Stephan El Shaarawy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e Plotë të një Futuni Genius i cili njihet më së miri nga Pseudonimi; "Faraoni". Stephan El Shaarawy Story Childhood Story plus Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve dhe fakteve të pakta të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për ritmin e tij, driblimin dhe gatishmërinë, por shumë pak e konsiderojnë biografinë tonë Stephan El Shaarawy, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Stephan El Shaarawy Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e hershme

Stephan Kareem el-Shaarawy u lind në 27th ditën e tetorit 1992, në Savona të Italisë. Ai lindi nënën e tij italiane, Lucy El Shaarawy dhe babanë egjiptian, Sabri El Shaarawy i cili për shkak të kushteve të vështira ekonomike u largua nga Egjipti dhe emigroi në Itali për të filluar familjen e tij. Më poshtë është një foto e të dy prindërve.

ashtu si Edin Dzeko, Stephan u ngrit si mysliman i nominuar dhe ai u rrit me vëllain e tij të vetëm Manuel Shaarawy i cili ndodh të jetë agjenti i tij dhe një mbështetës i madh i futbollit.

Historia e fëmijërisë së Stefanit është interesante, nëse jo e pazakontë - bëhet fjalë për një djalë të vogël të bukur që e gjeti veten të bekuar me talent të jashtëzakonshëm të futbollit. Në fakt, ai ëndërronte futbollin që nga ditët e tij të fëmijërisë. Si një fëmijë, Stephan ishte përdorur për të luajtur disa sporte, por ishte më e lidhur me futbollin. Kur ai ishte pesë ose gjashtë vjeç, prindërit e tij e lejuan që të bashkohej me Legino, një klub në Savona. Stephan qëndroi atje derisa ai ishte 11.

Përkundër përqëndrimit në futjen e një futbollisti profesionist, Stephan arriti të studionte falë nënës së tij. Ai ishte krye i klasës së tij. Prindërit e tij ranë dakord se djali i tyre duhej të përfundonte shkollën para se të regjistrohej për klubin e tij të parë siç shihet në ID më poshtë.

Për shkak të akademikëve, El Shaarawy u bë një starter i vonë i futbollit me kohë të plotë. Ai filloi karrierën e tij të rinisë me Genoa shumë vonë në moshën katërmbëdhjetë vjeç. Pavarësisht nga fillimi vonë, Stephan hyri në ekipin e parë në asnjë kohë dhe që e ndihmoi atë të rritet në çdo kuptim të sportit. Duke shikuar videot e Kaka modelit të tij, Stephan mori një trampolinë që çoi në përmirësim të vazhdueshëm.

Babai i tij gjithashtu kontribuoi duke i dhënë atij dhe shokëve të tij të futbollit leje për të luajtur në oborrin e tij të vogël pas shtëpisë së tij familjare duke mos menduar zhurmën që mund të shkaktojë.

Stephan El Shaarawy Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Rritja në Fame

Stephani besonte në vetvete dhe tregonte përkushtim dhe vendosmëri në gjithçka që bënte.

Sa i përket futbollit, ishte më shumë për atë që bëri me kokën e tij sesa këmbët e tij. Stephan mbeti i përulur gjatë gjithë fitimit dhe humbjes së situatave. Ai ishte përdorur për të zgjidhur këshilla nga miqtë dhe familjen e tij në zonat ku ai mund të përmirësohej. Në 21 Dhjetor 2008, kur ai ishte 16 vite, ai bëri debutimin e tij të parë në ekip duke u bërë lojtari i tetë më i ri në historinë e Serie A që ka bërë debutimin e tij në divizionin më të lartë italian.

Megjithatë, karriera e tij u thye për shkak të serive të ifushatat e goditura nga njury, të cilat shtriheshin midis 2013 në 2015. Kjo ndodhi pasi kishte një operacion të pasuksesshëm në këmbën e tij të djathtë që nuk u shërua në mënyrë efektive. Pas një periudhe mungese të gjatë me anë të një tjetër dëmtimi, klubi i tij, Milani vendosi ta dërgonte atë në Monako për një kredi të gjatë sezonale me një mundësi për të blerë.

Ndërsa në hua, Monaco e luajti atë faull dhe rasti i tij u bë më i keq. Brenda sezonit të njëjtë të kredisë, Stephan u ngriti nga skuadra në një kohë kur ai ishte lojë 1 që nuk e kishte Monacon duke aktivizuar detyrimin e kushtëzuar për ta blerë atë. Pakënaqur, ai u dërgua përsëri në Milano, i cili shpejt e huazoi atë në Romë pasi marrëveshja e tyre e huasë ishte më e favorshme dhe e përhershme. Një mrekulli erdhi kur Stephan shënoi ahalf scorpion flicked backheel goal (Video më poshtë) për romët të cilët bënë që marrëveshja e tij të mbetej e përhershme. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Stephan El Shaarawy Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Një raport ka atë që Stephan filloi marrëdhëniet e tij në shesh lojërash me dashamirësinë e tij të fëmijërisë, Ester Giordano. Marrëdhënia e tyre i mori prej statusit bestie në dashuri të vërtetë. Stephan dikur ka kujtuar se një nga kujtimet e tij më të hershme të fëmijërisë e cila po deklaronte dashurinë e tij për Ester dhe besonte se mund të martoheshin një ditë.

Përveç karrierës së tij profesionale, Stephan El-Shaarawy është i njohur të jetë një gëzues i jetës me të dashurën e tij, Ester Giordano të cilin ai është duke u takuar seriozisht.

Ata nuk janë martuar as në kohën e shkrimit dhe as nuk kanë ndonjë fëmijë biologjik ose të adoptuar. Të gjithë ata që bëjnë janë duke u dashuruar çdo ditë dhe duke shpenzuar kohë të mirë cilësore në anën e detit.

Stephan El Shaarawy Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte-Fakte personale

Stephan El Sharawy ka shumë atribute për personalitetin e tij. Duke filluar, ne paraqesim renditjen e tij të LifeBogger në foto poshtë.

Pjatë e tij e preferuar: Trofie al pesto - një pjatë tipike Genovese dhe oriz i skuqur kantonez.

Pikat e Forta: Ai është bashkëpunues, diplomatik, i mëshirshëm, i ndershëm, social.

E tij dobësitë: Ai mund të jetë i pavendosur, shmang konfrontimet, do të mbajë një ndjenjë dhe vetë-keqardhje.

Çfarë ai pëlqen: Ai e do Flyboarding (siç shihet në figurën më poshtë), duke qenë paragjykues, duke pasur ritualet para ndeshjes, butësinë, ndarjen me të tjerët dhe argëtimin jashtë (përsëri siç shihet më poshtë).

Çfarë nuk i pëlqen: Në të gjitha kohët, Stefani nuk i pëlqen dhuna, padrejtësia, loudmouths, konformiteti.

Në përmbledhje, Stefani është i qetë, i drejtë dhe urrejtja që është vetëm. Partneriteti për të është shumë i rëndësishëm. Sipas Stephan, e vetmja gjë që duhet të jetë me të vërtetë e rëndësishme për të është thelbi i tij i brendshëm i personalitetit dhe dashuria e tij për Ester. Ai është dikush që është gati të bëjë gati çdo gjë për të shmangur konfliktet, duke mbajtur paqen sa herë që të jetë e mundur.

Stephan El Shaarawy Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta familjare

Stephan vjen nga një sfond familjar i klasës së mesme i drejtuar dikur nga babai i tij, Sabri El Shaarawy. Të dy prindërit e fotografuar më poshtë kanë filluar të kenë fëmijët e tyre gjatë 30-it të tyre të ndjerë.

Është e rëndësishme të theksohet se atëhere si një fëmijë, Stephia's mami Lucia Shaarawy ishte më në mbështetje të djalit të saj vazhduar arsimin e tij, ndërsa babai i tij donte një kombinim të të dy arsimit dhe futbollit.

Vëlla: Stephan ka një vëlla fëmijë të quajtur Manuel El Shaarawy. Në vend që të mbështetej në pasurinë e vëllait të tij të madh, Manuel në foto më poshtë shkoi për t'u bërë agjent i futbollit.

Të gjitha në sajë të nënës së tij Lucia. Në më pak se 25 vite, Manuel Shaarawy është bërë zotërues i diplomave master në Tregjet dhe Strategjitë e Biznesit nga Fakulteti i Ekonomisë në Universitetin Katolik të Zemrës së Shenjtë, Milano Itali. Përvoja e tij akademike tani bashkohet me fushën e tij profesionale në menaxhimin e karrierës së vëllait të tij.

Stephan El Shaarawy Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte-Floket e tij

Njëherë e një kohë, tifozi i Stefanit, Aldo dikur tha ..."Djali im gjashtëvjeçar dëshiron flokë si të tutë. Çfarë duhet të bëjë ai? "

"Ka vetëm një gjë për të bërë dhe kjo është për ta çuar atë në floktaren time! Unë kam tre në të vërtetë - një në Savona, një në Milano dhe një këtu në Romë ".

Djali i Aldo-s përfundoi duke pasur stilin e hairstyle të Stefanit siç shihet më poshtë.

Sa kohë ju merr për të kreh flokët në mëngjes? Dhe çfarë xhel ju përdorni?

Përgjigja e Stephan ..."Jo shumë kohë në të gjitha. Vështirë se ka nevojë për ndonjë gjë duke bërë atë në ditët e sotme. Unë nuk e kam krehër. Unë vetëm i jap një goditje me tharëse flokësh, përdorni pak dylli - jo xhel - dhe disa llak për të mbajtur atë në vend dhe kjo është ajo. "

Stephan El Shaarawy Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte-Idhulli i tij

Sipas Stephan El Shaarawy ... "Kam përdorur gjithmonë për të parë Kaka kur isha i ri - kur ai ishte në AC Milan. Ai ishte modeli im i rolit, si në dhe jashtë fushës. Ai gjithmonë erdhi si me të vërtetë poshtë në tokë, madje edhe para se të takohesha me të. Më pas e njoha një herë kur luanim Real Madridin në një miqësore në Amerikë dhe ai ishte pikërisht ashtu siç e imagjinova - një person i mrekullueshëm, përveç një futbollisti fantastik ".

Stephan El Shaarawy Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte-Refuzuar nga Toka e Atit të tij

fillimisht, Stephan ishte kualifikuar për të luajtur për të Ekipi kombëtar i futbollit në Egjipt, por u mohua nga pastaj-trajneri Hassan Shehata të cilët paditurin rrating atë "Jo çdo Egjiptian duke luajtur për një ligë të huaj kualifikohet për të luajtur për anën kombëtare ".

Në mënyrë të zhgënjyeshme, El Shaarawy filloi të luante me Itali U-17 ku ai mori pjesë in dy 2009 UEFA U-17 Euro dhe 2009 FIFA U-17 Kupën e Botës.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë tonë Stephan El Sharawy dhe faktet e patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

1 KOMENT

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu