Sergio Ramos Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sergio Ramos Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit më i njohur nga Pseudonimi; "Cuqui". Historia e fëmijërisë sonë Sergio Ramos dhe Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij, por shumë pak e konsiderojnë Biografia e Sergio Ramos, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshme, le të filloni.

Sergio Ramos Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte -Jeta e hershme

Sergio Ramos Garcia ka lindur në 30th ditën e marsit 1986 në Camas, Sevilje, Spanjë nga prindërit; Paqui Ramos (nënë) dhe Jose María Ramos (babë).

Ai u rrit me dy vëllezër të motrat Rene dhe Miriam.Ramos ngjitet në futboll në moshën 14 si mbrojtës.

Që nga ditët e tij të fëmijërisë, Ramos e pati këtë pamje të personalitetit të pashëm dhe të bukur.

Sergio Ramos Historia e Fëmijërisë

Si një fëmijë i cili u rrit në qytetin e luftimeve të demit të Seviljes, Sergio u bë i interesuar për t'u bërë një luftëtar i armiqve dhe kurrë nuk mësoi për futbollin. Ai mund të shikonte dem gjatë gjithë ditës.

Sergio Ramos dashuri për Bull Fighting
Sergio Ramos dashuri për Bull Fighting

Për shkak të tij duke u konsideruar si një sport i rrezikshëm, prindërit e tij e hodhën poshtë atë në marrjen e saj si një zgjedhje e karrierës. Ishte vëllai i tij më i madh, i cili bëri ndërhyrjen më të madhe siç është përgjegjës për Sergio Ramos që njohim sot.

Në fjalët e tij, "Kur isha i ri, unë dikur kisha një karrierë ëndrre. Gjithmonë dëshiroja të isha një luftëtar, por nëna ime ishte pak e frikësuar për mua të bëhesha një bullfighter. Pasi u këshillova nga vëllai im më i madh, Rene, unë zgjodha futbollin, i cili ishte më pak i rrezikshëm ".

Sergio Ramos Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte -Karriera në Përmbledhje

Vëllai i tij më i madh Rene (vepron tani si agjenti i tij) e inkurajoi Sergjin që të përpiqej për futboll. Prindërit e tij organizuan një trajner privat për atë që e ndihmoi atë të zbulonte një talent të fshehur në lojë.

Trajnimi personal i Sergio Ramos
Trajnimi personal i Sergio Ramos

Ramos pasi zbuloi një talent në futboll, u bashkua me klubin e tij të parë, FC Camas. Ai shkëlqeu shumë në klubin e tij të të rinjve duke fituar shumë çmime ndeshje dhe duke marrë pjesë në disa njerëz të intervistave të ndeshjes.

Rezultati i fotos për foton e fëmijërisë së Sergio Ramos

Në FC Camas, doli se pak Sergio kishte talent të madh të futbollit në të. Kjo bëri që Sevilla ta rrëmbejë atë.

Sergio Ramos Ditët e hershme të karrierësSergio Ramos përuroi karrierën e tij nga Sevilla FC lokale. Kjo u vërtetua nga të dyja në FIFA Ballon d'Or Gala. Atje ai tregoi potencial të madh dhe 2003 ai u thirr në fund të ekuipazhit të parë. Sergio vazhdoi të luftojë, duke siguruar veten me arritje të mira, një vend në formacionin fillestar si mbrojtës i drejtë.

Disa klube evropiane po ndjekin progresin e tij me vëmendje të madhe në ditët e tij Sevilla. Për shkak të arritjeve të tij të jashtëzakonshme, Sergio mori shumë oferta. Ishte gjiganti spanjoll i futbollit Real Madrid, i cili më në fund e hodhi poshtë atë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, historia e tij tani.

Sergio Ramos Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte -Jeta familjare

BABAI: Jose María Ramos (babai i Sergio) luan një rol të madh në menaxhimin e kontratës së Sergio. Ai ka ndihmuar në negociata intensive me Real Madridin që ka sjellë përmirësime në kontratën e mbrojtësit madridista. Ai ishte njeriu përgjegjës për transferimin e tij të 27 në Real Madrid në 2005. Ishte një taksë transferimi rekord për djalin e tij të atëhershëm adoleshent.

Babai i Sergio Ramos pa djalin e tij tek Real Madrid
Babai i Sergio Ramos, Jose María Ramos e pa djalin e tij tek Real Madrid

Jose Ramos mbetet në rrethin e ngushtë të djalit të tij që nga ditët e tij të rinisë.

Babai i Sergio RamosSergio Ramos nuk do të ketë argumente nga familja e tij nëse ai vendos të largohet nga Real Madridi për Old Trafford në çdo kohë në karrierën e tij - sepse babai i tij është një tifoz i Manchester United. Para një takimi të Ligës së Kampionëve mes dy palëve në 2013, Ramos zbuloi dashurinë e babait të tij për futbollin anglez.

Ai i tha Sunday Times: "Babai im përdori për të parë shumë futboll dhe ai do të më thoshte kur isha fëmijë: Kështu dhe kështu po luan sot në United. Bir, duhet të shikosh Eric Cantona dhe David Beckham".

nËNA:Sergio Ramos NënëAta thonë se nënat janë gjithmonë të drejtë, kështu që tifozët e Manchester United u vendosën një herë për një lajm zhgënjimi pasi mamaja e Sergio Ramos tha se djali i saj do të qëndronte në Real Madrid.

Nëna e Sergio, Paqui Ramos është një tifoz i Real Madridit në thelb. Ajo, së bashku me bashkëshorten e Sergjisë, janë shumë të rëndësishëm në qëndrimin e vazhdueshëm të Sergio në Real Madrid, ndërkohë që mediat vazhdojnë të tregojnë pakënaqësinë e Ramos në Bernabeu pas dështimit të presidentit Florentino Perez për të dhënë premtimin e tij për ta shpërbluar atë me një kontratë të re dhe të përmirësuar në 2015.

Një lidhje e madhe ekziston midis Sergio dhe Paqui.

Sergio dhe Pacqi
Sergio (djali) dhe Dashuria e Pacqit (nëna)

Vëlla: Rene Ramos është vëllai më i madh i Sergjisë. Ai është aktualisht agjenti i tij që menaxhon karrierën e tij. Këto ditë, ai është më shumë në karrierën e Sergio sesa Jose, babai i tij, i cili dikur luajti një rol të madh.

Vëllai i Sergio Ramos, Rene Ramos
Vëllai i Sergio Ramos, Rene Ramos

Siç u përmend më parë, Rene ishte truri prapa përfshirjes së Sergio në futboll.
Motër: Miriam Ramos është motra e vogël dhe e vetme e Sergio Ramos. Ajo ishte e rëndësishme në martesën e vëllait të saj me Pilar Rubio. Miriam veproi si nusesja e saj.

Serge Ramos motër. Mariam
Serge Ramos motër. Mariam si nuset, çupë

Sergio Ramos Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Sergio Ramos Dashuria StoryRamos hyri në një marrëdhënie me gazetarin / prezantuesin Pilar Rubio në shtator 2012, dhe kjo u konfirmua nga të dyja në FIFA Ballon d'Or Gala. Pilar Rubio është personalitet i njohur televiziv, aktorja dhe modeli. Ajo është e njohur për mbulimin e ngjarjeve për rrjetin televiziv La Sexta. Ajo gjithashtu ka modeluar në disa revista të burrave dhe u shfaq në filma si Isi & Disi, shumë kohë, Carlitos dhe kampi i luftës, Cuestion de quimica dhe shumë më tepër. Në 2008 dhe 2009 ajo u zgjodh si femra më seksi në botë nga edicioni spanjoll i revistës FHM.

Sergio Ramos dhe Pilar Rubio u martuan në 2012 pasi kishin një marrëdhënie shumë të shkurtër.

Sergio Ramos Foto Dasma
Sergio Ramos Foto Dasma

Ata kanë dy djem: Sergio (i lindur Maj 6, 2014) dhe Marco (i lindur nëntor 14, 2015).

Koha familjare për festimin e trofeve thuhet të jetë lartësia e gëzimit për Ramosin dhe familjen e tij.

Para se të banonte me Pilar Rubio, Sergio Ramos ka qenë në marrëdhënie me modele të tjera dhe aktore. Ata përfshijnë; Elisabeth Reyes (2006-2007), Carolina Martinez (2006), Nereida Gllardo (2007), Amaia Salamanca (2009) dhe Lara Alvarez (2010- 2012)

Sergio Ramos Historia e Lidhjes - Historia e patreguar
Sergio Ramos Historia e Lidhjes - Historia e patreguar

Sergio Ramos jeta e kaluar e marrëdhënieve është e ngjashme me atë të Karim Benzema dhe Gonzalo Higuain i cili doli mjaft me vajzat para se të dilnin. E saj mjaft e kundërt me atë të Harry Kane, David Silva dhe Pedro Rodriguez.

Sergio Ramos Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte -Dashuria për Guitar

Në një intervistë me FourFourTwo, ai pranoi se ai është ai romantik në familje - në krahasim me vëllezërit e motrat e tij dhe familjen e zgjeruar.

Kur u pyetën për këtë, tha ai, "Unë e konsideroj veten veten më romantike të familjes sime. Unë e kam gjetur gjithmonë të vështirë ta shprehë atë në botën e jashtme; Unë përdor Guitar për të bërë këtë "

Sergio Ramos Dashuria Story
Si Sergio Ramos shpreh dashurinë

Sergio Ramos Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte -Luftimi i Bullit

Ramos është një tifoz i bullfighting, i cili është i popullarizuar në vendlindjen e tij, dhe ai është një mik personal i matadores Alejandro Talavante. Ai festoi fitoret për klubin dhe vendin duke luajtur me një kapelë matadorësh.

Sergio Ramos tregimet e tregimit të demit
Sergio Ramos ende mendon se është duke luftuar

Ramos është gjithashtu një aficionado kalë i nxehtë. Ai zotëron një fermë kurvar në Andaluzinë e tij të lindur posaçërisht kushtuar mbarështimit të kalit andaluzian.

Sergio Ramos Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte -Një katolik

Ramos është Katolik, dhe ka një tatuazh të Mary që mbulon gjysmën e lartë të krahut të majtë.

Sergio Ramos Feja në Tattoo
Sergio Ramos beson në tatuazh

Sergio Ramos Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte -Fakte Tattoo

Sergio është i njohur gjerësisht për grupin e tij të artit trupor. Ai ka një numër simbolik të ngjyrave në trupin e tij.

Fakte Tattoo Sergio Ramos
Sergio Ramos Trupi Tattoo Fakte

Ai i jep disa kuptim prapa çdo tatuazh. Këto numra janë afër zemrës së tij. Ramos mbante këmisha no.32 dhe no.35 kur ishte në Sevilla, përpara se të bashkohej me Real Madridin dhe të bënte debutimin e tij të lartë për Spanjën e moshës 19. Këto janë kuptimi i numrave në tatuazhin e tij të dorës.

Fakte Tattoo Sergio Ramos
Sergio Ramos Tattoo Fact Dorë

Sergio Ramos Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte -Zgjedhja e makinës

Sergio Ramos skips me prodhuesin gjerman të automobilave Audi për të siguruar makinat e tij.

Faktet e Sergio Ramos
Sergio Ramos zgjedhjen e makinave

Sergio Ramos Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Fakte -Forca dhe Dobësia

Ramos është një lojtar fizikisht i fortë që shkëlqen në ajër, për shkak të ngritjes dhe drejtësisë së tij, duke e bërë atë një kërcënim për qëllimet në set-pieces.

Sergio Ramos
Sergio Ramos; Një burrë me fuqi kolosale

Ramos është gjithashtu një agjent kompetent dhe agresiv. Ai është i talentuar me ritëm, aftësi të mira teknike, si dhe shpërndarje të mirë dhe aftësi kalimi.

Sipas gazetës sportive spanjolle Markë, FIFA-së të dhënat zyrtare konfirmuan se në 2015, Ramos ishte clocked me një shpejtësi të sprinting prej 30.6 kilometra në orë, duke e bërë atë një nga futbollistët më të shpejtë në botë në atë kohë.

Dobësia e tij mbetet disiplina e tij.

Sergio Ramos Fakte
Ana e dobët e Sergio Ramos

Ai është dërguar më shumë se 22 herë që kur karriera e tij filloi në Real Madrid. Ky është numri më i madh i kartonit të kuq në historinë e klubit. Gjithashtu, është një rekord i padëshiruar i La Ligas për Real Madridin. Sergio Ramos ka kartat më të kuqe në historinë e La Ligës. Dashuria e tij për kartat e kuqe është e pafundme.

Duke u ngarkuar ...

1 KOMENT

  1. Nëse zoti Ramos e di se çfarë vetëdija është ... ..
    Ai duhet të ndihet keq për veten sot.
    Natyrisht ky djalë ka një tjetër histori si një lojtar brutal,
    Unë nuk do të isha krenar nëse në këpucët e Zidane ... me sa duket Ramos kishte një mision për të sabotuar një lojtar dhe Zidane duhet të mbani mend atë që ai nuk e donte veten si një lojtar, paralajmëroi me anë të aksionit Ramos dje.
    Disa njerëz bëhen gradualisht të shëmtuar; Ramos është një prej tyre dhe ai duhet të ketë mbledhur kartën e tij 38th si kampionë rekord ligë të sjelljes së keqe.

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu