Ruben Loftus-Cheek Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Ruben Loftus-Cheek Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit i cili njihet më së miri me pseudonimin "i pacipë". Story Ruben Loftus-Cheek Childhood dhe Biografia e patreguar Fakte të sjellë një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhënien dhe jetën personale.

Po, gjithkush e di për aftësinë e tij për të mbajtur posedimin sa herë që një top është dorëzuar tek ai nën presion. Megjithatë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Ruben Loftus-Cheek, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Ruben Loftus-Cheek Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e hershme

Ruben Ira Loftus-Cheek ka lindur në 23rd të janarit, 1996 në Lewisham, Londër, Mbretëria e Bashkuar. Ai lindi nga një nënë britanike, Juliette Cheek dhe një baba Guyanese, Trevor Loftus (babai). Ruben Loftus-Cheek është me prejardhje guyanase.

SHËNIM: Guiana është një vend që flet anglisht në bregun e Atlantikut të Veriut të Amerikës Jugore. Vendi është i lidhur kulturor me rajonin e Karaibeve. Babai i Loftus-Cheek, Trevor Loftus u largua nga Guajana dhe emigroi në Mbretërinë e Bashkuar me tre djemtë e tij para se të lindë biri i tij i fundit Ruben.

Loftus-Cheek u pa si një nxënës i shpejtë gjatë kohës së fëmijërisë së tij. Ai ndoqi gjurmët e vëllezërve të tij më të mëdhenj që luajtën në Premier Ligë. Ruben, i paraqitur më poshtë me Dominic Solanke, Abramovich dhe Tammy Abraham kishte një fillim të madh në Akademinë e Rinjve të Chelsea.

Loftus Cheek me Pictor Me Dominic Solanke, Abramovich dhe Tammy Abraham

I vlerësuar për inteligjencën e tij në fushë, ai u rrit relativisht më i gjatë dhe më i fortë dhe mund të konkuronte me lojtarët më të vjetër për pozitat e tyre. Kjo çoi në promovimin dhe suksesin që e ngriti atë në pozicionin që ai është sot.

Ruben Loftus-Cheek Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Edhe pse Ruben është i vetëm, ai dikur ishte i lidhur me modelin anglez, personalitetin televiziv dhe prezantuesin Ferne McCann, i cili dikur pranoi të dërgonte një futbollist mister në Twitter.

Ruben Loftus-Cheek GirlfriendDuke folur për Sun për jetën e saj të dashurisë ylli i TOWIE pretendonte:

"Dikush shkoi në mesazhet e mia të drejtpërdrejta në Twitter disa ditë më parë edhe pse! Nuk do të them kush. Ai është futbollisti im i misterit ".

Ndërsa ajo u përpoq për të mbajtur shkëmbimin nën përfundon, raportet investigative zbuluan se Ruben Loftus-Cheek ishte personi i fundit Ferne ndjekur në faqen e mediave sociale (në atë kohë).

Spekulimet u ushqyen më tej nga fakti se nuk kishte shumë futbollistë në mesin e njerëzve të 1000 që ndoqi. Ndërkohë, Ruben është ende e vetme pavarësisht lidhjeve me fituesin e Love Island 2017, Amber Davies, i cili u përpoq të bëhej i afërt me Geniusin e Futbollit nëpërmjet mesazheve.

Marrëdhënia që asnjëherë nuk shënoi - Ruben Cheek dhe Amber Davies

Ajo gjithashtu gushed rreth Ruben kur ajo ishte gjatë një interviste, pyeti në lidhje me mendimet e saj mbi futbollist.

Ai është i pabesueshëm. Unë kurrë nuk kam parë ndonjë gjë të tillë në jetën time. Ai është babë absolute, (sic).

Ajo u shpreh.

Ruben Loftus-Cheek Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Lightning Struck dy herë për të

Një rrufe në qiell goditi një ndërtesë në shtëpinë e Rubenit në qershor 2016, duke shënuar për herë të dytë që Ruben dhe familja e tij pësuan në duart e natyrës së nënës.

11 vite më parë, shtëpia e njëjtë ishte ende e goditur nga rrufeja. Dhe ata thonë se rrufeja kurrë nuk godet dy herë ... hmmm ...

E VËRTETA: E vjetër duke thënë këtë 'rrufeja kurrë nuk godet të njëjtin vend dy herë' është një tjetër mit që çdo vëzhgues apo kërkues i stuhisë veterane ka parë që natyra të sfidojë. Ky është rasti i Ruben Loftus-Cheek. Në fakt, duke pasur parasysh kohën e mjaftueshme, është në të vërtetë e pashmangshme. Rrufeja mund të godasë çdo vend më shumë se një herë.

Ruben Loftus-Cheek Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Karriera në Përmbledhje

Ai u bashkua me akademinë rinore Chelsea FC në një epokë të tenderit të 8. Ai u impresionua në fillim të karrierës së tij para se të merrte një lëndim hip, nga i cili ai u shërua. Që atëherë, ai vazhdoi të impresiononte klubin. Ai bëri debutimin e tij për Chelsea Under 18s kur ai ishte vetëm 14. Loftus-Cheek ishte pjesë e Chelsea që fitoi finalen e Ligës së Rinisë UEFA në 2015, së bashku me Tammy Abraham dhe Dominic Solanke.

Të gjitha falënderimet për formën e tij të mirë në ekipin e tij të të rinjve, Loftus-Cheek u shpërblye me një shumë të madhe të £ 1.7million marrëveshje një vit, ndërsa ai ishte vetëm 17 vjet. Kjo u shoqërua me një promovim në ekipin e lartë të Chelsea. Oferta e kontratës së Chelseat me Ruben Loftus-Cheek ndezi zemërim tabloid. Disa kritikë e quajtën atë 'një mallkim mbi futbollin modern'.

Në të vërtetë, £ 1.7million një vit marrëveshje me siguri e bën Ruben Loftus-Cheek siguruar financiarisht për jetën pavarësisht ngrohjes stol dhe fillimisht, kurrë nuk u shfaqën në ndeshjet për ekipin e parë Chelsea.

Në nënshkrimin e marrëveshjes së tij të re, Loftus-Cheek tha:

"Klubi ka bërë kaq shumë për mua që kur kam filluar këtu si nëntë vjeç dhe tani dua të paguaj besimin që kanë treguar në mua me shfaqjet e mia në fushë".

Që atëherë, ai ka bërë një emër për vete sidomos kohët e fundit me Ekipi Kombëtar i Anglisë.

Ruben Loftus-Cheek Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta familjare

Ruben Loftus Cheek vjen nga një sfond i pasur familjar. Vëllezërit e tij më të mëdhenj të cilët luanin futboll profesionistë bënë shumë para gjatë kulmit të tyre. Kjo ishte përgjegjëse për pasurinë e familjes së tij.

Babai i tij, Trevor Loftus pohoi kohët e fundit Jose Mourinho e mbajti djalin e tij në Chelsea. Shpërthimet e Trevor në Jose Mourinho erdhi mbi trajtimin e pretenduar të dobët të djalit të tij mesfushor në Stamford Bridge. Në fjalët e tij ...

'Ai duhet të kishte luajtur. Gjithkush prapa skenave po pyeste: "pse nuk po luan? ... Po të luante Ruben Mauricio Pochettino, ai do të kishte 70, 80, 90 shfaqjet e para në ekip deri tani.

Muaj më vonë, Trevor falenderoi Antonio Conte për dërgimin e Loftus-Cheek në një kredi sezonale për Crystal Palace, të cilën lojtari e përdori për të shlyer veten. Trevor ishte i shpejtë për të kritikuar Jose Mourinhon, por harroi faktin se ishte Hoze i cili kërkoi Loftus-Cheek që të jepej një medalje pasi luajti tri herë në triumfin e titullit të Chelsea në 2014-15.

nËNA: Juliette Cheek është nëna britanike e Ruben Loftus-Cheek. Ajo është një portier i shtëpisë i cili dikur u lavdërua për të shpëtuar shtëpinë e saj kur kulmi i saj u godit nga rrufeja.

Mami i Rubenit - Juliette Cheek
Mami i Rubenit - Juliette Cheek

Ruben Loftus-Cheek ka tre gjysmë vëllezër. Më i madhi është Wayne Cort, një futbollist i pensionuar, karriera e të cilit nuk ishte e mirënjohur, ndryshe nga vëllezërit e motrat e tij.

Gjysmë vëllai i dytë më i vjetër Ruben Loftus-Cheek, Carl Cort, lindi në 1st të nëntorit 1977. Ai është një ish-futbollist i Guyanës, i lindur në Angli, i cili luajti së fundi si një sulmues për Tampa Bay Rowdies në Ligën Amerikane të Futbollit të Amerikës. Ai ka luajtur më parë për Wimbledon, Lincoln City, Newcastle United, Wolverhampton Wanderers, Leicester City, UD Marbella dhe Norwich City.

Një tjetër gjysmë vëlla i menjëhershëm, Leon Cort aktualisht është një skaut për Bolton Wanderers FC Leon Cort është një ish futbollist guyanas që luajti si mbrojtës. Ai është vëllai i vogël i Carl Cort dhe një gjysmë vëllai i vërtetë i Ruben Loftus-Cheek. Ai u bashkua Crystal Palace në verën e 2006 para se të bashkohet Stoke City në tetor 2007. Ai luajti gjithashtu për Burnley, Preston Northend dhe Charlton Athletic.

Ruben Loftus Vëllai i Grave është Leon Colt

Ruben Loftus-Cheek Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Idhulli i tij

Ndërsa ata në Chelsea kanë etiketuar Loftus-Cheek si Micheal Ballack i ri i klubit, në aspektin e stilit të lojës, ai është shumë më afër një mesfushor buldozing si Patrick Vieira.

Ruben Loftus-Cheek- Sot Patrick Viera
Loftus-Cheek- Sot Patrick Viera

E tij FA bio thotë se është më mirë se kurrë. Në fjalët e tyre ...

"Në 6ft 4in gjatë, Loftus-Cheek është e vështirë të humbasësh. Një mesfushor i tmerrshëm, që imponon fizikisht box-to-box, ai ka kombinimin e rrallë të pushtetit dhe elegancës në posedim dhe aftësinë për të zgjedhur një kalim ose për të vënë një taktikë. Një realist i vërtetë. "

Legjenda e Gjermanisë Michael Ballack ende mbetet frymëzimi i tij. Loftus-Cheek njëherë tha;

"Trajnerët e mi të rinj gjithmonë thoshin: 'Shikoni Chelsea dhe lojërat gjermane, shikoni Ballack!' "

Modeli i rolit Ruben Loftus-Cheek
Modeli i rolit Ruben Loftus-Cheek

Ruben Loftus-Cheek Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Barcelona sapo u përpoq ta nënshkruante atë

Kur ata ishin të lodhur nga lojtarët më të mirë të tyre të rinj duke u helmuar nga rivalët evropianë (shembull, Cesc Fabregas), Barcelona vendosi të vijë në Angli dhe të hakmerret në 2012 me kapjen e Ruben Loftus-Cheek nga Chelsea.

Ishte performanca e tij e golave ​​për ndeshjen e tij të Anglisë U19 kundër Uellsit që kapi Barca-së sytë. Kjo ishte arsyeja pse Chelsea mbajti firmën dhe nënshkroi Ruben poshtë për një marrëveshje afatgjatë.

Ruben Loftus-Cheek Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -FIFA dikur e mashtroi atë

Ruben Loftus-Cheek mund të konsiderohet mjaft i mirë sa vërehet kohët e fundit. Megjithëse, performanca e tij e kaluar e futbollit u reduktua seriozisht nga FIFA 15.

Megjithatë, duket se Drejtësia është shërbyer gradualisht si vlerësimi i tij i fundit në FIFA 18 është një përmirësim mbresëlënës që ende lë shumë për të dëshiruar.

Ruben Loftus Vlerësimi i FIFA Cheek

Ruben Loftus-Cheek Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Nëse ai nuk do të ishte një futbollist, ai do të ishte një JuTuber

Në një univers alternativ, Loftus-Cheek mund të jetë një yll YouTuber si ai filloi një YouTube channel që e pa atë duke luajtur me një top të çorapeve dhe duke krijuar një lojë aftësi DIY FIFA 15 në kopshtin e tij.

Futbolli erdhi duke e quajtur të vështirë- Loftus-Cheek do të ishte një Youtuber
Futbolli erdhi duke e quajtur të vështirë- Loftus-Cheek do të ishte një Youtuber

Për fat të keq, kanali nuk është prekur prej vitesh për shkak të angazhimit të tij ndaj futbollit.

Ruben Loftus-Cheek Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Ai sapo mori një shef të ri pas çdo lojëje 6

Për të luajtur lojërat e para të 30 Premier League, Loftus-Cheek pa një menaxher të 6 që e stërviste atë. Ata përfshijnë Jose Mourinho (Chelsea FC), Guus Hiddink (Chelsea FC), Antonio Conte (Chelsea FC), Frank de Boer (Crystal Palace dhe Roy Hodgson (Crystal Palace).

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Ruben Loftus-Cheek Childhood Story plus fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

1 KOMENT

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu