Ryan Fraser Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit i njohur me pseudonimet "Wee Man, Ryzi". Historia jonë e fëmijërisë Ryan Fraser plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri tani.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, edukimin / karrierën, jetën e karrierës së hershme, rrugën për famë, ngjitjen në histori, jetën e marrëdhënieve, jetën personale, jetën familjare dhe faktet e jetesës etj.

Ryan Fraser Story Childhood - Analiza. Kredia për EveningExpress, DailyRecord dhe PremierLeague

Po, të gjithë e dinë Fraserin tek një specialist i skajshëm i skocezit dhe specialist i ndihmës. Megjithatë, vetëm një dorë e disa tifozëve të futbollit e konsiderojnë Bio Fraser-in e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Ryan Fraser Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Historia e jetës së hershme dhe familjes

Ryan Fraser ka lindur në 24th ditën e shkurtit 1994 me nënën e tij, Debbie Fraser dhe babanë, Graeme Fraser në qytetin port të Aberdeen, në verilindje të Skocisë, Mbretëria e Bashkuar. Scott ku raca dhe etnia është e bardhë u lind si i vetmi fëmijë për prindërit e tij.

Ryan Fraser vjen nga një sfond familjar i përulur, i mesëm në klasë të mesme dhe shtëpia sportive. Pse Sporting Home? ... kjo është për shkak se nëna e tij ishte një ish-sprinter 100 metra i cili përfaqësonte Skoci në ngjarjet atletike.

Ryan Fraser kaloi vitet e para të jetës së tij në Aberdeen, Skoci, përpara se të nisej me prindërit e tij në Oman, në vendin e Lindjes së Mesme, ku babai i tij mori një punë si një punëtor në det të hapur, TheScottishSun raporti. Babai i Ryan Graeme Fraser me marrjen e punës së naftës në Lindjen e Mesme mori vendimin për të zhvendosur gjithë familjen e tij.

Ryan Fraser Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Edukimi dhe krijimi i karrierës

Si Fillimi i Futbollit filloi:

Ndërsa Ryan Fraser jetonte në Oman me prindërit e tij, ai kishte një top dhe të gjitha që ai bëri ishte vetëm goditje rreth. Pak ai e dinte se po ndërtonte talente prej saj. Ryan nuk goditi vetëm topin e tij, ai mësoi se si të vraponte me të. Ky ishte momenti përcaktues që gjenet e nënës së tij filluan të manifestohen në një sport, as prindërit e tij nuk e pëlqyen fillimisht.

Duke folur për ngjashmërinë, Fraser pasqyroi njëherë të rinjtë e tij duke thënë: "Mamaja dhe baba im nuk i pëlqejnë futbollit, prandaj nuk e di se si e kam marrë atë. "Me sa duket ata e shihnin djalin e tyre të shkëlqyer në sportin që i mori jo vetëm duke u interesuar, por duke marrë vendimin përfundimtar të kthimit në vendin e tyre.

Sakrifica e Atit:

Kur babai i Ryan Fraser e kuptoi se djali i tij ishte i mirë në futboll, ai vendosi të linte punën e tij të pasur të naftës, të gjitha në emër të kthimit në Aberdeen. Young Fraser ishte 10 në kohën kur familja e tij vendosi ta ndihmonte të ndjekë ëndrrat e tij për t'u bërë futbollist.

Megjithëse ishte e vështirë për Graeme të linte punën e tij në det të hapur dhe Debbie për t'u marrë me daljen në pension nga Atletika, megjithatë, të dy prindërit e bukur vendosën të vazhdojnë të jetojnë ëndrrat e tyre përmes djalit të tyre.

Ryan Fraser Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta e hershme e karrierës

Vendimi familjar i Ryan Fraser pagoi dividentët e vet pasi ata panë pak Ryan duke u përzgjedhur në mesin e fëmijëve të suksesshëm që kishin kaluar sprova me Akademinë e futbollit Kincorth të vendosur në Aberdeen të Skocisë.

Getting pranuar në një akademi prestigjioze ishte një e shtënë e gjatë, e cila patjetër paguar. Ndërsa Ryan vazhdoi të pjekur, ai e pa veten duke u vendosur mirë në jetë me Akademinë. Herët në karrierën e tij, u bë shumë e qartë se Fraser i ri kishte trashëguar gjenet e shpejtësisë së nënës së tij. Fraser ishte fëmija më i vogël dhe më i shpejtë në akademi.

Ryan Fraser, e drejtë, në veprim gjatë ditëve të para të karrierës së tij. Kredia për të EveningExpress CO.UK

Jeta në Aberdeen FC:

Ryan Fraser u largua nga Kincorth Academy në moshën 16 pas nënshkrimit të një kontrate me Aberdeen FC. Si Ryan Fraser vazhdoi të pjekur, ai e pa veten duke u vendosur mirë në jetë me Akademinë. Ai bëri progres i qetë përmes grupmoshave të akademisë, duke fituar besimin e trajnerit të tij të rinisë.

Viti 2010 pa Fraser që iu dha mundësia për të luajtur në ekipin e lartë të Aberdeen, ku ai vazhdoi të qëndrojë në lojëra të tij. Fraser bëri një përshtypje të menjëhershme në ekipin e parë të Aberdeenit gjatë pjesës së hershme të sezonit të Premier League të 2012-13. Ky konkurs e fitoi çmimin "Lojtari i Ri i Muajit" për shtator dhe tetor 2012.

Ryan Fraser Historia e karrierës së hershme. Kredia për të Regjistri i përditshëm.

Ryan Fraser Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Rruga për Fame Story

Kur Going Got Tough:

Performanca e jashtëzakonshme e Ryan Fraser u bë një burim shqetësimi dhe vështirësish të vazhdueshme për lojtarët kundërshtarë. Situata doli nga dora e pastaj Aberdeen-it menaxher Craig Brown duhej të shprehte shqetësimin se ekipet kundërshtare po shënjestrojnë Fraserin me pengesa të vështira.

Pas këtyre sfidave, Fraser vendosi të refuzojë një zgjatje të kontratës me shpresën për të vazhduar futbollin e tij poshtë në jug në Angli. Ky vendim shkoi kundër tifozëve të Aberdeen që reaguan negativisht.

Fillimi i vështirë për jetë në ACF Bournemouth:

Ryan's Road to Fame Story - Kur shkon e bën të ashpër. Kredia për të talkSPORT

Një dëm i rëndë në gjunjë, i marrë në sesionin e tij të parë të trajnimit, kufizoi rreptësisht përparimin fillestar të Fraser në Bournemouth. Ajo që ishte shumë më e vështirë për të mbajtur Ryan ishte abuzimi i drejtuar atij dhe familjes së tij nga ish-tifozët e Aberdeen-it të cilët nuk ishin të kënaqur me largimin e tij.

Duke folur për përvojën, Fraser tha një herë: "Ishte e vështirë të merrej me vendimin tim të transferimit i cili u keqësua kur shkova dhe u plagos menjëherë. Dy javë në lëvizje, u ndjeva sikur bëra zgjedhjen e duhur, por unë dhe familja ime u bënë për të ". Kishte një kohë që Ryan Fraser kishte tweete dhe mesazhe, të cilat ishin mjaft abuzive dhe të denjë për të mos reaguar.

Ryan Fraser Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Ngritja në Fame Story

Pavarësisht nga fillimi i tij zhgënjyes në Bournemouth dhe abuzimi që vazhdonte të hidhej, Fraser ishte gjithmonë i bindur se ai kishte bërë thirrjen e duhur në vendimin e tij për të udhëtuar në jug. Ai vendosi të bëjë bisedimet e tij në fushë, sesa t'i kushtonte vëmendje asaj që ish tifozët e tij po thoshin për të dhe familjen e tij. Sipas Scott, "Nëse disa njerëz ende mendojnë se unë kam marrë vendimin e gabuar, aq sa duhet".

Periudha e lëndimit u bë një moment i reflektimit të matur për Ryan Fraser i cili dikur tha në fjalët e tij; ...

Ryan Fraser Rruga për Rimëkëmbjen nga Lëndimi. Kredia për të AFC Bournemouth.

"Me lëndimin, nuk kam luajtur shumë gjatë sezonit tim të parë, por ndjeva në vetvete faktin se unë po rritesha si një lojtar. Ka pasur gjëra në lojën time që nuk e kisha kuptuar. Ishte ajo periudhë që fillova ta dija brenda lojës. Kam mësuar se kur duhet të bëj gjëra, kur të kaloj topin, kur të hyj brenda, kur të rri përgjithmonë ".

Kthimi:

Menjëherë pas lëndimit, nuk u desh kohë para se Ryan të fillonte të lulëzonte në bregun jugor. Kjo e pa atë duke fituar shumë falënderime për shfaqjet e tij mbresëlënëse. Ryan Fraser vazhdoi të ndihmonte ekipin e tij për të fituar 2014 / 2015 Football League Championship.

Ryan Fraser Road to Fame Story

Si në kohën e shkrimit, Ryan tani është vendosur fort në Premier League nën Eddie Howe. Sezoni i Premier League 2018 / 2019 e kishte parë atë duke u bërë një mbret ndihmës për Bournemouth. Ende si në kohën e shkrimit, Fraser konsiderohet dhënësi më i mirë i ndihmës pas Eden Hazard dhe Christian Eriksen.

Regjistrimi i ndihmës së Ryan Fraser

Sot, bota ka parë se një vendim i guximshëm dhe shumë i kritikuar ka çuar në një rritje të jashtëzakonshme dhe gjithashtu ka pasqyruar fatin e klubit të tij. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Ryan Fraser Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

Kush është Ryan Fraser Girlfriend ose Wag?

Me rritjen e Ryan Fraser në famë, pyetja mbi buzët e secilit është ...Kush është e dashura e Ryan Fraser apo WAG?. Harrojeni lartësinë e tij, nuk ka mohuar faktin se Ryan Fraser ka cilësi të këndshme, me atë pamje të bukur që e bën atë një hardhi të dashur për zonjat.

Megjithatë, sipas disa raporteve në internet, duket se Ryan Fraser duket ende e vetme si në kohën e shkrimit. Megjithatë, po mendojmë se mund të jetë në një marrëdhënie, por preferon të mos e bëjë publike të paktën për momentin.

Ryan Fraser Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Jeta personale

Njohja me jetën personale të Ryan Fraser do t'ju ndihmojë të bëni një pamje të plotë të tij. Larg nga futbolli, Ryan Fraser jeton një jetë shumë normale dhe të përulur të klasës së mesme.

Ryan Fraser Fakte personale të jetës

Më shumë, në jetën e tij personale, Ryan Fraser është pak e një introvert. Ai preferon të mbajë në qendër të vëmendjes fort në lojën e tij dhe, për rrjedhojë, shmang diskutimin e jetës së tij personale në platforma publike. Kjo e bën të vështirë që mediat të spekulojnë shumë për të.

Ryan Fraser Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Faktet e Jetës Familjare

E drejta para se të dilte në futboll, familja Ryan Faser ishte mjaft e pasur për të fituar një $ 100,000 (paga mesatare vjetore e punëtorit të naftës) një vit me përfitimet e daljes në pension sportive për nënën e tij. Megjithatë, më parë në këtë artikull, nuk u shfaq asnjë anëtar i familjes së Ryan Fraser që kishte dashur sport nga fillimi.

A e dini? ... Mamaja e Fraser, Debbie, dikur ishte duke shkuar për të kandiduar në Olimpiadën, por më pas ajo kishte një lëndim të gjurit i cili përfundoi karrierën e saj. Pavarësisht nga fakti që Debbie ishte larguar prej atletikës, ajo dikur pothuajse dilte nga djali i saj superstar kur ata kishin një kontekst. Duke folur për këtë, Ryan tha një herë: ...

"Mami im është më i shpejtë se unë - shumë më shpejt! Ajo u plagos në atë kohë, por ne kemi një sprint poshtë rrugës dhe ajo ende do të më rrahte. Ajo është më e vogël se unë, por ajo është e shpejtë! "

Pavarësisht që i jepte nënën e tij shumë accolades, Fraser do të ishte përgjithmonë mirënjohës për babain e tij që bëri atë sakrificë të madhe të braktisjes së parave të tij duke paguar punën e naftës për karrierën e tij. Të gjithë Graeme Fraser donte që djali i tij të shijonte futbollin dhe të përqendrohej në atë edhe në kurriz të ëndrrave të tij.

Ryan Fraser Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- LifeStyle

Fraser si në kohën e shkrimit ka një vlerë tregu prej £ 16.20m sipas TransferMarket Raporti. Megjithatë, ky fakt nuk tejkalon një Lifestyle bujar lehtësisht e dukshme nga një pjesë të vogël të makinave të ndritura, pallate të mëdha, vajza dhe lëvizje. Ryan Fraser preferon të kalojë abonimet e tij të golfit.

Fakte Ryan Fraser LifeStyle

Ryan Fraser Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Fakte të patreguara

A e dini? ...

Ryan Fraser dikur ishte një droguar ndaj Pizza dhe Ice-Creams, ndoshta shkaku i problemeve të mëparshme të lëndimit. Eddie Howe dikur e bindi atë të heqë dorë nga zakonet e Pizza dhe Ice-Creams në të tjera për të adoptuar një plan diete shumë më të shëndetshme. Ushqimi i një diete shumë të shëndetshme e kishte bërë atë të përballonte trajtimin e fortë dhe trajtimin e ashpër që shpesh depërtonte nga mbrojtësit.

Shfaqja e tij e parë televizive

Ryan Fraser është në mesin e shumë pak futbollistëve që kanë qenë pjesë e një shfaqje televizive. A e dini ?... Ai ishte një aktor në shfaqjen sportive "Futbolli në 5: Kampionati".

Rreth gjatesise se tij:

Ryan Fraser - Lojtari më i shkurtër në Premier Ligë. Kredia për DailyMail

Duke qëndruar në vetëm 5ft 4ins, Fraser është aktualisht lojtari më i vogël në fluturimin më të lartë anglez si në kohën e shkrimit. Pavarësisht nga lartësia, ylli i vogël ka bërë hapa të mëdhenj në kampionatin e Premier League.

Ryan Fraser Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Përmbledhje video

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove të YouTube për këtë profil. Mirësi Vizitoni dhe të regjistroheni në tonë Youtube Channel për Më shumë Video.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Ryan Fraser Childhood Story dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu