Toby Alderweireld Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Toby Alderweireld Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Biografia jonë Toby Alderweireld ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e hershme, Prindërit, Familja, Gruaja (Shani), Stili i jetesës, vlera neto dhe jeta personale.

Futbolli në të vërtetë është një pemë e artë, një vend ku Toby gjatë viteve të tij të rritjes ka gjetur hije. Eshumë e di për cilësitë e tij mbrojtëse, por pak e konsiderojnë Biografinë tonë të Toby Alderweireld, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

LEXO
Giovani Lo Celso Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Toby Alderweireld Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Emri i tij i plotë është Tobias Albertine Maurits Alderweireld. Ai lindi në ditën e 2-të Mars 1989 në Wilrijk, Belgjikë. Toby lindi nga prindërit e tij, Z. dhe Znj. Viv Alderweireld dhe u rrit me vëllezërit e tij fëmijë Steve dhe Sven Alderweireld.

LEXO
Lucas Torreira Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Toby gjatë fëmijërisë së tij zotëronte një vendosmëri të fortë për t'i bërë ëndrrat e tij të bëhen të vërteta dhe ambiciet e tij për të qenë një futbollist profesionist nuk ishin thjesht një dashuri kaluese. ai kaloi një copë të madhe të jetës së tij larg atdheut të tij, duke e lënë familjen e tij për shumë vite me qëllim që të vazhdonte karrierën në nivelin më të lartë.

LEXO
Jannik Vestergaard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në fjalët e tij .."Unë nuk kam qenë në gjendje të festoj Krishtlindjet ose Vitin e Ri me familjen time që kur isha 15. Unë rrallë i shoh ata në qoftë se në të gjitha. Më mungon çdo moment i veçantë familjar, dhe pas 12 vitesh ka filluar të më rëndojë. Futbollistët kanë një jetë fantastike, por paratë nuk i bëjnë gjithçka mirë. Jo gjithçka është në shitje. ”

Alderweireld filloi karrierën e tij profesionale në klubin holandez Ajax, ku ai fitoi nderime duke përfshirë tre tituj radhazi Eredivisie. Në 2013, ai u transferua në Atlético Madrid, ku fitoi La Liga dhe arriti në finalen e UEFA Champions League në sezonin e tij të parë.

LEXO
Dele Alli Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë

Toby u dërgua në huazim te skuadra angleze Premier League Southampton më 1 shtator 2014, me opsionin që Southampton ta blejë atë në fund të sezonit.

Më 8 korrik 2015, Alderweireld u bashkua me Tottenham Hotspur me një kontratë pesë-vjeçare pavarësisht Southampton duke kërcënuar veprimin ligjor mbi transferimin. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

LEXO
Che Adams Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kush është Shani Alderweireld? Gruaja e Toby Alderweireld:

Toby filloi marrëdhënien e tij në shesh lojërash me dashurinë e tij të fëmijërisë me emrin Shani.

Marrëdhënia e tyre i çoi ata nga statusi i bestie në dashurinë e vërtetë. Toby ka kujtuar një herë se një nga kujtimet e tij më të hershme të fëmijërisë ishte deklarimi i dashurisë së tij për Shani dhe besimin se ata mund të martoheshin një ditë.

LEXO
Ever Banega Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Zeshkani Shani Van Mieghem është një beautician profesionist. Si e tillë, ajo ka punuar për një shfaqje televizive në lidhje me make-up dhe kozmetika. Ashtu si Toby, Shani është nga Belgjika. Ajo ka ndjekur të dashurin e saj kudo që karriera e tij e kishte çuar në (Holandë dhe më pas në Angli dhe Spanjë).

LEXO
Arda Turan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Zonja e bukur u martua me lojtarin e saj të futbollit në verën e 2015: së pari në një ceremoni civile në Belgjikën e Bashkisë Ekeren, e ndjekur nga një martesë e kishës në katedralen e Antwerpit.

Raportet në internet tregojnë se Toby ka një djalë nga Shani i paraqitur më poshtë.

LEXO
Joe Rodon Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Shani van Mieghem nuk është dikush që pëlqen të jetë në qendër të vëmendjes, ndryshe nga gratë e disa futbollistëve. Ajo nuk ka një profil në Facebook dhe Instagram dhe nuk i intereson ta ketë në të ardhmen.

Gjithashtu, pavarësisht se është një beautician, Shani nuk ka bërë ndonjë intervistë për aq sa dimë për të promovuar karrierën e saj dhe jetën e saj. Por ajo dhe Toby kishin bërë një gjë që kishte shkaktuar zemërim te tifozët e futbollit.

LEXO
Dejan Lovren Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ata dikur ndanë një foto gjumi në mediat sociale të cilat shkaktuan një trazirë. Fotografia në foto më poshtë është hequr dhe kjo e bëri Toby të ndalonte përdorimin e Facebook.

Më shumë, lumturia e tyre ka arritur një nivel të ulët të të gjitha kohërave që ndodhi në një kohë që ata kërcënoheshin nga një haker i cili hyri në llogaritë e tyre të postës elektronike. Kjo bëri që çifti të merrte ndihmën e një profesionist të kibernetikës me një sfond etik të piraterisë.

LEXO
Eric Dier Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Sot, Toby dhe Shani e kanë gjetur plotësisht lumturinë e tyre. Përveç hipjes në kuaj, të dy dashamirët duan të luajnë me Dolphins.

Fakte të Familjes Toby Alderweireld:

Familja e Toby vjen nga një prejardhje e fortë familjare katolike dhe e klasës së mesme. Nëna dhe babai i tij janë të pranishëm në Antwerp, i cili është 28 milje larg Brukselit, kryeqyteti i Belgjikës.

LEXO
Arda Turan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Toby mbetet plotësisht i përkushtuar për të mbajtur familjen e tij, veçanërisht nënën e tij pas syve kureshtarë të mediave. Shumë modele online të pemës familjare ekzistuese nuk përfshijnë mamanë e tij, gjë që i bën shumë të mendojnë nëse ajo është e ndarë nga babai i tij apo është krejtësisht e panjohur.

LEXO
Joe Rodon Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Steve (majtas) dhe Sven (djathtas) në foto më poshtë janë vëllezërit fëmijë të Toby. Toby është një kumbar i binjakëve të vëllait të tij më të madh. Fatkeqësisht, ai nuk ishte atje kur ata lindën ose për ndonjë nga ditëlindjet e tyre.

Vëllai i Alderweireldit punon për forcën policore në kryeqytetin belg.

LEXO
Dejan Lovren Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Toby Alderweireld Jeta Personale:

Toby ka atribut në vijim për personalitetin e tij.

Përparësitë: Ai është i mëshirshëm, artistik, intuitiv, i butë, i urtë, muzikor.

dobësitë: Ai mund të jetë i frikësuar, tepër i besuar, i trishtuar dhe të ketë një dëshirë për t'i shpëtuar realitetit.

Çfarë Toby pëlqen: Të jesh vetëm me Shani, duke fjetur, muzikë, romancë, media vizive, not, tema shpirtërore.

LEXO
Lucas Torreira Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Çfarë Toby nuk i pëlqen: Njerëzit të cilët pretendojnë se i dinë të gjitha, duke u kritikuar, e kaluara i vjen për ta ndjekur dhe mizori të çdo lloji.

Si përmbledhje, Toby është shumë miqësor dhe kështu shpesh e gjen veten nën shoqërinë e njerëzve shumë të ndryshëm. Toby është vetëmohues dhe është gjithmonë i gatshëm të ndihmojë të tjerët, pa shpresuar të marrë asgjë mbrapsht.

LEXO
Ever Banega Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pse ai u bë një Kontratë Rabel:

Negociatat midis përfaqësuesve të Toby Alderweireld dhe menaxhmentit të Tottenhamit kanë qëndruar në bllok në fillim të vitit 2018 për arsye që ai mendon se duhet të jenë të kënaqur.

Toby kërkoi një rritje masive të pagës. Në fillim të vitit 2018, ai fitoi rreth 60,000 € në javë por kërkoi një rritje të konsiderueshme të pagës së tij në 140,000 € duke këmbëngulur që pagat e tij duhet të jenë më pranë mbrojtësit më të paguar në Premier League, Virgil van Dijk.

LEXO
Dele Alli Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Toby Alderweireld Historinë tonë të Fëmijërisë plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet