Historia e fëmijërisë së Ronaldinho Plus Fakte të paqarta të biografisë

Historia e fëmijërisë së Ronaldinho Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një Magjistari Futbolli më të njohur me Nofkën; 'Ronnie'.

Historia jonë e fëmijërisë Ronaldinho Plus Fakte të paqarta të biografisë ju sjell një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Analiza e Driblimit të Futbollit GOAT përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura OFF dhe ON-Pitch për të.

Pa shumë dyshime, Ronaldinho është një magjistar i njohur me një top futbolli. Ai konsiderohet nga shumë si lojtari më i madh i brezit të tij dhe një nga më të mirët në histori. Tani le të fillojmë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Historia e Fëmijërisë Ronaldinho - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Së pari, Ronaldinho nuk lindi si Ronaldinho ose Ronaldinho Gaúcho. Pas lindjes, ai mbajti emrin Ronaldo de Assis Moreira.

Ai lindi në 21 Mars, 1980, në Porto Alegre, Brazil. Babai i tij, João Moreira, ishte një bender / saldator hekuri në një kantier detar. Ai ishte gjithashtu një ish-futbollist.

Nëna e Ronaldinhos, Miguelina de Assis, ishte një shitëse e produkteve kozmetike e cila më vonë u bë një infermiere me kohë të plotë. Ai është me fat që vjen nga një familje lojtarësh futbolli pasi babai dhe vëllai i tij i madh ishin dikur futbollistë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Rivaldo Plus Fakte të patreguara të biografisë

Lagja e tij në Porto Alegre ishte e famshme për të qenë një nga qytetet më të varfra dhe më të ashpra në Brazil. Shtë shtëpia për të Raphinha, Futbollisti i Leeds United që luan nën Marcelo Bielsa.

Familja e Ronaldinhos shpesh luftonte me paratë dhe mbajtjen e një shtëpie. Të tërhiqet nga futbolli dhe të përqendrohesh vetëm në biznesin e saldimit vështirë se i siguron fund babait të tij.

Familjes iu desh të vinte të gjitha shpresat që Roberto (vëllai i madh i Ronaldinhos) të bashkohej me një klub profesionist dhe të fitonte para të mira për veten dhe për ngritjen e familjes.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Andrea Pirlo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jeta familjare Ronaldinho:

Mjerisht, babai i Ronaldinhos është vonë. Ai dikur punonte për Gremio, një nga dy klubet e mëdha të Porto Alegre si një derëtar i ditës së ndeshjes derisa e la punën për t'u vendosur si një saldator në një kantier detar.

Ronaldinho nuk është kurrë i turpshëm të pranojë se ai është një djalë i mumjës. Mamaja e tij njihet me emrat Dona Miguelina Elói Assis dos Santos, por preferon të quhet Miguelina.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Leonardo Bonucci Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ajo dikur mbështeti familjen e saj me biznesin e saj kozmetik përpara se të ndiqte ëndrrën e saj afatgjatë për t'u bërë një infermiere e moshuar pasi me të vërtetë duket si një më poshtë.

Ronaldinho dhe Nëna, Miguelina.
Ronaldinho dhe Nëna, Miguelina.

Deisy është motra e vetme dhe e vetme e preferuar e Ronaldinhos, e cila është e lidhur me të për gjithë jetën. Niveli i mbështetjes që Deisy është zotuar t'i japë vëllait të tij është i pakufishëm dhe i pakushtëzuar. Ajo merr përgjegjësinë dhe koordinon të gjitha aktivitetet e shtypit për vëllain e saj.

Motra e Ronaldinhos, Deisy.
Motra e Ronaldinhos, Deisy.

Fakte të Biografisë Ronaldinho - Efekti i Big Brother:

Vëllai i Ronaldinhos Roberto de Assis Moreira është 10 vjet më i madh se ai. Edhe pse ai është kryesisht i njohur për inteligjencën e tij në menaxhimin e karrierës së ndritshme të vëllait të tij të vogël (Ronaldinho).

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Thiago Alcantara Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ai vetë ishte një talent i lulëzuar i futbollit në rininë e tij. Në fakt, klub brazilian Grêmio i ofroi familjes së Assis një rezidencë në mënyrë që të mbante të riun premtues në klub.

Më parë, familja kishte jetuar në një shtëpi prej druri në mes të a lagje e varfër ose lagje e varfër në Porto Alegre, në jug të Brazilit.

Në këtë kohë, João (babai i tij), një bashkim me tregti, shpesh punonte si roje i sigurisë në parkun e makinave në stadiumin e Grêmio në mënyrë që të plotësonte të ardhurat e tij të pakta.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kylian Mbappe Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Suksesi i Roberto si një futbollist e ndihmoi familjen e tij të linte vendet e para për një shtëpi më të rehatshme, por shpresat e tij për të luajtur futboll të nivelit të lartë me Grêmio ishin të gjitha të shkatërruara kur ai pësoi një dëmtim serioz në gju.

Vite më vonë, vëllai i vogël i Robertos, Ronaldo (tani i njohur vetëm si Ronaldinho), do të dilte si një talent edhe më i nxehtë në grupin e të rinjve të Grêmio.

Ai u bë para se të largohej nga vendi i tij i lindjes për skuadrën franceze PSG dhe përfundimisht klubin spanjoll Barcelona, ​​të cilin ishte me të për pesë vjet, para se të largohej për Milano në 2008.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gerard Deulofeu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Gjatë karrierës së Ronaldinhos, Assis veproi si agjent dhe këshilltar i vëllait të tij dhe meritohet nga shumë, duke përfshirë edhe vetë Ronaldinho, si një ndikim i madh dhe forcë udhëzuese e lojtarit.

Gjatë fjalimit të tij të pranimit pas marrjes së çmimit FIFA World Player of the Year për të dytin vit radhazi në Dhjetor 2005, Ronaldinho i dha homazhe vëllait të tij.

Sipas tij “Roberto idhulli im. Ai ka kaluar shumë dhe më ka ndihmuar në çdo hap të rrugës. Ai më ka inkurajuar që të mos ndaloj kurrë së provuari. ”

Biografia e Ronaldinho - Si e formoi Roberto karrierën e tij:

Ronaldinho u frymëzua nga vëllai i tij më i madh dhe filloi të merrte seriozisht futbollin në moshën 7.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai kaloi pjesën më të madhe të moshës së tij të rritjes duke kryer një në një stërvitje me vëllain e tij në lagjen e tij relativisht të varfër dhe të vështirë.

Roberto e pa të ardhmen te vëllai i tij i vogël dhe veproi sipas saj duke krijuar seanca trajnimi të përditshme për të.

Ai filloi duke e çuar Ronaldinhon e vogël në fushë pasi seanca e tij stërvitore ka përfunduar.

Në disa raste, ai do të humbte trajnimin e tij vetëm për të gjetur kohë për të trajnuar vëllain e tij të vogël.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Sipas Ronaldinhos, “Roberto më detyroi të bëja sa më shumë 500 xhongla çdo herë. Ai qëndroi për të parë mua duke e bërë atë dhe nuk do të shkojë kurrë derisa ta përfundoj atë.

Kjo më tërhoqi argëtimin dhe, në atë moshë, më zemëroi shumë. Unë qava. Nuk e kuptova. Por më vonë e kuptova se çfarë donte ”

Ishte Roberto ai që shpiku aftësitë e mëposhtme dhe ia kaloi ato vëllait të tij të vogël.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Rivaldo Plus Fakte të patreguara të biografisë

Këto janë si më poshtë; (1) Praktika e driblimit dhe trajtimit të topit në tokë dhe ajër. (2) Të dish si të përkulësh gjunjët ndërsa driblon

(3) Të mësuarit për të mos ngulur sytë në top (4) Të mësuarit se si të kryejmë lëvizje ndërsa të paktën 1 metër nga një kundërshtar dhe (5) Të mësojmë se si të përshpejtojmë pas çdo lëvizjeje.

Në moshën 7 vjeç, Ronaldinho mund të driblonte fort topin, të çonte topat me përpikëri dhe të bënte kontrolle të mahnitshme të topit dhe duke përdorur imagjinatën e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Thiago Alcantara Plus Fakte të paqarta të biografisë

Trajnimi jashtë zonës së tij të rehatisë me siguri e bëri Ronaldinhon të zhvillojë aftësi që kurrë nuk mendonte se i kishte në të. Në këtë fazë u ndërtua themeli i aftësive të mëposhtme. Këto aftësi përfshijnë;

(1) FlipFlap / Elastico (2) Shikimi pa vështrim dhe driblimi (3) Bërja e Freekicks të Patentuar (4) Kryerja e Hocus Pocus-it të tij të preferuar (Siç shihet në foto nga e majta) dhe së fundmi (5) Bërja e Jogës së vështirë Driblimi i Bonito.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Këto aftësi do të shfaqen në pjesën e mëvonshme të këtij artikulli. Worthyshtë i denjë të pohojmë se Ronaldinho i transferoi këto aftësi në futsal dhe jo në futboll. Ishte kalimi i tij nga futsali në futboll që solli një pikë kthese në jetën e tij si futbollist.

Ronaldinho Janaína Mendes Histori Dashurie:

Ronaldinho u takua me Janaína Mendes pas Kupës së Botës 2002 dhe të dy ranë në dashuri. Ata vendosën të lidhnin nyjet pas lidhjes për dy vjet.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kylian Mbappe Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Më 25 shkurt 2005, Ronaldinho dhe valltarja braziliane Janaína Mendes patën një djalë me emrin João të cilin e quajti me emrin e babait të tij të ndjerë.

Ronaldinho është një njeri kaq i mbushur me argëtim dhe jetë. Gruaja e tij e njeh atë si një burrë të bukur pa një moment të shurdhër. Ajo gjithmonë kënaqet me momentet e kaluara me të.

Si vdiq babai Ronaldinho:

Legjenda e Futbollit gjithmonë e ka idhulluar babanë e tij edhe pas vdekjes së tij. Babai i tij ishte një nga njerëzit më të rëndësishëm për të dhe karrierën e tij, edhe pse ai vdiq kur ishte shumë i ri.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Leonardo Bonucci Plus Fakte të paqarta të biografisë

Vdekja e babait të tij është një ngjarje e trishtueshme që ndodhi në janar të vitit 1989. Ishte një muaj i errët që Ronaldinho humbi trajnerin e tij të parë. Pyetja këtu është se çfarë ka ndodhur në të vërtetë? Çfarë e çoi në vdekjen e babait të tij?… Kjo është ajo;

Vëllai i madh i Ronaldinho Roberto bëri para nga zgjatja e kontratës së tij me ekipin e futbollit Grêmio të klubit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Tregime Quique Setien Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Ai bleu një rezidencë dhe bëri që familja e tij të largohej nga shtëpia e tyre e vjetër në shtëpinë luksoze e cila ka një pishinë.

Në atë ditë besnike kur Roberto u kthye nga trajnimi për një mbledhje familjare për të festuar ditëlindjen e tij të tetëmbëdhjetë dhe përvjetorin e prindërve të tij, ai pa tronditjen e jetës së tij.

Ai zbuloi se babai i tij kishte pësuar një sulm fatal në zemër ndërsa notonte. Ronaldinho ishte vetëm tetë vjeç në atë kohë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Andrea Pirlo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sipas Ronaldinhos, “Babai im më dha disa nga këshillat më të mira që kam pasur ndonjëherë. Jashtë fushës, ai më tha që të bëja gjënë e duhur dhe të isha një person i ndershëm, i drejtë.

Dhe në fushë: ai gjithmonë më thoshte që të luaj futboll sa më thjesht që të jetë e mundur. Ai gjithmonë ka thënë se një nga gjërat më të komplikuara që mund të bëni është të luash thjeshtë. 

Vëllai i Ronaldinho - Fundi Tragjik i Karrierës së tij:

Ronaldinho shpesh i ka dhënë meritë vëllait të tij të madh (Roberto) për ndërhyrjen për të shërbyer si një figurë babai për të pas humbjes së tyre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pas vdekjes së babait të tyre, ishte Roberto ai që mori përsipër përgjegjësi shtesë për familjen.

Ai u kujdes për Ronaldinho dhe vëllezërit e tij të tjerë fëmijë me paratë që fitoi nga futbolli.

Për fat të keq, karriera e tij premtuese u mbyll në një fund të menjëhershëm për shkak të një dëmtimi të rëndë që ai pësoi ndërsa luante për klubin e tij Garmio.

Biografia e Ronaldinho - Jeta pas vdekjes së babait:

Ronaldinho kishte frikë se familja e tij do të ishte përsëri e varfër pas përfundimit të karrierës së vëllait të tij. Plagosja do të thotë që Roberto nuk mund të luante më dhe të fitonte para të mjaftueshme për të vazhduar me standardin e tyre të jetesës.

Kjo ishte një thirrje e qartë për Ronaldinhon. Një kohë atij iu desh të rritte hapin dhe të jetonte deri në faturimin e tij. Në këtë pikë, ai ishte i vendosur ta bënte atë më shpejt.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gerard Deulofeu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai duhej të bënte përpjekje të mjaftueshme në futboll. Ai duhej të merrte atë vëmendje kombëtare dhe globale që ndjeu se ishte pjesë e fatit të tij.

Ronaldinho filloi duke qenë një pjesëmarrës i rregullt i të dy futsalit (një degë e futbollit luajti në ambiente të mbyllura në një sipërfaqe të vështirë të gjykatës dhe me vetëm pesë lojtarë në secilën anë) dhe lojë futbolli.

U desh më pak kohë para se të fillonte të merrte vëmendjen. Tifozët e hershëm e njihnin atë si fëmijën më të vogël dhe më të mirë që mund të kryente rregullisht stilin brazilian të samba-s si në lojërat e futbollit fustal dhe në natyrë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gerard Deulofeu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në këtë kohë ishte nofka e tij 'Ronaldinho' (domethënë Ronaldo i vogël) u miratua plotësisht nga miqtë dhe fansat e tij.

Peshtë me vend të përmendet se Ronaldinho ishte gjithmonë, lojtari më i vogël në fushë gjatë kohës së tij në akademi.

Sipas tij, “Ata më thirrën kështu sepse isha me të vërtetë e vogël. Kam luajtur me lojtarë si një i caktuar Ronaldo Luis Nazario de Lima kush ishte me i madh se une.

Siç vëzhgonin njerëzit, ishte edhe një tjetër Ronaldo kush ishte më i madh, më i mirë dhe më i vjetër, ata vendosën të më thërrisnin Ronaldinho. E pranova sepse e respektova atë dhe isha më e re ”.

Shënim: Ronaldinho fitoi prapashtesën lokale portugeze "inho" rreth emrit të tij "Ronald" për shkak të madhësisë së tij. Në portugalisht të lokalizuar, "inho" do të thotë i vogël ose i vogël.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Leonardo Bonucci Plus Fakte të paqarta të biografisë

Në shumicën e rasteve, ekipet e të rinjve të Ronaldinhos duhet të dilnin me fushat e improvizuara të lojës. "Bari i vetëm në fushë ishte në qoshe," Ronaldinho kujton. “Nuk kishte bar në mes! Ishte vetëm rërë ”. 

Përvojat e tij të hershme me futsalin ndihmuan në formimin e stilit të tij unik të lojës, të shënuar nga përmirësimi i prekjes së tij të jashtëzakonshme dhe kontrollit të lundrimit në top që mësoi nga vëllai i tij i madh Roberto. 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Rivaldo Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ronaldinho dikur tha: “Shumë lëvizje që bëj vijnë nga futsali dhe më mësuan nga Roberto. Në kulmin e ditëve të mia të lojës, kontrolli im i topit ishte shumë i ngjashëm me kontrollin e një futbollisti futsal. "

Ronaldinho gjithashtu e mori kohën e tij duke studiuar njerëz të mëdhenj si Pelé, Ziko dhe Rivellino dhe vazhdoi të ëndërronte të ndiqte hapat e tyre.

Pika e Kthimit:

Më në fund erdhi koha për Ronaldinhon. Ai u dha si lojtari më i talentuar i futbollit në Brazil kur shënoi një Qëllimet qesharake 23 në një lojë të vetme në moshën 13 vjeçare.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Thiago Alcantara Plus Fakte të paqarta të biografisë

Golat e tij të mrekullueshëm e çojnë ekipin e tij në një kampionat të madh për të rinj. Gjithashtu, ajo pikë kthese erdhi në 1997 kur një Ronaldinho i ri në adoleshencë fitoi një thirrje për ekipin kombëtar Under-17 të Brazilit.

Atë vit, ai udhëhoqi skuadrën në Kampionatin Botëror FIFA Nën-17 në Egjipt. Ai gjithashtu u zgjodh si lojtari më i mirë i turneut.

Shpejt më pas, Ronaldinho nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale për të luajtur për Grêmio, një nga skuadrat më të famshme në ligën braziliane.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Vitin tjetër ai iu dha shansi për të bërë debutimin e tij për të moshuarit kundër Copa Libertadores. Ai së shpejti u bë një anëtar integrues i ekipit dhe ishte sulmuesi yll i tyre derisa u transferua në Paris Saint-Germain në Prill 2001 për 5 milion €.

Ronaldinho u mashtrua gjithashtu nga disa klube kryesore, duke përfshirë Arsenal FC, një ekip londinez. Ai ndoqi sugjerimin e vëllait të tij për të nënshkruar për PSG.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e Ronaldinho - Kupa e Botës 2002:

Ndërsa luante me PSG, Ronaldinho vazhdoi të shfaqej me ekipin kombëtar brazilian në lojën e turneut ndërkombëtar. Performanca e tij e bëri atë të zgjidhet në kupën e botës 2002.

Gjatë Kupës së Botës 2002, ai ishte pjesë e një treshe të frikshme të njohur si "Tre Rs" - Ronaldinho, Ronaldo dhe Rivaldo - i cili ndihmoi Brazilin të fitonte titullin atë vit, dhe goditjen e tij prej 30 oborresh që ra në rrjetë gjatë çerekfinalja kundër Anglisë ishte një nga pikat kryesore të ngjarjes.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Tregime Quique Setien Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Brazili mundi Gjermaninë për titullin, të dyja këto qëllime u shënuan nga një nga R më të mëdhenjtë, Ronaldo Luis Nazario de Lima.

Fakte të Biografisë Ronaldinho - Transferimi në Barcelonë:

Në vitin 2003, Ronaldinho njoftoi se ishte gati të largohej nga Paris Saint-Germain dhe pasoi një luftë e nxehtë e ofertave për angazhimin e tij profesional.

Ai u gjykua nga dy prej ekipeve më të mira në Evropë, FC Barcelona dhe Manchester United. Edhe një herë, ai mori këshillën e vëllait të tij dhe nënshkroi me Barcelonën më 19 korrik 2003.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Nënshkrimi i tij për klubin përmbushi një ëndërr të përjetshme për t'u bashkuar me klubet më të famshme në botë, për më tepër, duke fituar fanellën legjendare me Nr.10 të veshur zakonisht nga lojtari më i madh krijues i skuadrës.

Ardhja e tij në qytetin e çmendur nga futbolli ishte një ngjarje madhore, me 25,000 tifozë që dolën për ta mirëpritur.

Në sezonin 2005-06, ai luajti një rol të rëndësishëm për të ndihmuar Barcelonën të fitojë titullin e parë të Ligës së Kampionëve në vitet 14.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Andrea Pirlo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Historia e Partisë Ronaldinho:

Ronaldinho ka qenë i përfshirë në drejtimin e disa partive. Kjo dëshmon se ai është një nga kafshët më të mëdha të partisë në botë.

Kjo është jeta e tij jashtë fushës së lojës.

Ai pëlqen të marrë pjesë në karnavalet dhe ahengjet më të mëdha dhe më të egra braziliane në të gjithë botën. Kjo është arsyeja pse ai ka çimentuar reputacionin e tij si kafsha më e madhe e partisë në faqen e planetit. 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Kylian Mbappe Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Pamja e shkëputur, logjike e karrierës së tij në futboll do të ishte që pasi t’i mohonte vetes disa kënaqësi deri në fund të të 30-ave, Ronaldinho mund të kalonte pjesën tjetër të ditëve të tij duke u argëtuar me përmbajtjen e zemrës së tij.

Kjo, megjithatë, nuk duket të jetë një opsion. Sipas tij, "Jeta është e shkurtër dhe mund të përfundojë papritur - prandaj shijojeni sa të mundeni."

Arratisja nga aksidenti Ronaldinho:

Ronaldinho një herë ka pasur një aksident ndërsa ishte në rrugën e tij për të festuar ditëlindjen e nënës së tij në Porto Alegre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Thiago Alcantara Plus Fakte të paqarta të biografisë

Kjo ndodhi të Shtunën kur makina e tij, e drejtuar nga shoferi i tij personal, u fut në një hendek.

Fituesi i dyfishtë i FIFA-s në Botërorin e Vitit u arratis nga një aksident me makinë në Brazil.

"Nuk ishte asgjë serioze," Vëllai dhe agjenti i Ronaldinho Roberto de Assis i tha shtypit. “Për fat të mirë askush nuk u lëndua. Kjo është gjëja më e rëndësishme. ”

Makina Ronaldinho:

Legjenda e FC Barcelona Ronaldinho do të njihet gjithmonë si një nga argëtuesit më të mirë të futbollit, por ndoshta braziliani e shijonte pjesën më të madhe të kohës jashtë fushës, sesa në të. Jashtë fushës, ai dihet të jetë një njeri që ka sytë për makina të këndshme.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gerard Deulofeu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Magjistari i futbollit është një fanatik makine i vetë-rrëfyer dhe është parë duke përdorur disa makina ekzotike.

Pavarësisht nëse është në një klub nate apo në fushë, Ronaldinho e mban turmën të argëtuar.

Vëllai Ronaldinho, i burgosur:

Vëllai dhe agjenti i yllit të Brazilit Ronaldinho, Roberto de Assis Moreira, një herë është dënuar me pesë vjet e pesë muaj burg për akuzat e pastrimit të parave dhe evazionit fiskal.
 
Sipas akuzave, Roberto fshehu një transferim prej 884,000 dollarë amerikanë nga Banka Qendrore Brazilian, ndërsa maskoi gjithashtu lëvizjen e pronës me vlerë 776,000 R $ dhe depozituar 125,000 USD në një llogari Zviceriane pa informuar autoritetet.
 
Incidentet ndodhën midis 2003 dhe 2004. Roberto ka kryer burgimin e tij dhe tani është një njeri i lirë.
 

Përveç akuzave për pastrim parash, ai gjithashtu ka pësuar goditje personale në kohët e fundit me mbylljen e klubit të tij të futbollit në Porto Alegre, si dhe klubit të tij të natës në qytet pas një vrasjeje.

Dashuria e Ronaldinho për Pepsi:

Ronaldinho ka pasur përkrahje me shumë kompani, përfshirë Nike, Pepsi, Coca-Cola, EA Sports, Gatorade Danone etj.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Tregime Quique Setien Fëmijëria Plus Fakte Biografia e Untold

Në vitin 2006 ai fitoi mbi 19 milion dollarë nga miratimet. Duke miratuar Pepsi për pjesën më të madhe të karrierës së tij dhe u shfaq në reklama me David Beckham, Thierry Henry dhe Lionel Messi.

Ronaldinho nënshkroi një marrëveshje me Coca-Cola në 2011, megjithatë, kjo u ndërpre në korrik 2012 pasi ai u kap duke pirë Pepsi në një konferencë shtypi.

Fakte të Biografisë Ronaldinho - Çështje me Pep:

Një nga Pep Guardiola lëvizjet e para si shefi i Barcelonës ishte të hiqte qafe Ronaldinho. Pyetja në buzët e të gjithëve është… Pse e bëri atë? … Duke e ditur mirë Ronaldinho kishte qenë jashtëzakonisht i rëndësishëm për klubin ndërsa dikush nisi një epokë suksesi me Barcelona.
 
Ronaldinho shihej si dikush që ndihmoi në rritjen e Lionel Messit.
 
Tani, kjo është e vërteta: Ai pretendoi se Ronaldinho kishte një mënyrë jetese të paqartë jashtë fushës së lojës. Ai pretendoi se mënyra e tij e sjellshme ishte duke e bërë atë një ndikim të rrezikshëm.
 
Megjithatë, E Guardiolës vendimi ishte i diskutueshëm në atë kohë. Kjo ishte arsyeja pse shumë tifozë të futbollit nuk e pëlqejnë atë deri më sot.
 

Biografia e Ronaldinho - Pesë Aftësi që vërtetuan se ai është Magjistari më i madh i Futbollit:

(1) Pas shpërthimit në skenë në vijim kjo freekick kundër Anglisë në Kupën e Botës 2002, Ronaldinho hapi rrugën për shfaqjen e Magjisë në futboll.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Andrea Pirlo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

(2)Stili Elastico FlipFlap: Kur u pa për herë të parë kjo lëvizje, NASA mblodhi mendjet më të mëdha shkencore në botë për një samit emergjence.

Në atë samit, u shpreh se tani ishte një njeri që mund të përkulte ligjet e fizikës. Emri i tij është Ronaldinho Gaúcho. Shumë e kanë provuar këtë dhe dështuan. Një shembull shihet më poshtë;

Rezultati i imazhit për Ibrahimovic FlipFlap GIF

(3) Kalimi pa shikim: A keni provuar ndonjëherë të luani futboll me sytë mbyllur? Fjalët e urta të vjetra "mbani sytë mbi topin" dukshëm nuk ishin në fjalorin e Ronaldinhos.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rezultati i imazhit për asnjë shikim nuk kalon Ronaldinho GIF

(4) Loje mashtruese: Kjo është një nga aftësitë më estetike të Ronaldinhos, duke kërkuar orë praktike në fushën e trajnimit për vetëm një moment gjeniu në fushë.

(5) Stili Joga Bonito: Mos u shqetësoni dhe mos përshtatni ekranin tuaj. Ky është Joga Bonito Style shpikur nga Ronaldinho.

Rezultati i imazhit për Ronaldinho Joga Bonito GIF

Biografia e Ronaldinho - Renditja e LifeBogger:

Ne paraqesim renditjen e dikujt që shpesh quhet maestro i futbollit të aftë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Luuk de Jong Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ndjehen të lirë të heqin komentet tuaja dhe të lexoni artikuj të lidhur.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet