Thibaut Courtois Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Stopper Futbolli i cili njihet më së miri nga Pseudonimi; 'Octopusi'. Thibaut Courtois Childhood Story plus Biografia Fact ju sjell llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare, jetës së marrëdhënieve dhe shumë fakteve të pakta të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë aftësitë e tij të portierit, por shumë pak e konsiderojnë Bio-n Thibaut Courtois e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Thibaut Courtois Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e hershme

Thibaut Nicolas Marc Courtois lindi në 11th ditën e majit 1992 në Bree, Belgjikë. Ai lindi nënën e tij, Gitte Courtois dhe babanë, Thierry Courtois.

Gjykatat nuk kanë lindur për të qenë futbollistë; ai u lind për të qenë një lojtar i volejbollit. Si djalë i ri ai ishte i ngathët dhe, herë pas here, mungonte mendja. Ai njëherë pranoi se po mendonte "shumë" gjatë një rasti përpara në gjimnastikë dhe përfundoi plotësisht duke marrë mësuesin e tij. "Unë kurrë nuk kam qenë një hero në gjimnastikë," tha ai.

Aksidentet ishin një temë e zakonshme gjatë fëmijërisë së tij. Më shumë se një herë nëna e tij, Gitte Lambrechts, e cila ishte fizioterapiste, duhej ta çonte atë në spital: kocka e thyer e këmbëve, gishti i bllokuar, manovra në ijë, një plagë në kokë pasi u përplasën me një karrige etj. Jeta nuk ishte kurrë e shurdhër.

Kur Courtois u lind në 11 May 1992 në spitalin Maas en Kempen në Bree, Belgjikë, prindërit e tij, Lambrechts dhe Thierry Courtois, dy lojtarë gjysmë-profesionalë të volejbollit, kishin vendosur që ta linin djalin e tyre të ri të vendosë se cili sport do të luante. Ata e morën atë në lojëra të volejbollit, sigurisht, por nuk zgjati shumë kohë para se Courtois të rinj u tha prindërve të tij se donte të përqëndrohej në futboll. Ai ishte pesë vjeç.

Thibaut Courtois Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Karriera në Përmbledhje

Në Belgjikë, nuk mund të hysh në një klub për të luajtur futboll të organizuar deri sa të jesh gjashtë vjeç, por pasi Thibaut Courtois kishte bërë mjaft qarë dhe bezdisur, presidenti i një klubi lokal, Bilzen, lejoi djalin të bashkohej me klubin e tij të të rinjve.

Courtois began his career with local side Bilzen V.V., not as a goalkeeper, but as a left back. Although 18 months younger than his team-mates, Courtois looked strong and powerful. "Ai ishte një fëmijë i fuqishëm," thotë trajneri i tij i parë, Bart Theunissen. "Një djalë i qetë, por në atë kohë tashmë një person pa kuptim. Nuk kemi pasur një portier të vërtetë, pasi ne i rrotulloheshim lojtarët tanë, gjë që është e zakonshme në atë moshë. Por ju tashmë keni parë se ai kishte disa reflekse të mira ".

Nuk ishte shumë kohë para se skuadrat e Racing Genk, ekipi lokal i ndarjes së parë, filluan të marrin vesh për talentin e tij. Në tetë, ata e ftuan atë në një nga ditët e tyre të gjyqit dhe së shpejti ai u bashkua me ata në vitin 1999. Ishte aty që ai u kthye në një portier.

Courtois u diplomua nga sistemi i të rinjve të Genk, dhe me moshën 18, ai luajti një rol kyç në fitoren belg të Pro League të ekipit. Në korrik 2011 ai u bashkua me Chelsean për një milion 8 të raportuara dhe u huazua menjëherë në Atlético Madrid. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Thibaut Courtois Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Po, ai është romantik, por shumë i paqëndrueshëm në marrëdhëniet e tij. Ne ju paraqesim, detajet rreth jetës së marrëdhënieve të Thibaut Courtois.

Thibaut është i njohur të ketë datë spanjoll Marta Dominguez të paraqitur më lart dhe më poshtë. Ata ishin së bashku për disa vite që u takuan kur ai ishte në huazim në Atletico Madrid. Që të dy kanë gëzuar së bashku herët e lumtur.

Në 26 Maj 2015, e dashura e tij spanjolle Marta Domínguez lindi vajzën e tyre, Adriana.

Në prill 2017, u konfirmua se Courtois dhe Domínguez kanë përfunduar marrëdhëniet e tyre. Në të njëjtin vit, Thibaut gjithashtu kishte një djalë, Nicolas, me Domínguez, i lindur në 2017. Ajo ishte shtatzënë kur të dy vendosën në rrugë. Thibaut është portieri i vetëm i njohur i cili i ka ndarë rrugët me një grua shtatzënë.

Pas ndarjes së rrugëve me Marta, tha Thibaut ... "E dashura ime Marta dhe unë nuk jemi më së bashku. Që nga fillimi i shtatorit, ne kemi vendosur të përfundojmë marrëdhëniet tona, në kushte miqësore ".

Marta akuzohet se ka një lidhje me modelin Emily Vanhoutte, një wannabe Miss Belgium, Emily Vanhoutte. Zonja Vanhoutte tha se ishte e tronditur që më vonë të zbulonte se Courtois ishte marrë tashmë. Ajo tha: "Unë kurrë nuk do të bëja asgjë për të filluar një lidhje me një njeri që mashtron të dashurën e tij. Unë nuk e dija se kishte një të dashur dhe udhëhoqi një jetë të dyfishtë. '

Pas ndarjes nga e dashura shtatzënë, nuk mori shumë kohë para se Thibaut Courtois të ishte ndotur duke shijuar festën me një grua mister. Të dy ishin duke shijuar kompaninë e njëri-tjetrit ndërsa ajo mbërthente tek ai duke marrë një udhëtim Jet Ski.

Thibaut Courtois Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Marrëdhëniet Feud with Kevin De Bruyne

Kevin dikur ishte i dashuruar me Caroline Lijnen. Ata kishin datë për 3 vite para se marrëdhëniet e tyre të silleshin nga Thibaut Courtois i cili dikur konsiderohej si një mik i besuar i Kevin. Thibaut Courtois, duke fjetur me të dashurën e tij ndezi fillimin e grindjeve të tyre. Kevin de BruyneIsh-e dashura e saj Caroline Lijnen zbulon se ajo vazhdoi ta mashtrojë atë me shokun e tij më të mirë Thibaut Courtois pasi vetë Kevin kishte një lidhje me ish-shokun e saj më të mirë.

Ajo gjithashtu pranoi se Courtois i dha asaj trajtimin më të mirë emocional ndonjëherë, llojin që ajo nuk mund të merrte nga de Bruyne.

Në fjalën e saj drejtuar Kevin ... "Thibaut Courtois më dha në një natë atë që nuk mundesh në vitet 3"

Ajo pretendoi se Kevin ishte mashtruar për të parën dhe ajo kishte paguar përsëri. Ajo gjithashtu pohoi se prindërit e Kevinit ishin të vetëdijshëm për mashtrimet e tij, por nuk mund të bënin ose të thonin asgjë. Përkundrazi, ata mbështetën djalin e tyre ndoshta sepse ai është një yll.

Sipas Lijnen në fjalët e saj për revistën belge Story Magazine ... ajo tha ..."Unë nuk thashë asgjë për muaj me radhë, sepse nuk mund të thosha asgjë, pasi prindërit e Kevinit thanë se do të ndërmarrin veprime ligjore nëse do të jepja historinë time. Kevin ishte krenar të më thoshte se kishte një lidhje me mikun tim më të mirë. I dhashë atij zgjedhjen: ajo ose unë. Isha e gatshme t'i jepja atij një mundësi tjetër, por marrëdhënia jonë nuk ishte e njëjtë më pas. Isha nën presion. U ndjeva se isha i fshehur. Vendosa të mos heshtja më. Kjo ishte arsyeja pse shkova në Thibaut mikun e tij më të mirë për të kërkuar strehim dhe këshilla. Thibaut ngushëlloi mua dhe mori mundësinë për të treguar emocionet e tij që ai është fshehur nga unë. Ai më ofroi atë që nuk e kisha marrë gjatë një marrëdhënie trevjeçare me Kevin. Ai më bëri të ndihem si një grua e vërtetë. Me Thibaut, unë mund të flisja për ndonjë gjë dhe gjithçka. Ai madje më përgatiti ushqime të shijshme. Kevin kurrë nuk e bëri atë për mua. "

Ndërkohë, Courtois dhe de Bruyne kurrë nuk patched-up dallimet e tyre që nga incidenti. Kjo ishte arsyeja pse Kevin humbi formën e tij Chelsea FC. De Bruyne u ndie i tronditur për atë që shoku i tij më i mirë, Thibaut i bëri atij. Ai mund të kishte qëndruar Chelsea për të luftuar për vendin e tij, por emocionet e tij nuk mund ta lejonin atë. Kjo ishte arsyeja pse ai u largua nga klubi dhe pse ai u kthye si rivale.

Thibaut Courtois Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta familjare

Duke filluar, ne ju paraqesim një fotografi të familjes Thibaut Courtois. Thibaut, siç shihet më poshtë, ka një ngjashmëri shumë të ngushtë me babain e tij, Thierry Courtois, i cili është një lojtar i volejbollit gjysmë profesional në pension.

nËNA: Lambrechts i njohur gjithashtu si Gitte Courtois është nëna e portierit të famshëm, Thibaut. Ashtu si burri i saj, Thierry, Gitte është gjithashtu një legjendë belge e volejbollit.

Ishte volejbolli që solli prindërit e Thibaut Courtois së bashku.

SISTER: Thibaut ka një motër të bukur, e cila shkon me emër Valérie Courtois. Valérie është një lojtar profesionist i volejbollit, i cili luan si një lojtarë për ekipin e saj, Budowlani Łódź dhe për ekipin kombëtar të volejbollit të Belgjikës.

Në 2013, ajo u emërua Best Libero e Kampionatit Evropian. Valérie është dy vjet më e vjetër se vëllai i saj. Më poshtë është Valérie Courtois (i quajtur 'Yellow Tiger') në veprim.

VËLLA: Gaetan Courtois është vëllai i fëmijës i Thibaut Courtois.

Ai është përkrahës i madh i vëllait të tij më të madh.

Thibaut Courtois Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Fakte Gif

  • Eva Carneiro duke ndjekur atë, ndryshe nga çdo mjek sportiv.

Eva është një mjek specialist britanik i sporteve i lindur në Gjibraltar, i cili më së shumti është i njohur për të shërbyer si mjeku i ekipit të parë Chelsea FC, të cilën ajo u bashkua në 2009.

Jose Mourinho ish i poshtëruar publikisht Chelsea mjekja e ekipit Eva Carneiro pasi ajo dikur vrapoi në fushë për të trajtuar një të lënduar Eden Hazard. Kjo e bëri të parën Chelsea mjeku, Eva Carneiro ofertën e saj nga klubi pas shpërthimit në fushë nga Mourinho, 53, të cilin ajo pretendonte se e quajti atë "Bija e një prostitute" në portugalisht.

  • Thibaut e do sfidën e ujit.

  • Thibaut ka marrë pjesën e tij të dhimbjeve.
  • Thibaut respekton David de Geën.

Thibaut Courtois Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Personalitet

Thibaut Courtois ka atribut në vijim për personalitetin e tij.

Thibaut Courtois Pikat e forta: Ai është shumë praktik dhe i besueshëm vetëm në nivel profesional.

Thibaut Courtois Dobësitë: Ai mund të jetë i mençur me kokëfortësi, posedim, pa kompromis dhe jo të besueshëm.

Çfarë i pëlqen Thibaut Courtois: Kopshtari, gatim, muzikë dhe romancë.

Thibaut Courtois nuk i pëlqen: Ndryshime të papritura në sjelljen e grave, komplikimet dhe pasigurinë e çdo lloji.

Thibaut Courtois Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Çështja me Simon Mignolet

Në shkurt 2014, Courtois shkaktoi disa trazim në ekipin kombëtar, duke thënë të Simon Mignolet, rivali i tij për vendin e portierit fillestar, "Ju duhet të dini se si të qëndroni të përulur dhe të respektueshëm, dhe ai duhet të mbani mend atë."

Kjo ishte përkundër faktit se në intervistat e mëparshme, Mignolet kishte thënë vetëm se ishte ambicia e tij për të vazhduar punën dhe për të rifituar vendin e tij në ekipin kombëtar.

Thibaut Courtois Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Thibauting

Frymëzuar nga Courtois 'paraqesin nga një shpëtim të veçantë në janar 2013, një tifoz kolumbian krijuar një meme të re të gjerë social media të quajtur 'Thibauting' për të bërë homazhe ndaj portierit belg.

Në nëntor 2013, fjala u përfshi në një listë të shkurtër të përbërë nga drejtuesi hollandez hollandez Van Dale që do të anketoheshin për të përcaktuar fjalën më të mirë sportive / zbavitje të vitit në Belgjikë dhe përfundoi në vendin e dytë. Më poshtë është një foto e tifozëve, 'Thibauting' për të lavdëruar.

Termi bazohet dhe shprehet në të njëjtën mënyrë si "Tebowing", dhe është gjithashtu e ngjashme me të gjithë botën 'Dërrasë' meme që ishte popullor në 2011.

Thibaut Courtois Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Ai ra për Antonio Conte Love Game

Antonio Conte ka një mënyrë për të treguar dashuri ndaj tij Chelsea lojtarë që kërcënojnë klubin e tij të Londrës sa i përket largimit për kullota më të gjelbërta.

Thibaut dikur kërcënoi të largohej për Real Madridin. Antonio Conte shpërndau situatën duke kryer vazhdimisht lojëra dashuri me të në një përpjekje për të fituar rishqyrtimin e tij. Thibaut ra për të. KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë së Thibaut Courtois dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu