai do të transferonte videot e tij në laptop dhe do të shikonte të gjitha ato që ai kishte humbur. Në fjalët e tij;

"Për çdo lojë, mund të shpenzoj orë 12 vetëm në videon e kundërshtarit,"

Unai Emery shpjegoi.

Unai Emery Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Dashuro faqen e tij

Siç e kanë quajtur disa media, Unai Emery është një Kafshë Social Media. Ai ka një faqe interneti zyrtare [www.unai-emery.com] ku ai përditëson rregullisht me postimet e blogut dhe shënimet taktike që nënkupton mendime të përgjithshme në jetën e tij të futbollit.

Përsëri, Unai Emery e do faqen interaktive të tij. Ai ka disa postime në blog, të cilat i pëlqen t'i ftojnë tifozët të mendojnë XI me fillimin e tij me çmime të mahnitshme për të menduar me saktësi.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Historisë së Fëmijërisë Unai Emery dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu