Salomon Rondon Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit i cili njihet më së miri me pseudonimin "Gladiator". Historia jonë e fëmijërisë së Salomon Rondon plus Biografia e patreguar Fakt për ju një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhëniet dhe jetën personale etj.

Po, të gjithë e dinë se ai është dikush që është në gjendje të pranojë ose të tolerojë vonesat e karrierës, duke e bërë atë një nga sulmuesit më të mundshëm që ka fituar ndonjëherë kampionati i Premier League. Megjithatë, vetëm disa e konsiderojnë Biografinë e Salomon Rondon, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Salomon Rondon Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Historia e jetës së hershme dhe familjes

José Salomón Rondón Giménez ka lindur në ditën e 16th të shtatorit 1989 tek nëna e tij, Maitana Giménez (një shtëpiake) dhe babai, José Rafael Rondón (një mësues i kimisë) në sektorin e populluar të Catia, në Caracas të Venezuelës. Më poshtë është një foto e prindërve të bukur të Salomon Rondon.

Prindërit e Salomon Rondonit - MOTHER - Maitana Giménez dhe FATHER-José Rafael Rondón (Kredia për IG)

Lindja e Salomon Rondonit ishte paracaktuar sipas babait të tij i cili dikur dha një tregim për historinë e para të lindjes së djalit të tij.

"Gruaja ime, kur ajo ishte shtatzënë, kishte një bark shumë të madh. Gjithashtu në atë kohë, motra ime ishte një admirues i Diego Maradona për shkak të Kupës Botërore 1986. Rezulton se çdo herë që pamë një lojë ku Maradona luajtur, fëmija Solomon do të fillojë më shumë në mitrën e nënës së tij. Për shkak të kësaj, motra ime tha se djali im i palindur do të ishte një lojtar futbolli dhe ajo kishte të drejtë. Kujton José Rafael Rondón.

Rondoni përfundimisht u lind si biri i dytë për prindërit e tij në familjen e tij të klasës së mesme. Ai u rrit me vëllezërit e tij, Gerardo, i cili është tre vjet i lartë dhe vëllai i tij i vetmuar, Onlymai, i cili është 3 vite i vogël.

Salomon Rondon Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Karriera e hershme

Salomon Rondon filloi të jetonte fatin e tij në fillim, duke ecur, duke gjuajtur dhe duke fjetur me një top çdo natë. Ishte pjesëmarrja e tij në futboll që e drejtoi atë nga zgjedhjet e varfëra që mund të kishte bërë si fëmijë.

"Që kur kam lindur unë gjithmonë kam ecur me një top dhe duke gjuajtur gjithçka. Në moshën katërvjeçare fillova të luaja në shkollën time. "

Në epokën e tenderit të 4, Rondoni kishte pranuar idhujt e tij Rivaldo dhe Ronaldo Luís Nazário de Lima.

Vendimi për të luajtur futboll në shkollë erdhi një ditë kur mësuesi i Rondonit kërkoi rekomandimin e nënës së tij, Maitana, për të lejuar djalin e saj të luante futboll në gjykatat e pista të shkollës. Ajo pranoi dhe Rondoni filloi të luante futboll në shkollë gjatë ditës. Suksesi i tij i parë sportiv erdhi gjatë lojrave konkurruese të shkollës së tij ku fitoi trofeun e tij të parë.

Rondon Suksesi i Parë Sportiv - Kreditet për klubinGulima

Edhe pas kthimit nga shkolla, futbolli ishte ende një domosdoshmëri. Kjo e bëri atë të regjistrohej në klubin e tij lokal të të rinjve, San José de Calasanz, i cili i dha mundësinë të luante futboll në mbrëmje. Rondon e përdori futbollin si një aktivitet plotësues për studimet, të cilat gjithnjë zbritën nën mbikëqyrjen e prindërve të tij, të cilët formuan zakonin e mbajtjes së albumeve të fotografive të kujtimeve të hershme të futbollit të djalit të tyre.

Babai i Salomon Rondon zbulon jetën e hershme të djalit të tij në një album - Kredi për Cronica.

Salomon Rondon Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Rruga për famë

Edhe pasioni i Salomon Rondon për futbollin u ndje, ndonjëherë negativisht në shtëpinë e tij të familjes. Kjo ishte një kohë që Rondoni dhe vëllai i tij Gerardo u pëlqeu të thyejnë dritaren e shtëpisë së tyre, llambat dhe vazot.

Salomon Rondon e theu dritaret e tij në shtëpi me topin e tij të futbollit si një Kid (Credit to PixaBay)

Pranimi i qortimit të ashpër nga prindërit e tij çoi në mamanë e tij duke u thënë Rondon se do të duhet të paguajë për syzet kur ai fillon marrjen e parave si një futbollist profesionist.

Marrja e vendimit të madh:

Rondoni bëri vendimin më të madh kur ai ishte në vitin e dytë të shkollës së mesme Calasanz. Ai u përball me babanë e tij Rafael për të pasur atë që ai konsideroi një bisedë shumë serioze me mësuesin e kimisë.

"Ai më tha se do të largohej nga shkolla për të luajtur futboll". babai i tij kujtoi.

Salomon Rondon në fund e bëri vendimin e parevokueshëm të braktisjes së arsimit të tij kolegj dhe duke u angazhuar plotësisht në futboll. Një vendim i tillë u pasua nga ai që u regjistrua në listën e klubit lokal Deportivo Gulima pas një gjyqi të suksesshëm.

Salomon Rondon Deportivo Gulima ID Card (Kredia për ClubGulima)

Salomon Rondon Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Ngrihu në famë

Ndërsa në Deportivo Gulima, Salomon Rondon kishte sytë në Evropë. Për të ndjekur këtë, ai vendosi të vazhdojë procesin e tij të maturimit të futbollit në Aragua, një klub kolumbian me reputacion për projektimin e lojtarëve në Europë. Rondon bëri një ndikim të menjëhershëm në Aragua duke u bërë subjekt kryesor i mediave të klubit.

Rruga e famshme e Salomon Rondonit (Kredia për CumpleañosdeFamosos)

Suksesi i vazhdueshëm e çoi atë në ekipin e lartë të klubit mezi një vit pas bashkimit me radhët e të rinjve. Rondon në moshën 17 bëri debutimin e tij në Primera Venezuelën División. Nuk duhej kohë para se ai të etiketohej si sulmuesi më i mirë në vendin e tij.

Historia e suksesit të Salomon Rondon me Aragua (Kredia për AS)

Në atë vit, 2008, ëndrrat e Rondonit për të luajtur në Evropë u bënë realitet pasi u hoq nga UD Las Palmas në Spanjë. Duke folur për atë moment emocional të largimit nga shtëpia, Rondon dikur tha ...

"Largimi i familjes sime në Evropë ishte gjëja më e vështirë. Fjalët finale të mia për mua ishte 'Shko!' Mami im po qante kur ajo tha se. Kam qarë shumë. Isha vetëm 19 në atë kohë. Unë nuk dija asgjë - nuk dija të gatuaj ... Unë kam qenë gjithmonë në Skype duke thënë, 'Mami, si mund ta gatuaj makaronën ?!' Gjyshja ime ishte si, 'Vendosni ujë në tigan dhe ...' '"

Në Evropë, Rondon përparoi dhe e gjeti veten duke luajtur për Malaga. Ai nuk mori shumë kohë për të bërë një përshtypje me klubin. A e dini? ... Ndërkohë që në Malaga, një nga një Rondon plakur u zhvendos për makinat e golave Ruud van Nistelrooy duke e fustruar atë dhe më vonë duke e detyruar atë të dalë në pension.

Rritja e famës së Salomon Rondon (Kredia për TalkSports dhe 20Minutos)

Salomon Rondon vazhdoi të ishte një hero që pasi kishte shkarkuar një plakur Ruud van Nistelrooy. Falë formës së tij, ai kaloi rekordin e golave ​​të LaLiga të shënuara nga ish-futbollisti venezuelian Juan Arango. "Shpëtimtari i Malagës"Sa ai u quajt e pa veten duke ndihmuar klubin spanjoll shpëtuar largim.

Salomon Rondon bëhet Shpëtimtari i Malagës (Kredia për të Instagram)

Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Salomon Rondon Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Romantet e Salomon Rondonit janë ato që i ikin shqyrtimit të syrit publik thjesht sepse jeta e tij e dashurisë është pa drama. Pas Venezuelës të suksesshëm, ekziston një grua magjepsëse dhe fëmijë të bukur.

Gruaja dhe Fëmijët e Salomon Rondonit (Kredia për Salomon Rondon Instagram)

Salomon Rondon si në kohën e shkrimit të jetës në Newcastle të cilën ai beson se është një "qytet i madh"Për familjen e tij. "Gruaja ime, dy fëmijët e mi, vjehrra ime, gjyshe e gruas sime, kam familjen time rreth meje" tha Rondón,

Salomon Rondon Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta personale

Njohja e jetës personale të Salomon Rondonit do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij. Duke filluar, ai është dikush me një qasje metodike ndaj jetës, e cila siguron që ai të vendos vendimin për të kërkuar lumturinë mbi të gjitha gjërat.

Larg nga shënimi i golave ​​në fushë, Salomon Rondon shpenzon kohë të vlefshme për të kryer stërvitje boksi, të cilat beson se rrit forcën e trupit të sipërm. Më poshtë është një video e këtyre workouts.

Rondon beson në boksin si një sport për vetëmbrojtje. Në video më poshtë, ai është në gjendje të vënë boksin në përdorim të mirë duke i mësuar fëmijët e tij se si të mbrojnë veten dhe kurrë nuk e përdorin sportin si një mjet për të kërkuar probleme.

Larg nga St James 'Park, duke luajtur me fëmijët e tij dhe boksin, Rondon sjell gëzim duke ecur me qenin e tij.

Salomon Rondon dhe qeni i tij (Credit to The Mirror).

Salomon Rondon Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta familjare

Duke qenë futbollisti më i famshëm i vendit të tij dhe përfaqësuesi i vetëm i Premier League, sigurisht që familja e Salomon Rondonit dhe gjithë vendi i tij janë krenarë për të. Prindërit dhe vëllezërit e Salomon Rondonit mbeten në Karakas, Venezuelë, e cila në kohën e shkrimit. Ky është një vend që është politikisht i paqëndrueshëm për shkak të krizës ekonomike dhe politike të gjatë.

Vendi i Salomon Rondonit në trazirë (Kredia për NBC News dhe Khilafah)

Me inflacionin që del jashtë kontrollit, krimi i dhunshëm është i përhapur dhe shkalla e vrasjes është e tmerrshme në Venezuelë. Duke folur për rreziqet e rrëmbyesve, tha dikur Rondon;

"Shumë pak njerëz e dinë se kush janë familja ime dhe përpiqem sa më shumë që të jetë e mundur që ata të mos shihen me mua - aspak në Venezuelë. Nëse unë jam me ta, është gjithmonë në shtëpinë e familjes. Ne nuk shkojmë së bashku në mënyrë që të mos tërheqim vëmendjen. Unë përpiqem të mos tërheq vëmendje për vete kur të jem atje ".

Pavarësisht shqetësimeve të sigurisë, Rondon nuk është i turpshëm për të marrë fotografi me prindërit e tij, sidomos baba i tij i dashur, i cili nga një mësues i kimisë më vonë u bë profesor i kimisë në një nga shkollat ​​ushtarake të Venezuelës.

Salomon Rondon duke u çlodhur me babanë e tij (Credit për Instagram)

Salomon Rondon Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte- Fakte të patreguara

Rreth Gladiatorit të tij Pseudonimi:

Sipas pasqyrë, Salomon Rondon dikur zbulon se ai gëzon të qënit i thirrur me nofkën e tij ... "Bisha. "Gjatë kohës së tij në Malaga. Pas hyrjes në Newcastle, tifozët filluan ta quanin "Gladiator"I cili është një nicname ai preferon më së shumti.

"Më pëlqen pseudonimi 'Gladiator'. Kjo është ajo që përpiqem të jem në fushë. I hap krahët, dukem i madh, bëj trupin tim në rrugë dhe përpiqem ta kontrolloj topin për ekipin tim ".

Pas ngarkimit të një videoje Gladiator Skills, Rondon vendosi të bëjë tifozët e tij të konkurrojnë për një çmim duke kërkuar që ata të dërgojnë video të mashtrimeve dhe truket më të mira me ndonjë objekt që nuk është një ⚽ duke përdorur hashtagun #GladiatorSkillz #Gladiador #Gladiator. Më poshtë është Gladiator Video e Salomon Rondon.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë tonë Salomon Rondon dhe fakteve të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu