Ryan Giggs Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet historinë e plotë të një Legjenda Futur më të njohur nga Pseudonimi; 'Giggsy'. Historia e fëmijërisë së Ryan Giggs plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për qëllimet e Ryan Giggs dhe për të ndihmuar rekordin dhe trofeun e tij, por pak e konsiderojnë jetën e tij jashtë fushës e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshme, le të filloni.

Ryan Giggs Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Jeta e hershme

Ryan Joseph Giggs ka lindur në 29th të nëntorit 1973, në Spitalin e St Davidit në Kanton, Cardiff, për babain Danny Wilson (ish lojtar Rugby) dhe Lynne Giggs (Sales Person).

Story Ryan Giggs Childhood

Ai u pagëzua Ryan Joseph Wilson por si një adoleshent ndryshoi mbiemrin e tij me atë të nënës së tij pasi prindërit e tij u ndanë. Ju mbani emrin Ryan Wilson në futboll gjatë ditëve të para të Manchester United. Si djalë i vogël, ai kishte shumë ekuilibër. Giggs thuhet se ka trashëguar ekuilibrin dhe atleticizmin e tij nga babai i tij i cili ishte një lojtar popullor Rugby në kohën e tij.

Duke filluar, ai u rrit në Mançester, ku nëna e tij u zhvendos pas divorcit të saj me burrin e saj.

Giggs kaloi më shumë nga vitet e tij të fëmijërisë duke u kujdesur për vëllain e tij të vogël, Rhodri Wilson Giggs. Ai ishte fëmija i parë, djali i parë dhe shpesh i quajtur 'babai i vogël i shtëpisë' jo faleminderit për babanë e tyre duke i lënë ata kur ishin fëmijë.

Pavarësisht se gëzonin shumë kohë më të lumtura si fëmijët, pak njerëz e dinin se Ryan Giggs (Ryan Wilson) do të tradhtonte dhe do ta mbështeste vëllain e tij (Rhodri Wilson Giggs) në vitet që do të vijnë. [FULL STORY CONTEMPLED]

Ryan Giggs Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Rritja në Fame

Ryan Giggs filloi futbollin në moshën 3 sapo filloi shkollën. Kjo ishte në klasën e fidanishteve dhe të pritjes (faza para-përgatitore e edukimit të tij). Ai bëri shumë përparim në futboll si fëmijë. Ai ishte dikur kapiteni më i ri shkollor i shkollës së tij ka pasur ndonjëherë. Madje, ndërkohë që ai luajti për shkollat ​​e Anglisë, atë të Uellsit gjithashtu ishin të interesuar për të. Ai do të udhëtonte një herë në Uells për të luajtur futboll të rastit pasi ai ishte i pasionuar për atdheun e tij. Ryan Giggs filloi punën deri në ekipin e tyre kombëtar si një djalë i ri.

Ryan në një moment u kthye besnikërinë e tij në vendin e tij. Ai mbuloi për 'Wales School Boys' një rekord 64 herë që ka regjistruar më shumë kapele për Shoqatën e Futbollit të Shkollave Angleze. Ai ishte i vetmi lojtar i cili përparoi shumë në nivelet e shkollës.

Shënim: Mbrapa, ai u përgjigj Ryan Giggs në shkollë, por Ryan Wilson u përdor ndërsa ai luan futboll. Ai ishte kapur tashmë nga skuadrat e Manchester United pas përfundimit të kupës së tij të shkollës. Në këtë ndeshje, ndihmat e tij me një dorë e udhëheqin ekipin e tij të shkollës për të fituar Kupën e Shkollës së Granadës në 1988.

Pas kësaj gare, të gjithë biseduan për Ryan Wilson, 14-vjeçarin që kishte fituar ndeshjen për Salford. Ai bëri lojë fantastike me këmbë për të ofruar asistime për qëllimet e ekipit të tij. Ai u prezantua me njeriun e çmimit të ndeshjes në intervistën më poshtë. [Video të përfshira më poshtë].

Xhon Wilson, sigurisht, ishte futbollisti adoleshent, i cili më vonë u bë i njohur si Ryan Giggs pasi pranoi të luante për Manchester United. Ju lutem mos merrni hutuar, Wilson ishte emri i babait të tij, Giggs emrin e vajzërisë së nënës së tij.

Ryan Giggs Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Jeta familjare

BABAI: Ti Ryan Giggs ka gëzuar një marrëdhënie të mirë me babanë e tij, Danny Wilson, i cili ishte një lojtar popullor Rugby gjatë kohës së tij.

Marrëdhënia e tyre ishte megjithatë e shkurtër pasi Z. Danny Wilson divorcoi gruan dhe u largua nga familja e tij. Kjo ndodhi kur Ryan Wilson Giggs ishte vetëm 3 dhe babai i tij ishte 21 vjeç. Nga llogaritjet, ai lindi djalin e tij të parë, Ryan Giggs Wilson në moshën 18. Kjo periudhë e tmerrshme e ndarjes dhe e lënë gruan e tij në familje erdhi kur ajo ishte shtatzënë me fëmijën e tij të dytë.

Z. Danny Wilson më vonë i pendoi veprimet e tij dhe e fajësoi veten për rrëmujën që familja më pas shkoi. Pas disa problemeve personale, duke përfshirë burgimin për ngarje me pije, ai u përpoq të rindërtonte një marrëdhënie me bijtë e tij, por thotë se ai 'marrëdhënie helmuese' me nënën e tyre e bëri të vështirë. Më vonë u martua me partnerin e tij afatgjatë, Dawn Pritchard.

nËNA: Ajo është Lynne Giggs, super mamaja që i ngriti djemtë e saj në më të mirën e aftësive të saj pasi i shoqi Wilson i lindur nga Cardiff e la atë.

Sipas Lynne 'Wilson më la për arsye se ai nuk ishte gati për atësi në një moshë të re të 20. Në atë kohë, ai kënaqej duke fluturuar, flirtim me shokët e tij të vajzës në vend të qëndrimit të tij me familjen e tij. Ai kurrë nuk ishte në dashuri me mua. Ai më ka përdorur dhe më ka hedhur.

Si një nënë e vetme, ajo ndihej e vetmja kohë më e madhe. Ajo mund të lidhej vetëm me dy djemtë e saj Ryan Giggs Wilson dhe Rhodri Wilson Giggs që do të thotë më shumë për të.

Si një mama e vetme që bën punën më të vështirë në botë (duke rritur djemtë), përgjegjësia e saj u dyfishua. Menaxhimi i shtëpisë, i fëmijëve dhe i financave të familjes, të gjitha vetëm erdhi me shumë vendosmëri dhe vendosmëri. Sidoqoftë, ajo ka kaluar nëpër kohë dhe ka shikuar që djemtë e saj të rriten për t'u bërë fëmijët e ëndrrave të saj.

Ryan Giggs Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Jeta e marrëdhënieve

Giggs u martua me partnerin e tij të gjatë, Stacey Cooke, në një ceremoni private në 7 Shtator 2007.

Ata kanë dy fëmijë, të dy të lindur në Salford dhe jetojnë në Worsley, Manchester të Madh, afër vendit ku u rrit.

Çifti më në fund u nda në prill, 2016 pas flirtimit të tij të dyshuar me një kamariere të punësuar në Xhorxh, restorantin luksoz të Manchesterit që ai hapi në 2014. Edhe martesa e tyre u shkatërrua kur gruaja e tij vuri re se kishte një marrëdhënie tetëvjeçare me vëllanë e tij më të vogël, gruan e Rhodrit, me emrin Natasha Lever.

Vëllai i vogël Giggs, Rhodi ka premtuar se kurrë nuk do ta falë atë për marrëdhënien e tij me gruan e tij. Raportet gjithashtu sugjerojnë se Giggs kishte një marrëdhënie tjetër me ish-Mis Uells Imogen Thomas.

Që pas ndarjes së tyre, Ryan Giggs është mbyllur në një betejë të divorcit prej £ 40 milion. Ish-mesfushori i Manchester United dhe Uells ka qenë në një betejë të gjatë gjyqësore me gruan e tij Stacey mbi një pjesë të pasurisë së tij, të fituara gjatë një karriere të mbushur me trofe 24-vjeçare.

Ryan Giggs Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: E mbushur me Atin

Babai i larguar i Ryan Giggs ka dalë dhe më në fund ka folur për tradhtinë përfundimtare të djalit të tij. Shënim: Ata nuk kanë folur për disa vite.

Së pari ishte duke dashur që djali i tij të dështonte në karrierën e tij. Pasi Giggs u bë menaxheri i përkohshëm i Manchester United në 2014, babai i tij i tha tabloidit britanik Sun"Unë nuk shoh se si lojtarët mund t'i besojnë atij pas asaj që i ka bërë vëllait të tij," duke iu referuar Giggs që pretendohet se ka një marrëdhënie afatgjatë me dhe mbarsja e gruas së vëllait të tij Rhodri, Natasha Giggs. Wilson akuzoi Ryan për të qenë "Një mashtrim, i pabesë dhe një gënjeshtar".

Babai i Giggs dhe Ish-ylli i vallëzimit në Uells Danny Wilson ka thënë se familja është copëtuar nga veprimet e lojtarit të Manchester United.

Duke folur për Daily Star ai tha: "Unë kurrë nuk do të mbyllja derën time te asnjë prej fëmijëve të mi. Por unë nuk do ta mbroj më Ryan. Unë jam me të. Unë e kam hequr dorë prej tij. Sleping me gruan e vëllait të tij është 'gjëja më e ulët që dikush mund të bëjë ndonjëherë për dikë'. Babai i shkatërruar tha se kishte 'hequr dorë' në anën e vjetër.

Giggs më në fund i kërkoi falje vëllait të tij më të vogël Rhodri për çështjen tetëvjeçare që kishte me gruan e tij. Këtu janë fotografitë e të gjitha palëve të përfshira.

Ryan Giggs Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Jose Mourinho vodhi vendin e tij

Van Gaali shkarkimi dhe emërimi i ardhshëm i Mourinhos la Giggs në harresë dhe frustrim. Së pari, ai ishte shumë i pakënaqur me klubin për t'u anashkaluar për rolin e menaxherit pavarësisht shpenzimeve deri në tre dekada me ta. Pastaj, ai përparoi duke u frikësuar se do të hidhej Mourinho. Kjo në të vërtetë ndodhi. Jose Mourinho zhgënjyer Giggs dhe në frustrim, ai dha dorëheqjen nga klubi.

Sipas Jose Mourinho,

"Unë kurrë nuk largohem nga përgjegjësia ime. Realiteti është se nuk është përgjegjësia ime që Ryan Giggs të mos jetë në klub. Puna që kërkoi Ryan është puna që klubi vendosi të më jepte. Kjo nuk është faji im. Ishte 29 vite që ai kaloi në klub dhe jo 29 ditë "

Ryan Giggs Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Për të cilën po mbahet mend

Ai ishte një shërbëtor besnik. Giggs luajti nën Sir Alex Ferguson për gjithë karrierën e tij. Që nga nënshkrimi me katërmbëdhjetë vjeçar me Sir Alex Ferguson, ai është bërë lojtari më i dekoruar në historinë angleze të futbollit dhe ka mbledhur njëmbëdhjetë Premier Ligë, katër FA Cup dhe dy medalje të fituesve të Ligës së Kampionëve, plus disa kujtime shumë të veçanta përgjatë rrugës.

Giggs ishte personi i parë që ndonjëherë fiton çmimin PFA Young Player of the Year dy sezone në një rresht (1991 / 92 dhe 1992 / 93). Karriera e tij e përgjithshme e futbollit qëndronte në një lojë 1,027 kundër një skuadre qesharake 117 gjatë karrierës së tij. Në total, ai është i vetmi që ka luajtur kampionat e kampioneve të 19 kampionëve.

Ryan Giggs Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Më shumë fakte të dukshme

  • Ai fitoi trofe të 34. Kjo është nëntë më shumë se Manchester City kanë fituar në gjithë historinë e tyre.
  • Karriera e tij e luajtur në Ligën Premier të Manchester United zgjati ditët e 7,934.
  • Giggs mban rekordin e kryeministrisë për numrin më të madh të ndihmave në historinë e Premier League me 271. Disa nga qëllimet e Ryan Gigg ishin spektakolare dhe ishin në listën e ngushtë për qëllimet e sezonit.
  • Nëse një lojtar debutoi këtë vit dhe luajti për të njëjtën gjatësi si Giggs, ai do të bënte paraqitjen e tij përfundimtare në vitin 2039.
  • Phil Jones nuk ka lindur kur Giggs bëri debutimin e tij të Man United.
  • Vetëm 12 TEAMS kanë luajtur më shumë se Premier League se Giggs: Chelsea, Arsenal, Aston Villa, Tottenham, Man United. Everton, Liverpool, Newcastle, West Ham, Man City, Blackburn dhe Southampton.
  • Ai bëri paraqitjet e 151 Champions League, i treti në listën e të gjitha kohërave pas Xavi (157) dhe Iker Casillas (158) ... dhe numri i saktë i lojrave të Ligës së Kampionëve Chelsea kanë luajtur në tërë historinë e tyre.
  • Ai është zëvendësuar më shumë herë se çdo lojtar tjetër në historinë e Premier League (134) ..
  • Ai shënoi golat 168 në total për United. Pavarësisht se nuk njihen si golashënues, vetëm gjashtë njerëz kanë shënuar më shumë për klubin (George Best, Dennis Viollet, Jack Rowley, Denis Law, Wayne Rooney dhe Sir Bobby Charlton).
  • Kur Giggs shënoi topin në cepin e lartë të qëllimit Benfica në 14 Shtator 2011, ai u bë golashënuesi më i vjetër në Ligën e Kampionëve në 37 vite, 289 ditë.

Ryan Giggs Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Veshur me Bikini Bra

Ryan Giggs ka shfaqur dikur pjesët e tij të bardha në një ribashkim të dhomës së veshjes me shokët e Klubit të 92. Pse uellsi ishte veshur me një bikini në një turne para sezonit të Los Anxhelos mbetet i panjohur.

Ryan Giggs Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Regjistrimi disiplinor

Giggs nuk u shkarkua kurrë në karrierën e tij të 24-së duke luajtur karrierë për Manchester United dhe u dërgua vetëm një herë kur luante për Uells, në 5 Shtator 2001 në një kualifikues të Kupës së Botës kundër Norvegjisë. Ishte vetëm një kartë e dytë e verdhë që ai mori në minutën e 86th. Në nëntor 2003, ai u shpall fajtor për sjellje të pahijshme nga FA për shkak të sjelljes së tij gjatë lojës së Battle of Old Trafford kundër Arsenalit (një nga dy United dhe gjashtë lojtarë të Arsenalit të akuzuar për incidentin). Giggs mori një gjobë £ 7,500 mirë por shmangi pezullimin. Në të njëjtën javë, Giggs mori një pezullim nga dy ndeshje nga futbolli ndërkombëtar për të lëkundur qëllimisht lojtarin rus Vadim Evseev në fytyrë gjatë ndeshjes së parë të play-offit Euro 2004. Shkelja është humbur nga gjyqtari Lucílio Batista, por Giggs u akuzua më vonë duke përdorur dëshmi video.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu