Historia e fëmijërisë së Toni Kroos Plus Fakte të patreguara të biografisë

0
6910
Toni Kroos Historia e Fëmijërisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu mesfushor i cili njihet më së miri nga Pseudonimi; "Kamarieri". Story Toni Kroos Childhood Story plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës përpara famës, jetës së marrëdhënieve, jetës familjare dhe shumë fakteve të pakta të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij, por shumë pak e konsiderojnë biografinë e Toni Kroos, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Toni Kroos Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e hershme

Toni Kroos lindi në 4th ditën e janarit 1990 në Greifswald, Gjermani Lindore.

Historia e fëmijërisë së Toni Kroos Plus Fakte të patreguara të biografisë Ai lindi nga nënën e tij, Birgit Kämmer (ish-lojtar badminton gjerman dhe mësues i biologjisë së tanishme të sportit) dhe babai, Roland Kroos (një ish mundës profesionist dhe trajner futbolli).

Duke u rritur me vëllain e tij Felix, Toni kishte gjithçka që ai donte si fëmijë. Nuk ishte e vështirë për prindërit e tij të shihnin atë të rriteshin.

Gjatë rinisë së tij, ai nuk ishte studenti më i shquar dhe kaloi shumë kohë duke praktikuar futbollin në pjesëmarrjen në turnetë e shkollës. Përveç kësaj, Toni ishte i sjellshëm në klasë dhe i pëlqente shumë nga shokët e tij në shkollë.

Duke u rritur, besohet se Toni nuk është menduar kurrë si një futbollist i talentuar, por në vend të kësaj ka kërkuar sukses përmes punës së vështirë në fushë. Ky qëndrim përfundimisht erdhi nga etika e punës elektrike e babait të tij në stërvitjen e tij dhe vëllait të tij, Felix.

Karriera e të rinjve Felix dhe Toni Kroos- Punimet me dorë të babait të tyre, Roland
Karriera e të rinjve Felix dhe Toni Kroos- Punimet me dorë të babait të tyre, Roland

Megjithatë, ka pasur një problem me shumë punë. Kombinimi i futbollit me librat e leximit ishte dobësia e tij. Ai zgjodhi të përqendrohej në të parën dhe u përqendrua më pak në të fundit. Idealisht, Toni Kroos nuk ishte një student i mirë kur erdhi në studime. Ai dha në të gjitha përpjekjet për futboll.

Djaloshi i vogël dikur i ri kurrë nuk u bë një adoleshent moody.

Toni u përgatit për çdo fazë të re të jetës përgjatë rrugës. Puna dhe suksesi i tij u bë i dukshëm kur ai u bë anëtar i ekipit të parë të Bayern Munchen në moshën 17.

Që nga ajo kohë, sidomos pas Kupës Botërore 2014, bota e ka njohur Tonin të jetë një nga arketipet më të mira të mesfushorit sulmues modern.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Toni Kroos Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Kroos ka qenë me të dashurën e tij afatgjatë dhe të dashurën e shkollës kolegj Jessica Farber. Wag e tij e bukur ishte arsyeja për përparimin e tij në karrierën e tij të të rinjve. Si një mënyrë për ta shpërblyer atë, Toni duhej ta çimentonte atë si pronarin e vetëm të zemrës së tij.

Dy Dashuri Zogjtë - Toni dhe Jessica
Dy Dashuri Zogjtë - Toni dhe Jessica

Jessica është e bukur dhe ka një zemër të mirë. Ajo është një ekspert i njohur në sektorin e turizmit gjerman dhe me vetëdije qëndron larg nga ekzistenca klasike e WAG (detajet më poshtë).

Toni Kroos Dashuria Story

Ajo e takoi së pari Tonin kur ata ishin në shkollë së bashku dhe një kohë ai u përball me vështirësinë e kombinimit të futbollit me akademikët. Ajo e ndihmoi akademikisht, mënyrën më të mirë që ajo do. Të dy këlyshët u dukën si të pandashëm që nga momenti kur u takuan.

E ardhmja e Toni mund të kishte qenë me çdo grua që donte, por Jessica ishte e vetmja vajzë që ai ishte i interesuar, madje edhe si shumë të tjerë. Në të vërtetë, Toni nuk e harxhoi kohën me vajzat e tjera.

Jessica Farber është një zonjë paqësore e dashur që nuk mund të krahasohet me shumë të tjerë Lojtarët gjermanë'wags të cilët janë extroverted në natyrë. Jessica Farber zgjedh me dashje hije në vend që të jetë në reflektime.

Në ditën e 13th të qershorit 2015, Jessica dhe Toni kishin një martesë sekrete. Ata u martuan pasi kishin djali i parë i tyre jashtë martese.

Foto Toni Kroos Dasma
Foto Toni Kroos Dasma

Djali i tyre i parë, Leon ka lindur në 14th të gushtit 2013. Fëmija i dytë, një vajzë, Amelie ka lindur në 20 Korrik 2016. Toni është një baba i vërtetë i cili gjen kohë cilësore për fëmijët e tij siç shihet më poshtë.

Kroos përshkruan gruan e tij, Jessica Farber si mbështetjen e tij kryesore jashtë futbollit. Megjithëse Jessica Farber nuk bën intervista, ajo gjithmonë duket me besnikëri në aktivitetet e gala të klubit dhe në aktivitetet e vendit siç është Oktoberfesti popullor siç shihet më poshtë.

Toni dhe Jessica në Oktoberfest
Toni dhe Jessica në Oktoberfest

Toni Kroos Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta familjare

Derisa futbolli më në fund u pagua për të, Toni Kroos ishte fillimisht prej një sfondi familjar të klasës së mesme.

Babai i tij Roland Kroos ishte një ish mundës profesionist që më vonë u bë një trajner i rinisë. Ai është trajner i rinisë për Hansa Rostock si në kohën e shkrimit.

Ai filloi karrierën e tij të stërvitjes së rinisë së pari, duke trajnuar dy djemtë e tij në Greifswalder SC. Kroos flet për fëmijërinë e tij me kujtime të mira për drejtimin dhe trajnimin vazhdimisht me vëllain dhe babain e tij.

Ronald Kroos - Vendosja e një fondacioni të mirë për djalin e tyre
Ronald Kroos - Vendosja e një fondacioni të mirë për djalin e tyre

Birgit Kämmer Kroos (foto më poshtë) është super mami i Toni Kroos dhe Gruaja e Roland Kroos.

Birgit Kämmer - Nëna e Toni Kroos
Birgit Kämmer - Nëna e Toni Kroos

Lindi qershor 16, 1962, në Greifswald. Birgit Kämmer është një ish-lojtar badminton gjerman i cili ashtu si djali i saj, e ka bërë vendin e saj krenar. Birgit fitoi në karrierën e saj dy tituj të vetme të DDR dhe tetë tituj të ekipit të DDR për njësinë e saj të klubit në Greifswald.

Birgit Kroos jeton sot në Rostock. Ajo aktualisht punon atje si mësues i biologjisë dhe sportit. Bijtë e saj vazhdojnë traditën sportive të familjes si profesionistë të futbollit.

Vellai i vogel: Toni Kroos ka një vëlla më të ri me emrin Felix Kroos.

Ai u lind në 12th të marsit 1991 (1 vit më i ri në Toni). Mesfushori bjond, i cili thuhet se nuk ishte shumë i zënë me studimet në shkollë, gjithmonë ka preferuar të luajë futboll.

Ende trishtim në hijen e shkëlqimit plotfuqishëm të vëllait të tij më të suksesshëm, Felix Kroos ka gjetur shkallën e madhështisë së futbollit shumë më rrëshqitës se Toni.

Ish-Werder Bremen, Felix u përpoq të gozhdonte një vend të rregullt fillestar në mbajtjen e mesfushës dhe u transferua në Union Berlin për € 500,000. Lista e tij e pranimeve është shumë e varfër në krahasim me motrën e tij të vjetër, por ai fitoi 2007 'Talenti i Vitit' në Mecklenburg-Vorpommen.

Felix ka shfaqur shumëllojshmëri të madhe në karrierën e tij, duke filluar si një frontman, por duke luajtur aq larg sa gjysma e qendrës për të marrë kohën e lojës në karrierën e tij. Ai lavdëron babanë dhe ish-trajnuesin (shih më poshtë) për çdo arritje që ai dhe vëllai i tij e kanë fituar.

Feliksi i ri dhe babai; Roland Kroos
Feliksi i ri dhe babai; Roland Kroos

Toni Kroos Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Faktet e Kupës Botërore

Për shumë, kjo vjen si një surprizë, por nuk është me të vërtetë kur e konsideroni 2014 si një Ekipi kombëtar gjermantriumfi i parë i Kupës së Botës që kur vendi u ribashkua në 1990.

Fakte të Kupës së Botës Toni Kroos

Para kësaj, Gjermania Lindore ishte mjaft e padobishme në skenën ndërkombëtare në krahasim me fqinjët e saj perëndimorë.

Tani, cili është fakti i Toni Kroos? ... ..Truth është ... Ai ishte i vetmi individ në të gjithë skuadrën që fitoi Kupën e Botës 2014 i lindur në territorin e Gjermanisë Lindore. Ai vjen nga Greifswald, Mecklenburg-Vorpommen.

Kur u paraqit me faktin, vetë Kroosi dukej i habitur në mënyrë të barabartë, duke pyetur, "A jam me të vërtetë i vetmi? Unë nuk jam aq shumë në kontakt me ato kohë si prindërit e mi ".

Toni Kroos Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Arsyeja e pseudonimit të tij

Pra e shkëlqyer është aftësia kaluese e Kroos, që ai të fitonte pseudonimin "Garcon" or "Kamerieri"Gjatë Kupës së Botës së Verës.

Kroos po ushqente shokët e tij me kalime të shijshme dhe i krijonte aq mirë gjatë gjithë turneut, se vendi mikpritës ndjeu se e meritonte pseudonimin pas përfundimit të 76 nga 79 kalon në një ndeshje grupi 2014 të Kupës së Botës kundër Portugalisë.

Statistikisht, Kroos ishte lojtari më i mirë në turne.

Toni Kroos Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Përmbledhje e karrierës

Kroos luajti për klubin lokal Greifswalder SC, më vonë transferuar në ekipin e të rinjve të Hansa Rostock. Kroos u zhvendos në Bayern Mynih'S organizimi i të rinjve në 2006. Kroos dikur kishte humbur deri në 40 ditë gjatë vitit shkollor për shkak të trajnimit. Për Sezonin 2007-08, në moshën 17, Kroos u promovua në ekipin e lartë të Bayernit.

Në 2006 Toni Kroos filloi me ekipin rinor të Bayern Munichut. Ai u promovua në ekipin e parë në 2007. Ai ishte vetëm 17 vjeç në atë kohë. Kjo u pasua nga një kredi për Bayern Leverkusen në sezonin 2009 / 10. Ai luajti ndeshje 33 për ta. Ai përfundoi sezonin me synimet e 9 dhe ndihmon 12.

Suksesi në Bayern Leverkusen shkaktoi rikthimin e tij në Bayern Munchen sezonin e ardhshëm. Ai fitoi titullin 3 Bundesliga, Ligën e Kampionëve me Bayern Munichun dhe 2014 FIFA World Cup (Qëllimet 2 dhe 4 ndihmon). Ai ishte i pafat për të mos fituar Topin e Artë që shkoi Lionel Messi. Ai u transferua në Real Madrid për një tarifë të pazbuluar në 2014.

Toni Kroos Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Atë që ai do të mbahet mend për pas daljes në pension

  • Për saktësinë e tij të kalimit, teknikën, vizionin dhe aftësinë e tij për të vendosur qëllimet, si dhe goditjet e tij të gjata dhe shpërndarjen e topit nga set-pieces.
  • Për të qenë dinamike dhe punëtore.
  • Për shkathtësinë e tij, forcën fizike dhe aftësinë për të luajtur në disa pozicione në mesfushë.
  • Për të qenë një lojtar i thellë, në krah, në një rol kuti-në-kuti, apo edhe si një mesfushor mbrojtës.
  • Për aftësinë e tij që të dyja të thyejnë luajtjen, të mbajnë posedimin dhe të krijojnë shanse për shokët.
Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu