Timo Werner Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të pavërteta Biografia

Timo Werner Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të pavërteta Biografia

Biografia jonë e Timo Werner ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që do të jetë, Makinat, Vlera Neto, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, kjo është një histori e udhëtimit të futbollistit gjerman, nga ditët e fëmijërisë, deri kur u bë i famshëm.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë, këtu është galeria e tij e fëmijërisë në të rritur - një përmbledhje e përsosur e Bio e Timo Werner.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Callum Hudson-Odoi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Po, ju dhe unë e dimë që gjermani është një golashënues serial, më e rëndësishmja, një nga sulmuesit më të shpejtë në Evropë me një raport të pabesueshëm të golave ​​në çdo nivel.

Pavarësisht nga vlerësimi, vetëm disa tifozë të futbollit kanë marrë kohën e tyre për të lexuar Bio të Timo Werner. Ne e kemi përgatitur atë vetëm për ju dhe pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë me historinë e viteve të tij të hershme.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jorginho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Timo Werner Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, 'Turbo Timo' është nofka e gjermanit. Timo Werner lindi në ditën e 6-të Marsit 1996 nga nëna e tij, Sabine Werner dhe babai, Günther Schuh në qytetin e Shtutgartit, Gjermania Jugperëndimore.

Futbollisti ka lindur pa vëlla ose motër, domethënë ai është djali i vetëm i lindur nga prindërit e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Hakim Ziych Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ndoshta duhet të keni menduar ... Pse nuk mban mbiemrin e babait të tij - 'Schuh'.

E vërteta është, prindërit e Timo Werner pavarësisht se janë së bashku për një kohë të gjatë, duket se nuk janë të martuar ligjërisht. Për këtë arsye, Futbollisti mban mbiemrin e nënës së tij 'Werner'.

Historia e Familjes Timo Werner:

Babai i gjermanit, Gunter Schuh, administronte një familje të klasës së mesme në Stuttgart.

Shtë një shtëpi e cila deri më sot ka vlera të larta për edukimin e të rinjve. Timo Werner vjen nga fillimet e përulura në shtëpinë e tij të jashtëzakonshme.

Duke u rritur, prindërit e tij i mësuan katër vlera ideale morale. Ato përfshijnë; (1) respekt për të gjithë (2) të qenit bujar / i dobishëm (3) të kesh ndjenjën e përgjegjësisë (4) të mos lëndosh kurrë askënd dhe (5) të formulosh zakonin e ndarjes.

Duke diskutuar për edukatën e tij të përulur që pasqyron karakterin e tij sot, Timo Werner një herë i tha medias gjermane;

Kur jam me familjen dhe miqtë e mi, nuk jam futbollisti Timo Werner. Unë jam thjesht Timo, djali i përulur dhe mik besnik.

E vërteta është, unë jam thjesht një djalë si gjithë të tjerët. Nëse bëj diçka keq, prindërit dhe miqtë e mi nuk kanë frikë të më thonë!

Origjina familjare Timo Werner:

Të gjithë e dimë se ai është një sulmues gjerman i frytshëm, megjithatë, jo të gjithë e dinë se nga vjen në Gjermani.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë Tariq Lamptey Plus Faktet e Biografisë së Untold

Familja e Timo Werner e ka origjinën nga Stuttgart, kryeqyteti i shtetit Baden-Württemberg të Gjermanisë Jugperëndimore.

Në rast se nuk e dini, qyteti mban pseudonimin "djepi i automobilit". A e dini?… Stuttgart strehon selinë e Porsche dhe Mercedes-Benz të plotfuqishëm.

Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës Timo Werner:

E para dhe më e rëndësishmja, prindërit e Timo Werner - veçanërisht babai i tij shihet si inxhinieri kryesor i fatit të tij. Babai i Futbollistit ishte një futbollist amator, i cili më vonë u bë trajner.

Si djalë i vogël, babai i Timo Werner, Günther Schuh i mësoi atij kuptimin e qëndresës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Angelino Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në ditët e hershme të tij, ai lejoi djalin e tij të vetëm të vraponte vazhdimisht në male në emër të përmirësimit të qëndrueshmërisë dhe atletizmit të tij.

Si një djalë i vogël i përulur dhe i edukuar mirë, Timo zotëronte mendjen e dëshirës për të bërë përshtypje Atit të tij, të cilin shumë (sidomos studenti i tij) e shohin si një disiplinar me fuqi trainuese 'të frikshme'.

Pas ditësh, pasi vraponte gjithë ditën, Timo e pyeste babanë e tij pas çdo xhiro se sa i shpejtë ishte.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Julian Nagelsmann Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Vazhdimisht duke vrapuar lart maleve pashë Djaloshin duke zhvilluar fuqitë e tij të shpejtësisë - një feat që është bërë një nga pasuritë e tij më të mëdha sot.

Mario Gomez - Heroi i Fëmijërisë:

Günther Schuh e drejtoi djalin e tij që të ishte një sulmues, një arritje që i dha atij mundësinë për të zgjedhur një model- në personin e Mario Gomez, ish sulmuesi gjerman.

Në atë kohë (para viteve të adoleshencës), Timo do të ngjiste posterin e Sulmuesit Gjerman në të gjithë dhomën e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së David Luizit Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ironikisht, pak e dinte ai se do të ishte ai që do të tërhiqej heroi i tij (Mario Gomez) nga kombëtarja gjermane.

Biografia e Timo Werner - Jeta e hershme në karrierë:

Duke u rritur, kishte një siguri të lartë se futbolli do të ishte thirrja e tij. Interesante, babai i tij Günther Schuh lejoi djalin e tij të regjistrohej në TSV Steinhaldenfeld, një klub ku ai stërviti ekipin e tyre më të lartë të të rinjve.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Alexander Sorloth Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke dashur të bëjë përshtypje për njeriun të cilin ai e shikonte më shumë - babanë e tij. Vogël Timo Werner, i cili është paraqitur më poshtë, filloi nga bazat.

Taktikat e Motivimit Atëror:

Gjithashtu në një përpjekje për ta parë atë të shkëlqyeshëm, babait të Timos iu desh të zbatonte motivimin monetar si një taktikë të nevojshme për të parë djalin e tij duke përparuar.

E vërteta është, i riu gëzonte pak stimuj nga të dy prindërit (më shumë për babanë e tij) - një arritje që e shtyu edhe më shumë atë si fëmijë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë Tariq Lamptey Plus Faktet e Biografisë së Untold

A e dini? Gunter Schuh i ofroi djalit të tij para shtesë xhepi për çdo gol që shënoi.

Duke shpjeguar se si ndodhi e gjithë kjo, Michael Bulling, kreu i futbollit në TSV Steinhaldenfeld dha një herë narracionin e tij. Sipas fjalëve të tij;

“Babai i Timo Werner ishte trajneri i ekipit tonë të të rriturve. Ai ka ardhur për të parë djalin e tij shtatë-vjeçar duke luajtur.

Një ditë, ai i premtoi Timosë së vogël pak para për çdo gol. Mendoj se ai u pendua shumë shpejt ”.

Për Gunter Schuh, taktika të tilla motivuese përfunduan duke u bërë një ushtrim shumë i kushtueshëm. Kjo sepse djali i tij tetë vjeçar (Timo Werner) ishte mjaft i frikshëm.

Pas ditëve, goditjet e të riut ishin shumë të forta dhe askush nuk mund ta kuptonte se si ai driblon dhe vrapon shumë shpejt.

Fakte për Biografinë e Timo Werner - Rruga drejt famës:

Ndërsa performonte mirë për klubin me bazë në komunitet në Stuttgart, Günther Schuh vëzhgoi mediat gjermane duke u interesuar për djalin e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Julian Nagelsmann Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Për ta bërë atë të përgatitej më tej për të ardhmen, Günther Schuh e mori Timo-AGAIN- në mal- këtë herë, duke e bërë atë të vrapojë për orë të tëra së bashku me praktikën e zgjatur të futbollit.

Ai e dinte mirë se gjigandët vendas VfB Stuttgart ishin të interesuar për djalin e tij.

Pas shumë konsultimesh, prindërit e Timo Werner ranë dakord që Biri i tyre Rising German të bashkohej me ekipin lokal të qytetit të Familjes VfB Stuttgart.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jorginho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Atje, Timo i Vogël u ngrit në radhët e ekipit të të rinjve. Edhe pse klubi gjithashtu kishte Serge Gnabry Joshua Kimmich, Timo ishte lojtari i tyre më i veçantë.

Media gjermane siç shihet më poshtë kishte filluar të ndiqte të riun në një moshë shumë të re.

Ndërsa po udhëtonte lart, babai i Timo Werner vazhdoi taktikat e motivimit të djalit të tij me stimuj edhe në kohën kur ai luante për VfB Stuttgart.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Alexander Sorloth Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Këtë herë, rregullat u rregulluan dhe babai i tij ra dakord të paguante vetëm për golat që Timo do të shënonte me kokën dhe këmbën e majtë.

Në një përpjekje për ta aktualizuar këtë, "Turbo Timo" pasi ai ishte mbiquajtur ndonjëherë do të bënte lëvizje komplekse vetëm që të ishte në gjendje të shënonte me kokën dhe këmbën e majtë. Me kalimin e kohës, kjo u bë shumë e lehtë për të riun, dhe ai e pa veten duke marrë të gjitha paratë e babait të tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Timo Werner Bio - Histori Suksesi:

Siç pritej, nuk u desh kohë para se Timo i ri ta shihte veten duke eklipsuar suksesin e babait të tij, një që ishte një futbollist amator shumë i aftë.

Duke shënuar gola për argëtim në nivelin e të rinjve, i riu tërhoqi interes nga RB Leipzig i cili e fitoi atë më 11 qershor 2016.

Një vit më vonë, ai u thirr në ekipin kombëtar gjerman nga Joachim e ulët- një podium që ai e përdori për të garuar dhe zhvendosur heroin e tij të fëmijërisë- Mario Gomez.

E vërteta është, karriera e gjermanit RB Leipzig u shënua me justifikimin e trashëgimisë së viteve të tij rinore. Timo Werner hyri në sezonin e parë me klubin, duke shënuar 21 herë në 31 ndeshje.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Angelino Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

me Julian Nagelsmann, goli i tij arriti në 78- një arritje që tërhoqi dritën e ndritshme të Frank Lampard të London- Chelsea FC.

Ndërsa në kohën e azhurnimit të kësaj Biografie, karburanti i raketave RB Leipzig '(siç është mbiquajtur nga klubi) dhe partneri i tij në krim- Kia Havertz janë vendosur për ta bërë emrin e tyre më të popullarizuar në Angli.

Pa dyshim, tifozët e futbollit Chelsea janë të bindur se ai do të jetë një sukses në Angli nën Frank Lampard. Pjesa tjetër e këtij Bio, siç themi, tani është histori.

Timo Werner Histori Dashurie - E dashura, gruaja, fëmija?

Siç shkon duke thënë… Pas çdo futbollisti të suksesshëm, ekziston gjithmonë një WAG joshës.

Prandaj, tkëtu nuk mund të mohojë faktin se pamja e bukur e bebes së Werner nuk do të tërheqte fansa femra të cilat do të dëshironin të etiketonin veten si të dashura, materiale bashkëshortore ose nënë të fëmijës ose fëmijëve të tij.

Rreth të dashurës së Timo Werner:

Për një kohë të gjatë, Sulmuesi ka qenë në takim me modelin e fitnesit me bazë në Stuttgart Julia Nagler, që nga ditët e tij të hershme të karrierës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së David Luizit Plus Fakte të patreguara të biografisë

Timo Werner është një vit më i madh se e dashura e tij - Julia Nagler. Në foto më poshtë, ajo dikur ishte studente në Universitetin e Stuggart.

Julia Nagler, siç e dinë shumë, është një person vetëmohues që nuk bën asgjë më shumë sesa sigurimi i mbështetjes emocionale për të dashurin e saj edhe pse kjo do të thotë të vërë jetën e saj në pritje.

Pushimet në futboll janë gjithmonë të veçanta për çiftin pasi ato shpesh shihen në ikjet e tyre të preferuara të verës. E verteta eshte, dashuria e çiftit thuhet se po shkon fort pas ndezjeve të mediave.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Hakim Ziych Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

A do të martohet Timo me të dashurën e tij?

Pavarësisht se janë bashkë për kaq shumë kohë, pritjet nga ana e fansave nuk janë tjetër veçse të shohin të dy të dashuruarit të martohen. Sidoqoftë, situata aktuale në familjen e Timo Werner mund të mos e bëjë atë të ndodhë.
 
Ne kemi vërejtur më herët në këtë Bio rreth babait dhe nënës së Futbollistit që nuk ishin dakord të lidhnin lidhjet - por ende jetonin të lumtur. Ky mund të jetë rasti midis Timo Werner dhe të dashurës së tij Julia Nagler.
 

Timo Werner Jeta Personale:

Ju ndoshta e keni njohur atë si një sulmues vdekjeprurës, por sa mirë e njihni atë jashtë fushës së lojës?

E vërteta është, Turbo Timo është dikush që kujdeset shumë për pamjen e tij të fytyrës - duke dashur asgjë më shumë se një rruajtje të pastër.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë Tariq Lamptey Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ai gjithashtu kushton një pjesë të madhe të kohës së tij të lirë në ofrimin e shërbimit të ulët, një atribut i mirë personal që mësoi nga nëna e tij.

Stili i jetës së Timo Werner:

Këtu, ne do t'ju tregojmë se si Sulmuesi i kalon paratë e tij. Larg fushës së lojës, Timo preferon të shpenzojë paratë e tij duke udhëtuar në Shtetet e Bashkuara për të parë NBA.

Siç shihet më poshtë, ai ishte një tifoz besnik i Lakers.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së David Luizit Plus Fakte të patreguara të biografisë

Makina e Timo Werner:

Për njeriun nga Chelsea, dashuria për German Autos është e vazhdueshme. Nuk është për t'u habitur që qyteti gjerman i Shtutgartit - nga vjen familja e Timo Werner është shtëpia e automobilave - Mercedes Benz dhe Porche.

Ish burri i RB Leipzig preferon të veshë një bluzë ndeshjeje të përshtatur me makinën e tij. Siç shihet më poshtë, zgjedhja e tij e makinës mbetet Mercedes Benz. Ai është gjithashtu një tifoz i makinave garuese.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jorginho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Vlera neto e Timo Werner:

Për të analizuar pasurinë e tij, së pari shikojmë se çfarë fiton me Chelsea. Paga vjetore e Timo Werner në Chelsea është afërsisht 9,009,840.

Mjetet nga pagat, reklamat dhe marrëveshjet e sponsorizimit do të mbeteshin shumë edhe kur hiqen detyrimet e tij nga pasuritë e tij. Për këtë, ne mund të vlerësojmë që vlera neto e Timo Werner të jetë në 29 milion dollarë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ralph Hasenhuttl Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Timo Werner Jeta Familjare:

Siç thuhet shpesh, forca e një familjeje, si forca e një ushtrie, është në besnikërinë e saj ndaj njëri-tjetrit.

Kjo është shtrati në të cilin u ndërtua familja e Timo Werner. Ky aspekt i Biografisë sonë do t'ju tregojë më shumë për prindërit e tij dhe anëtarët e tjerë të menagjimit të tij.

Rreth Nënës së Timo Werner:

Gjëja e parë për të vëzhguar në lidhje me Sabrine Werner, mamaja e gjermanit është fakti që mbiemri i saj përshtatet në mënyrë të përsosur me djalin e saj Timo. Mamaja e Werner shpesh merr kredite për rolin e saj në sigurimin që djali i saj të përfundojë arsimin e tij.

Sipas Bundesliga, Timo përfundoi shkollën e mesme falë Sabine Werner, nënës së tij që donte që djali i saj të kishte një minimum të Shkollës së Mesme përpara se ai të bëhej një futbollist profesionist.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Alexander Sorloth Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Falë kujdesit të saj, Timo atëherë në shkollë ishte një fëmijë normal, por jo një student i shurdhër. Ke humbur gjysmën e orëve të tij të shkollës për shkak të angazhimeve në futboll.

Roli i nënës së tij u pagua pasi ai ishte në gjendje të diplomohej në 2014 në moshën 17 vjeç (si një lojtar i Bundesliga).

Rreth babait të Timo Werner:

Siç u vu re më herët, Günther këpucëve, një futbollist amator i cili më vonë u bë trajner është vetëm më shumë se një baba për Gemanët.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Duke vërejtur jetimin e ëndrrave të tij për t'u bërë një profesionist, babai i varfër shkoi në stërvitje me synimin për ta bërë djalin e tij të vazhdonte atje ku e la. Fatmirësisht, Timo Werner tani jeton ëndrrat e babait të tij.

Për vëllezërit e motrat e Timo Werner:

Pas një kërkimi intensiv, ne e kuptojmë që Futbollisti është fëmija i vetëm që ka lindur nga prindërit e tij - pa asnjë vëlla ose motër.

Fakte të pathëna Timo Werner:

Fakti # 1: Ndarja dhe krahasimi i pagës me britanikun mesatar:

Këtu është një analizë e asaj që fiton Timo Werner për thjesht goditjen e një topi rreth një fushe.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Hakim Ziych Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
BANESORE / PAGAFitimet në Paund (£)Fitimet në Euro (€)Fitimet në dollarë ($)
Në vit£ 9,009,840€ 10,043,989$ 11,865,779
Per Muajit£ 750,820€ 836,999$ 988,815
Në javë£ 173,000€ 192,857$ 227,836
Në ditë£ 24,714€ 27,551$ 32,548
Në orë£ 1,030€ 1,148$ 1,356
Për minutë£ 17€ 19$ 22.6
Për sekond£ 0.28€ 0.32$ 0.37

Që kur keni filluar të shikoni Timo WernerBio, kjo është ajo që ai ka fituar.

£ 0

Fitimi mesatar britanik 29,009 £ në vit do të duhet të punojë për 25 vjet dhe 7 muaj për të fituar pagën vjetore të Timo Werner në Chelsea.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Angelino Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 2: Faktet e shpejtësisë:

Timo Werner dikur arriti 11.11 sekonda pasi kishte vrapuar 100 metra me top. Kjo ndodhi gjatë vitit të tij të fundit në shkollë. Për këtë arsye, ai mori nofkën 'Turbo Timo' nga mediat gjermane, të gjitha falë këtij ritmi blistering.

Fakti # 3: Zgjedhja e lojtarëve të FIFA-s për mënyrën e karrierës:

Shpejtësia e bashkuar dhe shkëlqimi taktik i futbollistit është pika e tij kryesore e shitjes në fushë dhe gjithashtu në FIFA.

Fakti # 4: Ai e urren zhurmën:

Rreth vitit 2017, i riu dikur kishte problem me frymëmarrjen dhe qarkullimin e ajrit të shkaktuar nga zhurma e tifozëve kundërshtarë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Jorginho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Atmosfera armiqësore në Turqi e la Timon të papërqendruar. Si përgjigje, Sulmuesi reagoi dëshpërimisht duke ngulur gishtat në të dy veshët në të tjerët për të bllokuar tingullin.

Kjo nuk funksionoi dhe atij iu dha më pas kufje. Pas 31 minutash, Timo e pa veten jashtë ndeshjes.

Fakti # 4: Dikur një tifoz i Manchester United:

Si në kohën e shkrimit të Bio-s së tij, Timo Werner luan për Chelsea FC. E vërteta është, ai dikur e donte Unitedin, një klub për të cilin do të kishte preferuar të luante për shkak të historisë së tyre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti # 5: Feja e Timo Werner:

Duke gjykuar nga emri i tij i parë, ju lehtë mund ta merrni me mend se ai është i krishterë nga lindja. Timo është emri i një djali që do të thotë «nderi i Zotit».

Në qytetin e lindjes nga vjen familja e Timo Werner, më shumë se 50% e qytetarëve janë të krishterë me më shumë katolikë. Prandaj, ka një ndryshim të lartë në fenë e Futbollistit është Krishterimi.

Wiki:

TAT DHNAT BIOPërgjigjet WIKI
Emri i plotë:Timo Werner.
Data e lindjes:Dita e 6 Mars 1996.
Qyteti i lindjes së familjes.Shtutgart, Gjermani.
prindërit:Babai (Günther Schuh), Nëna (Sabine Werner).
Statusi martesor i prindërve:I pamartuar (si në vitin 2020)
Vëllezërit e motrat:Jo vëlla dhe motër.
Lartësia në këmbë:5 metra 11 inç i gjatë.
Edukimi:Shkolla e Mesme TSV Steinhaldenfeld dhe Stuttgart.
Zodiaku:Peshqit.
Paga në Chelsea:9,009,840 £ në vit.
Te ardhura neto:$ 29 milion.
Feja:Krishterimi
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Hakim Ziych Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Përfundim:

Biografia e Timo Werner na mëson të besojmë se të kesh qëndrueshmëri dhe vendosmëri është themeli i suksesit. Gjithashtu, të jesh një prind mbështetës - si ai do të thotë të kesh në zemër interesat më të mira të fëmijës tënd.

Prindërit e Timo Werner- Günther Schuh dhe Sabrine Werner kanë qenë të dobishëm për të parë djalin e tyre duke realizuar ëndrrat e tij siç shihet në Bio të tij. Ju lutemi na tregoni se çfarë mendoni për artikullin tonë ose Futbollistin në seksionin e komenteve.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Julian Nagelsmann Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Regjistrohu
Njoftoni
1 Koment
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
Sebastián Mendo
muaj 4 më parë

Me encanta este jugador lo sigo desde las menores